Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Cytuj:
To dla przeciwwagi - Ty widzisz tylko i wyłącznie wady Polaków i z niezdrową satysfakcją przy każdej okazji je wyliczasz.

Największej satysfakcji, wprost ekstazy doświadczałam gdy na dźwięk polskiej mowy w sklepie Niemcy lustrowali mnie jako potencjalnego złodzieja.
Na dyrdymały o tym co ja widze u rodaku nie widzę sensu odpowiadać...i tak przekręcisz, zmanipulujesz wedle własnej koncepcji.

Cytuj:
Co do uchodźców - pełna zgoda, są biedni. U C H O D Ź C Y.
Tak widzieliśmy te kobiety, sieroty i starców w relacji na żywo TVN24.

No coment


Cytuj:
o tym właśnie mówił Jan Duda, do którego wypowiedzi unikasz odniesienia jak diabeł święconej wody i stąd zapewne taka furia w atakowaniu mnie, która tą wypowiedź zacytowałam

Cytuj:
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

No własne.....pusty śmiech zawsze jest wyrazem bezradności.

Alus napisał(a):
I Bóg też nie żąda niczego co jest ponad ludzkie siły i możliwości, bo totalnym nonsensem i tyranią byłoby później rozliczanie człowieka z głodnych nakarmić... przybyszów w dom przyjąć...


Cytuj:
Najwyraźniej, wbrew wyrażanym poglądom, wypełnienie ewangelicznego przykazania, do którego się ciagle odwołujesz, jest ponad Twoje siły, skoro wciąż nie zadeklarowałaś przyjęcia uchodźcy pod swój dach.

Papież i KEP tego ode mnie nie wymaga, to Ty cynicznie kpisz własnie z papieża i KEP.


Pn cze 26, 2017 13:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Alus napisał(a):
o tym właśnie mówił Jan Duda, do którego wypowiedzi unikasz odniesienia jak diabeł święconej wody i stąd zapewne taka furia w atakowaniu mnie, która tą wypowiedź zacytowałam

Cytuj:
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Alus napisał(a):
No własne.....pusty śmiech zawsze jest wyrazem bezradności.


Nie chcę Cię obrażać, więc nie doprecyzuję bezradności wobec czego.

Alus napisał(a):
Papież i KEP tego ode mnie nie wymaga, to Ty cynicznie kpisz własnie z papieża i KEP.


Szanuję papieża i staję w jego obronie, gdy ktoś go obraża, nawet jeśli nie wszystko, co robi, rozumiem, i jesli nie ze wszystkim się zgadzam. A skoro Ty tak kropka w kropkę słuchasz tego, co mówi papież, to mam nadzieję, że w końcu przestaniesz być za aborcją, bo swego czasu szukałaś wielu usprawiedliwień dla mordowania niewinnych dzieci.


Pn cze 26, 2017 14:00
Zobacz profil
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Standard.....gdy już wyczerpie sie wszelkie "argumenty" pozostają niezawodne - aborcja, in vitro.


Pn cze 26, 2017 14:39
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Juz zbieramy efekty nagonki na obcych. Bohaterski Polak obronil Polske przed islamem
Cytuj:
Dzieci z rodzin muzułmańskich emigrantów przyjechały z Berlina, by poznać historię prześladowania i zagłady Żydów. Przez kilka dni – w Łodzi, Warszawie i Lublinie – nastolatkowie byli obrażani, poniżani i opluwani - informuje "Wirtualna Polska".


Nauczycielka powiedziała "WP", że chciała przerwać wyjazd. Uczniowie uznali jednak, że nie dadzą się pokonać rasizmowi w Polsce.

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... miech.html
To na pewno antypolska propaganda!

Bedzie gorzej. Ale kiedy Polakow usuna z GB to bedzie “przesladowanie“.


Pn cze 26, 2017 14:49
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Alus napisał(a):
Standard.....gdy już wyczerpie sie wszelkie "argumenty" pozostają niezawodne - aborcja, in vitro.

Cóż a może warto przemyśleć swoją postawę i się nawrócić?


Pn cze 26, 2017 14:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Przyłączyłem do tego tematu wątek o bezdomnych, który szybko zmienił się w dyskusję o imigrantach i uchodźcach.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn cze 26, 2017 14:53
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Cytuj:
Mężczyzna na głównej ulicy Lublina napluł w twarz nastoletniej muzułmance, a stojący nieopodal policjanci na zgłoszenie zareagowali śmiechem. Dzieci z rodzin muzułmańskich emigrantów przyjechały z Berlina, by poznać historię prześladowania i zagłady Żydów. Przez kilka dni – w Łodzi, Warszawie i Lublinie – nastolatkowie byli obrażani, poniżani i opluwani. Nauczycielka powiedziała Wirtualnej Polsce, że chciała przerwać wyjazd. Uczniowie uznali jednak, że nie dadzą się pokonać rasizmowi w Polsce.

Przyjazd licealistów do Polski kończy trwający od 2015 roku projekt, który ma pogłębić ich wiedzę na temat Holokaustu i pomóc zrozumieć problematykę migracji. Uczniowie berlińskiej szkoły średniej im. Teodora Heussa w większości są urodzeni w Niemczech, ale pochodzą z ubogich rodzin emigrantów z Palestyny, Libanu i Turcji.


W ciągu dwóch lat z wyjazdami edukacyjnymi dotarli do Francji, Hiszpanii i Izraela, gdzie poznawali historię Żydów, którym udało się uciec przed Holokaustem. Wizyta w Polsce miała być dla licealistów najtrudniejsza, bo tematem przewodnim miała być okupacja (odwiedzili muzeum więzienia Pawiak) i zagłada Żydów (zwiedzili m.in. obozy w Majdanku i Treblince). Okazała się wyjątkowo trudna również z innego powodu.

Lublin, 21 czerwca. Przy Krakowskim Przedmieściu w centrum miasta widać wzmocnione siły policji. Do piłkarskiego meczu Słowacja-Szwecja na młodzieżowych mistrzostwach Europy pozostał jeden dzień. Między kościołem św. Piotra i Pawła a hotelem Europa do nastoletniej uczennicy berlińskiej szkoły z chustą na głowie podchodzi mężczyzna i pluje muzułmance w twarz. Szkolni koledzy podbiegają do stojącego w pobliżu patrolu policji. Funkcjonariusze lekceważą nastolatków. Są zajęci swoimi telefonami komórkowymi. Sytuację obserwuje kilku mieszkańców Lublina. Prowadzą roztrzęsionych uczniów i zapłakaną dziewczynę do innego patrolu policji, który stoi pod Grand Hotelem. Opowiadają, co się stało. Pokazują, że mężczyzna, który opluł dziewczynę się oddala. Policjanci reagują śmiechem. Tak wydarzenia zrelacjonowali nam świadkowie, do których dotarliśmy.

(źródło: https://wiadomosci.wp.pl/emigranckie-dz ... 204237953a)


I co beda teraz myslec o Polakach i polskiej policji na bazie wlasnych doswiadczen? Ze nie ma “antypolskiej propagandy“ w niemieckich mediach, tylko sama najczystsza prawda.

Polecam przeczytac calosc. Dla mnie to nie pojecia, jesli by polowa z tego byla prawda.


Tu przynajmniej policja zachowala sie poprawnie, kiedy “porzadny Polak“ pilnowal, zeby mu byle kto kosciola nie “sprofanowal“
Cytuj:
Kobieta z dzieckiem chciała wejść na niedzielną mszę do jednego z sopockich kościołów - podaje Radio Gdańsk.

Tam mężczyzna stwierdził, że nie wpuści jej do środka, ponieważ jej 2,5-letnia córeczka ma ciemną skórę.

Na miejsce przyjechała policja. 59-latek najpierw odmówił pokazania dowodu tożsamości, a po tym zaczął uciekać. Funkcjonariuszom udało się go obezwładnić.

Mieszkaniec woj. łódzkiego usłyszał zarzut znieważenia osoby małoletniej na tle rasowym.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... la-bo.html


Pn cze 26, 2017 14:56
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Soul33 napisał(a):
Przyłączyłem do tego tematu wątek o bezdomnych, który szybko zmienił się w dyskusję o imigrantach i uchodźcach.

Bywa :)


Pn cze 26, 2017 15:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Alus napisał(a):
Standard.....gdy już wyczerpie sie wszelkie "argumenty" pozostają niezawodne - aborcja, in vitro.


No to jesteś w błędzie, bo nie chodziło mi o przekierowanie dysksuji na aborcję czy in vitro, tylko o zwrócenie uwagi na to, jak jedne apele papieża uważasz za bezdyskusyjne, a w przypadku innych lawirujesz.


Pn cze 26, 2017 15:11
Zobacz profil
Post Re: Pomoc bezdomnym?
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
Standard.....gdy już wyczerpie sie wszelkie "argumenty" pozostają niezawodne - aborcja, in vitro.


No to jesteś w błędzie, bo nie chodziło mi o przekierowanie dysksuji na aborcję czy in vitro, tylko o zwrócenie uwagi na to, jak jedne apele papieża uważasz za bezdyskusyjne, a w przypadku innych lawirujesz.

Dokładnie tak jak Ty....1:1


Pn cze 26, 2017 15:15
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Kael napisał(a):
I co beda teraz myslec o Polakach i polskiej policji na bazie wlasnych doswiadczen? Ze nie ma “antypolskiej propagandy“ w niemieckich mediach, tylko sama najczystsza prawda.

Mnie jest to doskonale obojętne; ja nie mam kompleksów wobec Zachodu, więc niemieckie media mogą mi skoczyć. Mnie interesuje, że Kael spośród wszystkich wycieczek zagranicznych do Oświęcimia i Majdanka, ile ich jest w roku, nie umiem zliczyć, wybiera sobie raptem całą jedną, żeby zrobić publiczne show z sianiem moralnej paniki i rozdzieraniem szat nad niemieckimi świętymi krowami. Umówmy się może, Kael: kompleksy na tle Zagłady wywozimy za Odrę, bo tam jest ich miejsce i składowisko. I to się raczej nie zmieni.


Pn cze 26, 2017 15:19
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
A jakby mi ErgoProxy napisal, gdzie ja tu jakies kompleksy wyciagam?

Kolega terezjusz wybrzydzal, ze Niemcy historie maja sfalszowana, ze jego niemiecka rodzina polskiego pochodzenia mu raportuje jaka to antypolska propaganda w niemieckich mediach sie szerzy....To tu, specjalnie dla niego sa oba tematy: jak powaznie podchodzi sie do tematu II wojny w szkolnictwie niemieckim i jak ta “antypolska propaganda“ powstaje: min z relacji naocznych swiadkow.

Cos ErgoProxy wyczytal innego? Jakis blad w programach niemieckich szkol? Bo Polacy nie jezdza do Bergen Belsen czy Gurs? Moze powinni?

A temat nie jest o Holocauscie tylko o antyimigranckich (i nie tylko) nastrojach wsrod Polakow.

W koncu polskiego profesora pobito w Warszawie, bo mowil po niemiecku.


Pn cze 26, 2017 15:28
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Pobito, znaczy, ruszać się potem nie mógł i składali go w szpitalu? Czy może jednak tylko uderzono po buzi? Znaj proporcjum, me wezwanie.

A kompleksy, no cóż: w Polsce nie było Quislinga (choć wg Wieczorkiewicza zanosiło się, że będzie nim Rydz-Śmigły), więc trzeba zrobić tak, żeby wyszło, że były miliony małych Hitlerków, bo koniec końców, żaden rząd niemiecki jak dotąd tematu reparacji wojennych wobec Polski nie podnosił; zdaje się, że mamy się kontentować swoim kawałkiem Prus i zasuwać pomalutku, tak po niemiecku, aż nam niemiecki sznyt wejdzie w leniwą słowiańską krew. Tak wygląda od kuchni brutalność polityki tzw. historycznej, w której czyjąś stronę trzeba wziąć.

Nie wiem jaki Amt Ci nad głową siedzi, że musisz się bawić w germańskiego trolla; w Polsce w każdym razie musu, żeby stawać do wojenek propagandowych w Internetach, nie ma. I to się też raczej nie zmieni.


Pn cze 26, 2017 15:49
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
ErgoProxy napisał(a):
Kael napisał(a):
I co beda teraz myslec o Polakach i polskiej policji na bazie wlasnych doswiadczen? Ze nie ma “antypolskiej propagandy“ w niemieckich mediach, tylko sama najczystsza prawda.

Mnie jest to doskonale obojętne; ja nie mam kompleksów wobec Zachodu, więc niemieckie media mogą mi skoczyć. Mnie interesuje, że Kael spośród wszystkich wycieczek zagranicznych do Oświęcimia i Majdanka, ile ich jest w roku, nie umiem zliczyć, wybiera sobie raptem całą jedną, żeby zrobić publiczne show z sianiem moralnej paniki i rozdzieraniem szat nad niemieckimi świętymi krowami. Umówmy się może, Kael: kompleksy na tle Zagłady wywozimy za Odrę, bo tam jest ich miejsce i składowisko. I to się raczej nie zmieni.

Poza portal "wiara.pl" na inne nie zaglądasz???.....mnóstwo zamieszcza tą informację - po wygooglowaniu tylko na 1-szej stronie 8 portali, więc nie ma potrzeby specjalnie jej wyszukiwać.
I tą informacje powtórzą zagraniczni korespondenci, na pewno splendoru nam to nie doda :(


Pn cze 26, 2017 16:03
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Madrze prawisz, ErgoProxy: nie wlaczaj sie w wojenke propagandowa!

W Polsce, jak widze, jest odgorna dyrektywa, ze Niemcy byli sa i beda winni wszystkiemu zlu w Polsce i inne opinie sa propaganda niemiecka z nakazu.

No coz, po tobie sie takiej postawy nie spodziewalam, ze Polacy to wieczne ofiary niemieckiej napasci i tylko nam sie cale Niemcy i reszta swiata nalezy. A kto pisze co innego to agent Merkel.

Mozesz dyskutowac o tym dalej ale nie ze mna.


Pn cze 26, 2017 16:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL