Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 11:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W czym jeden gangster jest lepszy od N jego ofiar? Jezus Dobrego Łotra nie uwolnił od krzyża - to łotr uznał swoją karę za sprawiedliwą.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 10:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Alus napisał(a):
Czytałam wspomnienia szumowiny "Uwolnienie twardziela" - kradł od dziecka, gwałcił, handlował narkotykami i kobietami, 25 lat w więzieniu. Opisy jego zachowań i samokaleczeń były tak drastyczne, że omijałam niektóre strony.
I spotkał w więzieniu Boga - teraz jest znanym ewangelizatorem - Piotr Stępniak "gepard".
Igorowi odebrano szansę na wyjście na prostą.

Cytuj:
Gdyby miał wyjść na prostą kosztem N ofiar po drodze, to moim zdaniem nie mamy prawa akceptować takich kosztów. W czym jeden gangster jest lepszy od N jego ofiar?

Jezus wyliczał dobremu łotrowi "koszty"??

OK, Twoje sumienie, ale i tak nie życzę Tobie ani Twoim bliskim stania się "kosztem" nawrócenia bandyty... Chociaż wydaje mi się, że poświęcenie siebie w ramach kosztów jest bardziej chrześcijańskie niż poświęcanie bliźnich.


Śr maja 24, 2017 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W dodatku nawrócenie występuje w przypadku przyjęcia kary a nie pobłażliwego pozwalania na zbrodnie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 10:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Oczywiście nie ma takiej pewności. Gdybyśmy mieli idealnie, albo nawet i dobrze działający system, w którym policjanci skutecznie wyłapują bandziorów, a sądy skutecznie ich izolują od społeczeństwa, to faktycznie największym naszym zmartwieniem mogłyby być nadużycia w policji. Tymczasem mamy jednak system, który skupia się na chronieniu praw człowieka w przypadku bandziorów kosztem ich ofiar i to jest podstawowy problem obywateli. Widać to też np. na demonstracjach KOD w obronie państwa prawa - obywatele przychodzą bronić wymiaru sprawiedliwości mniej więcej proporcjonalnie do tego, w jaki wymiar sprawiedliwości broni ich :evil:


Stosujesz, może bezwiednie, pewien stary chwyt erystyczny. "Nie ma co płakać nad problemem A, bo jest problem B, o wiele większy, który trzeba najpierw rozwiązać".

Być może nawet uważasz, że przez walkę nad problemem A (Igor) oddalamy się od problemu B (bandziorzy), no bo te paralizatory to pewnie na bandziorów były, a Igor to jest taka colatteral damage.

Niestety, już podkreśliłem, że ten sadystyczny (nie omieszkam użyć tego słowa) policjant wyżywał się nad słabszym, a mocniejszemu by odpuścił. Policjant, który dla dobra kolegi "zgubi" zapisy z monitoringu, dla kaski zgubi też dowód w sprawie gangstera. Policja, która toleruje w swoich szeregach bandytyzm, będzie przez obywateli stawiana w jednym szeregu z bandytami. A bez zaufania społecznego policja skuteczna nie będzie. Być może będzie skutecznie zgarniać "zwykłe szumowiny" lub drobnych złodziejaszków. Ale nie bandziorów, którymi tutaj straszysz.

Więc wbrew opinii o skutecznej milicji PRL czy wyobrażeniach o policjantach rodem z Brudnego Harry twierdzę, że problem A jest jednym ze stopni do rozwiązania problemu B.

Cytuj:
I to podtrzymuję - podważałeś oficjalną wersję bez podania żadnych konkretnych przesłanek. To nie była rzeczowa krytyka, jaką zamieściłeś w późniejszych postach, ale jakieś mgliste, spiskowe dywagacje. Ja z kolei nie pisałem, że nie masz racji, a jedynie, że to metodologia smoleńska.


Przed rzuceniem takiego zarzutu wypadałoby się spytać, co autor miał na myśli. Mnie po Twoim tekście o "szumowinach co to nie zasługują" cisnęły się na klawiaturę różne epitety. Ale się powstrzymałem, choć byłyby adekwatne.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 24, 2017 11:01
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
W czym jeden gangster jest lepszy od N jego ofiar? Jezus Dobrego Łotra nie uwolnił od krzyża - to łotr uznał swoją karę za sprawiedliwą.

Miłosierdzie Boga nie polega na uwolnieniu od krzyża, chłosty...etc.

No i moja diagnoza sie sprawdziła - jak ogłosił Błaszczak winę za śmierć Igora ponosi PO - za 8 lat zapaści i frustracji w policji, bo: wy woleliście wydawać na emerytury esbeków, niż na podwyżki dla nowych funkcjonariuszy.


Śr maja 24, 2017 11:01
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
W dodatku nawrócenie występuje w przypadku przyjęcia kary a nie pobłażliwego pozwalania na zbrodnie

Piszesz o zbrodni Stachowiaka?


Śr maja 24, 2017 11:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przestań pobredzać Andy...
Mowa o facecie, który wyłudził kilka stówek, a nie o Charlesie Mansonie. Wszyscy wiemy, że masz głęboko gdzieś naukę KRK na temat Kary Śmierci, ale głupoty, które tutaj wypisujesz wykraczają już grubo poza zwykły, zdrowy rozsądek. Wyłudzenie tysiąca, jak i ewentualnie kilku kolejnych tysięcy zł nie stanowi chociażby mglistej podstawy dla KS*...

*No chyba że jesteś bliżej mentalności Arabii Saudyjskiej niż myślałem, gdzie za czterokrotną kradzież obcinają łeb...


Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2017 11:09 przez Iago, łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 24, 2017 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie, piszę o prawomocnie skazanych na karę śmierci. W tym Dobrego Łotra.
O ile wiem Stachowiak nie został skazany na KS, której to nie ma w naszym kodeksie.
Nie podoba mi się że ze zbrodni policjantów robi się nagonkę na "ostre prawo"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Prawomocne skazanie nie determinuje sprawiedliwego skazania - patrz, Arabia Saudyjska, Trzecia Rzesza etc.


Śr maja 24, 2017 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zdaje się że chyba w najbardziej "postępowym" kraju świata RPA zniesiono karę śmierci. Nie zapobiega to wydawaniu kary śmierci przez bandytów na zwykłych ludziach.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 11:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ta, 22 lata temu – widzę, że operujesz na bardzo aktualnych kanałach informacyjnych. :D Spoiler Alert – w 2005 zmarł papież.

Tylko do czego się niby ten "news" o RPA się odnosi?


Śr maja 24, 2017 11:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Do tego że Ty piszesz "złe państwa wydają wyroki śmierci", a tymczasem gorsze nawet od złych państw są wyroki śmierci wydawane bezprawnie przez morderców. Nie porównuj wyroków śmierci na bandytach do wyroków śmierci III Rzeszy. To dobrze że skazano nazistów!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 11:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Nie, piszę o prawomocnie skazanych na karę śmierci. W tym Dobrego Łotra.
O ile wiem Stachowiak nie został skazany na KS, której to nie ma w naszym kodeksie.
Nie podoba mi się że ze zbrodni policjantów robi się nagonkę na "ostre prawo"


Ubzdurał Ci się chochoł, że ta sprawa ma choćby najmniejszy związek z tematem Kary Śmierci. I dzielnie z nim walczysz. Na Twoje nieszczęście - nie ma absolutnie żadnego związku między tymi dwoma sprawami. Policjanci są oskarżani o złamanie obowiązującego prawa.

Paru oszołomów wykorzystuje tę sprawę do tradycyjnych rozgrywek politycznych, niemniej jeszcze nikt przy zdrowych zmysłach nie postulował w związku z tym jakiegoś złagodzenia obowiązującego prawa. Co najwyżej paru zwolenników "twardego prawa" ubzdurało sobie, że paralizatory na jajcach są na groźnych gangsterów.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 24, 2017 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Do tego że Ty piszesz "złe państwa wydają wyroki śmierci", a tymczasem gorsze nawet od złych państw są wyroki śmierci wydawane bezprawnie przez morderców. Nie porównuj wyroków śmierci na bandytach do wyroków śmierci III Rzeszy. To dobrze że skazano nazistów!


Jak nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem kilku słów to mamy już do czynienia nie tyle ze zwykłym niechlujstwem, ale już z analfabetyzmem w Twoim wykonaniu...

Więc Mości niechluju/analfabeto napisałem ni mniej, ni więcej jak to, iż "prawomocne skazanie nie determinuje sprawiedliwego skazania" co też podparłem dwoma przykładami. Nie napisałem nigdzie, że "złe państwa wydają wyroki śmierci"...


Śr maja 24, 2017 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
"prawomocne skazanie nie determinuje sprawiedliwego skazania"
i co z tego?
również
"prawomocne skazanie nie determinuje niesprawiedliwego skazania"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 11:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 402, 403, 404, 405, 406, 407, 408 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL