Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 20, 2024 0:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Specjalnie dla terezjusza, ktory nie odpowiada na pytania istotne i dopisuje rozmowcom czego nie napisali a udaje [...] Greka i nie czyta tego co napisali:
Ad1)na Caritas w Polsce wplacaja Polacy, na Caritas w Niemczech Niemcy.
I osobiscie chwalilam akcje Caritasu w Polsce Rodzina rodzinie. Na ktora wplacaja Polacy.

Ad2) nie mam uchodzcy, po w przeciwienstwie do wielu moich rodakow a zgodnie z zachowaniem np papieza, przestrzegam procedur i przepisow. Szczegolnie rozsadnych i sprawdzonych w praktyce. Pisalam, ze w mojej parafii na plebanii mieszka 2 uchodzcow. Niezweryfikowani i bez przyznanego azylu mieszkaja w zbiorczych budynkach. Nie ma takiej potrzeby ze spontanicznie chaos robic.

A jesli terezjusz tak sie pochyla nad czyims losem i publicznie przyznaje ze by wzial nawet do siebie, to dlaczego to tylko pustoslowie?

No i moze terezjusz w koncu napisze, jak chce po chrzescijansku badz humanitarnie sytuacje ktora jest rozwiazac?
Zamiast tylko krytykowac?


Ostatnio edytowano Śr cze 28, 2017 19:10 przez Soul33, łącznie edytowano 1 raz

obraźliwe ad personam



Pn cze 26, 2017 6:12
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Coroner napisał(a):
Niektórzy wycierają sobie buzię zdaniem KEP i papieża.

Mamy rozumieć, ze Ty w watku o zakazie aborcji też tylko sobie wycierałeś gębę przywołując stanowisko KEP.


Cytuj:
Własnie znalazłem taka wypowiedź biskupa i myślę, że doskonale podsumowuje spór o imigrantów:

Hurra...znalazł, czyli znów dowodzisz, ze nie czytasz postów innych userów, bo ja wcześniej całą wypowiedź -i nie tylko o uchodźcach - podałam w linku.

Cytuj:
KTO BRONI CHRZEŚCIJAŃSTWA, A PRZEGANIA UCHODŹCÓW, JEST HIPOKRYTĄ, papież Franciszek, 13.X.2016r.

Nie sądziłem, że doczekam chwili, kiedy nazwiesz Kael hipokrytką... no ale w sumie to jest jej dom i skoro nie chce u siebie pod dachem uchodźców, to może jednak nie powinniśmy jej ich narzucać? :)

Sobie bijesz brawa.....może i masz rację, przy Twoim instrumentalnym traktowaniu chrześcijaństwa, papieża - modlitwą w przeciwnika - tylko klaka sie należy.

Cytuj:
Kto mieczem wojuje od miecza ginie

Ginie tylko wedle tych, którzy nie posiedli zdolności czytania ze zrozumieniem.

Cytuj:
To co, mamy pozwolić sobie zamienić kościoły na meczety, pozwolić na islamizację, na to aby niewinni ludzie ginęli w myśl... czego właściwie? Ponieważ muzułmanie postanowili zrealizować swoje plany najazdu na Europę i likwidacji chrześcijaństwa? I dlaczego ci głodni i biedni imigranci wyrzucali podarowane im jedzenie i wodę? Dlaczego zostawiali góry śmieci? Dlaczego Europa ma ponosić takie koszty tej całej sytuacji a nie arabskie kraje ościenne? Dlaczego imigranci rzucali kamieniami a ich dzieci i nastolatki pokazywały gest podrzynania gardła do kamer? Ot taka zabawa? Tylko że ta zabawa zamienia się w jatkę na naszym kontynencie. Dlaczego szturmowali granice? To najeźdzcy, pseudo-uchodźcy.

Nieważne że osiłki i bandyci, tak - bandyci, zabarykadowali drogę i przez to Polak spłonął żywcem, nie istotne że osiercił dzieci i zostawił żonę ginąc w tak straszny sposób. Ważne że arabskie jurne chłopaki chcą do kraju który im zapewni fajne życie. Kosztem życia Europejczyków. SORRY - NIE. Nie tędy droga. Nie szafujcie życiem ludzkim.

Czy masz już w domu kilku młodych muzułmańskich imigrantów? Czy nadal brak odwagi. Bo przyjąć dzieci pod dach, ok, ale tych młodych jurnych arabskich chłopaków to już coś nie teges...? I jak to wygląda.

Poradzę Ci - napisz petycję, na portalu avazz zbierz podpisy, wyślij do papieża i KEP....tylko nie przeocz podpisu gorąca, praktykująca katoliczka, wierna nauce Kościoła, z naciskiem Ewangelia św Mateusza 15.


Pn cze 26, 2017 6:33
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Małgosiaa napisał(a):
Coroner napisał(a):
Niektórzy wycierają sobie buzię zdaniem KEP i papieża.
Własnie znalazłem taka wypowiedź biskupa i myślę, że doskonale podsumowuje spór o imigrantów:

Nawiązując z kolei do uchodźców, tłumaczył, że wyrywając ludzi z ich rodzimej kultury, nie można oczekiwać, że będą szczęśliwi, żyjąc z dala od domu, nawet w relatywnie dobrej sytuacji materialnej. Zauważył też, że wojny na Bliskim Wschodzie i wielka migracja ludzi to problemy w pewnym stopniu wzniecane przez wielkich z tego świata. - To jest ogromna krzywda, która się dzieje wielu narodom, a nami próbuje się manipulować, odwołując się do samych emocji. Trudno nie reagować, widząc kobiety i dzieci zmierzające do europejskiego raju. Niestety, to są obrazki, które pokazuje się nam po to, żebyśmy nie myśleli racjonalnie nad tym, co się dzieje - zaznaczył.
http://krakow.gosc.pl/doc/3997064.Abp-J ... anipulowac

Ciekawe jak długo szukałeś :? . Ja nie musiałam szukać, bo ten głos usłyszałam od razu, jak tylko został wydany, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej:
Cytuj:
- Dziś Jezus pójdzie przecież tymi samymi ulicami, którymi my codziennie chodzimy. Będzie w tych samych miejscach, w których i my niejednokrotnie jesteśmy. Dziś stanie pośród tych samych ludzi, naszych bliźnich, pośród których i my przecież na co dzień żyjemy. Czy więc my, przez naszą obecność i nasze życie, jesteśmy tymi, którzy mówią i ukazują innym obecność Jezusa? Czy Jego moc, Jego miłość, Jego przebaczenie, Jego łaska, Jego otwarcie na drugiego człowieka, Jego wyjście do biednych i ubogich, do odtrąconych przez ludzi, do uchodźców i przybyszy, jest teraz również i naszą postawą? On żyje w nas, a my z Nim i przez Niego. Czy jednak żyjemy tak, jak On? - pytał Prymas Polski.
http://gniezno.naszemiasto.pl/artykul/p ... id,tm.html

Jak śmiesz mówić o wycieraniu buzi zdaniem KEP i papieża? To Ty masz je za nic. Masz za nic Ewangelię. Papież,prymas i KEP mówią jednym głosem, głosem Ewangelii. Dodam jeszcze, że prymas Wojciech Polak jest doktorem teologii moralnej.

I to oczywiście nie jest adpersonam bo wypowiedziała to osoba z antyPiS.


Pn cze 26, 2017 6:34
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Coroner napisał(a):
I to oczywiście nie jest adpersonam bo wypowiedziała to osoba z antyPiS.

A jeśli wypowiada się osoba pro PiS (Coroner), to nie jest ad personam, chociaż odnosi się do persony a nie postępowania? No, ale dla mnie to żadna nowina, że pro nie odróżniają krytyki osoby od krytyki czynu danej osoby.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn cze 26, 2017 6:42
Zobacz profil
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Jeszcze raz wytrę sobie gębę papieżem - Chrystus chciał, abyśmy w życiu kierowali się miłosierdziem. TO JEST RDZEŃ EWANGELII, Encyklika dives in misericordia....a teraz prawi katolicy - nie spod znaku liberalno, politycznej poprawności - czas na klakę.
Wszak wasze życie tylko w waszych rękach, więc gońcie wszystkich, którzy potencjalnie mogliby wam zagrozić.....Bóg też stanowi zagrożenie, wszak On jest Życiem....


Pn cze 26, 2017 6:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Kael napisał(a):
Specjalnie dla terezjusza, ktory nie odpowiada na pytania istotne i dopisuje rozmowcom czego nie napisali a udaje idio... Greka i nie czyta tego co napisali:


Sugerujesz, że jestem idiotą? Chyba nerwy Ci puszczają. :)
Czy Moderacja uważa, że to po chrześcijańsku i w zgodzie z standardami forum?
Czy to z zgodzie z Twoimi własnymi apelami, aby nie atakować ad personam?
A w dzisiejszych czytaniach a propos tego taka trafna Ewangelia...

Kael napisał(a):
Ad1)na Caritas w Polsce wplacaja Polacy, na Caritas w Niemczech Niemcy.
I osobiscie chwalilam akcje Caritasu w Polsce Rodzina rodzinie. Na ktora wplacaja Polacy.


Ach, więc jednak Polacy wpłacają i pomagają.
Oczywiście, że tę akcję chwaliłaś i zachęcałaś do udziału, ale ja pytałem o Plaków, a Ty się za Polkę nie uważasz -> "w przeciwienstwie do wielu moich rodakow a zgodnie z zachowaniem np papieza, przestrzegam procedur i przepisow". Chyba nie masz na myśli Polaków, bo już oceniłaś, że Polacy ani nie przestrzegają unijnych procedur ani tym bardziej nie słuchają Papieża.

Z góry przepraszam za off top, ale szkoda że "Twoi rodacy" nie słuchają papieża tak ochoczo w innych kwestiach, np. aborcji.

Kael napisał(a):
Ad2) nie mam uchodzcy, po w przeciwienstwie do wielu moich rodakow a zgodnie z zachowaniem np papieza, przestrzegam procedur i przepisow. Szczegolnie rozsadnych i sprawdzonych w praktyce. Pisalam, ze w mojej parafii na plebanii mieszka 2 uchodzcow. Niezweryfikowani i bez przyznanego azylu mieszkaja w zbiorczych budynkach. Nie ma takiej potrzeby ze spontanicznie chaos robic.


Jeśli uważasz, że przybysze goszczący w Twojej ojczyźnie są uchodźcazmi wojennymi i nie stwarzają żadnego zagrożenia dla społeczeństwa, to żadne wytłumaczenie. W Niemczech mieszkają w zbiorczych budynkach (ale to chyba niezbyt wielki komfort na dłuższą metę?), ale we Francji już sypiają na materacach pod gołym niebem. Jeden biedny uchodźca w tą czy w tą nie sprawi aż tak wielkiego chaosu. Gorąco Cię zachęcam do poparcia swoich słów czynem i przyjęcia pod swój dach uchodźcy, słowami mnie nie przekonasz.

P.S. Papież zdaje się że zrobił wyjątek od procedur i przepisów, i jeśli dobrze pamiętam, to z jakiejś greckiej (?) wyspy przywiózł ze sobą do Watykanu uchodźców? Ile było świętego oburzenia na takich stronach jak Deon, że "ksenofobiczni i rasistowcy Polacy" zamiast pochwalić papieża, skrytykowali go. Ile się Piotr Żyłka, redaktor Deona namarzył, aby papież na złość "rasiostowskim, ksenofobicznym i antychrześcijańskim Polakom" przywiózł jakiegoś uchodźcę na ŚDM do Krakowa. Ech...

Kael, nie wykręcaj się procedurami, bądź jak papież, łam schematy, i weź w końcu do siebie jakiegoś uchodźcę, którego los tak bardzo leży Ci na sercu. Bo już ustaliłaś, że mnie nie leży.

Kael napisał(a):
A jesli terezjusz tak sie pochyla nad czyims losem i publicznie przyznaje ze by wzial nawet do siebie, to dlaczego to tylko pustoslowie?


Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz co napisałem. A napisałem, że w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam w większości tych ludzi za uchodźców, a islamistów pod swój dach brać nie będę.
To Ty krzyczysz, żeby przyjmować, jeśli choć jeden uchodźca śpi pod gołym niebiem na jakiejś francuskiej, belgijskiej, włoskiej czy greckiej ulicy, to nie wiem jak Ty w imię swoich przekonań możesz nie zareagować i nie użyć im kąta. Proste chrześcijańskie miłosierdzie w praktyce. Przecież o to nawołujesz.

Kael napisał(a):
No i moze terezjusz w koncu napisze, jak chce po chrzescijansku badz humanitarnie sytuacje ktora jest rozwiazac?
Zamiast tylko krytykowac?


Patrz odpowiedź wyżej co do Twojej standardowej postawy żądającej a) dowodów b) rozwiązań, w obliczu argumentów których nie potrafisz odeprzeć.
P.S. Dobrze, że Ty nie krytykujesz! :D


Pn cze 26, 2017 6:57
Zobacz profil
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Pluj dalej. Jestem Polka i mam tylko polskie obywatelstwo. Twoja rodzina tez?

A co do reszty to nie mam ochoty pisac ciagle tego samego.
Jesli odpowiesz na moje pytania to moge kontynuowac dyskusje.


Pn cze 26, 2017 7:25
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Kael napisał(a):
Pluj dalej. Jestem Polka i mam tylko polskie obywatelstwo. Twoja rodzina tez?

A co do reszty to nie mam ochoty pisac ciagle tego samego.
Jesli odpowiesz na moje pytania to moge kontynuowac dyskusje.

Kael mylisz pojęcia ...plują to jedynie przeciwnicy PiS....prawi katolicy jedynie z dobroci serca uświadamiają Ci Twoją kondycję moralną.


Pn cze 26, 2017 7:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Kael napisał(a):
Pluj dalej. Jestem Polka i mam tylko polskie obywatelstwo. Twoja rodzina tez?

A co do reszty to nie mam ochoty pisac ciagle tego samego.
Jesli odpowiesz na moje pytania to moge kontynuowac dyskusje.


Wybacz, ale chyba się pogubiłaś. Orzekłaś wcześniej, że Polacy nie słuchają papieża i nie przestrzegają procedur, a następnie że Ty postępujesz jak Twoi rodacy, którzy papieża słuchają i procedur przestrzegają. Wniosek nasuwa się sam.

Łaskawie możesz kontynuować dyskusję, jeśli odpowiem na pytania...
W wielu dyskusjach na tym forum Ty sama na wiele pytań nie raczyłaś odpowiedzieć, więc się nie będę przejmować.

Ciekaw jestem wprawdzie, dlaczego nie chcesz naśladować papieża w łamaniu procedur i przepisów dla dobra choćby jednego uchodźcy, ale nie musisz odpowiadać... wiem dobrze (i jak ktoś przeczyta ze zrozumieniem naszą dysksuję, to też będzie wiedzieć); nie będę drążyć tematu, nie kopie się leżącego. :)

P.S. Nie obrażę się za "idiotę", a Ty proszę nie obrażaj się, że Alus zasugerowała, że jesteś hipokrytką. Po co te nerwy? :)


Pn cze 26, 2017 7:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Obrazek

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn cze 26, 2017 7:44
Zobacz profil
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Kael napisał(a):
Specjalnie dla terezjusza, ktory nie odpowiada na pytania istotne i dopisuje rozmowcom czego nie napisali a udaje idio... Greka i nie czyta tego co napisali:
Ad1)na Caritas w Polsce wplacaja Polacy, na Caritas w Niemczech Niemcy.
I osobiscie chwalilam akcje Caritasu w Polsce Rodzina rodzinie. Na ktora wplacaja Polacy.

Ad2) nie mam uchodzcy, bo w przeciwienstwie do wielu moich rodakow a zgodnie z zachowaniem np papieza, przestrzegam procedur i przepisow. Szczegolnie rozsadnych i sprawdzonych w praktyce.


terezjusz napisał(a):
Kael napisał(a):
Pluj dalej. Jestem Polka i mam tylko polskie obywatelstwo. Twoja rodzina tez?

A co do reszty to nie mam ochoty pisac ciagle tego samego.
Jesli odpowiesz na moje pytania to moge kontynuowac dyskusje.


Wybacz, ale chyba się pogubiłaś. Orzekłaś wcześniej, że Polacy nie słuchają papieża i nie przestrzegają procedur, a następnie że Ty postępujesz jak Twoi rodacy, którzy papieża słuchają i procedur przestrzegają. Wniosek nasuwa się sam.


Z golebiem nie bede grac w szachy
http://m.demotywatory.pl/4420551


Pn cze 26, 2017 7:58
Post Re: Pomoc bezdomnym?
terezjusz napisał(a):
P.S. Nie obrażę się za "idiotę", a Ty proszę nie obrażaj się, że Alus zasugerowała, że jesteś hipokrytką. Po co te nerwy? :)

Coraz bardziej upewniasz mnie w przekonaniu, że postąpiłam bardzo słusznie opuszczając grupę modlitewną..... w manipulowaniu osiągnąłeś perfekcjonizm.
Nie przewidziałeś jedynie, że Kael jest zbyt mądra aby załapała sie na Twoje złośliwości.


Pn cze 26, 2017 7:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Alus napisał(a):
terezjusz napisał(a):
P.S. Nie obrażę się za "idiotę", a Ty proszę nie obrażaj się, że Alus zasugerowała, że jesteś hipokrytką. Po co te nerwy? :)

Coraz bardziej upewniasz mnie w przekonaniu, że postąpiłam bardzo słusznie opuszczając grupę modlitewną..... w manipulowaniu osiągnąłeś perfekcjonizm.
Nie przewidziałeś jedynie, że Kael jest zbyt mądra aby załapała sie na Twoje złośliwości.


Ja wiem, że w Waszym kółku wzajemnej adoracji nie możecie się powtsrzymać przed byciem sobie wzajemnie adwokatem... ale naprawdę, ja zaserwowałem Wam tylko próbkę tego, co same tu prezentujecie w dyskusjach.
I co, miło Wam? Najwyraźniej nie, skoro Wam nerwy nieco puszczają. :)
Nazwanie kogoś idiotą właśnie świadczy, jak się Kael daje czy nie daje złapać... o chrześcijaństwie i miłości do bliźniego też świadczy. No ale grunt że wiecie jak uspokoić swoje sumienia. :)
A co do upewniania... Wy coraz bardziej utwierdzacie mnie w przekonaniu, że to forum z chrześcijaństwem ma bardzo mało wspólnego i że decyzja o przeniesieniu Róży to dobra decyzja.
Może dlatego 18 z 22 członków Grupy jest na tak.
Ale grunt, że wiecie jak uspokoić Wasze sumienia, że nie macie z tym nic wspólnego. :)

Kael napisał(a):
Z golebiem nie bede grac w szachy
http://m.demotywatory.pl/4420551


To już drugi raz jak nazywasz mnie idiotą. Gratuluję Ci chrześcijańskiej postawy i pokory w dyskusji, której nie jesteś w stanie - jak zwykle - zdominować.


Pn cze 26, 2017 8:10
Zobacz profil
Post Re: Pomoc bezdomnym?
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
terezjusz napisał(a):
P.S. Nie obrażę się za "idiotę", a Ty proszę nie obrażaj się, że Alus zasugerowała, że jesteś hipokrytką. Po co te nerwy? :)

Coraz bardziej upewniasz mnie w przekonaniu, że postąpiłam bardzo słusznie opuszczając grupę modlitewną..... w manipulowaniu osiągnąłeś perfekcjonizm.
Nie przewidziałeś jedynie, że Kael jest zbyt mądra aby załapała sie na Twoje złośliwości.


Ja wiem, że w Waszym kółku wzajemnej adoracji nie możecie się powtsrzymać przed byciem sobie wzajemnie adwokatem... ale naprawdę, ja zaserwowałem Wam tylko próbkę tego, co same tu prezentujecie w dyskusjach.
I co, miło Wam? Najwyraźniej nie, skoro Wam nerwy nieco puszczają. :)
Nazwanie kogoś idiotą właśnie świadczy, jak się Kael daje czy nie daje złapać... o chrześcijaństwie i miłości do bliźniego też świadczy. No ale grunt że wiecie jak uspokoić swoje sumienia. :)
A co do upewniania... Wy coraz bardziej utwierdzacie mnie w przekonaniu, że to forum z chrześcijaństwem ma bardzo mało wspólnego i że decyzja o przeniesieniu Róży to dobra decyzja.
Może dlatego 18 z 22 członków Grupy jest na tak.
Ale grunt, że wiecie jak uspokoić Wasze sumienia, że nie macie z tym nic wspólnego. :)

Ty poproś kogoś autentycznie obiektywnego aby przeanalizowała Twoje wpisy i dopiero podnoś zarzuty wobec innych.
Zobaczysz komu tu autentycznie nerwy puszczają i komu brakuje zaufania do Boga.....Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym sie macie przyodziać....Nie troszczcie sie zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć sie będzie. (Mt 6,25-34}....no ale wtedy nie było uchodźców.....


Pn cze 26, 2017 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Alus napisał(a):
Ty poproś kogoś autentycznie obiektywnego aby przeanalizowała Twoje wpisy i dopiero podnoś zarzuty wobec innych.
Zobaczysz komu tu autentycznie nerwy puszczają i komu brakuje zaufania do Boga.....Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym sie macie przyodziać....Nie troszczcie sie zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć sie będzie. (Mt 6,25-34}....no ale wtedy nie było uchodźców.....


Ufam także w to, że Bóg dał człowiekowi rozum po to, aby unikał widocznego i wyraźnego zagrożenia. To, że Wy macie w głebokim poważaniu bezpieczeństwo swoich rodaków, dzieci i wnuków, to jeszcze nie znaczy, że każdemu życie paru Polaków (tudzież Niemców) zwisa i powiewa.
W cytowaniu Ewangelii to jesteście wybitne, tylko gdzie czyny? Jeden uchodźca pod własny dach i nagle bronicie sie przed uchodźcami, jak przed zarazą.
A nerwy puszczają tym, którzy z braku argumentów sięgają po epitety. :)


Pn cze 26, 2017 8:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL