Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
ErgoProxy napisał(a):
na gruncie humanistyki wolno powiedzieć wszystko zgoła i w dowolny sposób - nawet pisankami wydalanymi na płótno obrazu z własnej waginy, jak to publicznie robiła pewna artystka gdzieś nie pomnę gdzie na Zachodzie.
Gdyby nie to, że sygnaturkę mam już zajętą czym innym...


Pn wrz 14, 2015 19:10
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Hm, sztuka jest dziedziną humanistyczną raczej, a niejaka Anda Rottenberg omawiając korzenie performansu powiedziała, że wszystko jest sztuką, a więc...?


Pn wrz 14, 2015 20:49
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Cytuj:
Dlaczego określasz ich najgorszymi epitetami?
Wszystkich wrzucasz do jednego wora i przypisujesz wszystko co najczarniejsze?


A gdzie używam tych najgorszych epitetów? Po prostu wiem coś o systemie który zwie się islam, i dlatego takie a nie inne refleksje. A co do tych ludzi... no cóż, ale swoim zachowaniem pokazują co potrafią i jaki jest ich poziom kulturalnej ogłady, daleki od europejskich standardów.

Cytuj:
Bo co, ten uciekający przed wojną powinien być w postrzępionych portkach, w jednym bucie?
To jest ogromny problem i diabli wiedzą, czy są fachowcy, którzy potrafią zauważyć różnicę.


Młody, silny i zdrowy mężczyzna uciekający przed wojną zwie się dezerter, i tchórz. Prawdziwi uchodźcy wojenni to kobiety, dzieci i starcy, to jest mężczyzni niezdolni do noszenia broni. A ci silni i młodzi mężczyzni raczej nie mieszczą się w tych ramach i nie zasługują na żaden status uchodźcy.

Skoro są przedstawiani jako ci którzy stracili wszystko i są biedni to dlaczego stać ich na kilka tysięcy euro w gotówce aby przybyć tutaj? Zabrali swoje smartfony ale zapomnieli zabrać swoje dokumenty?

Cytuj:
Moja tylna część działa jest chroniona dzięki świeckiemu państwu.


Wyrosłemu na kulturze chrześcijańskiej. Tak jak cała Europa.
Zamieszkaj w jakimś kraju muzułmańskim i żyj tam, ale aby poczuć to w pełni żyj tam jako kobieta.

Cytuj:
I jak to jest z Twoją miłością, skoro w Twoich wypowiedziach czytam słowa pełne nienawiści do obcych?


Mylisz pojęcia. Ja im źle nie życzę jak pisałem co oznacza że nie mam nienawiści wobec tych ludzi, ale jestem ostrożny wobec nich i tego co mają w sercach i w głowach.

Cytuj:
equuleuss polecił do poczytania artykuł Kamila Bulonisa.


Ten artykuł poszedł w świat, ale nie jestem pewien czy jest rzetelny bo podobno facet coś ściemniał, trzeba to zweryfikować, jednak wiele innych rzeczy nie kłamie, a w szczególności różne filmiki nagrane gdzieś na ulicy i pokazujące sytuację.


Pn wrz 14, 2015 20:56
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
ErgoProxy napisał(a):
Hm, sztuka jest dziedziną humanistyczną raczej, a niejaka Anda Rottenberg omawiając korzenie performansu powiedziała, że wszystko jest sztuką, a więc...?
Tudzież: "Modne bzdury", które jakoś tak się składa, że w dziedzinach humanistycznych...


Pn wrz 14, 2015 21:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Uchodzcy a kosciół
West1979 napisał(a):
To nie są żadni uchodźcy przed wojną. Nie bieda ich z kraju wygnała, nie wojna - o kraj się walczy, nie ucieka. Te płaczliwe zdjęcia kobiet i dzieci to tylko manipulacje lewackich mediów, żeby urobić opinię publiczną. Wpuszczenie tych hord to dla Europy samobójstwo, a w pierwszym rzędzie pod nóż pójdą ci co chcą ich wpuścić-lewacy, homoseksualiści i różni nad wyraz tolerancyjni. Ściągamy śmiertelne zagrożenie dla naszej kultury. Oni nie mają litości ani empatii dla innowierców. To jest inwazja islamistów. Oni nie jadą do Europy pracować, oni jadą ją zdobyć. Oni nie nauczą się języka, nie poślą swych dzieci dobrowolnie do naszych szkół, oni nie będą pracować, ich kobiety będą dalej poniewierane. Onie nie będą nas szanować - będą nami gardzić, bo uważają nas za zdegenerowanych, złych, gwałcących ich boże prawa. Jesteśmy dla nich wrogiem. Kto wie, czy za tą inwazją nie stoi Państwo Islamskie? Jesteśmy jak Imperium Rzymskie przed upadkiem. Najeżdżają barbarzyńcy, a my się nie bronimy. Uważamy obronę za coś niepoprawnego politycznie. Prawdopodobniej Kalifat w Europie zapanuje wcześniej, niż ostrzegali różni specjaliści. Naiwna ateistyczno-lewacka Europa umiera na naszych oczach. Za rok będą nam się wysadzać w powietrze w autobusach, na dworcach. Ciekawe, czy wtedy będą publikować zdjęcia ich ofiar, jak dzisiaj zdjęcia ofiar inwazji. Ludzie śpią. To samo, co by się rozczulać nad zdjęciem zabitego Niemca z czasu agresji na Polskę.


Jedno pytanie... Skąd to wszystko możesz wiedzieć.
Fantazjujesz poprostu... (I te fantazje sporo o Tobie mówią).

Interpretujesz zachowania migrantów (uchodźców +
emigrantów zarobkowych) na swój sposób, pewnie to
projekcja Twoich lęków.

Nikt nie wie jaka jest struktura uchodźców, jakie osoby
przybywają do Europy i w jakim celu. Coś będzie wiadomo po weryfikacji
wniosków o azyl (też niewiele).

Nie wiadomo też jak te osoby się zachowają
i to z dwóch powodów:

- nie wiadomo dokładnie kim i w jakim celu tu przyjeżdżają,
jakie mają doświadczenia,

spora część to emigranci ekonomiczni, tyle, że to pojęcie jest
nieostre, jeżeli ktoś ucieka przed nędzą czy wręcz głodem
to jest emigrantem ekonomicznym czy uchodźcą?
(konwencja ONZ kwalifikuje go jako uchodźcę)


- nie wiadomo jakimi kompetencjami okażą się
władze państwowe w pomocy uchodźcom (od tego bardzo
dużo zależy - zachowanie uchodźców również)

uchodźcy to nie jest jednolita masa,
uciekający przed głodem i niewolniczą pracą,
niewykształcony migrant z Afryki ma nie wiele wspólnego
z wykształconym uchodźcą z Syrii

muzułmanin nie wiele wspólnego z chrześcijaninem
czy jazydem

doświadczenia tych ludzi też są różne

To jest jak w tyglu, niczego nie wiesz i niczego
przewidzieć się nie da tym bardziej (jak już pisałam)
bardzo dużo zależy od postawy państw, które ich przyjmą.

No, ale Ty już wszem i wobec ogłosiłeś,
że wiesz wszystko....

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt wrz 15, 2015 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Czy ludzie z Donbasu nie są uchodźcami tylko dlatego, że niektórzy z nich są pochodzenia polskiego?
Czy potomkowie Polaków zesłanych do Kazachstanu nie są imigrantami?
Czy nie jesteśmy zobowiązani do wsparcia ok. 2,5 ludzi niedojadających - mieszkających w Polsce i będących Polakami?

A może powinniśmy wszystkie środki przeznaczyć na pomoc młodzieńcom z Syrii, Afganistanu, Iraku itd. zamiast wspierać rodaków?

Czy wszyscy Ukraińcy, którzy znaleźli w Polsce nie powinni zostać zaliczeni do puli uchodźców, którym mamy przyjąć?

„Niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom”

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Wt wrz 15, 2015 15:40
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Idący napisał(a):
Czy wszyscy Ukraińcy, którzy znaleźli w Polsce nie powinni zostać zaliczeni do puli uchodźców, którym mamy przyjąć?
Konflikt na Ukrainie rozpoczął się wiosną 2014, jeśli liczyć od Euromajdanu - jesienią 2013. W roku 2013 status uchodźcy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wobec obywateli Ukrainy przyznano 2 osobom (słownie: dwóm), w 2014 - ani jednej. W pierwszej połowie 2015 także nikomu z ubiegających się o to obywateli Ukrainy takiego statusu nie przyznano. Możesz ich wliczyć do puli, obu tych Ukraińców.


Wt wrz 15, 2015 18:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
akruk napisał(a):
... status uchodźcy ... wobec obywateli Ukrainy przyznano 2 osobom (słownie: dwóm), ... Możesz ich wliczyć do puli, obu tych Ukraińców.

Mogę też do tej puli wrzucić ok. pół milion wydanych wiz dla obywateli Ukrainy.

Ale masz rację, gdyż słusznie oskarżasz obecną partię rządzącą o ignorowanie interesów państwowych i uleganie presji Niemiec. Rzeczywiście obecnemu rządowi brak perspektywicznych wizji samodzielnej polityki zagranicznej i brak chęci walczenia o swoje metodami aprobowanymi i stosowanymi przez kraje starej Unii.

W tej chwili sprawa uchodźców jest bardziej sprawą przedwyborczą, niż uczciwie rozpatrywanym problemem. Moim zdaniem należy PRZEDE WSZYSTKIM wspierać tych, którzy są z nami związani w jakiś sposób. Czy to pochodzeniem, religią, kulturą. Obawiam się hermetycznych enklaw. Oczekuję asymilacji, współpracy.

Gdy rękę podaję tonącemu, to nie po to, aby on mnie pod wodę wciągnął, ale by wyszedł na brzeg. A na brzegu nie chcę obawiać się, że z braku miejsca zepchnie mnie do tej wody, z której go wyciągnąłem. Chciałbym się z nim zaprzyjaźnić.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr wrz 16, 2015 7:53
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Idący napisał(a):
akruk napisał(a):
... status uchodźcy ... wobec obywateli Ukrainy przyznano 2 osobom (słownie: dwóm), ... Możesz ich wliczyć do puli, obu tych Ukraińców.
Mogę też do tej puli wrzucić ok. pół milion wydanych wiz dla obywateli Ukrainy.
A niby dlaczego ich wliczać do uchodźców? Bo w ogóle przyjechali do Polski, wszystko jedno z jakiego powodu? To konsekwentnie skoryguj tę pulę w drugą stronę: liczbą wszystkich Polaków, którzy wyjechali do innych krajów.

Limity UE na przyjęcie uchodźców nie są wysokie i problem w ogóle nie leży w tym, czy nas stać finansowo (to grosze w budżecie), ani czy zagrozi to islamizacją (to promil populacji RP). Ani nawet, czy powstaną enklawy (z kilkunastu tysięcy osób ogółem, w całym kraju?), czy się zasymilują (do czego potrzebna jest wola obu stron). Taką grupę Rzeczpospolita jest w stanie przyjąć i naprawdę państwo z 38 milionami obywateli nie zatrzęsie się w posadach od przyjęcia tych 20 tysięcy ludzi. Takie strachy są nonsensowne, a w wielu przypadkach napędzane po prostu nacjonalizmem i ksenofobią.

Problemem jest co innego: czy przyjmowanie uchodźców z Syrii rozwiązuje problemy na przyszłość? Dla jak wielu, na jak długo i w jaki sposób? Czy masowe uchodźstwo do Europy stanowi główne i długofalowe rozwiązanie dla Syrii oraz dla Europy?


Cz wrz 17, 2015 15:22
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Cytuj:
Limity UE na przyjęcie uchodźców nie są wysokie i problem w ogóle nie leży w tym, czy nas stać finansowo (to grosze w budżecie)


Zacznijmy od tego że nie są to uchodźcy, ale nielegalni imigranci. Teraz już lepiej.

Cytuj:
ani czy zagrozi to islamizacją (to promil populacji RP)


Nie bierzesz pod uwagę ich ogromnej zdolności rozrodczej. W Polsce tego planu być może nie będą w stanie realizować na taką skalę, ze względu na trudniejsze warunki życia, i dlatego też nie bardzo chcą tutaj pozostać. Ale w innych krajach z wysokim socjalem to się bardziej udaje, zazwyczaj muzułmańska rodzina to jest wielka rodzina, to są rodziny wielodzietne. Za ileś tam lat, przy takim napływie muzułmanów do Europy, podobno planuje się iż napłynie ich tutaj około 6 milionów w najbliższym czasie, z Bliskiego Wschodu i Afryki. I teraz pomnóż sobie tą liczbę, a także pomnóż sobie liczbę przybyłych tutaj bo każdy z nich ma prawo sprowadzić swoją rodzinę, to za ileś tam lat ich społeczność wzrośnie, a za ileś tam lat będą już na tyle mocni że ich głos będzie coraz bardziej liczył się w społeczeństwie.

W/g ich filozofii na tym to właśnie polega, zająć teren poprzez zasiedlenie, to ich taktyka, a kiedy zdobędą większość głosu to wtedy będą wprowadzać ich prawa. Islam to nie jest religia, ale rodzaj ideologii i system polityczno - religijny.

Cytuj:
Ani nawet, czy powstaną enklawy (z kilkunastu tysięcy osób ogółem, w całym kraju?)


Tak, jak powiedziałem powyżej, mają prawo do sprowadzenia tutaj ich bliskich, i to nawet kilku osób, więc ta liczba wzrasta, poza tym, mają co najmniej troje dzieci wzwyż, zazwyczaj.

Cytuj:
czy się zasymilują (do czego potrzebna jest wola obu stron)


Zazwyczaj to oni nie mają woli aby się asymilować i integrować. Nawet ich religia nie pozwala na to. Rzadko kiedy uczą się języka, często są analfabetami, czesto chodzą na kurs języka tylko dlatego aby mieć papierek potwierdzający, a języka się nie uczą realnie.

Poza tym jak wspomniałem polski to jeden z najtrudniejszych języków świata, więc nauka to jakieś ładnych kilka lat aby mówić na poziomie komunikatywnym. Wiem jak trudno jest dla cudzoziemców wypowiadać polskie słowa, czytać, w wielu językach nie ma takich dzwięków jak w polskim. Zauważ że dla nich to tym większa trudność że oni nie używają liter w takiej formie jak nasze.


Pt wrz 18, 2015 0:00

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
80-90% imigrantów to młode wyleżane byki, które miały dobry status materialny w swoim kraju. Na ucieczkę trzeba było mieć kasę i to nie małą. Gdzie są ich rodziny? Pozostały w strefie wojny? Co to za ojciec, co ratuje swój tyłek, a rodzinę zostawia na pastwę losu? Uważacie to za normalne? Zagrożoną rodzinę się ratuje. Np poprzez przedostanie do strefy, gdzie wojny nie ma i bezpieczne ulokowanie w obozie. Potem można szukać dalej i kombinować. To świadczy o tym ile dla nich znaczy kobieta, dziecko. Chyba, że to program zakrojony na większą skalę i dobrze przemyślany.

Tyle ich jest. Zwerbować 1/4, uzbroić, umundurować, przeszkolić i przeprowadzić lądową inwazję w Syrii. Taniej 100 000 uzbroić, niż kilka milionów żywić. Tylko czy oni będą walczyć za swój kraj?


Pt wrz 18, 2015 7:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
akruk napisał(a):
Idący napisał(a):
akruk napisał(a):
... status uchodźcy ... wobec obywateli Ukrainy przyznano 2 osobom (słownie: dwóm), ... Możesz ich wliczyć do puli, obu tych Ukraińców.
Mogę też do tej puli wrzucić ok. pół milion wydanych wiz dla obywateli Ukrainy.
A niby dlaczego ich wliczać do uchodźców? Bo w ogóle przyjechali do Polski, wszystko jedno z jakiego powodu? To konsekwentnie skoryguj tę pulę w drugą stronę: liczbą wszystkich Polaków, którzy wyjechali do innych krajów.

Limity UE na przyjęcie uchodźców nie są wysokie i problem w ogóle nie leży w tym, czy nas stać finansowo (to grosze w budżecie), ani czy zagrozi to islamizacją (to promil populacji RP). Ani nawet, czy powstaną enklawy (z kilkunastu tysięcy osób ogółem, w całym kraju?), czy się zasymilują (do czego potrzebna jest wola obu stron). Taką grupę Rzeczpospolita jest w stanie przyjąć i naprawdę państwo z 38 milionami obywateli nie zatrzęsie się w posadach od przyjęcia tych 20 tysięcy ludzi. Takie strachy są nonsensowne, a w wielu przypadkach napędzane po prostu nacjonalizmem i ksenofobią.

Problemem jest co innego: czy przyjmowanie uchodźców z Syrii rozwiązuje problemy na przyszłość? Dla jak wielu, na jak długo i w jaki sposób? Czy masowe uchodźstwo do Europy stanowi główne i długofalowe rozwiązanie dla Syrii oraz dla Europy?

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt wrz 18, 2015 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 545
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
W poprzednim poście, coś się pokiełbasiło. Przepraszam.

akruk napisał(a):
-


A niby dlaczego ich wliczać do uchodźców? - A czemu nie? Tylko z tego powodu, że starają się czynić to legalnie i z poszanowaniem prawa? Czy przestrzeganie prawa ma ich stawiać w gorszej sytuacji?
skoryguj tę pulę w drugą stronę - słusznie, to dodatkowe obciążenie. Świadoma polityka rządu sprowadza się do tego aby zmniejszać populację Polaków, ograniczać dopływ osób polskiego pochodzenia, stwarzać bariery dla chrześcijan (choć ostatnio był wyjątek) i przyjmować tych, których zaprosiła Merkel, ale się jej odechciało.
czy się zasymilują (do czego potrzebna jest wola obu stron) - Odpowiedź znasz. Zapewne tak jak w innych krajach utworzą własne getta. I z woli jednej strony nie będą nikogo wpuszczać na swój teren, a sami będą korzystać ze swobody życia zarówno wewnątrz getta, jak i poza nim. Pojedź do którejś z metropolii zachodnich i koniecznie weź z sobą dywanik.
napędzane po prostu nacjonalizmem i ksenofobią - Nie wiem, czy mam się kajać. Jestem nacjonalistą, gdyż wybieram własny naród spośród innych, zarówno przyjaznych i docenianych, jak też wrogich i obojętnych. Jestem też ksenofobem, gdyż boję się, że ktoś ubierze mnie w pomarańczowy kostium i nagra podrzynanie gardła. Dotychczas mój nacjonalizm w żaden sposób nie przeszkadzał mi w przyjaźni z obcokrajowcami. Nawet Niemcami, którzy wyjątkowo skutecznie i solidarnie popierają wszystko co niemieckie. Także z Rosjanami, zarówno przeciwnikami i zwolennikami Putina. Moja ksenofobia nie rzutuje na wzajemne stosunki z obcokrajowcami i przedstawicielami innych narodów, gdyż potrafimy uszanować wzajemne poglądy, osiągnięcia i czujemy się wspólnotą ludzką.
czy przyjmowanie uchodźców z Syrii rozwiązuje problemy na przyszłość? - NIE.
Czy masowe uchodźstwo do Europy stanowi główne i długofalowe rozwiązanie dla Syrii oraz dla Europy? - NIE

Z dziedziny medycyny: Lepiej zapobiegać czy leczyć? Czy leczenie objawowe jest lepsze od leczenia źródła? Czy rozszerzając obszar zakażenia (teoretycznie zmniejszenie "gęstości" choroby), szybciej zostanie ono wyleczone?

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Pt wrz 18, 2015 8:20
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
equuleuss napisał(a):
Zacznijmy od tego że nie są to uchodźcy, ale nielegalni imigranci. Teraz już lepiej.
Limity nie obejmują emigracji z powodów innych niż uchodźstwo, np. ekonomicznych.

Cytuj:
ani czy zagrozi to islamizacją (to promil populacji RP)
equuleuss napisał(a):
Nie bierzesz pod uwagę ich ogromnej zdolności rozrodczej.
Taa, bo to króliki są, inna rasa, co w 10 lat się rozrośnie z 20 tysięcy do milionów.

Cytuj:
podobno planuje się iż napłynie ich tutaj około 6 milionów w najbliższym czasie
"Podobno", "jeden bloger napisał", "znajomy znajomego usłyszał".

Cytuj:
Islam to nie jest religia, ale rodzaj ideologii i system polityczno - religijny.
Czyli identycznie jak chrześcijaństwo?

Cytuj:
poza tym, mają co najmniej troje dzieci wzwyż, zazwyczaj.
Ło matko! niemożliwe! A biskupi polscy to nawołują, żeby ile mieć? Jedno? No ile mają "prawdziwi katolicy"? Co najmniej trójkę.

Cytuj:
Zazwyczaj to oni nie mają woli aby się asymilować i integrować. Nawet ich religia nie pozwala na to.
No na pewno. Bo w Polsce nie ma od pokoleń mniejszości muzułmańskiej. Wcale a wcale. Chyba że się komuś merda asymilacja z konwersją, przejściem na inną wiarę.

Cytuj:
Rzadko kiedy uczą się języka
Znaczy: na uchodźstwie rzadko kiedy się uczą języka? Bo tak sobie wymyśliłeś?

Cytuj:
często są analfabetami
80% Syryjczyków (średnia mężczyzn i kobiet) jest czytatych i pisatych. Im dłużej trwa wojna, tym mniej dzieci zdobędzie wykształcenie.

Cytuj:
polski to jeden z najtrudniejszych języków świata
Dla kogo? Dla Anglików?
Przemysław Turek, Czy polski należy do najtrudniejszych języków świata? Polszczyzna w statystykach trudności przyswajania języków i w perspektywie porównawczej, w: Polonistyka bez granic, t. 2., red. R.Nycz, W.Miodunka, T.Kunz, Kraków 2011.

Cytuj:
nauka [języka polskiego] to jakieś ładnych kilka lat aby mówić na poziomie komunikatywnym
Brednie dla ubogich na rozumie. Od kilkudziesięciu lat studenci z Afryki (i tej "czarnej" i tej "berberyjskiej", północnej) studiowali (i studiują) na polskich uczelniach, z polskim jako językiem wykładowym. Do czego wystarcza odbycie kursu w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców w Łodzi. Taka osoba bezpośrednio po kursie posługuje się komunikatywną polszczyzną. Przyjeżdża i nie mija rok, jak studiuje. Ty sobie zmyślasz banialuki z palca wyssane, a ja z nimi wódkę piłem.

Cytuj:
w wielu językach nie ma takich dzwięków jak w polskim.
Bo nikt nie zrozumie, jak ktoś powie "ścipawka" zamiast "szczypawka". Zupełnie jak z angielskim: nie wymówisz [Θ], to klapa.

Cytuj:
Zauważ że dla nich to tym większa trudność że oni nie używają liter w takiej formie jak nasze.
Ło Boże, Boże! Bo Ukraińcy albo Rosjanie mają wielkie trudności z łacinką. Albo polskie dzieci z cyrylicą. (Zdaje się, że od czasu, jak w praktyce "wyprowadzono" rosyjski ze szkół, większość młodzieży uważa, że "inne znaczki" to jakaś magiczna bariera). Abdżad, taki jak pismo arabskie, jest trudniejszy dla nauczenia się niż alfabet, taki jak łacinka.


Pt wrz 18, 2015 9:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Uchodzcy a Kosciół
Equuleuss, masz rację. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale generalnie masz rację.
Riposty, jak są raczej tekstami satyrycznymi, niż polemiką. Twoi rozmówcy są poprawnie polityczni i poprawnie ośmieszają wszystko, co nie jest lewicowe i to co nie jest proniemieckie.

* uchodźcy, czy nielegalni imigranci *
Zdecydowanie nielegalni. A limity nie mają nic do oceny charakteru migracji, sprowokowanej przez Merkel.

* groźba islamizacji * - zdecydowanie tak. Bo oni trwają, walczą, zmuszają i nie dyskutują. Jeśli już, to nożem i kałachem.

* rozrodczość i ścigania rodzin * - jedno i drugie znacznie zwiększa populację. A w Polsce dzietność poniżej zastępowalności i do tego emigracja za chlebem.


* napłynie ich tutaj około 6 milionów * nie wiem, skąd szacunek. Na pewno przyjemniej czerpać informacja z GW lub TVN. Bo przeszłości nie ma . Nie tak jak u Orwela, nie drukują starych wydań od nowa. Wystarczy dobre zarządzanie pamięcią. Lemingi, np. pamiętają tylko to, co aktualnie przypominają im media głównego ścieku.

* Islam to nie tyko religia, to rodzaj ideologii i systemu politycznego. * Zupełnie inaczej niż chrześcijaństwo. Choć w średniowieczu można dopatrzyć się analogii. A to nie historyczna dysputa.

* Zazwyczaj to oni nie mają woli aby się asymilować i integrować. * TAK, mozna to zaobserwować w krajach Zachodu.

* Bo w Polsce nie ma od pokoleń mniejszości muzułmańskiej. * - Tak samo, jak nie ma narodu muzułmańskiego. Ale jest mniejszość pochodzenia tatarskiego, która od wieków jest muzułmańska.

* merda się * - rzeczywiście. ale komu innemu, co innego i z czymś innym.

* Rzadko kiedy uczą się języka * - po co mają to czynić? Jak poznają inną kulturę może niektórzy będą się asymilować? Żyją w stworzonych przez siebie enklawach. Stosują swoje prawa. Ileż to było zabójstw dziewczynek, które nie postąpiły zgodnie w wolą ojców?

* 80% Syryjczyków (średnia mężczyzn i kobiet) jest czytatych i pisatych * - i bardzo dobrze. Większość jest też obeznana z różnymi rodzajami broni. (Już nie tak dobrze.)

* język i nauka * - to tematy wtórne. praktycznie bez znaczenia. przynajmniej natenczas.


Pt wrz 18, 2015 10:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL