Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 5:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
No to początek końca UE. Wielu eurosceptyków otworzy szampany.


Śr cze 21, 2017 15:43
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
choć taka wszechstronna pomoc była udzielana młodym Polakom przez lata i wieki


Przez wieki? Gdzie i przez kogo? I na taką skalę jak to zjawisko obecnie?

Cytuj:
ale o pomoc dzieciom i kobietom


Jest ich zdecydownie mniej niż mężczyzn. I jedna rzecz, dlaczego nie zostają przyjęci przez zamożne kraje arabskie które jako pierwsze powinny udzielać pomocy swoim pobratymcom w wierze i kulturze? Już słyszymy o kolejnych zamachach, na szczęście udaremionych.

Cytuj:
że też Samarytanin nie zrewidował najpierw rannego, aby się upewnić czy właściwej osobie udziela pomocy...i Jezus szerzy taką beztroskę o własne bezpieczeństwo.... a później jeszcze będzie miał czelność wypominać byłem głodny..spragniony..przybyszem...


Powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo naszego kontynetu i bezpieczeństwo Europejczyków, i nie pozwalać na to aby inwazyjna ideologia i religia przeciwna i wroga chrześcijaństwu rozpanoszyła się w Europie, narażając ludzi na śmiertelne niebezpieczeństwo. Trzeba być także przebiegłym i roztropnym.

Cytuj:
A jakies konstruktywne rozwiazanie problemu? Poza lapankami i stawianiem pod murem za pochodzenie?


Wystarczyło zamknąć granice dla nich, na morzu, zabezpieczyć granice tam gdzie próbują się przedostać. I pomagać im na miejscu, Syryjczyków to tam jest mniejszość między imigrantami. Jakoś Polacy po wojnie zabrali się za odbudowanie kraju a nie uciekali masowo do krajów arabskich żądając socjali, przywilejów, uznania ich religii i ogólnie dobrego życia.

Europejczycy wybudowali im masę meczetów, a tymczasem w Arabii Saudyjskiej posiadanie Biblii jest zakazane.


Śr cze 21, 2017 20:39
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
equuleuss napisał(a):
Alus napisał(a):
choć taka wszechstronna pomoc była udzielana młodym Polakom przez lata i wieki


Przez wieki? Gdzie i przez kogo? I na taką skalę jak to zjawisko obecnie?

Wielka Emigracje po rozbiorach pamietasz?
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
ale o pomoc dzieciom i kobietom

Jest ich zdecydownie mniej niż mężczyzn. I jedna rzecz, dlaczego nie zostają przyjęci przez zamożne kraje arabskie które jako pierwsze powinny udzielać pomocy swoim pobratymcom w wierze i kulturze? Już słyszymy o kolejnych zamachach, na szczęście udaremionych.

No powinny! Totez udzielaja. Wiesz ile milionow jest w obozach w Turcji, Libanie czy Jordanii? A moze znasz (wcale nie subtelne) roznice w odlamach islamu?
No i wiesz, kim byla zdecydowana wiekszosc ostatnich zamachowcow? Jak ten syn polskiej pielegniarki? To byli ludzie urodzeni w Europie.

equuleuss napisał(a):
Cytuj:
A jakies konstruktywne rozwiazanie problemu? Poza lapankami i stawianiem pod murem za pochodzenie?


Wystarczyło zamknąć granice dla nich, na morzu, zabezpieczyć granice tam gdzie próbują się przedostać. I pomagać im na miejscu, Syryjczyków to tam jest mniejszość między imigrantami. Jakoś Polacy po wojnie zabrali się za odbudowanie kraju a nie uciekali masowo do krajów arabskich żądając socjali, przywilejów, uznania ich religii i ogólnie dobrego życia.

Europejczycy wybudowali im masę meczetów, a tymczasem w Arabii Saudyjskiej posiadanie Biblii jest zakazane.

No to teraz equuleuus nam powie, jak zamknac granice na morzu? Jak zabezpieczyc granice Grecji czy Wloch? No? Konkretnie? Dziala automatyczne na plazach z polskimi turystami co 10 metrow?

I jakis dowod na to, ze Europejczycy komus (im) te meczety budowali? Bo u nas muzulmanie buduja sami, co najwyzej im Arabia Saudyjska pomaga.
O zadnych dotacjach europejskich na meczety nie slyszalam.


Śr cze 21, 2017 20:49
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Jest ich zdecydownie mniej niż mężczyzn. I jedna rzecz, dlaczego nie zostają przyjęci przez zamożne kraje arabskie które jako pierwsze powinny udzielać pomocy swoim pobratymcom w wierze i kulturze? Już słyszymy o kolejnych zamachach, na szczęście udaremionych.

I tak boisz sie tej zdecydowanie mniejszej części uchodźców?....te kobiety i dzieci przyjdą i zabiorą Ci mieszkanie i komputer.
Emigrujących Polaków po powstaniach, po II wojnie światowej, po stanie wojennym tez obywatele zachodniej Europy winni odsyłać do zaborców, do ZSRR?


Cytuj:
Wystarczyło zamknąć granice dla nich, na morzu, zabezpieczyć granice tam gdzie próbują się przedostać. I pomagać im na miejscu, Syryjczyków to tam jest mniejszość między imigrantami. Jakoś Polacy po wojnie zabrali się za odbudowanie kraju a nie uciekali masowo do krajów arabskich żądając socjali, przywilejów, uznania ich religii i ogólnie dobrego życia.

Jedni odbudowywali kraj, inni uciekali, albo nie powracali z emigracji.


Cz cze 22, 2017 6:50

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Coroner napisał(a):
No to początek końca UE. Wielu eurosceptyków otworzy szampany.


Masz na myśli osobny budżet Eurostrefy? To początek końca UE, jaką znamy. Natomiast to co powstanie będzie zdecydowanie silniejsze, mocniej zintegrowane. Nie zaliczam się do eurosceptyków, ale kibicuję temu projektowi, chociaż w krótkiej perspektywie będzie on dla Polski niekorzystny.


Cz cze 22, 2017 8:11
Zobacz profil
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Wątpię. W euro-strefie będzie wojenka o kasę. To wszystko zacznie się im rozjeżdżać. Czytałem kiedyś takie opracowanie pewnego socjologa, który przewidywał rozpad UE na 4 obozy i w tych obozach większa integracja. Ośrodek skandynawski, Ośrodek Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Austria. Ośrodek Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja. Ośrodek grupa Wyszehradzka. Niestety za pomysł integracji Europy zabrali się lewicowi inżynierowie dusz i chcieli wprowadzić nowy porządek i zamiast lepiej jest tylko gorzej.
Chociaż wciąż mam nadzieję, że jest szansa na powrót do idei wspólnoty gospodarczej i że 4 wolności które były podstawą tworzenia UE mają szansę na realizację. Wciąż mam nadzieję, że to co głosił m. in. Robert Schuman oraz inni ojcowie założyciele jest realne.


Cz cze 22, 2017 16:41
Post Re: Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia
Coroner napisał(a):
Wątpię. W euro-strefie będzie wojenka o kasę. To wszystko zacznie się im rozjeżdżać. Czytałem kiedyś takie opracowanie pewnego socjologa, który przewidywał rozpad UE na 4 obozy i w tych obozach większa integracja. Ośrodek skandynawski, Ośrodek Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Austria. Ośrodek Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja. Ośrodek grupa Wyszehradzka. Niestety za pomysł integracji Europy zabrali się lewicowi inżynierowie dusz i chcieli wprowadzić nowy porządek i zamiast lepiej jest tylko gorzej.
Chociaż wciąż mam nadzieję, że jest szansa na powrót do idei wspólnoty gospodarczej i że 4 wolności które były podstawą tworzenia UE mają szansę na realizację. Wciąż mam nadzieję, że to co głosił m. in. Robert Schuman oraz inni ojcowie założyciele jest realne.

Prof. Zybertowicza zapewne.


Cz cze 22, 2017 16:56

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Pomoc bezdomnym?
Zastanawia mnie dlaczego nie chcemy przyjąć pod swój dach bezdomnych Polaków. Jak ja daję ubogiemu nawet niewielką jałmużnę to jest bardzo wzdzięczny i nie chce więcej. Ani mi ani nikomu innemu ze wsi nie przychodzi na myśl aby wziąć go pod swój dach. Trzeba by dać schronienie najpierw wszystkim ubogim Polakom. Po co być dalekowidzem dostrzegającym tylko obcych a bliskich nie widzącym?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 24, 2017 19:13
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Andy72 napisał(a):
Zastanawia mnie dlaczego nie chcemy przyjąć pod swój dach bezdomnych Polaków. Jak ja daję ubogiemu nawet niewielką jałmużnę to jest bardzo wzdzięczny i nie chce więcej. Ani mi ani nikomu innemu ze wsi nie przychodzi na myśl aby wziąć go pod swój dach. Trzeba by dać schronienie najpierw wszystkim ubogim Polakom. Po co być dalekowidzem dostrzegającym tylko obcych a bliskich nie widzącym?

Trzeba by dać...ale Tobie nie przychodzi do głowy przyjść pod swój dach bezdomnego Polaka....to do kogo kierujesz to bezosobowe trzeba by???


So cze 24, 2017 20:50
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Ciekawe, ze Niemcom starcza i dla uchodzcow i dla bezdomnych Polakow, ktorym jest tam tak dobrze, ze im sie do Polski nie spieszy.

Dlaczego? Czym rozni sie Polska od Niemiec? Jedni moga, chca i potrafia, a drugim ciagle za malo (daja).


So cze 24, 2017 21:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Kael napisał(a):
Ciekawe, ze Niemcom starcza i dla uchodzcow i dla bezdomnych Polakow, ktorym jest tam tak dobrze, ze im sie do Polski nie spieszy.

Dlaczego? Czym rozni sie Polska od Niemiec? Jedni moga, chca i potrafia, a drugim ciagle za malo (daja).

W Niemczech płaci się ludziom średnio ponad 3600 euro miesięcznie (dane za 2015 rok).
To pierwsza i zasadnicza różnica.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So cze 24, 2017 21:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Wrzuciłeś do działu modlitewnego swoje poglądy polityczne i miotasz sie usiłując dowieść swoich jedynie słusznych racji, żądając on innych podzielania ich....


Od nikogo tego nie żądam. Tylko Ty jedna z całej Grupy miałaś z tą intencją problem, nikt inny nie zgłosił sprzeciwu ani nie uznał, że jest wymierzona przeciwko komuś. A po sygnale od Ciebie, że intencja jest niewłaściwa, skonsutowałem to z księdzem opiekunem grupy, który stwierdził, że nie jest ani obraźliwa, ani nie jest wymierzona przeciw komukolwiek. Napisałem Ci, że tak mi ksiądz odpisał, jeśli nadal miałaś jakieś wątpliwości, sama mogłaś do księdza Stanisława napisać.

Ks Kaczkowski... zapytałem, czy według Ciebie on sam opuściłby grupę modlitewną z powodu jednej intencji, która by mu sie nie spodobała, ale to jedno z tych pytań, na które z kolei Ty nie raczyłaś odpowiedzieć.

Alus napisał(a):
Głodnych nakarmić, spragnionych napić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać - jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.
Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście.
Trzeba przyjąć uchodźców,
Nie możemy ich zostawić samym sobie, trzeba ich przyjąć.
, Jan Duda, wypowiedź dla SE. :brawo: :brawo:


Na usta samo ciśnie się pytanie, kiedy zatem przyjmujesz pierwszych uchodźców pod swój dach? Dziwię się, że jeszcze ich u siebie nie masz, przy takim Twoim poparciu dla ich przyjmowania.

Małgosiaa napisał(a):
Terezjuszu.
Przyznałeś, że J. Kaczyński tak samo występuje przeciwko nauczaniu Kościoła odnośnie aborcji, a teraz próbujesz go wybielać. W sumie to bardzo delikatnie go oceniłeś "występuje przeciwko nauczaniu Kościoła". Ja powiedziałabym: jest za mordowaniem dzieci.
Zachowujesz się tak, jakbym broniła E. Kopacz, a obwiniała J. Kaczyńskiego. Powiedziałam jasno: jestem przeciwko jakiejkolwiek aborcji, niezależnie od tego, kto i w jakim stopniu się za nią opowiada.


Tak odebrałem Twoją postawę - skoro nie można powiedziec słowa krytyki wobec polityka PO, bez jednoczesnego dopowiadania, że i J. Kaczyński ma ten sam grzech na sumieniu... Zastanowiło mnie, czy tam, gdzie poruszany jest temat poparcia Jarosława Kaczyńskiego dla aborcji w wyniu gwałtu, również pilnujesz, aby było jedncześnie doprecyzowane, którzy politycy PO są za aborcją?

medieval_man napisał(a):
Kael napisał(a):
Ciekawe, ze Niemcom starcza i dla uchodzcow i dla bezdomnych Polakow, ktorym jest tam tak dobrze, ze im sie do Polski nie spieszy.

Dlaczego? Czym rozni sie Polska od Niemiec? Jedni moga, chca i potrafia, a drugim ciagle za malo (daja).

W Niemczech płaci się ludziom średnio ponad 3600 euro miesięcznie (dane za 2015 rok).
To pierwsza i zasadnicza różnica.


Niemcy... czy niemiecki rząd? Bo to zasadnicza różnica. Mam rodzinę i znajomych w Niemczech i wcale nastroje społeczeństwa po tym, co tam się dzieje, nie są takie otwarte na pseudo-uchodźców. Tylko guzik mają do powiedzenia, a i przekaz medialny ma odpowiednią propagandę.
Jak to jednak zawsze Ci Polacy są źli i negatywnie przestawiani... jak to zawsze Polacy oczekują tylko socjalu i benefitów, nie pracują i w ogóle patologia... a ktoś się tu niedawno pytał, kto na forum pluje na polskość przy każdej okazji...
A nie pomyślałaś, że Niemców stać, bo swego czasu złupili połowę Europy?


So cze 24, 2017 23:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Zastanowiło mnie, czy tam, gdzie poruszany jest temat poparcia Jarosława Kaczyńskiego dla aborcji w wyniu gwałtu, również pilnujesz, aby było jedncześnie doprecyzowane, którzy politycy PO są za aborcją?

O PO Ty powiedziałeś pomijając PiS. Nie widziałam potrzeby powtarzania i doprecyzowałam/uzupełniłam dla pełnego obrazu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 25, 2017 0:50
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Kael napisał(a):
Ciekawe, ze Niemcom starcza i dla uchodzcow i dla bezdomnych Polakow, ktorym jest tam tak dobrze, ze im sie do Polski nie spieszy.


To w takim razie muzułmańskich imigrantów można i należy, a bezdomnych Polaków którzy chcieli poprawić nieco swój los u sąsiada to już nie można?

Polacy mieliby nawet większe prawo do tego, chociażby w ramach rekompensaty i odszkodowania za to co Niemcy uczyniły Polsce w czasie II wojny światowej, chociażby za sam Auschwitz-Birkenau.


N cze 25, 2017 1:41
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):

Niemcy... czy niemiecki rząd? Bo to zasadnicza różnica. Mam rodzinę i znajomych w Niemczech i wcale nastroje społeczeństwa po tym, co tam się dzieje, nie są takie otwarte na pseudo-uchodźców. Tylko guzik mają do powiedzenia, a i przekaz medialny ma odpowiednią propagandę.
Jak to jednak zawsze Ci Polacy są źli i negatywnie przestawiani... jak to zawsze Polacy oczekują tylko socjalu i benefitów, nie pracują i w ogóle patologia... a ktoś się tu niedawno pytał, kto na forum pluje na polskość przy każdej okazji...
A nie pomyślałaś, że Niemców stać, bo swego czasu złupili połowę Europy?


Polscy bezdomni w Niemczech w polskim reportazu niedawno sami przyznali, ze ani do pracy, ani do Polski tym bardziej im sie nie spieszy. O to pytam.

A twoj tekst o zlupieniu Europy swiadczy o tym jak propaganda bez znajomosci faktow samodzielne myslenie niszczy.
Niemcy zlupili polowe Europy (gdzie polowe! Cala!) i wszystko sobie zostawili po .... przegranej.
Ani bombardowani nie byli (Drezno i nie tylko!) ani masowych gwaltow, ani milionow wypedzonych, ktirych trzeba bylo w zrujnowanym kraju wyzywic ani reparacji wojennych sowieckich czy francuskich. No nic kompletnie.

Owszem mieli plan Marshalla, ale dotyczyl on nie tylko Niemiec i to Zachodnich. I byl po wojnie.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plan_Marshalla

A @equuleuus napisal cos demagogicznie. Strach tez myslenie wylaczyl? Przeczytaj jeszcze raz moje pytanie i zastanow sie o co ja pytam, a nie co ty sobie wymyslasz?

I owszem, uwazam, ze jesli juz pilnujemy granic i praw, to polscy bezdomni po trzech miesiacach powinni wracac na lono kraju ojczystego, ktory ma forsy jak lodu (vide 500+) i przynajmniej o swoich wlasnych bezdomnych i bezrobotnych musi sie zatroszczyc.
A nie, ze ciagnie kase z Unii i eksportuje swoja niedoleznosc w opiece nad wlasnymi obywatelami.

Ale nie o to pytalam.


N cze 25, 2017 6:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL