Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 10:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Litości...
Weźże człowieku poczytaj co żeś na ostatniej stronie wypisywał i do czego moja wypowiedź odnosiła się w pierwszej kolejności.

Zresztą, i tak nie widzę jakoś perspektywy na jakąkolwiek wartościową dyskusję z Tobą literalnie o czymkolwiek, więc wysiadam.


Śr maja 24, 2017 11:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A mi się nie chcę dyskutować w tym wątku. Na forum Wiara daję się sprowokować do rozmów na tematy polityczne zamiast sprawy wiary.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 11:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
Być może nawet uważasz, że przez walkę nad problemem A (Igor) oddalamy się od problemu B (bandziorzy), (...), a Igor to jest taka colatteral damage.

Tak uważam. Przy czym walkę w sposób, w jaki ma to miejsce w sprawie Igora (walka w mediach i robienie z tego sprawy politycznej).

bert04 napisał(a):
Niestety, już podkreśliłem, że ten sadystyczny (nie omieszkam użyć tego słowa) policjant wyżywał się nad słabszym, a mocniejszemu by odpuścił. Policjant, który dla dobra kolegi "zgubi" zapisy z monitoringu, dla kaski zgubi też dowód w sprawie gangstera. Policja, która toleruje w swoich szeregach bandytyzm, będzie przez obywateli stawiana w jednym szeregu z bandytami. A bez zaufania społecznego policja skuteczna nie będzie.

Zgadzam się, że bez zaufania społecznego policja skuteczna nie będzie. Zgadzam się też, że ten ujawniony przypadek jest karygodny, ale jednocześnie uważam, że robienie z tego afery na cały kraj jest jeszcze bardziej kontraproduktywne. Przypomina robienie babci (policji/państwu) na złość i odmrażanie sobie uszu (podważanie zaufania społecznego i zmniejszanie skuteczności policji). A jeśli już nagłaśniać na cały kraj, to przynajmniej rzetelnie informować (z moich informacji zdecydowana większość osób nie wiedziała, że Igor był naćpany).

bert04 napisał(a):
Być może będzie skutecznie zgarniać "zwykłe szumowiny" lub drobnych złodziejaszków. Ale nie bandziorów, którymi tutaj straszysz.

Ja pisałem o zwykłych szumowinach (co i tak okazało się politycznie niepoprawne), a nie bandziorach. Potem zeszło na bandziorów, więc odnosząc się do Twojej wypowiedzi, nawiązałem do tego określenia.
A co do straszenia - nie znam nikogo, kto poważnie ucierpiałby wskutek działań policji (nie mylić z milicją). Za to znam ludzi, którzy poważnie ucierpieli wskutek działań bandziorów. Nie wiem, może jestem jakiś ... dziwny :?:

bert04 napisał(a):
Więc wbrew opinii o skutecznej milicji PRL czy wyobrażeniach o policjantach rodem z Brudnego Harry twierdzę, że problem A jest jednym ze stopni do rozwiązania problemu B.

Milicja PRL jest przykładem na mechanizm, który opisałeś powyżej: skuteczna wobec zwykłych szumowin, nieskuteczna wobec bandytów (bo sama była organizacją bandycką). Podobnie jak mafia, która też zapewnia swego rodzaju ład i porządek na kontrolowanym przez siebie terenie.
Skuteczne rozwiązanie problemu A jest jednym ze stopni do rozwiązania problemu B, natomiast robienie z tego afery na cały kraj powoduje, że koszta przekraczają zyski.

bert04 napisał(a):
Przed rzuceniem takiego zarzutu wypadałoby się spytać, co autor miał na myśli. Mnie po Twoim tekście o "szumowinach co to nie zasługują" cisnęły się na klawiaturę różne epitety. Ale się powstrzymałem, choć byłyby adekwatne.

Następnym razem wal śmiało, jeśli o mnie chodzi. Jak epitety będą adekwatne, to przemyślę swoje zachowanie, a jak nie, to i tak mnie nie dotkną ;)
Z kolei nie uważam, aby posumowanie Twoich insynuacji mianem metodologii smoleńskiej było jakimś zarzutem. To raczej Ty stawiałeś dość poważne zarzuty bez cienia uzasadnienia.


Śr maja 24, 2017 11:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Aha, czyli człowiek zasługuje na bycie potraktowanym jak człowiek tylko jeżeli nie jest "zwykłą szumowiną", czyli np. nie bierze amfetaminy albo nie wyłudził pożyczki na tysiąc złotych? I tylko obecne prawo - NIESTETY - nakazuje takie zwierzęta traktować jak ludzi, ech ech, nie to, co za PRL..

Problem w dyskusjach z Tobą jest taki, że trzeba stale wykazywać, iż nie jest się wielbłądem... A mnie szkoda na to czasu :-( Ale niech będzie, raz się wykosztuję ;)

Zwykłe szumowiny to też ludzie i właśnie dlatego należy (po raz drugi wytłuszczam, nie mylić z niestety) traktować ich jak ludzi. Natomiast nie będę udawał, iż moim zdaniem osoba, która nie tylko nic nie czyni dla wspólnego dobra, ale wręcz je niszczy, na takie traktowanie zasługuje.


Śr maja 24, 2017 12:07
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Zwykłe szumowiny to też ludzie i właśnie dlatego należy (po raz drugi wytłuszczam, nie mylić z niestety) traktować ich jak ludzi. Natomiast nie będę udawał, iż moim zdaniem osoba, która nie tylko nic nie czyni dla wspólnego dobra, ale wręcz je niszczy, na takie traktowanie zasługuje.

Kochany - wedle tych Twoich kryteriów to tak co najmniej 1/3 populacji swiata zasługuje na miano szumowin :(


Śr maja 24, 2017 12:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
@SweetChild

OK, pewne rozbieżności wyjaśnione, inne pozostaną nadal. Pozwolę sobie na parę komentarzy do tych drugich kwestii:

- Dla Ciebie zwalczanie bandziorstwa jest dobrem wyższym a to, że czasem oberwie jakiś "drobny szumowina" to collateral damage. Dla mnie trochę inaczej, ochrona życia, także wobec organów państwowych, jest dobrem wyższym, a to, że policji trochę opinia się poszarga jest collateral damage.

- Podejrzewam, że większość ludzi na informację, że koleś był naćpany reaguje "So what?". Minęły już czasy, kiedy ćpun był synonimem żebraka, złodzieja i (w tym wypadku - męskiej) prostytutki. Zarażonej obowiązkowo HIV-em czy innym syfem. Być może gdyby tylko po mordzie dostał, to ludzie by brali pod uwagę. Ale tutaj skala przemocy jak i jej "efekt ostateczny" przyćmiają fakt, że chłopak był na haju.

- Sprawa ciągnęła się od roku i gdyby nie "afera na cały kraj" pewnie by pod dywanem przycichła. Jak pisałem Andy-emu: gdyby odpowiednie organa (sądy, prokuratura no i sama policja) zareagowały na czas, cała sprawa zostałaby jednostkowym incydentem z dramatycznym finałem. A tak stała się aferą ze znikającymi nagraniami i aresztowanymi świadkami.



I na koniec, politycy obu stron zachowali się histerycznie, najpierw PO z (obowiązkowym już) apelem o dymisję ministra, potem TVPiS z propagandową wstawką w obronie władzy, a na koniec ministrowie zmieniający kurs i wyrzucający kogo popadnie. Wyrzucenie z pracy jest decyzją administracyjną, a nie wyrokiem sądu. I nie wiadomo, czy pomoże w wyjaśnieniu sprawy, czy też nie zaszkodzi.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 24, 2017 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
- Dla Ciebie zwalczanie bandziorstwa jest dobrem wyższym a to, że czasem oberwie jakiś "drobny szumowina" to collateral damage. Dla mnie trochę inaczej, ochrona życia, także wobec organów państwowych, jest dobrem wyższym, a to, że policji trochę opinia się poszarga jest collateral damage.

Dla mnie ochrona życia i zdrowia obywateli jest dobrem najwyższym. I chociaż wiem, że może to być to niechrześcijańskie - jest dobrem wyższym niż potencjalne nawrócenie bandyty.

Natomiast za zdecydowanie główne zagrożenie dla zdrowia i życia postrzegam bandziorstwo i dlatego jego zwalczanie uważam za najistotniejsze działanie dla zapewnienia maksymalnie wysokiego stopnia ochrony życia i zdrowia obywateli. Zagrożenie dla zdrowia i życia obywateli ze strony organów państwowych postrzegam jako marginalne.

Ponadto nie uważam, aby każda śmierć była jednakową tragedią. Zdecydowanie mniejszą tragedią jest dla mnie, kiedy pijany (czy naćpany) kierowca rozwali się na drzewie, a zdecydowanie większą kiedy ten kierowca wjedzie w grupę dzieci. I tak, prywatnie jestem za wartościowaniem życia, chociaż wiem, że wiąże się z tym spore ryzyko.

bert04 napisał(a):
- Podejrzewam, że większość ludzi na informację, że koleś był naćpany reaguje "So what?".

Może, ja jednak czułem się oszukany, że nie zostałem o tym poinformowany. Ludzie, którym mówię, że koleś był naćpany też wydają się być zaskoczeni, chociaż oczywiście jest to tylko moje wrażenie, a próba nie jest statystycznie wiarygodna.
W każdym razie dla mnie fakt, że był naćpany i jedną z przyczyn zgonu były narkotyki, jest bardzo istotny. To, że do zgonu przyczynili się w dużej mierze policjanci, widać na nagraniach, tego, że koleś był naćpany już nie...

bert04 napisał(a):
- Sprawa ciągnęła się od roku i gdyby nie "afera na cały kraj" pewnie by pod dywanem przycichła. Jak pisałem Andy-emu: gdyby odpowiednie organa (sądy, prokuratura no i sama policja) zareagowały na czas, cała sprawa zostałaby jednostkowym incydentem z dramatycznym finałem. A tak stała się aferą ze znikającymi nagraniami i aresztowanymi świadkami.

Tu zgoda, tę nieporadność odpowiednich organów w wyjaśnianiu sprawy uważam za równie bulwersującą co działanie policjantów.

bert04 napisał(a):
I na koniec, politycy obu stron zachowali się histerycznie, najpierw PO z (obowiązkowym już) apelem o dymisję ministra, potem TVPiS z propagandową wstawką w obronie władzy, a na koniec ministrowie zmieniający kurs i wyrzucający kogo popadnie. Wyrzucenie z pracy jest decyzją administracyjną, a nie wyrokiem sądu. I nie wiadomo, czy pomoże w wyjaśnieniu sprawy, czy też nie zaszkodzi.

Właśnie, histeria medialna (nie tylko polityków) jest moim zdaniem żałosna. Niezależnie, czy na tej tragedii chce się zbić kapitał polityczny czy podbić słupki oglądalności. Sprawa powinna być rzetelnie i do końca wyjaśniona, a winni ukarani proporcjonalnie do stopnia przewinienia, a nie w ramach jakiegoś linczu.


Śr maja 24, 2017 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Problem w dyskusjach z Tobą jest taki, że trzeba stale wykazywać, iż nie jest się wielbłądem... A mnie szkoda na to czasu :-( Ale niech będzie, raz się wykosztuję ;)

Zwykłe szumowiny to też ludzie i właśnie dlatego należy (po raz drugi wytłuszczam, nie mylić z niestety) traktować ich jak ludzi. Natomiast nie będę udawał, iż moim zdaniem osoba, która nie tylko nic nie czyni dla wspólnego dobra, ale wręcz je niszczy, na takie traktowanie zasługuje.


Bez żartów. Jak nie chcesz udowadniać, że nie jesteś wielbłądem, to tego nie rób, ale jak już deklarujesz, że to zrobisz, to to zrób, zamiast pisać bez sensu to samo. Mój post nie dotyczył tego, co "zgodnie z prawem należy", bo już dawno się zgodziłeś, że funkcjonariusze przekroczyli przepisy i tak dalej i tym podobne przestańcie już nudzić. Mój post dotyczył twojego stwierdzenia:

Zwykłe szumowiny na to nie zasługują, ale mimo to należy je traktować jak ludzi, a nie jak zwierzęta, bo tak stanowi prawo

Więc wybacz, że dopisałem słówko "niestety", ale moim zdaniem dobrze tu ono pasuje, bo twoja wypowiedź sugeruje, że w tym wypadku z prawem jest coś nie tak, skoro przyznaje ono komuś prawo do czegoś, na co ten ktoś nie zasługuje (a zatem, zgodnie z klasyczną definicją, jest ono w tym przypadku "niesprawiedliwe"). I tego dokładnie dotyczyła moja odpowiedź - wprowadzania kategorii ludzi, których wprawdzie aktualnie prawo nakazuje (niestety - sorry, nie powstrzymam się) traktować jak ludzi, ale właściwie należałoby ich traktować jak zwierzęta, no bo.. na przykład, "nic nie czynią dla dobra wspólnego" (a w każdym razie my tak uważamy). Ale, można by zapytać, czy lewaccy zaprzańcy czynią cokolwiek dla dobra wspólnego? No wiadomo że nie! Przeciwnie, niszczą wszystko i prowokują konflikty, a w dodatku donoszą na Polskę zagranicą i w ogóle panie tego!

Cytuj:
W każdym razie dla mnie fakt, że był naćpany i jedną z przyczyn zgonu były narkotyki, jest bardzo istotny. To, że do zgonu przyczynili się w dużej mierze policjanci, widać na nagraniach, tego, że koleś był naćpany już nie...


Widać to na pierwszy rzut oka. Zaś jego stan mógł się przyczynić do jego śmierci, a nawet prawdopodobnie tak było. Z czego wynika, jak pisze Stefan Kaczmarewicz na Polityce.pl, że tym bardziej względem takich osób można rozważyć użycie tasera jedynie w ostatecznej ostateczności, tzn. w przypadku bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia funkcjonariuszy, ew. innych osób. Wszyscy widzieli w materiale TVN24, że Igor Stachowiak nie stwarzał żadnego zagrożenia dla kogokolwiek, a tym bardziej dla policjantów, a przede wszystkim nie stwarzał go w momencie, kiedy ze spuszczonymi spodniami był traktowany taserem. Używano go - prawdopodobnie, taki wniosek można wyciągnąć z całego materiału - tylko po to, by przyznał się, że jest poszukiwanym przez Policję uciekinierem z interwencji (którym nie był, ale wzięto go za tamtego, bo był fizycznie podobny). Czyli było to wymuszanie przyznania się do winy za pomocą przemocy. Czyli tortury. Oczywiście, można długo dyskutować na temat tego, czy w jakichś sytuacjach takie działanie można usprawiedliwić, terroryzm itd. Ale jeżeli takie działanie podjęto z błahego powodu (bo nie chodziło o terroryzm), a w jego wyniku, albo choćby częściowo w jego wyniku, poniosła śmierć osoba "niewinna" (w tej sprawie), to w każdym normalnym kraju oznacza to poważny problem. Właśnie to, czy uważa się to za poważny problem, czy zbywa się stwierdzeniami typu "eee tam, no to złamali prawo i co z tego, szumowina i tak zasłużyła", jest testem na to, czy się żyje w normalnym kraju.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 24, 2017 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Może, ja jednak czułem się oszukany, że nie zostałem o tym poinformowany. Ludzie, którym mówię, że koleś był naćpany też wydają się być zaskoczeni, chociaż oczywiście jest to tylko moje wrażenie, a próba nie jest statystycznie wiarygodna.
W każdym razie dla mnie fakt, że był naćpany i jedną z przyczyn zgonu były narkotyki, jest bardzo istotny. To, że do zgonu przyczynili się w dużej mierze policjanci, widać na nagraniach, tego, że koleś był naćpany już nie...


Ja tak od razu skojarzyłem, że to ten koleś, co go złapali z dopalaczami i w imię którego przysłowiowe Sebixy boje z policją toczyły. Wtedy kupiłem to wyjaśnienie z narkotykami, po ujawnieniu tego filmu nie widzę już ku temu podstaw. W tym wypadku twierdzić "jedną z przyczyn zgonu były narkotyki" to jak powiedzieć: "Ano, przegoniliśmy typa ścieżka zdrowia 10 km aż padł. Jedną z przyczyn zgonu było to, że był gruby".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 24, 2017 17:17
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
K. Wicherek: Ale sztab jednego z kandydatów na prezydenta w 2010r wynajął samolot mojej linii.
Na co zachwycony Suski: A który to kandydat?
K. Wicherek: Jarosław Kaczyński.
Tak bywa gdy marionetki nieudolnie zastawiają sidła na wilka, to wpada w nie właściciel marionetek :D :lol:


Cz maja 25, 2017 6:54

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Więc wybacz, że dopisałem słówko "niestety", ale moim zdaniem dobrze tu ono pasuje, bo twoja wypowiedź sugeruje, że w tym wypadku z prawem jest coś nie tak, skoro przyznaje ono komuś prawo do czegoś, na co ten ktoś nie zasługuje (a zatem, zgodnie z klasyczną definicją, jest ono w tym przypadku "niesprawiedliwe").

Tak, zgoda, w tym sensie niestety. Podobnie niestety w demokracji każdy ma jeden głos. Rzeczywiście uważam, że jest to niesprawiedliwe, ale należy się do tych praw stosować, póki nie wymyślimy nic lepszego. Jeśli każdy będzie stanowił swoje prawa, to powstanie jeszcze gorszy bajzel.
Nie zmienia to faktu, że moje poczucie sprawiedliwości odpowiada mniej więcej schematowi "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Jeśli ktoś łamie prawo, to nie zasługuje na to, aby jego prawa były szanowane.

Johnny99 napisał(a):
I tego dokładnie dotyczyła moja odpowiedź - wprowadzania kategorii ludzi, których wprawdzie aktualnie prawo nakazuje (niestety - sorry, nie powstrzymam się) traktować jak ludzi, ale właściwie należałoby ich traktować jak zwierzęta, no bo.. na przykład, "nic nie czynią dla dobra wspólnego" (a w każdym razie my tak uważamy).

Nie, uważam, że powinna tu działać zasada proporcjonalności. Przestrzegasz prawa, Twoje prawa też są przestrzegane. Łamiesz prawo w stopniu x, licz się z tym, że i Twoje prawa w podobnym stopniu będą łamane.

Johnny99 napisał(a):
Ale, można by zapytać, czy lewaccy zaprzańcy czynią cokolwiek dla dobra wspólnego? No wiadomo że nie! Przeciwnie, niszczą wszystko i prowokują konflikty, a w dodatku donoszą na Polskę zagranicą i w ogóle panie tego!

Każde rozwiązanie ma swoje wady. Idealnie to może będzie w Królestwie Niebieskim.

Johnny99 napisał(a):
Używano go - prawdopodobnie, taki wniosek można wyciągnąć z całego materiału - tylko po to, by przyznał się, że jest poszukiwanym przez Policję uciekinierem z interwencji (którym nie był, ale wzięto go za tamtego, bo był fizycznie podobny).

Nie bardzo widzę sens wymuszania takich zeznań...

JedenPost napisał(a):
Ja tak od razu skojarzyłem, że to ten koleś, co go złapali z dopalaczami i w imię którego przysłowiowe Sebixy boje z policją toczyły. Wtedy kupiłem to wyjaśnienie z narkotykami, po ujawnieniu tego filmu nie widzę już ku temu podstaw. W tym wypadku twierdzić "jedną z przyczyn zgonu były narkotyki" to jak powiedzieć: "Ano, przegoniliśmy typa ścieżka zdrowia 10 km aż padł. Jedną z przyczyn zgonu było to, że był gruby".

Może od tego należało zacząć, aby ustalić przebieg wydarzeń, do którego się odnosimy. Ja cały czas za obowiązujący uznaję przebieg oficjalny, ustalony w wyniku śledztwa i poparty opiniami biegłych. Oczywiście widzę podstawy do wątpliwości, ale nie odnoszę się do spekulacji "ulicy" czy "internetu", bo nie mam zaufania do metodologii smoleńskiej (czy to w przypadku katastrofy smoleńskiej, czy w przypadku ataku na WTC czy w każdym innym sensacyjnym wątku). Jak śledztwo będzie powtórzone i znane będą nowe ustalenia, to te ustalenia uznam za obowiązujące.


Cz maja 25, 2017 7:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Może od tego należało zacząć, aby ustalić przebieg wydarzeń, do którego się odnosimy. Ja cały czas za obowiązujący uznaję przebieg oficjalny, ustalony w wyniku śledztwa i poparty opiniami biegłych.


Elementarna logika natomiast już nie obowiązuje? Sądzisz, że jakikolwiek uczciwy lekarz podpisałby się pod kategorycznym stwierdzeniem, że rażenie paralizatorem i brutalnie przyduszanie nie tylko nie spowodowały, ale i nie przyczyniły się do śmierci osoby, u której miała w tym czasie jakoby występować spowodowana narkotykami niewydolność krążeniowo-oddechowa? To jest przecież ponura kpina nie tylko ze sprawiedliwości, ale i rozumu.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 25, 2017 7:49
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Nie, uważam, że powinna tu działać zasada proporcjonalności. Przestrzegasz prawa, Twoje prawa też są przestrzegane. Łamiesz prawo w stopniu x, licz się z tym, że i Twoje prawa w podobnym stopniu będą łamane.

Oko za oko, ząb za ząb......

Cytuj:
Może od tego należało zacząć, aby ustalić przebieg wydarzeń, do którego się odnosimy. Ja cały czas za obowiązujący uznaję przebieg oficjalny, ustalony w wyniku śledztwa i poparty opiniami biegłych. Oczywiście widzę podstawy do wątpliwości, ale nie odnoszę się do spekulacji "ulicy" czy "internetu", bo nie mam zaufania do metodologii smoleńskiej (czy to w przypadku katastrofy smoleńskiej, czy w przypadku ataku na WTC czy w każdym innym sensacyjnym wątku). Jak śledztwo będzie powtórzone i znane będą nowe ustalenia, to te ustalenia uznam za obowiązujące.

Oficjalnie to dziwaczny "brak" nagrań, żadnych konkluzji po roku dochodzenia w prokuraturze.....


Cz maja 25, 2017 8:46

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
Elementarna logika natomiast już nie obowiązuje?

Obowiązuje, dlatego widzę podstawy do wątpliwości i uważam, że biegli powinni jeszcze raz zbadać tę sprawę. Ale biegli, na bazie całego materiału dochodowego, a nie "ulica" na bazie szczątkowych informacji.

Alus napisał(a):
Oficjalnie to dziwaczny "brak" nagrań, żadnych konkluzji po roku dochodzenia w prokuraturze.....

Tak, to bardzo niedobrze, ale zastąpienie organów odpowiedzialnych za śledztwo "ulicą"/"internetem" jest (według mnie) jeszcze gorsze.


Cz maja 25, 2017 9:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Elementarna logika natomiast już nie obowiązuje?

Obowiązuje, dlatego widzę podstawy do wątpliwości i uważam, że biegli powinni jeszcze raz zbadać tę sprawę.


Dobrze, że tyle przynajmniej. Mówimy o środku przymusu, o którym wszystkie opracowania informują, że stanowi szczególne zagrożenie dla osób z problemami sercowymi oraz będących pod wpływem narkotyków - i to w sytuacji normalnego stosowania. Tu mamy jednoznacznie potwierdzone nadużycie tego środka, oraz jednoczesne twierdzenie, że ofiara miała problemy z układem krążenia pod wpływem narkotyków... i wniosek biegłych (jeśli wierzyć Ziobrze, mógł wszak kłamać), że owo nadużycie nie przyczyniło się do śmierci.

Mam wrażenie, że za czasów PRL pisali lepsze historyjki.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz maja 25, 2017 9:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL