Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 18:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Alus napisał(a):
VII klasa z I, a tak fundacja Elbanowskich z poparciem PiS walczyła, aby 6 letnie dzieci nie musiały chodzić do tej samej szkoły do 6-klasiści.....w dobie "dobrej zmiany" maluchy wydoroślały.....

Z tego co pamietam to Elbanowscy chcieli referendum odnośnie 6 latków a to co piszecie to wasza interpretacja faktów. Można powiedzieć fakty medialne
Chyba ze było coś z ich strony o czym nie wiem.

Nie żadna interpretacja,
Elbanowscy chcieli referendum, a posłowie ekipy rządzącej tak je radośnie przyjęli - odrzucając w głosowaniu - jak aktualnie ekipa dobrej zmiany propozycję referendum w sprawie reformy Zalewskiej.....nihil novi.


So kwi 22, 2017 18:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Niedawno prymas Polski abp Wojciech Polak ostro skrytykował ustawę fatimską. Ciąg dalszy w artykule Jacka Siepsiaka SJ:
Cytuj:
"...który wychwalając wolność, zmierza do zniszczenia samych korzeni moralności ludzkiej i chrześcijańskiej". To fragment z uzasadnienia tzw. uchwały fatimskiej Sejmu RP.

Czemu wolność jest przeciwstawiana moralności ludzkiej i chrześcijańskiej? Kto atakuje wolność w imię chrześcijaństwa? We wspomnianym uzasadnieniu uchwały wolność występuje jako "sztandar" innej postaci ateizmu.

Takie tezy głoszą i przegłosowują ludzie, którzy bynajmniej nie prezentują siebie jako wrogów Kościoła. Wspominanie inkwizycji, walki z naukowcami, indeksu ksiąg zakazanych, tortur itp. wydawałoby się domeną krytyków Kościoła. To oni pokazują chrześcijaństwo jako ruch wrogi wolności. A tutaj najbardziej "dewocyjni" posłowie głosują za takim sformułowaniem, które przeciwstawia moralność chrześcijańską wolności. Ciekawe! Daje do myślenia! A może to "tylko" niedźwiedzia przysługa?[...]
Dlatego nie dziwią protesty wobec uchwały fatimskiej, również protesty ze strony części hierarchów Kościoła. Bo jest ona przejawem "Putinowskiego" (czy azjatyckiego) sposobu patrzenia na miejsce chrześcijaństwa w systemie politycznym. A to nie ma nic wspólnego z tym, co Kościół przez wieki wywalczył sobie w Europie. Oczywiście podczas tej walki ulegał (i ulega) pokusom bizantyjskim, ale też płacił krwią męczenników za swoją wolność wobec "cesarza".
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... -grze.html

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So kwi 22, 2017 19:52
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Niedawno prymas Polski abp Wojciech Polak ostro skrytykował ustawę fatimską. Ciąg dalszy w artykule Jacka Siepsiaka SJ:
Cytuj:
"...który wychwalając wolność, zmierza do zniszczenia samych korzeni moralności ludzkiej i chrześcijańskiej". To fragment z uzasadnienia tzw. uchwały fatimskiej Sejmu RP.

Czemu wolność jest przeciwstawiana moralności ludzkiej i chrześcijańskiej? Kto atakuje wolność w imię chrześcijaństwa? We wspomnianym uzasadnieniu uchwały wolność występuje jako "sztandar" innej postaci ateizmu.

Takie tezy głoszą i przegłosowują ludzie, którzy bynajmniej nie prezentują siebie jako wrogów Kościoła. Wspominanie inkwizycji, walki z naukowcami, indeksu ksiąg zakazanych, tortur itp. wydawałoby się domeną krytyków Kościoła. To oni pokazują chrześcijaństwo jako ruch wrogi wolności. A tutaj najbardziej "dewocyjni" posłowie głosują za takim sformułowaniem, które przeciwstawia moralność chrześcijańską wolności. Ciekawe! Daje do myślenia! A może to "tylko" niedźwiedzia przysługa?[...]
Dlatego nie dziwią protesty wobec uchwały fatimskiej, również protesty ze strony części hierarchów Kościoła. Bo jest ona przejawem "Putinowskiego" (czy azjatyckiego) sposobu patrzenia na miejsce chrześcijaństwa w systemie politycznym. A to nie ma nic wspólnego z tym, co Kościół przez wieki wywalczył sobie w Europie. Oczywiście podczas tej walki ulegał (i ulega) pokusom bizantyjskim, ale też płacił krwią męczenników za swoją wolność wobec "cesarza".
http://www.deon.pl/religia/kosciol-i-sw ... -grze.html

O. P. Gużyński określił mianem "dewocyjny idiotyzm".


So kwi 22, 2017 20:08
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ale tam! Z uczczeniem Fatimy PiS zdazyl, z ustawa o ubezpieczeniach rolnikow dlugopis prezesa dal sobie czas i przymrozki przyszly zanim rolnicy mogli sie ubezpieczyc

Cytuj:
Zimą nic nie rośnie, więc z ustawą o ubezpieczeniach upraw rolnych Sejm i prezydent czekali na wiosnę, aż zakwitną drzewka owocowe, ziemniaki, buraki. Aż przyszły przymrozki.
– Mam już wiele drzew owocowych w stadium różowego pąka i zaczynających kwitnąć. Moja myśl biegnie czasem w kierunku rządzących. Nie to, żebym miał jakieś poważne pretensje. Jak można mieć pretensje do kogoś, kto daje mi forsę na składki? Ale skoro Sejm zajął się najpierw objawieniami fatimskimi, a rolnikami dopiero trzy tygodnie później, może przy okazji by się za nas pomodlił? – mówi Józef, sadownik spod Warszawy,.

http://www.wykop.pl/ramka/3708361/matko ... awieniami/


So kwi 22, 2017 20:16
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Ale tam! Z uczczeniem Fatimy PiS zdazyl, z ustawa o ubezpieczeniach rolnikow dlugopis prezesa dal sobie czas i przymrozki przyszly zanim rolnicy mogli sie ubezpieczyc

Cytuj:
Zimą nic nie rośnie, więc z ustawą o ubezpieczeniach upraw rolnych Sejm i prezydent czekali na wiosnę, aż zakwitną drzewka owocowe, ziemniaki, buraki. Aż przyszły przymrozki.
– Mam już wiele drzew owocowych w stadium różowego pąka i zaczynających kwitnąć. Moja myśl biegnie czasem w kierunku rządzących. Nie to, żebym miał jakieś poważne pretensje. Jak można mieć pretensje do kogoś, kto daje mi forsę na składki? Ale skoro Sejm zajął się najpierw objawieniami fatimskimi, a rolnikami dopiero trzy tygodnie później, może przy okazji by się za nas pomodlił? – mówi Józef, sadownik spod Warszawy,.

http://www.wykop.pl/ramka/3708361/matko ... awieniami/

No i rolnicy doczekali się wreszcie "polskiego rządu" (autentyczna wypowiedź do TVP1 w 2015r rolników z woj szczecińskiego), to jednoroczne zbiory winni potraktować jako ofiarę na ołtarzu Ojczyzny......


So kwi 22, 2017 20:39

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
http://www.tvp.info/29987927/wyrzynaja- ... -57-trupow

jak Filipiny dzielnie walczą z narkotykami

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N kwi 23, 2017 8:35
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
JedenPost napisał(a):
http://www.tvp.info/29987927/wyrzynaja-nas-jak-zwierzeta-35-dni-41-miejsc-zbrodni-57-trupow

jak Filipiny dzielnie walczą z narkotykami

Filipiny to jakiś zadziwiający ewenement - w roku 1986 obalają prezydenta dyktatora Markosa, jako oręże wybrali modlitwę różańcową, 2 miliony Filipińczyków całych rodzin z dziećmi modliło się przez 4 dni nieustannie. Ustąpiły czołgi wysłane na tłum, nie pomógł rozpylany gaz, Markos uciekł.
Po ok 30 latach ci sami Filipińczycy wybierają na prezydenta faceta, który w kampanii prezydenckiej w 2015r zapowiada wymordowanie bez sądów tysięcy narkomanów, a papieża nazywa skur***nem papieżu skur***ynu wracaj do siebie. Nie przyjeżdżaj więcej z wizytą. Te Filipiny ponoć najbardziej katolicki kraj na świecie wybiera chama, brutala, mordercę......dziwny jest ten świat - jak śpiewał Niemen :( :(


N kwi 23, 2017 10:01
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Coroner napisał(a):
Alus napisał(a):
VII klasa z I, a tak fundacja Elbanowskich z poparciem PiS walczyła, aby 6 letnie dzieci nie musiały chodzić do tej samej szkoły do 6-klasiści.....w dobie "dobrej zmiany" maluchy wydoroślały.....

Z tego co pamietam to Elbanowscy chcieli referendum odnośnie 6 latków a to co piszecie to wasza interpretacja faktów. Można powiedzieć fakty medialne
Chyba ze było coś z ich strony o czym nie wiem.

Nie żadna interpretacja,
Elbanowscy chcieli referendum, a posłowie ekipy rządzącej tak je radośnie przyjęli - odrzucając w głosowaniu - jak aktualnie ekipa dobrej zmiany propozycję referendum w sprawie reformy Zalewskiej.....nihil novi.

Koalicja PO+PSL odrzuciła referendum w głosowaniu, Szydło zapowiada wniosek wpłynął zbyt późno ....zapewne PiS nie ma zamiaru poddawać wniosek o referendum pod głosowanie w sejmie.


N kwi 23, 2017 10:28
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A teraz na wesoło :D
http://www.youtube.com/watch?v=F0djV2zMIBY
żeby było śmieszniej to marszałek, zapewne nieświadomie, zaatakował operatora TV narodowej :lol:


N kwi 23, 2017 11:38
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak przejdę z polityki krajowej na europejska.
Ciekawi mnie w jaka stronę idzie Europa. USA zrobił pstry skręt w prawo. Tam nawet lewica jest bardziej w prawo niż w Europie. Ale teraz mamy ryzyko kolejnego exitu. Przynajmniej tak zapowiada pewna kandydatka z Paryża.
http://opinie.wp.pl/mark-leonard-europa ... 373155969a
Mam wrażenie ze elity europejskie niczego się nie nauczyły po Brexit i wciąż są oderwane od realiów w jakich jesteśmy. Od dłuższego czasu widać ze ludzie w całej Europie maja dość. Multikulti się nie sprawdziło a mimo to eurokraci wciąż lansują te politykę. O manipulacjach mediów w Niemczech i we Francji związanych z atakami terrorystycznymi przybyszów wszyscy głośno pisali i mówili u nas.
Jakie jest wasze zdanie. Francja będzie kolejnym krajem w którym zwycięży w wyborach populistyczna prawica? Czy jednak w drugiej turze jak zapowiadają zwycięży centrysta.
Osobiście obawiam się tych sympatii populistycznych i to ze radykałowie maja coraz więcej do powiedzenia na świecie. Źle to wyglada.


N kwi 23, 2017 16:03
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jakiez to manipulacje mediow widzi Coroner z Polski?
I coz konkretnie mieliby zrobic politycy poza Polska, zeby wykazali, ze "brexit ich czegos nauczyl"? Wyrzucic muzulmanow z Francji czy Turkow z Niemiec? Bo Polacy zaraz wyleca z Anglii?


N kwi 23, 2017 17:31
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywiście Kael nie słyszała o nie informowaniu Niemców kto,stał za napadami na Niemki pewnego sylwestra. I podobnych akcji było więcej. O cenzurze w mediach nie ieckich to cicho sza. To samo działo się we Francji ale tak samo.
Normalnie szkoła manipulacji. Jak tu odwrócić temat żeby nie zająć się tym o czym głownie pisałem czyli o przyszłości Europy i o skręcie w prawo.


N kwi 23, 2017 22:08
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Oczywiście Kael nie słyszała o nie informowaniu Niemców kto,stał za napadami na Niemki pewnego sylwestra. I podobnych akcji było więcej. O cenzurze w mediach nie ieckich to cicho sza. To samo działo się we Francji ale tak samo.
Normalnie szkoła manipulacji. Jak tu odwrócić temat żeby nie zająć się tym o czym głownie pisałem czyli o przyszłości Europy i o skręcie w prawo.

Wiesz Ty lepiej o manipulacji mediów nie wypowiadaj się, bo jakimś dziwnym trafem, gdy palniesz totalną bzdurę o polityce i wydarzeniach w kraju, a gdy Ci zostanie udowodniona zafałszowanie, to tłumaczysz mnie wtedy tu w kraju nie było, ale media tak piszą.


Pn kwi 24, 2017 6:51
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner, gdyby bylo tak jak twierdzisz, to jeszcze dzis bys o tym nie wiedzial. Tak jak ludzie ogladajacy TVPis do dzis o wielu rzeczach w Polsce nie wiedza. Ja sie o tym dowiedzialam z normalnych niemieckich mediow. Nie 1.01 bo wtedy gazet nie ma, ale krotko potem.
Prenumerujesz niemiecka i francuska prase codzienna?

No i dalej nie widze, co niby politycy mieliby konkretnie zmienic? Wybrzydzanie bez podania lepszych rozwiazan jest dziecinne.


Pn kwi 24, 2017 7:00
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czyli jednak standard żeby nie rozmawiać o sprawach poważnych jakim jest przyszłość Europy. A potem zdziwieńie ze wrzucam was do jednego worka antyPiSu.
Czepiacie się jak pijany płotu wątku pobocznego zamiast powiedzieć coś o czym chciałem rozmawiać i co linkowałem czyli wzrost poparcia w Europie dla partii populistyczna prawicowych.
Wiem temat dla was niewygodny bo trzeba by uderzyć się w lewicowo liberalne piersi a to nie jest ogólnie przyjęta praktyka. Zawsze bijecie się w prawicowo konserwatywne piersi.
Temat nie jest o manipulacji mediów w Europie a o skręcie w prawo i prosiłbym o odpowiedzi w temacie.


Pn kwi 24, 2017 9:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 393, 394, 395, 396, 397, 398, 399 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL