Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 7:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Czyli jednak standard żeby nie rozmawiać o sprawach poważnych jakim jest przyszłość Europy. A potem zdziwieńie ze wrzucam was do jednego worka antyPiSu.
Czepiacie się jak pijany płotu wątku pobocznego zamiast powiedzieć coś o czym chciałem rozmawiać i co linkowałem czyli wzrost poparcia w Europie dla partii populistyczna prawicowych.
Wiem temat dla was niewygodny bo trzeba by uderzyć się w lewicowo liberalne piersi a to nie jest ogólnie przyjęta praktyka. Zawsze bijecie się w prawicowo konserwatywne piersi.
Temat nie jest o manipulacji mediów w Europie a o skręcie w prawo i prosiłbym o odpowiedzi w temacie.

Jednak wynik wczorajszych wyborów przeczy o skręcie w prawo. Jak oceniają spece od polityki Le Pen już jest bez żadnych szans na wygraną w II turze.
Trump w USA to też nie prawica w pozytywnym sensie rozumienia.....prawica w pozytywnym sensie ma oparcie w wartościach chrześcijańskich, a Trump, podobnie jak Le Pen, to sojusznicy Putina, wspomagani medialnie i finansowo przez Kreml.


Pn kwi 24, 2017 10:16
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Tak przejdę z polityki krajowej na europejska.
Ciekawi mnie w jaka stronę idzie Europa. USA zrobił pstry skręt w prawo. Tam nawet lewica jest bardziej w prawo niż w Europie. Ale teraz mamy ryzyko kolejnego exitu. Przynajmniej tak zapowiada pewna kandydatka z Paryża.
http://opinie.wp.pl/mark-leonard-europa ... 373155969a
Mam wrażenie ze elity europejskie niczego się nie nauczyły po Brexit i wciąż są oderwane od realiów w jakich jesteśmy. Od dłuższego czasu widać ze ludzie w całej Europie maja dość. Multikulti się nie sprawdziło a mimo to eurokraci wciąż lansują te politykę. O manipulacjach mediów w Niemczech i we Francji związanych z atakami terrorystycznymi przybyszów wszyscy głośno pisali i mówili u nas.
Jakie jest wasze zdanie. Francja będzie kolejnym krajem w którym zwycięży w wyborach populistyczna prawica? Czy jednak w drugiej turze jak zapowiadają zwycięży centrysta.
Osobiście obawiam się tych sympatii populistycznych i to ze radykałowie maja coraz więcej do powiedzenia na świecie. Źle to wyglada.


Coroner postawil tezy, ktorych nie czuje sie w obiwiazku ani uzasadnic ani poglebic, ale to my "uciekamy" od powaznyxh watkow i podobno bijemy w PiS.

Kolego to z toba nie mozna rozmawiac powaznie! Proba wyciagniecia od ciebie twoich wlasnych pogladow i pokazanie ci, ze twoje wyobrazenia to nie fakty, skutkuja biciem na odlew i to bez sensu.

Masz pomysl, co "eurokraci" maja zrobic?
Masz pomysl na Europe bez Unii?
Na Polske bez Unii, oddajaca miliardy za infrastrukture z dotacji?
Znasz specyfike Francji i Niemiec, skad juz maja muzulmanow?
Zauwazyles kto glownie dokonuje atakow terrorystycznych?
Wiesz kto i dlaczego dokonal ataku terrorystycznego na autobus Borussi?

Zauwazyles kto w Polsce kogo atakuje czynnie?

A wrozenie z fusow nieaktualne po jednym dniu to "powazna dyskusja"?


Pn kwi 24, 2017 10:54

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
I coz konkretnie mieliby zrobic politycy poza Polska, zeby wykazali, ze "brexit ich czegos nauczyl"? Wyrzucic muzulmanow z Francji czy Turkow z Niemiec?

Wyrzucić nielegalnych imigrantów (bez rozróżniania, czy to muzułmanie, chrześcijanie albo i ateiści ;) ). Ograniczyć pole działania ekstremistów, szczególnie tych wyjątkowo niebezpiecznych (tu już pewnie na celowniku głównie mielibyśmy ekstremę islamską). Uszczelnić granicę, nawet jeśli wiązałoby się to z tak drastycznymi metodami jak zastosowane przez Orbana.

Alus napisał(a):
Coroner napisał(a):
(...) wzrost poparcia w Europie dla partii populistyczna prawicowych.

Trump w USA to też nie prawica w pozytywnym sensie rozumienia.....

Tyle że Coroner też pisał o prawicowych populistach. W tym zresztą cały problem, że populiści wypierają konserwatystów.

Alus napisał(a):
Jednak wynik wczorajszych wyborów przeczy o skręcie w prawo. Jak oceniają spece od polityki Le Pen już jest bez żadnych szans na wygraną w II turze.

Niby tak, ale nie dzieliłbym skóry na niedźwiedziu. Diabli wiedzą, czy taki ISIS nie ma jakiegoś asa w rękawie :evil:
Na pewno cieszy duża mobilizacja Francuzów przeciw Le Pen :brawo: Ale z szampanem poczekam do wyników drugiej tury... I mam nadzieję, że po drugiej turze Daras z Mirasem, jeśli już będą pić, to na smutno :twisted:

Kael napisał(a):
Zauwazyles kto glownie dokonuje atakow terrorystycznych?
Wiesz kto i dlaczego dokonal ataku terrorystycznego na autobus Borussi?

Wyjątki potwierdzają regułę ;)
Natomiast główny nurt według mnie właśnie wskazuje, że, oględnie pisząc, przedstawiciele innych kultur mają bardzo duże trudności z adaptacją do zasad cywilizacji europejskiej. Tak duże, że są wyraźne nawet w kolejnych pokoleniach. Dlatego niekontrolowane przyjmowanie dziś uchodźców z innych kultur to proszenie się o kłopoty przez kolejne dziesięciolecia. Dlaczego powtarzać te same błędy?


Pn kwi 24, 2017 11:38
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Natomiast główny nurt według mnie właśnie wskazuje, że, oględnie pisząc, przedstawiciele innych kultur mają bardzo duże trudności z adaptacją do zasad cywilizacji europejskiej. Tak duże, że są wyraźne nawet w kolejnych pokoleniach. Dlatego niekontrolowane przyjmowanie dziś uchodźców z innych kultur to proszenie się o kłopoty przez kolejne dziesięciolecia. Dlaczego powtarzać te same błędy?
Dokładnie tą sama argumentację słyszałem w grupach sprzeciwiających się w Szwecji emigracji z Europy wschodniej (był nawet podpalenia tymczasowych obozów, napady na emigrantów, ostracyzm . I nie rozróżniano tu Polaka, Litwina, czy Białorusina.
W Anglii robiono polowania na Polaka: mówiono do polskiego sprzedawcy trudno zrozumiałym językiem, anachronizmami, dialektami i składano skargę, gdy ten nie rozumiał. Było to przez jakis czas skuteczne: Polacy tracili pracę.
Trudności sa zawsze. Ważne aby egzekwować przestrzegania prawa i obyczajów (jak np. w Australii : nie podoba się to sp***dalać).


Pn kwi 24, 2017 12:13

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zend napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Natomiast główny nurt według mnie właśnie wskazuje, że, oględnie pisząc, przedstawiciele innych kultur mają bardzo duże trudności z adaptacją do zasad cywilizacji europejskiej. Tak duże, że są wyraźne nawet w kolejnych pokoleniach. Dlatego niekontrolowane przyjmowanie dziś uchodźców z innych kultur to proszenie się o kłopoty przez kolejne dziesięciolecia. Dlaczego powtarzać te same błędy?
Dokładnie tą sama argumentację słyszałem w grupach sprzeciwiających się w Szwecji emigracji z Europy wschodniej (był nawet podpalenia tymczasowych obozów, napady na emigrantów, ostracyzm . I nie rozróżniano tu Polaka, Litwina, czy Białorusina.

Sugerujesz, że to argumentacja fałszywa? Ja niestety musiałbym przyznać sporo racji grupom sprzeciwiających się w Szwecji emigracji z Europy wschodniej :( Oczywiście nawet sporo racji nie upoważnia nikogo do aktów bandytyzmu.

Zend napisał(a):
Trudności sa zawsze. Ważne aby egzekwować przestrzegania prawa i obyczajów (jak np. w Australii : nie podoba się to sp***dalać).

Otóż to, sednem problemu jest nieegzekwowanie przestrzegania prawa i obyczajów :evil: Dlatego uważam, że pierwszą i podstawową sprawą, którą konkretnie mieliby zrobić politycy, jest egzekwowanie przestrzegania prawa i obyczajów.


Pn kwi 24, 2017 13:10
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Kael napisał(a):
I coz konkretnie mieliby zrobic politycy poza Polska, zeby wykazali, ze "brexit ich czegos nauczyl"? Wyrzucic muzulmanow z Francji czy Turkow z Niemiec?

Wyrzucić nielegalnych imigrantów (bez rozróżniania, czy to muzułmanie, chrześcijanie albo i ateiści ;) ). Ograniczyć pole działania ekstremistów, szczególnie tych wyjątkowo niebezpiecznych (tu już pewnie na celowniku głównie mielibyśmy ekstremę islamską). Uszczelnić granicę, nawet jeśli wiązałoby się to z tak drastycznymi metodami jak zastosowane przez Orbana


Czyli miara wyzszosci cywilizacji zbudowanej na chrzescijanstwie jest trzymanie kobiet i dzieci w obozach za drutem kolczastym?
Bo z tym wyrzucaniem sa pewne problemy techniczne...
A z uchodzcami z Syrii sa takie, ze mozna ich tylko na pewna smierc odeslac. No, ale my, jako elita katolikow, swiatlo swiata i te inne bzdety z Ewangelii, bedziemy miec czyste rece, swiety spokoj i forse od rodziny z saksow z zagranicy.

SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Coroner napisał(a):
(...) wzrost poparcia w Europie dla partii populistyczna prawicowych.

Trump w USA to też nie prawica w pozytywnym sensie rozumienia.....

Tyle że Coroner też pisał o prawicowych populistach. W tym zresztą cały problem, że populiści wypierają konserwatystów.

Np w Polsce.

Ale czy to lepiej, czy gorzej dla pojedynczych krajow w dluzszej perspektywie?


SweetChild napisał(a):
Kael napisał(a):
Zauwazyles kto glownie dokonuje atakow terrorystycznych?
Wiesz kto i dlaczego dokonal ataku terrorystycznego na autobus Borussi?

Wyjątki potwierdzają regułę ;)
Natomiast główny nurt według mnie właśnie wskazuje, że, oględnie pisząc, przedstawiciele innych kultur mają bardzo duże trudności z adaptacją do zasad cywilizacji europejskiej. Tak duże, że są wyraźne nawet w kolejnych pokoleniach. Dlatego niekontrolowane przyjmowanie dziś uchodźców z innych kultur to proszenie się o kłopoty przez kolejne dziesięciolecia. Dlaczego powtarzać te same błędy?

SweetChild, jak wielu innych nie chce wiedziec, ze zdecydowana wiekszosc zamachowcow mieszka w danych krajach od wielu lat.
Ba, sa nawet Polacy, ktorzy przechodza na radykalny islam i ida na swieta wojne. Tych trzeba by koniecznie do ... Polski odeslac. Co wy na to?
Niekontrolowane przyjmowanie jest dlatego, ze zywiolu ludzi, ktorzy nie maja nic do stracenia nie ma jak powstrzymac. Mozesz ich tylko wymordowac.

Jest jeden, jedyny sposob: zainwestowac w ich krajach, zeby nie mieli potrzeby uciekac.
Skonczyc wojne w Syrii, Jemenie, Sudanie, stworzyc tam miejsca pracy, ale nie polegajace na sortowaniu naszych trucizn, sfinansowac szkolnictwo, dolozyc do opieki medycznej, rozwoju rolnictwa, a nie monokultur palm olejowach, zebysmy Nutelle mogli jesc co dzien i w ogole ruszyc tylek z kanapy i zaczac dzielic sie dobrobytem dobrowolnie.

Tyle, ze teraz miliony sa zagrozone smiercia: z glodu i od bomb. Teraz miliony nie maja nic do stracenia.
I my, jako wzorcowa cywilizacja chrzescijanska powinnismy po prostu patrzec jak umieraja?

No to patrzcie. Ja nie potrafie.


Pn kwi 24, 2017 14:15
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Czyli miara wyzszosci cywilizacji zbudowanej na chrzescijanstwie jest trzymanie kobiet i dzieci w obozach za drutem kolczastym?

Aha, czyli jesteś kulturową rasistką i uważasz, że Twoja cywilizacja jest najwyżsiejsza ze wszystkich, i na tym budujesz swoje poczucie misji, które wciskasz każdemu w gardło?

Może jest najwyżsiejsza. Ale w takim razie miarę poproszę.

Kael napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Natomiast główny nurt według mnie właśnie wskazuje, że, oględnie pisząc, przedstawiciele innych kultur mają bardzo duże trudności z adaptacją do zasad cywilizacji europejskiej. Tak duże, że są wyraźne nawet w kolejnych pokoleniach.

SweetChild, jak wielu innych nie chce wiedziec, ze zdecydowana wiekszosc zamachowcow mieszka w danych krajach od wielu lat.

Nie ośmieszaj się. On to wprost napisał.

Kael napisał(a):
Jest jeden, jedyny sposob: zainwestowac w ich krajach, zeby nie mieli potrzeby uciekac.
Skonczyc wojne w Syrii, Jemenie, Sudanie, stworzyc tam miejsca pracy, ale nie polegajace na sortowaniu naszych trucizn, sfinansowac szkolnictwo, dolozyc do opieki medycznej, rozwoju rolnictwa, a nie monokultur palm olejowach, zebysmy Nutelle mogli jesc co dzien i w ogole ruszyc tylek z kanapy i zaczac dzielic sie dobrobytem dobrowolnie.

A pewnie, jest to jakaś metoda na zapewnienie wyżsiejszości Twojej cywilizacji. Sfinansować, dołożyć i w ogóle zbudować im kulturę cargo, żeby tylko ręce wyciągali do Białego i otwierali gęby na Nutellę jego.

W Afryce to nie działa. W Afryce działa Botswana, która – i tutaj zagwozdka – miała być częścią Rodezji, ino trzej (sic) królowie Tswany, w tym dziadek obecnego prezydenta, wzięli i pojechali do Londynu i wygrali swoją sprawę u zwykłych Anglików. Rhodes się potem strasznie zżymał, że go asfalty przelicytowały. Ale wszyscy wiemy, jak dziś wygląda Zimbabwe, serce Rodezji.

Kael napisał(a):
I my, jako wzorcowa cywilizacja chrzescijanska powinnismy po prostu patrzec jak umieraja?

My, jako cywilizacja szinto, rozumiemy już nieco pojęcie tatemae, to jest maskę nakładaną z potrzeby chwili i miejsca. I rozumiemy, że jeśli ci ludzie mają mieć jakąś przyszłość, to muszą dotruchtać do bezpieczeństwa i dobrobytu na własną rękę, samodzielnie. Bo tylko wtedy nauczą się odpowiedzialności za stan swojej cywilizacji i kultury. Na razie wygląda to tak, że te rzeczy zesłał im Allah z Nieba.

Pytanie pomocnicze: dlaczego Jezus nie zbawił obu łotrów jak leci?


Pn kwi 24, 2017 15:23
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ja bym zaczął od redukcji zasiłków socjalnych dla przybyszów.
Egzekwował przestrzeganie prawa.
Uszczelnił granice.

A do Kael i Alus.
Populizm jest zmora demokracji i nie da się całkowicie wyeliminować. Jednak pare lat temu skarajna prawica we Francji oscylowała wokół progu wyborczego a dzisiaj zdobywa ponad 20% głosów. Tak samo wyglada to w Niemczech. Coraz więcej maja do powiedzenia populiści.
Oczywiście ze teraz jest zwarcie szeregów i wszyscy bedą głosować przeciwko LP ale dla niej to i tak ogromny sukces i trochę wiatr w żagle.
Nie uważam Trumpa za konserwatystę. Jak na razie to jest kolejny populista z prawej strony. Zobaczymy jakie bedą dalsze czyny. Co do wspierania Trumpa przez Putina to jakoś mało to wiarygodne, zwłaszcza po ataku na Syrię którego dopuścił się wbrew Moskwie a miał im z ręki jeść. Co do skrajnej prawicy francuskiej to może i macie racje ze na paseczku Moskali chodzą.


Pn kwi 24, 2017 15:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Normalnie jestem z PiS


Nie wiem. Ale skoro bezmyślnie powielasz pisowskie kłamstwa, to jest mi w sumie wszystko jedno czy jesteś czy nie.

Cytuj:
Afera była i jakie ma znaczenie ze to Gazeta Polska zrobiła?


Nie wiem. To ty napisałeś, że to Gazeta Polska zrobiła. Ja, szczerze mówiąc, nawet o tym nie wiedziałem.

Cytuj:
To tez dziennikarze. Ja w odróżnieniu do ciebie nie skreślam żadnych dziennikarzy.


Ależ nie skreślam żadnych dziennikarzy. Skreślam jedynie funkcjonariuszy partyjnych udających dziennikarzy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 24, 2017 15:44
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Trump może być powiązany z Putinem jako Trump. Jako Prezydent Stanów Zjednoczonych jest tylko ogniwkiem w całym procesie decyzjnym, który jest na dodatek rozproszony i tak zaprojektowany, żeby jednostka nie mogła w nim zdobyć pozycji tyrana. Ten system balance of power na razie wytrzymuje pomysły Trumpa i go okrzesuje, i dociera – a nie odwrotnie.

Pytanie, czy systemy francuski i europejski ewentualnie wytrzymają pomysły pani Le Pen.


Pn kwi 24, 2017 15:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
zamiast powiedzieć coś o czym chciałem rozmawiać i co linkowałem czyli wzrost poparcia w Europie dla partii populistyczna prawicowych.


To zjawisko znane od lat i obecnie będące raczej w odwrocie - patrz Austria, Holandia, a teraz wg większości komentatorów Le Pen jest bez szans na zwycięstwo.

ErgoProxy napisał(a):
Trump może być powiązany z Putinem jako Trump. Jako Prezydent Stanów Zjednoczonych jest tylko ogniwkiem w całym procesie decyzjnym, który jest na dodatek rozproszony i tak zaprojektowany, żeby jednostka nie mogła w nim zdobyć pozycji tyrana. Ten system balance of power na razie wytrzymuje pomysły Trumpa i go okrzesuje, i dociera – a nie odwrotnie.


W tej chwili wydaje mi się, że on nie ma nic przeciwko byciu okrzesywanym. Po prostu kampania wyborcza to było, jak w starym sucharze - tylko takie demo. A już zupełnie mnie rozbroiło, kiedy ambasador USA na pytanie, co ze zniesieniem wiz dla Polaków (które, jak już każdy prawdziwy patriota zdążył zapomnieć, Trump obiecał Polonii załatwić w ciągu dwóch tygodni od objęcia urzędu), odpowiedział, że no, jasne, bardzo chętnie, ale niestety Polacy mają za duży odsetek odmów, bardzo nam przykro. Czyli dokładnie ten sam argument, który USA podnoszą od zawsze. Trudno o lepsze podsumowanie dotychczasowej prezydentury Trumpa.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 24, 2017 15:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Trump może być powiązany z Putinem jako Trump.

Jest powiązany nie z Putinem ale Izraelem (zaraz pewnie mnie ErgoProxy osztorcuje)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 24, 2017 15:55
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Z Izrealem to oni tam wszyscy są powiązani. Natomiast owszem, antysemici amerykańscy uważali, że razem z Trumpem nadszedł ich czas. Zdaje się, że po pierwszych wyskokach szybko ich utemperowano.


Pn kwi 24, 2017 15:59
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Trump może być powiązany z Putinem jako Trump.

Jest powiązany nie z Putinem ale Izraelem (zaraz pewnie mnie ErgoProxy osztorcuje)

Tyle tylko, że na wieść o zwycięstwie Trumpa brawa bili posłowie Dumy, a nie Knesetu.


Pn kwi 24, 2017 16:01
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Kael napisał(a):
Czyli miara wyzszosci cywilizacji zbudowanej na chrzescijanstwie jest trzymanie kobiet i dzieci w obozach za drutem kolczastym?

Aha, czyli jesteś kulturową rasistką i uważasz, że Twoja cywilizacja jest najwyżsiejsza ze wszystkich, i na tym budujesz swoje poczucie misji, które wciskasz każdemu w gardło?

Może jest najwyżsiejsza. Ale w takim razie miarę poproszę.

Widze, ze ErgoProxy ma zly dzien i przestal ironie rozumiec.
Zdarza sie.


Pn kwi 24, 2017 17:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 394, 395, 396, 397, 398, 399, 400 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL