Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywiscie, ze zachowanie przyzwoite jest zawsze szlachetniejsze niz nieprzyzwoite i fani PiSu tu akurat nikogo pouczac nie powinni. Z przyzwoitosci.

Ale tych szlachetnych, bez skazy, odwaznych do granic i poza nie, zawsze bylo jak na lekarstwo i albo byli swieci i silni duchem sami z siebie, albo potrzebowali zaplecza w postaci sobie podobnych.
No i kazdy reaguje po swojemu. Jeden da sie pobic na smierc nie stawiajac oporu, a drugi bedzie opor jakos stawial.

Akurat bierny opor Frasyniuka na nekanie prokuratury, nie wydaje mi sie dramatycznie szkodliwy. W koncu poniosl tego konsekwencje i wszyscy zobaczyli jak to sie konczy. Jednoczesnie, w czasach internetu, wszyscy widza, jak to sie nie konczy dla tych, ktorzy z prawa kpia, zmieniajac je jak sie da i nie da, dla swoich partykularnych interesow, albo przymykajac oczy na czyny w normalnym swiecie scigane karnie.


Cz lut 15, 2018 6:25

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Akurat bierny opor Frasyniuka na nekanie prokuratury, nie wydaje mi sie dramatycznie szkodliwy.


Szkodliwy? Ależ on ma wymiar pouczający, naprawczy, leczniczy.
Czasem zastanawiam się, gdy słyszę to do znudzenia powtarzane przez aktywistów PiS-u frazesy we wszystkich konfiguracjach i przypadkach o tym, że prawo jest równe dla wszystkich, że nikt nie będzie stał ponad prawem itd. czy to cynizm czy szczera naiwność?

Przełożona prokuratora Generalnego a więc i wszystkich prokuratorów przed niespełna 2 laty pokazała Narodowi - i to w zupełnie ostentacyjny sposób - że kpi sobie z prawa, że ma je gdzieś.
Jak dzisiaj jej podwładni mają egzekwować poszanowanie prawa przez szarego obywatela?
Jaki mają do tego mandat, jaki autorytet?

Frasyniuk swoim happeningiem pokazuje, że... żadnego.
Ta władza jest skażona czymś w rodzaju grzechu pierworodnego - jest zbudowana i utrwalona na pogwałceniu prawa: prezydent łamiący Konstytucję, premier popełniający przestępstwo urzędnicze, posłowie głosujący za jawnie niekonstytucyjnymi (o czym sami wiedzą i mówią) rozwiązaniami itd.
I nigdy autorytetu moralnego, pozwalającego jej pouczać o potrzebie przestrzegania prawa, mieć nie będzie. Może to tylko siłą wymuszać.
I wczorajsze zdarzenie jest tego wspaniałą egzemplifikacją.


Cz lut 15, 2018 7:42
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
R27 napisał(a):
By sąd mógł orzec o jego winie lub niewinności to prokuratura musi zakończyć postępowanie. Jak widać Panu Władkowi nie zależy na szybkim zakończeniu sprawy lub też nie ufa sądom 😉 a tak poważnie to gościo odgrywa tandetną komedię na którą nabrać się może tylko emerytalny beton spędzający całe dnie na oglądaniu niezależnej antyreżimowej telewizji

Nie ufa sądom nauczony, podobnie jak miliony Polaków, przez zwolenników PiS - gdy sąd ukarał internautę nawołującego w necie do mordu na Komorowskim, wszystkie pisowskie media i zwolennicy na forach, bluzgali na niesprawiedliwy, stronniczy sąd......szybko "zapominacie".
Frasyniuk nie stawiał się w prokuraturze podobnie jak senator Kogut, różnica jedynie taka, że nie posiada immunitetu.


Cz lut 15, 2018 8:47

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Nie ufa sądom


i dlatego w lipcu brał udział w demonstracjach w ich obronie?

Cytuj:
Frasyniuk nie stawiał się w prokuraturze podobnie jak senator Kogut


senator Kogut nie stawia się na wezwanie prokuratury?


Cz lut 15, 2018 9:14
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
R27 napisał(a):
Cytuj:
Nie ufa sądom


i dlatego w lipcu brał udział w demonstracjach w ich obronie?

Nie wzięłam w cudzysłów Twojego stwierdzenia nie ufa sądom, a Ty odczytujesz jako stwierdzenie faktu.

Cytuj:
Frasyniuk nie stawiał się w prokuraturze podobnie jak senator Kogut


Cytuj:
senator Kogut nie stawia się na wezwanie prokuratury?

Sprawdź, mnie to nie interesuje.


Cz lut 15, 2018 9:24
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Aha. To jest taka logika, że jeśli ktoś wejdzie na mównicę bez żadnego trybu, to każdy już może wchodzić na mównicę kiedy chce i po co chce, bo ma potrzebę i musi sobie ulżyć. Jak sobie wyobrażacie pracę Sejmu w takich warunkach?

A funkcjonowanie państwa, wobec którego nikt już nie ma żadnego respektu? W takich warunkach władza może się opierać tylko na gangsterach. I gangsterzy będą jeździli i "perswadowali" różnym nicponiom. A może powinni też wtedy jeździć i "perswadować" politykom, w imię równości wobec prawa? A może powinni też "perswadować" sobie nawzajem?

Państwo to są ludzie. I jeśli ludziom się przeora mózgi, że już wszystko wolno, to państwa nie będzie w ogóle, ani lepszego, ani gorszego. Jak się stół wywróci, nie będzie o co grać, proste.

Chcecie mieć legitymację mocniejszą od PiSu? To nie możecie powielać pisowskich zachowań, o których twierdzicie, że są złe. Bo posługując się złem, sami przyzwalacie na zło, dajecie przykład, że można postępować źle, rozpowszechniacie znieczulicę wobec zła. Zło zwycięża się dobrem, jakoby. Tylko do tego trzeba ikrę mieć i jakiś kręgosłup moralny, mocniejszy od przeciwnika.

Jeszcze zacznijcie może, w ramach obywatelskiego protestu, jeździć po drogach na wzór Szydło. Gwarantuję, że będziecie mieć wysyp bohaterów, męczenników za sprawę...


Cz lut 15, 2018 9:31

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Sprawdź, mnie to nie interesuje.

Napisałaś że Kogut nie stawia się jak Frasyniuk w prokuraturze a teraz zupełnie poważnie przyznajesz, że nie masz pojęcia o tym czy ktoś go tam wzywał. Czyli wymyślasz takie rzeczy na poczekaniu? Zupełnie jak ci od płaskiej ziemi


Cz lut 15, 2018 9:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Akurat bierny opor Frasyniuka na nekanie prokuratury, nie wydaje mi sie dramatycznie szkodliwy.

Dramatycznie szkodliwy nie jest, ale Frasyniuk stwarza wrażenie, że stawia się ponad obowiązującym prawem. Mnie ta forma (skoro oni łamią prawo, to ja też mogę) nie przekonuje. Dobrze to opisuje ErgoProxy, opozycja dała sobie narzucić styl gry przeciwnika i usiłuje zwalczać PiS po pisowsku.


Cz lut 15, 2018 9:43
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
R27 napisał(a):
Cytuj:
Sprawdź, mnie to nie interesuje.

Napisałaś że Kogut nie stawia się jak Frasyniuk w prokuraturze a teraz zupełnie poważnie przyznajesz, że nie masz pojęcia o tym czy ktoś go tam wzywał. Czyli wymyślasz takie rzeczy na poczekaniu? Zupełnie jak ci od płaskiej ziemi

Mam pojęcie - ale co daje stawianie się Koguta w prokuraturze gdy immunitet chroni go od postawienia mu zarzutów.
Przecież Prokuratura Krajowa nie wystąpiła do senatu o zniesienie mu immunitetu, tak dla fantazji, sobie a muzom.


Cz lut 15, 2018 10:04

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Napisałaś że Kogut nie stawia się w prokuraturze tak samo jak Frasyniuk a teraz przyznajesz, że nikt go nie wzywał.


Cz lut 15, 2018 10:21
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kogut kpi sobie z prawa inaczej: obiecywal
Cytuj:
Komentując stanowisko prokuratury senator PiS oświadczył, że czuje się niewinny i zapowiedział, że sam zrzeknie się immunitetu.


https://www.tvp.info/35271892/prokuratu ... ora-koguta

Ale koledzy z Senatu mu immunitetu nie uchylili wiec on juz sam nic nie musi robic.


Cz lut 15, 2018 10:56

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
R27 napisał(a):
Napisałaś że Kogut nie stawia się w prokuraturze tak samo jak Frasyniuk a teraz przyznajesz, że nikt go nie wzywał.


Prokuratura nie po to została "odzyskana", aby teraz wzywać Koguta, Szydło czy kogokolwiek z "dobrej zmiany", tylko po to, aby szukać pretekstów do zakuwania w kajdanki przedstawicieli "układu".
Ponieważ żadnych konkretnych zarzutów nikomu od 2 lat nie udaje się postawić, trzeba przynajmniej robić pokazówki na użytek widzów kur-wizji.


Cz lut 15, 2018 11:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
opozycjo totalna .

Powiedziałbym, wobec totalnej władzy, tylko totalna opozycja ma sens...
Niemniej, nowa nowomowa i język tvpis się upowszechnia.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz lut 15, 2018 12:48
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
R27 napisał(a):
Napisałaś że Kogut nie stawia się w prokuraturze tak samo jak Frasyniuk a teraz przyznajesz, że nikt go nie wzywał.

Kogut schował sie za immunitetem, więc wzywanie go do prokuratury traci sens.


Cz lut 15, 2018 13:13

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 842
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Aha. To jest taka logika, że jeśli ktoś wejdzie na mównicę bez żadnego trybu, to każdy już może wchodzić na mównicę kiedy chce i po co chce, bo ma potrzebę i musi sobie ulżyć. Jak sobie wyobrażacie pracę Sejmu w takich warunkach?

A funkcjonowanie państwa, wobec którego nikt już nie ma żadnego respektu? W takich warunkach władza może się opierać tylko na gangsterach. I gangsterzy będą jeździli i "perswadowali" różnym nicponiom. A może powinni też wtedy jeździć i "perswadować" politykom, w imię równości wobec prawa? A może powinni też "perswadować" sobie nawzajem?

Państwo to są ludzie. I jeśli ludziom się przeora mózgi, że już wszystko wolno, to państwa nie będzie w ogóle, ani lepszego, ani gorszego. Jak się stół wywróci, nie będzie o co grać, proste.

Chcecie mieć legitymację mocniejszą od PiSu? To nie możecie powielać pisowskich zachowań, o których twierdzicie, że są złe. Bo posługując się złem, sami przyzwalacie na zło, dajecie przykład, że można postępować źle, rozpowszechniacie znieczulicę wobec zła. Zło zwycięża się dobrem, jakoby. Tylko do tego trzeba ikrę mieć i jakiś kręgosłup moralny, mocniejszy od przeciwnika.

Jeszcze zacznijcie może, w ramach obywatelskiego protestu, jeździć po drogach na wzór Szydło. Gwarantuję, że będziecie mieć wysyp bohaterów, męczenników za sprawę...

Tylko co w zamian ?
Ja wiem, ze ewangeliczne zasady powinny być generalnie ( a już zwłaszcza na tym forum...)krzewione, ale w Realpolitik to się nijak nie sprawdza : przeciwnie, ktoś kto będzie obecnej władzy grzecznie nadstawiał drugi policzek, zwyczajnie zostanie zlekceważony i ośmieszony .
Ta władza bierze w kajdany i prowadzi do sądu za byle protest, popatrz co się dziej z uczestnikami protestów ws. puszczy czy innych.
Też z natury jestem legalistą, ale z tą władzą machaniem chorągiewką w proteście ( oczywiście tylko i wyłącznie legalnie zgłoszonym... ) raczej się nie wygra. I w zasadzie nikt nie wie, co z tym zrobić, bo gdy opozycja protestuje zgodnie z regułami demokracji, jest przedstawiana jako słaba i nieudolna. gdy protesty są bardziej zdecydowane, opozycja staje się totalna i nie ma co z nią gadać.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Cz lut 15, 2018 13:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL