Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 182  Następna strona
 Uchodzcy, Kosciół, imigranci, zagrożenia 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
equuleuss napisał(a):
To w takim razie muzułmańskich imigrantów można i należy, a bezdomnych Polaków którzy chcieli poprawić nieco swój los u sąsiada to już nie można?

A jaka jest różnica między bezdomnym Polakiem a bezdomnym muzułmaninem, skoro i jeden i drugi przyjechał wyłacznie po socjal?
equuleuss napisał(a):
Polacy mieliby nawet większe prawo do tego, chociażby w ramach rekompensaty i odszkodowania za to co Niemcy uczyniły Polsce w czasie II wojny światowej, chociażby za sam Auschwitz-Birkenau.

Cooo? A który z nich żył w czasie II wojny światowej, który przeszedł przez Auschwitz? Który z obecnych Niemców y tym oprawcą z Birkenau?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 25, 2017 7:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Kael napisał(a):
terezjusz napisał(a):
Polscy bezdomni w Niemczech w polskim reportazu niedawno sami przyznali, ze ani do pracy, ani do Polski tym bardziej im sie nie spieszy. O to pytam.

A twoj tekst o zlupieniu Europy swiadczy o tym jak propaganda bez znajomosci faktow samodzielne myslenie niszczy.
Niemcy zlupili polowe Europy (gdzie polowe! Cala!) i wszystko sobie zostawili po .... przegranej.
Ani bombardowani nie byli (Drezno i nie tylko!) ani masowych gwaltow, ani milionow wypedzonych, ktirych trzeba bylo w zrujnowanym kraju wyzywic ani reparacji wojennych sowieckich czy francuskich. No nic kompletnie.

I owszem, uwazam, ze jesli juz pilnujemy granic i praw, to polscy bezdomni po trzech miesiacach powinni wracac na lono kraju ojczystego, ktory ma forsy jak lodu (vide 500+) i przynajmniej o swoich wlasnych bezdomnych i bezrobotnych musi sie zatroszczyc.
A nie, ze ciagnie kase z Unii i eksportuje swoja niedoleznosc w opiece nad wlasnymi obywatelami.

Ale nie o to pytalam.


A ilu było w tym reportażu tych polskich bezdomnych, którzy tak powiedzieli? 2, 4, 10? W porównaniu do jakiej liczby Polaków, którzy pracują w Niemczech z nosem przy ziemi? Wiesz, już nawet mnie nie dziwi to Twoje święte oburzenie, bo zawsze jesteś skłonna widzieć zło i patologię po stronie Polaków, a Niemcy zaraz się okaże, że są... największymi ofiarami wojny!
Ale nie, wróć, to nie byli Niemcy, tylko naziści nieokreślonej narodowości...

Moja siostrzenica chodzi do niemieckiej szkoły, to troche wiem, jak historię przedstawiają Niemcy. Dobrze, że tam nie ma propagandy, to zapewne cała prawda z ręką na sercu. :hahaha:

A to my eksportujemy oficjalnie bezdomnych do Niemiec? :o
No popatrz, jak Ty zawsze wyłapiesz tę "polską patologię" "tego kraju".


Ostatnio edytowano N cze 25, 2017 8:05 przez terezjusz, łącznie edytowano 1 raz



N cze 25, 2017 7:58
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
Wrzuciłeś do działu modlitewnego swoje poglądy polityczne i miotasz sie usiłując dowieść swoich jedynie słusznych racji, żądając on innych podzielania ich....


Od nikogo tego nie żądam. Tylko Ty jedna z całej Grupy miałaś z tą intencją problem, nikt inny nie zgłosił sprzeciwu ani nie uznał, że jest wymierzona przeciwko komuś. A po sygnale od Ciebie, że intencja jest niewłaściwa, skonsutowałem to z księdzem opiekunem grupy, który stwierdził, że nie jest ani obraźliwa, ani nie jest wymierzona przeciw komukolwiek. Napisałem Ci, że tak mi ksiądz odpisał, jeśli nadal miałaś jakieś wątpliwości, sama mogłaś do księdza Stanisława napisać.

I co to zmienia, że inni nie mieli problemu?....o racji decyduje większość, bojednostka niczym.

Cytuj:
Kaczkowski... zapytałem, czy według Ciebie on sam opuściłby grupę modlitewną z powodu jednej intencji, która by mu sie nie spodobała, ale to jedno z tych pytań, na które z kolei Ty nie raczyłaś odpowiedzieć.

Nie potrafię powiedzieć co uczyniłby w danej sytuacji śp ks Kaczkowski, ale zdecydowanie z jego książek, ze wspomnień wyłania sie obraz człowieka, który żadnych ludzi nie dzielił, nie potępiał, nie traktował jako gorszego człowieka.
Na jej osobistą prośbę przyjął do puckiego hospicjum w roli wolontariusza Kapsydę Kobro (ateistkę, kiedyś wspomagającą kampanie wyborczą Palikota), także chorą na raka i działającą w fundacji wspomagającej ludzi chorych na raka.
Nie napominał jej o opamiętanie, nie usiłował intensywnie nawracać.
Tak....wiem, wedle Ciebie to taki ksiądz liberalno politycznie poprawny...zapewne też potrzebował modlitwy o opamiętanie.


Alus napisał(a):
Głodnych nakarmić, spragnionych napić, podróżnych w dom przyjąć, nagich przyodziać - jeśli chodzi o uchodźców, to właśnie taka filozofia mi przyświeca. Trzeba pamiętać przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.
Jestem katolikiem i wyznaję na ten temat chrześcijańskie, miłosierne podejście.
Trzeba przyjąć uchodźców,
Nie możemy ich zostawić samym sobie, trzeba ich przyjąć.
, Jan Duda, wypowiedź dla SE. :brawo: :brawo:


Cytuj:
Na usta samo ciśnie się pytanie, kiedy zatem przyjmujesz pierwszych uchodźców pod swój dach? Dziwię się, że jeszcze ich u siebie nie masz, przy takim Twoim poparciu dla ich przyjmowania.

Przyjmowałam kilka razy do swojego domu dzieci spod Czarnobyla - ani mojej rodzinie nie zaszkodzili swoją odmiennością, ani finansowo mi nie ubyło.
A teraz dla odmiany spytaj ojca PAD czy przyjmie uchodźców do własnego domu, bo jak na razie jego wypowiedź użyłeś jako oręże wobec mnie.
Poza tym tak papież, jak i polski episkopat precyzyjnie wskazuje przyjmowanie choćby na zasadach jak przyjmuje sie repatriantów Polaków z dawnego ZSRR - czyli do wygospodarowanych przez gminę/parafię domów lub mieszkań.
Pytanie - czy przyjmiesz uchodźcę do własnego domu - to cyniczna kpina tak z uciemiężonych uchodźców, jak i z przekazu ewangelicznego "przybyszów w dom przyjąć", o który non stop prosi i apeluje papież i polski episkopat.

.
Cytuj:
A nie pomyślałaś, że Niemców stać, bo swego czasu złupili połowę Europy?

To jednak nie kwestia wiary, ale tylko kasy...to mamy duży problem z tą Polską "mesjaszem narodów".


N cze 25, 2017 8:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
I co to zmienia, że inni nie mieli problemu?....o racji decyduje większość, bojednostka niczym


To pkazuje tylko to, że to Ty oczekiwałaś, że do Twojej subiektywnej opinii powinni dostosować się pozostali, a jak nie... to zabieram zabawki i idę stąd.

Alus napisał(a):
Nie potrafię powiedzieć co uczyniłby w danej sytuacji śp ks Kaczkowski, ale zdecydowanie z jego książek, ze wspomnień wyłania sie obraz człowieka, który żadnych ludzi nie dzielił, nie potępiał, nie traktował jako gorszego człowieka.
Na jej osobistą prośbę przyjął do puckiego hospicjum w roli wolontariusza Kapsydę Kobro (ateistkę, kiedyś wspomagającą kampanie wyborczą Palikota), także chorą na raka i działającą w fundacji wspomagającej ludzi chorych na raka.
Nie napominał jej o opamiętanie, nie usiłował intensywnie nawracać.
Tak....wiem, wedle Ciebie to taki ksiądz [i]liberalno politycznie poprawny
...zapewne też potrzebował modlitwy o opamiętanie.


Nie mam nic do ks. Kaczkowskiego. Bardzo cenię jego posługę. Przykład tej pani chorej na raka zestawiasz ze skrajnie inną sytuacją. Przyjął ją do hospicujm i zapewnił opiekę, chwała Panu.


Alus napisał(a):
Przyjmowałam kilka razy do swojego domu dzieci spod Czarnobyla - ani mojej rodzinie nie zaszkodzili swoją odmiennością, ani finansowo mi nie ubyło.
A teraz dla odmiany spytaj ojca PAD czy przyjmie uchodźców do własnego domu, bo jak na razie jego wypowiedź użyłeś jako oręże wobec mnie.
Poza tym tak papież, jak i polski episkopat precyzyjnie wskazuje przyjmowanie choćby na zasadach jak przyjmuje sie repatriantów Polaków z dawnego ZSRR - czyli do wygospodarowanych przez gminę/parafię domów lub mieszkań.
Pytanie - czy przyjmiesz uchodźcę do własnego domu - to cyniczna kpina tak z uciemiężonych uchodźców, jak i z przekazu ewangelicznego "przybyszów w dom przyjąć", o który non stop prosi i apeluje papież i polski episkopat.


Dzieci spod Czarnobyla to nie młodzi, zdrowi mężczyźni z iphonami, demolujący otoczenie, z roszczeniowymi postawami. Ci uciemiężeni, którzy tak rozpaczliwie potrzebują pomocy, są nadal tam na miejscu i ten problem uważam, że rozwiążą o wiele lepiej korytarze humanitarne, a nie przymusowa relokacja gości zaproszonych przez Niemców. Wśród tych, których stać na wyłożenie majątku dla tych, którzy ich do Europy przemycą, kobiet i dzieci, starszych, oraz tych naprawdę prześladowanych, jest jak na lekarstwo. A całe to biadolenie o uchodźcach rząd Niemiec i media odnoszą do ludzi, którzy uchodźcami de facto nie są.
Większość tych, którzy tu już są, to są ludzie, którzy rzekomo uciekają przed reżimem... który próbują zaprowadzić tutaj. Jest tam ileś tysięcy "uchodźców" w Niemczech, których Niemcy chcą przekazać nam - skoro tak bronisz racji ich przyjmowania, już powinnaś mieć jakiegoś uchodźcę w swoim pokoju gościnnym.
Pondto polecam Ci gorąco posłuchanie wypowiedzi samych radyklanych przywódców islamskich, którzy zapowiadali inwazję na Europę. No ale co tam jeśli zginie 10 Polaków, grunt że "uratujemy" kilka tysięcy "uchodźców", nie?
I na koniec, dlaczego nie piętnujesz bogatych krajów arabskich, które nie chcą pomóc swoim braciom? Dlaczego od nich nie wymaga się, aby przyjmowali uchodźców? Nikogo to jakoś nie dziwi. Przecież dodatkowo zaoszczędzi się im szoku kulturowego, nie będą musieli się asymilować z zupełnie inną mentalnościa i sposobem życia... no ale tu przecież nie chodzi o pomoc uchodźcom, przecież o to chodzi, aby pod przykrywką pomocy, ich do Europy wcisnąć.
Popatrz na zdjęcia uchodźców z czasów I czy II wojny światowej, i spróbuje znaleźć różnicę.
I przełącz czasami TVN na inną stację, to zobaczysz co ci biedni "uchodźcy" wyprawiają w Szwecji, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji...


N cze 25, 2017 8:24
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
I co to zmienia, że inni nie mieli problemu?....o racji decyduje większość, bojednostka niczym


To pkazuje tylko to, że to Ty oczekiwałaś, że do Twojej subiektywnej opinii powinni dostosować się pozostali, a jak nie... to zabieram zabawki i idę stąd.

Durny wniosek....logiczne, że gdybym oczekiwała poparcia ze strony innych, to po prostu zaapelowałabym o takie poparcie, a nie rezygnowała z uczestnictwa.
Wyczerpałeś już wszystkie "argumenty" uderzajace we mnie, czy jeszcze masz jakieś w zapasie...


Alus napisał(a):
Nie potrafię powiedzieć co uczyniłby w danej sytuacji śp ks Kaczkowski, ale zdecydowanie z jego książek, ze wspomnień wyłania sie obraz człowieka, który żadnych ludzi nie dzielił, nie potępiał, nie traktował jako gorszego człowieka.
Na jej osobistą prośbę przyjął do puckiego hospicjum w roli wolontariusza Kapsydę Kobro (ateistkę, kiedyś wspomagającą kampanie wyborczą Palikota), także chorą na raka i działającą w fundacji wspomagającej ludzi chorych na raka.
Nie napominał jej o opamiętanie, nie usiłował intensywnie nawracać.
Tak....wiem, wedle Ciebie to taki ksiądz [i]liberalno politycznie poprawny
...zapewne też potrzebował modlitwy o opamiętanie.


Cytuj:
Nie mam nic do ks. Kaczkowskiego. Bardzo cenię jego posługę. Przykład tej pani chorej na raka zestawiasz ze skrajnie inną sytuacją. Przyjął ją do hospicujm i zapewnił opiekę, chwała Panu.

Znów pudło, bo nie czytasz moich wpisów....nie przyjął i nie zapewnił opiekę, wyraźnie napisałam: przyjął w roli wolontariusza....czyli sama chora posługiwała innym bardziej chorym.
Ich przyjaźń trwała do śmierci i poza grób - na stronie fb p. Kobro multum wspomnień, zdjęc ze ś J. Kaczkowskim.


Alus napisał(a):
Przyjmowałam kilka razy do swojego domu dzieci spod Czarnobyla - ani mojej rodzinie nie zaszkodzili swoją odmiennością, ani finansowo mi nie ubyło.
A teraz dla odmiany spytaj ojca PAD czy przyjmie uchodźców do własnego domu, bo jak na razie jego wypowiedź użyłeś jako oręże wobec mnie.
Poza tym tak papież, jak i polski episkopat precyzyjnie wskazuje przyjmowanie choćby na zasadach jak przyjmuje sie repatriantów Polaków z dawnego ZSRR - czyli do wygospodarowanych przez gminę/parafię domów lub mieszkań.
Pytanie - czy przyjmiesz uchodźcę do własnego domu - to cyniczna kpina tak z uciemiężonych uchodźców, jak i z przekazu ewangelicznego "przybyszów w dom przyjąć", o który non stop prosi i apeluje papież i polski episkopat.


Cytuj:
Dzieci spod Czarnobyla to nie młodzi, zdrowi mężczyźni z iphonami, demolujący otoczenie, z roszczeniowymi postawami. Ci uciemiężeni, którzy tak rozpaczliwie potrzebują pomocy, są nadal tam na miejscu i ten problem uważam, że rozwiążą o wiele lepiej korytarze humanitarne, a nie przymusowa relokacja gości zaproszonych przez Niemców. Wśród tych, których stać na wyłożenie majątku dla tych, którzy ich do Europy przemycą, kobiet i dzieci, starszych, oraz tych naprawdę prześladowanych, jest jak na lekarstwo. A całe to biadolenie o uchodźcach rząd Niemiec i media odnoszą do ludzi, którzy uchodźcami de facto nie są.
Większość tych, którzy tu już są, to są ludzie, którzy rzekomo uciekają przed reżimem... który próbują zaprowadzić tutaj. Jest tam ileś tysięcy "uchodźców" w Niemczech, których Niemcy chcą przekazać nam - skoro tak bronisz racji ich przyjmowania, już powinnaś mieć jakiegoś uchodźcę w swoim pokoju gościnnym.
Pondto polecam Ci gorąco posłuchanie wypowiedzi samych radyklanych przywódców islamskich, którzy zapowiadali inwazję na Europę. No ale co tam jeśli zginie 10 Polaków, grunt że "uratujemy" kilka tysięcy "uchodźców", nie?
I na koniec, dlaczego nie piętnujesz bogatych krajów arabskich, które nie chcą pomóc swoim braciom? Dlaczego od nich nie wymaga się, aby przyjmowali uchodźców? Nikogo to jakoś nie dziwi. Przecież dodatkowo zaoszczędzi się im szoku kulturowego, nie będą musieli się asymilować z zupełnie inną mentalnościa i sposobem życia... no ale tu przecież nie chodzi o pomoc uchodźcom, przecież o to chodzi, aby pod przykrywką pomocy, ich do Europy wcisnąć.
Popatrz na zdjęcia uchodźców z czasów I czy II wojny światowej, i spróbuje znaleźć różnicę.
I przełącz czasami TVN na inną stację, to zobaczysz co ci biedni "uchodźcy" wyprawiają w Szwecji, Niemczech, Belgii, Holandii, Francji...

Chyba masz w głębokim poważaniu papieża i polskich hierarchów skoro usiłujesz im wcisnąć, ze apelują o przyjmowanie młodych, zdrowych imigrantów szukających pracy, kasy i łatwego życia, a tylko oszukują nas mieniąc ich biednymi uchodźcyami,.....chyba zbyt daleko się zapędziłeś wrzucając duchownych do liberalnego poprawnie politycznego wora.
A dlaczego my a nie arabskie państwa?.....bo to do ubogich uczniów Jezus powiedział wy dajcie im jeść, by nakarmić głodny lud, nie odesłał głodnych do bogatych celników, faryzeuszy, kupców.
Myślisz, że ten zebrany i nakarmiony lud z miejsca stał sie bezgrzesznymi aniołami?.....a może w Jerozolimie krzyczał "Ukrzyżuj Go".
Tyle słów o wybraństwie Polski mesjaszem narodu, a sprawa sprowadza sie li tylko do kasy.


N cze 25, 2017 9:14
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
A ilu było w tym reportażu tych polskich bezdomnych, którzy tak powiedzieli? 2, 4, 10? W porównaniu do jakiej liczby Polaków, którzy pracują w Niemczech z nosem przy ziemi? Wiesz, już nawet mnie nie dziwi to Twoje święte oburzenie, bo zawsze jesteś skłonna widzieć zło i patologię po stronie Polaków, a Niemcy zaraz się okaże, że są... największymi ofiarami wojny!
Ale nie, wróć, to nie byli Niemcy, tylko naziści nieokreślonej narodowości...

Moja siostrzenica chodzi do niemieckiej szkoły, to troche wiem, jak historię przedstawiają Niemcy. Dobrze, że tam nie ma propagandy, to zapewne cała prawda z ręką na sercu. :hahaha:


Tak sie sklada, ze moje dzieci koncza juz szkole, wiec wiem, czego ich ucza na historii. Ale program szkoly to sprawa Landow, wiec moze twoja rodzina ma inne punkty ciezkosci. Np mowia im tez o wypedzonych Niemcach, o Niemcach wywiezionych do lagrow po wojnie, o masowych gwaltach. To wszystko, czego ty w Polsce sie nigdy nie dowiedziales, bo ofiarami byli tylko Polacy.

I dlatego i dzis tak myslisz: nam sie nalezy a reszta ma placic i nie wyrzekac.

terezjusz napisał(a):
A to my eksportujemy oficjalnie bezdomnych do Niemiec? :o
No popatrz, jak Ty zawsze wyłapiesz tę "polską patologię" "tego kraju".

No, raczej roszczeniowosc i powolywanie sie na umowy tylko tam, gdzie nam to pasuje.

Tak w ramach tej dyskusji: podobno “pomoglismy“ (w tranzycie) tysiacom uchodzcow z Czeczeni. Czy ktos wie, czy oni wszyscy mieli wizy i wjechali do Polski legalnie?


N cze 25, 2017 9:37
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Oczywiście Kael przeczekała aby moje pytanie było przykryte przez inne posty ale ja wrócę do pytania zadanego o dzieła ks. Sowy.


N cze 25, 2017 9:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
a Coroner nabrał wody w usta i nie odpowiedział na moje pytanie viewtopic.php?p=958236#p958236 po zarzucie skierowanym w moim kierunku, jakobym była kiedykolwiek za aborcją.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 25, 2017 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Znów pudło, bo nie czytasz moich wpisów....nie przyjął i nie zapewnił opiekę, wyraźnie napisałam: przyjął w roli wolontariusza....czyli sama chora posługiwała innym bardziej chorym.
Ich przyjaźń trwała do śmierci i poza grób - na stronie fb p. Kobro multum wspomnień, zdjęc ze ś J. Kaczkowskim.


Zwracam honor. Tym bardziej chwała Panu, że potrafili budować między podziałami. Czego nie można powiedzieć o Tobie na podstawie Twojej obrazy i rezygnacji z modlitwy bo ktoś się opowiada po przeciwnej do Ciebie stronie polityki. Bierz przykład z księdza który jest dla Ciebie takim autorytetem.

Alus napisał(a):
Chyba masz w głębokim poważaniu papieża i polskich hierarchów skoro usiłujesz im wcisnąć, ze apelują o przyjmowanie młodych, zdrowych imigrantów szukających pracy, kasy i łatwego życia, a tylko oszukują nas mieniąc ich biednymi uchodźcyami,.....chyba zbyt daleko się zapędziłeś wrzucając duchownych do liberalnego poprawnie politycznego wora.
A dlaczego my a nie arabskie państwa?.....bo to do ubogich uczniów Jezus powiedział wy dajcie im jeść, by nakarmić głodny lud, nie odesłał głodnych do bogatych celników, faryzeuszy, kupców.
Myślisz, że ten zebrany i nakarmiony lud z miejsca stał sie bezgrzesznymi aniołami?.....a może w Jerozolimie krzyczał "Ukrzyżuj Go".
Tyle słów o wybraństwie Polski mesjaszem narodu, a sprawa sprowadza sie li tylko do kasy.


Nie do kasy. Do rozumu. Nikt normalny nie przyjmuje pod swój dach niebzpiecznego człowieka, który może zaatakować. Tych ataków jest zbyt wiele ze strony rzekomych uchodźców, aby nazywać ich ofiarami. Europa nie ma obowiązku przyjąć pod swój dach całej Afryki, bo nie dość, że nie jest w stanie jej pomóc w ten sposób, to jeszcze swoich obywateli naraża na niebezpieczeństwo. A skoro muzułmanie to nasi bracia i wierzymy w jednego Boga, to skoro Niemcy mogą oczekiwać od Polski, że przyjmą uchodźców, to i Polska może oczekiwać od Arabii Saudyjskiej czy Kataru, że tym bardziej ich przyjmie.

Ty masz w głębokim poważaniu to co papież mówi (i co mówili poprzedni papieże) o aborcji, więc... widać, że można. Poza tym, ja nie odnosiłem się do wypowiedzi papieża czy KEP, napisałem że uważam że korytarze humanitarne to dobrą opcja - ja mówiłem o postawie wobec imigrantów zalewających Europę przez np. rząd Niemiec, który próbuje na nas wymusić ich przyjmowanie.

Jakieś nogocjacje Niemiec z polskimi samorządami (np. Gdańsk), aby wbrew stanowisku rządu wysłać do Polski nadmiar imigrantów zalewających Niemcy, to chyba nie pomysł papieża i KEP na pomoc uchodźcom?

Kael napisał(a):
terezjusz napisał(a):
A ilu było w tym reportażu tych polskich bezdomnych, którzy tak powiedzieli? 2, 4, 10? W porównaniu do jakiej liczby Polaków, którzy pracują w Niemczech z nosem przy ziemi?

No, raczej roszczeniowosc i powolywanie sie na umowy tylko tam, gdzie nam to pasuje.


Jaka była w tym reportażu reprezentatywna ilość tychże polskich bezdomnych, roszczeniowych wobec polityki socjalnej Niemiec, i jak się to ma do ilości osób uczucie i ciężko pracujących w Polsce?

Wiesz co, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że przedstawiasz Polaków bardzo negatywnie na przykładzie małej grupy osób, wkładając wszystkich do worka z napisem "patologia".
Albo jestes częścią tej samej patologii i strzelasz sobie w kolano... albo już tak bardzo nie czujesz się Polką, że oczywiste jest, że tak bronisz swojej niemieckiej oczjczyzny.


N cze 25, 2017 10:02
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Małgosiaa napisał(a):
a Coroner nabrał wody w usta i nie odpowiedział na moje pytanie viewtopic.php?p=958236#p958236 po zarzucie skierowanym w moim kierunku, jakobym była kiedykolwiek za aborcją.

Nie pisałem ze jesteś za aborcja a ze byłaś zwolenniczka kompromisu aborcyjnego. A byłaś w temacie o karaniu za aborcje. Co ci udowadniałem ze nie jest to postawa zgodna z postawa katolika. A juz katechety szczególnie.
Ale widzę zaatakowałem antyPiS i juz Małgosia spieszy z odsieczą na zasadzie a u was biją murzynów. Jakie to przewidywalne.


N cze 25, 2017 10:09
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Małgosiaa napisał(a):
Pewnie zaraz oberwie mi się na czym świat stoi, ale uważam, że temat aborcji to temat zastępczy od dawna. Obecna ustawa jest najlepszym kompromisem z możliwych. Wszelkie restrykcyjne zakazy przynosiły odwrotny skutek do zamierzonego. Niedługo przekonamy się (USA się przekonało) na przykładzie prohibicji, którą PiS zamierza wprowadzić (ludzie będą pędzić krzakówę i pić na potęgę, jak to było a komuny). Resztę pozostawmy sumieniu ludzi.

viewtopic.php?f=42&t=39343&start=135


N cze 25, 2017 10:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Pomoc bezdomnym?
Coroner napisał(a):
Nie pisałem ze jesteś za aborcja a ze byłaś zwolenniczka kompromisu aborcyjnego.

Czyli nie rozumiesz nawet tego co piszesz:
Coroner napisał(a):
No jaka zmiana. Małgosia jest przeciwko aborcji. To nowość bo w temacie obok była zwolenniczka kompromisu aborcyjnego. Cieszę się z twojego nawrócenia.

viewtopic.php?p=958235#p958235
Coroner napisał(a):
a ze byłaś zwolenniczka kompromisu aborcyjnego.

To jest zupełnie inna sprawa. Nie mówiłam, że jestem za kompromisem, ale że sprawa aborcji to temat zastępczy, bo nie da się wprowadzić całkowitego zakazu w społeczeństwie, które nie jest 100% katolickie. Zresztą, co ja Ci będę tłumaczyć.Ty wiesz lepie co mówiłam, a czego nie mówiłam.
Coroner napisał(a):
Co ci udowadniałem ze nie jest to postawa zgodna z postawa katolika. A juz katechety szczególnie.

Niczego nie udowodniłeś, a wyraziłeś swoje zdanie na mój temat. Dyskusja z Tobą mija się z jakimkolwiek celem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N cze 25, 2017 10:39
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
Znów pudło, bo nie czytasz moich wpisów....nie przyjął i nie zapewnił opiekę, wyraźnie napisałam: przyjął w roli wolontariusza....czyli sama chora posługiwała innym bardziej chorym.
Ich przyjaźń trwała do śmierci i poza grób - na stronie fb p. Kobro multum wspomnień, zdjęc ze ś J. Kaczkowskim.


Cytuj:
Zwracam honor. Tym bardziej chwała Panu, że potrafili budować między podziałami. Czego nie można powiedzieć o Tobie na podstawie Twojej obrazy i rezygnacji z modlitwy bo ktoś się opowiada po przeciwnej do Ciebie stronie polityki. Bierz przykład z księdza który jest dla Ciebie takim autorytetem.

Tradycyjnie, po chrześcijańsku miłosierdziem w adwersarza.
Biorę przykład z księdza, bo on nigdy by nie wniósł intencji modlitewnej módlmy się o opamiętanie dla Kapsydy Kobro

Alus napisał(a):
Chyba masz w głębokim poważaniu papieża i polskich hierarchów skoro usiłujesz im wcisnąć, ze apelują o przyjmowanie młodych, zdrowych imigrantów szukających pracy, kasy i łatwego życia, a tylko oszukują nas mieniąc ich biednymi uchodźcyami,.....chyba zbyt daleko się zapędziłeś wrzucając duchownych do liberalnego poprawnie politycznego wora.
A dlaczego my a nie arabskie państwa?.....bo to do ubogich uczniów Jezus powiedział wy dajcie im jeść, by nakarmić głodny lud, nie odesłał głodnych do bogatych celników, faryzeuszy, kupców.
Myślisz, że ten zebrany i nakarmiony lud z miejsca stał sie bezgrzesznymi aniołami?.....a może w Jerozolimie krzyczał "Ukrzyżuj Go".
Tyle słów o wybraństwie Polski mesjaszem narodu, a sprawa sprowadza sie li tylko do kasy.


Cytuj:
Nie do kasy. Do rozumu. Nikt normalny nie przyjmuje pod swój dach niebzpiecznego człowieka, który może zaatakować. Tych ataków jest zbyt wiele ze strony rzekomych uchodźców, aby nazywać ich ofiarami. Europa nie ma obowiązku przyjąć pod swój dach całej Afryki, bo nie dość, że nie jest w stanie jej pomóc w ten sposób, to jeszcze swoich obywateli naraża na niebezpieczeństwo. A skoro muzułmanie to nasi bracia i wierzymy w jednego Boga, to skoro Niemcy mogą oczekiwać od Polski, że przyjmą uchodźców, to i Polska może oczekiwać od Arabii Saudyjskiej czy Kataru, że tym bardziej ich przyjmie.

Ty masz w głębokim poważaniu to co papież mówi (i co mówili poprzedni papieże) o aborcji, więc... widać, że można. Poza tym, ja nie odnosiłem się do wypowiedzi papieża czy KEP, napisałem że uważam że korytarze humanitarne to dobrą opcja - ja mówiłem o postawie wobec imigrantów zalewających Europę przez np. rząd Niemiec, który próbuje na nas wymusić ich przyjmowanie.

Jakieś nogocjacje Niemiec z polskimi samorządami (np. Gdańsk), aby wbrew stanowisku rządu wysłać do Polski nadmiar imigrantów zalewających Niemcy, to chyba nie pomysł papieża i KEP na pomoc uchodźcom?

Najwidoczniej Jezus przyjmie do raju samych nierozumnych, bo kryterium jakie wyznaczył brzmi przybyszów w dom przyjąć. i dlatego zapewne ze smutkiem wyznał celnicy i nierządnice wyprzedzą was do raju .....co św Paweł uszczegółowił i posiadał wszelką wiedzę....a miłości bym nie miał byłbym niczym.


N cze 25, 2017 10:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 07, 2010 15:04
Posty: 800
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
Alus napisał(a):
Najwidoczniej Jezus przyjmie do raju samych nierozumnych, bo kryterium jakie wyznaczył brzmi przybyszów w dom przyjąć. i dlatego zapewne ze smutkiem wyznał celnicy i nierządnice wyprzedzą was do raju .....co św Paweł uszczegółowił i posiadał wszelką wiedzę....a miłości bym nie miał byłbym niczym.


Skoro tak, to właśnie czekam, aż jakiegoś uchodźcę pod swój dach przyjmiesz. Wielu z nich mieszka obecnie w obozach w Niemczech np.; nie wiem jak bezdusznie możesz na to pozwalać, zamiast dać im pokój, wyżywienie, dostęp do łazienki, mediów i w ogóle. Niech Twoje słowa i ciągła agitacja za ich przyjmowaniem zostanie poparta czynami, to wtedy będzie sens dalszej dyskusji na ten temat. A do tego czasu... tylko gadasz.


N cze 25, 2017 11:03
Zobacz profil
Post Re: Ks. Jacek Międlar znowu szokuje? O Sowie i Dziwiszu
terezjusz napisał(a):
Alus napisał(a):
Najwidoczniej Jezus przyjmie do raju samych nierozumnych, bo kryterium jakie wyznaczył brzmi przybyszów w dom przyjąć. i dlatego zapewne ze smutkiem wyznał celnicy i nierządnice wyprzedzą was do raju .....co św Paweł uszczegółowił i posiadał wszelką wiedzę....a miłości bym nie miał byłbym niczym.


Skoro tak, to właśnie czekam, aż jakiegoś uchodźcę pod swój dach przyjmiesz. Wielu z nich mieszka obecnie w obozach w Niemczech np.; nie wiem jak bezdusznie możesz na to pozwalać, zamiast dać im pokój, wyżywienie, dostęp do łazienki, mediów i w ogóle. Niech Twoje słowa i ciągła agitacja za ich przyjmowaniem zostanie poparta czynami, to wtedy będzie sens dalszej dyskusji na ten temat. A do tego czasu... tylko gadasz.

I znów cyniczna kpina z przekazu papieża i polskiego Episkopatu w kwestii uchodźców.


N cze 25, 2017 11:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2722 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 182  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL