Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 18:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To fakt, że inflacja to samo zło. Zwłaszcza, że wymuszana prze instytucje finansowe wielu krajów. Wprawdzie kilku procentowa inflacja rozkręca gospodarkę, a pozwala na kolejny atak antypisu. Czyli dwie pieczenie na jednym ogniu. Coś dla Polaków (tj. zwykłych zjadaczy chleba) i coś dla antypisu..

Pamiętacie jak kilka wron krakało rok temu, że przekupstwo plebsu programem 500+ spowoduje pijaństwo, a kobiety (wszystkie?) rzucą pracę, a gospodarka nie dociągnie nawet do końca ubiegłego roku? A teraz antypisowski WP podaje straszne wieści, że wzrosła aktywność zawodowa kobiet.
Same klęski z tym 500+. Ubóstwo, krach gospodarczy, pijaństwo i nieróbstwo zawodowe kobiet. A najgorsze to, że zapowiedzieli i dotrzymali słowa.

Trzeba było dorżnąć watahę, gdy wszystko było w jednych rękach.


N paź 01, 2017 10:53
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
http://natemat.pl/218823,owoce-wisza-na ... amuja-rece
Skoro jest tak dobrze wedle GUS, to czemu wedle pracodawców jest tak źle.


N paź 01, 2017 11:54

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
jest super, a będzie jeszcze lepiej, bo wskaźnik będzie rósł.

Odważna prognoza, przypomnę za miesiąc ;)

Ale na dobry początek tygodnia proponuję kolejny odcinek z cyklu "Polska w ruinie":
30.09.2017, Warszawa (PAP) - Agencja indeksowa FTSE Russell zdecydowała o przekwalifikowaniu Polski z rynków rozwijających się do rozwiniętych - poinformowała FTSE Russell w komunikacie. Decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r. Zdaniem prezesa GPW Marka Dielta to "ważny krok" w rozwoju naszego rynku kapitałowego.
(...)
Jak podkreśla Giełda Papierów Wartościowych, decyzja FTSE Russell oznacza, że Polska znalazła się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych światowych rynków, do których zaliczane są m.in. Niemcy, Francja, Japonia, Australia i Stany Zjednoczone.

"To pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie GPW.
(...)


Pn paź 02, 2017 11:11
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
jest super, a będzie jeszcze lepiej, bo wskaźnik będzie rósł.

Odważna prognoza, przypomnę za miesiąc ;)

Ale na dobry początek tygodnia proponuję kolejny odcinek z cyklu "Polska w ruinie":
30.09.2017, Warszawa (PAP) - Agencja indeksowa FTSE Russell zdecydowała o przekwalifikowaniu Polski z rynków rozwijających się do rozwiniętych - poinformowała FTSE Russell w komunikacie. Decyzja wejdzie w życie we wrześniu 2018 r. Zdaniem prezesa GPW Marka Dielta to "ważny krok" w rozwoju naszego rynku kapitałowego.
(...)
Jak podkreśla Giełda Papierów Wartościowych, decyzja FTSE Russell oznacza, że Polska znalazła się w grupie 25 najbardziej rozwiniętych światowych rynków, do których zaliczane są m.in. Niemcy, Francja, Japonia, Australia i Stany Zjednoczone.

"To pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie GPW.
(...)

I oczywiście to efekt gospodarowania przez półtora roku ekipy PiS :D


Pn paź 02, 2017 11:21

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
I oczywiście to efekt gospodarowania przez półtora roku ekipy PiS :D

Aż strach pomyśleć, jaką potęgą będziemy pod koniec ich kadencji... Boję się, że skali zabraknie :D


Pn paź 02, 2017 11:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Co mi przypomnisz? Najwyraźniej nie zrozumiałeś mojego komentarza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 02, 2017 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przez Kaczyńskiego i PIS Polska może stracić 2 mld. WP.PL alarmuje: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/abris-fundusz-odszkodowanie-skarb-panstwa-fm,94,0,2370910.html

Gdyby przejęli władzę rok wcześniej, nie doszłoby do tego.


Pn paź 02, 2017 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Co mi przypomnisz? Najwyraźniej nie zrozumiałeś mojego komentarza.

Zrozumiałem, że wskaźnik inflacji będzie rósł, bo innego wskaźnika się nie dopatrzyłem.


Pn paź 02, 2017 14:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Aha, czyli zrozumiałeś właściwie i uważasz, że nie będzie rósł?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 02, 2017 14:51
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gorszy problem
http://next.gazeta.pl/next/7,151245,224 ... BizLinkImg

Bezrobocie przez to nie wzrośnie, bo wyż lat 50-tych schodzi z rynku pracy, dramatyczny niż wchodzący na rynek nie powoduje nawet prostej zastępowalności, ale wpływy z podatków będą spadać.


Pn paź 02, 2017 15:50

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Aha, czyli zrozumiałeś właściwie i uważasz, że nie będzie rósł?

Właśnie nie wiem, czy będzie rósł czy nie, dlatego uważam, że Twoja prognoza jest odważna. Ale np. agencja ratingowa Fitch oczekuje, że inflacja w Polsce na koniec 2017 r. wyniesie 1,8 proc. Na koniec 2018 r. i 2019 r. dynamika wzrostu cen ma wynieść wobec 2,3 proc., więc wielkiego potencjału do wzrostu inflacji nie widzą.

Dodam jeszcze, że obecnie znamy tylko szybki szacunek inflacji:
Cytuj:

"Ceny towarów i usług konsumpcyjnych według eksperymentalnego szybkiego szacunku we wrześniu 2017 r. w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosły o 0,4 proc. (wskaźnik cen 100,4), a w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku wzrosły o 2,2 proc. (wskaźnik cen 102,2)" - napisano w komunikacie GUS.

GUS zastrzegł, że dane mają charakter wstępny i mogą się zmienić. Urząd poinformował, że dane ostateczne za wrzesień 2017 r. zostaną opublikowane zgodnie z dotychczasowym harmonogramem ich udostępniania, tj. 12 października 2017 r.


Wt paź 03, 2017 8:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Agencje ratingowe się mylą. Skoro autorytety twierdzą, że będzie źle i coraz gorzej, to znaczy, że miały objawienie. Rok temu krakały i nic się nie sprawdziło. Zapewne i tym razem tak będzie.

Wydaje mi się, że celowe negowanie oficjalnych prognoz ma na celu deprecjację Polski i jej obywateli. Uznaję to za działanie na szkodę moją i moich rodaków mieszkających w swojej Ojczyźnie Polsce. Zamiast uprawiania czarnej propagandy lepiej się wziąć do pracy i budować przyszłość.


Wt paź 03, 2017 10:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A więc obaj nie zrozumieliście. Nie mówiłam o PKB, bo inflacja ładuje portfel budżetu. Mówiłam o tym, że nasze portfele będą odchudzane.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt paź 03, 2017 11:16
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zapewne agencje ratingowe "służące lewactwu i PO" doznały nawrócenia i w ramach ekspiacji wskazują prawdę :D
http://natemat.pl/168447,politycy-pis-w ... actwo-i-po


Wt paź 03, 2017 11:32

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Zapewne agencje ratingowe "służące lewactwu i PO" doznały nawrócenia i w ramach ekspiacji wskazują prawdę :D

Albo PiS przez ostatnie 2 lata przeszedł na stronę lewactwa i mamy agencje ratingowe "służące lewactwu i PiS" :lol:


Wt paź 03, 2017 11:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 455, 456, 457, 458, 459, 460, 461 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL