Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 2:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
andej kaze sie medykom wziac ostrzej do roboty, bo smieli spac na dyzurze? To niech andej nie spi cale noce a potem sprobuje operowac czlowieka.
Lekarze maja prawo spac na dyzurze, jesli akurat nie sa potrzebni. Pielegniarki - nie.
Fani dobrej zmiany, lykajacy bezkrytycznie chamska propagande mediow rezimowych, ciagle nie rozumieja, ze rezydentom nie chodzi o wlasna kase.
Im chodzi o zmiany systemowe, dofinansowanie sluzby zdrowia i zawodow medycznych, zeby zwiekszyc ilosc personelu w sluzbie zdrowia, bo teraz nawet nie ma komu pracowac. A to wszystki butnie zapowiedtial 2 lata temu minister Radziwill. A co zrobil? Zlikwidowal kolejki, bo nawet zapisac sie nie mozna.
A szpitale i SORy dzialaja, bo orze rezydentami, ktorzy musza brac mase dyzurow nie tylko ze wzgledu na kase, ale dlatego, ze nie ma komu pracowac.
Jesli oni zaczna pracowc jak kodeks pracy dla normalnych zawodow przewiduje, to mozna co drugi szpital zamknac. To bedzie naprawde dobra zmiana.


Pn paź 16, 2017 17:44
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oddziały w szpitalach dziecięcych funkcjonują jedynie dzięki temu, że rodzice całodobowo zastąpili brakujący średni personel medyczny.
W mojej przychodni obejmującej 2 osiedla, 2 szkoły podstawowe, czyli ok 1000-1200 dzieci:
- na części etatów pediatry pracują 2 lekarki emerytki w wieku 70-72 lata,
- jedna lekarz domowy przyjmująca dzieciaki i dorosłych - dlatego w dniach i godzinach przeznaczonych dla dorosłych co 3 pacjent to dziecko,
- po długich poszukiwaniach na 1/2 etatu młoda lekarka.
Dramat :(.....a 20-30 lat temu w tej poradni pediatrycznej przyjmowały 5 lekarzy :(
Nie znająca tych realiów, samotna kobieta w takiej sytuacji wykrzykuje w sejmie niech jadą :mrgreen:....choć sama w 2016r narzekała głośno, że musiała czekać 2 godz na wizytę lekarza.


Pn paź 16, 2017 17:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Rzekomy sukces dobrej zmiany nie zachęcił (nawet 500+), a BREXIT nie wystraszył:
Cytuj:
Wbrew hucznym zapowiedziom rządu emigracja nie maleje, a przynajmniej statystyki GUS pokazują, że przybywa osób wyjeżdżających z Polski. I to przybywa ich coraz szybciej. Na koniec ubiegłego roku było ich o 4,92 proc. więcej niż w 2015 roku. Między 2015 i 2014 rokiem różnica była na poziomie 3,32 proc.[...]
Wielka Brytania 788 (+9,4%)
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... book_money

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr paź 18, 2017 5:46
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Rzekomy sukces dobrej zmiany nie zachęcił (nawet 500+), a BREXIT nie wystraszył:
Cytuj:
Wbrew hucznym zapowiedziom rządu emigracja nie maleje, a przynajmniej statystyki GUS pokazują, że przybywa osób wyjeżdżających z Polski. I to przybywa ich coraz szybciej. Na koniec ubiegłego roku było ich o 4,92 proc. więcej niż w 2015 roku. Między 2015 i 2014 rokiem różnica była na poziomie 3,32 proc.[...]
Wielka Brytania 788 (+9,4%)
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... book_money

Paweł Kowal trafnie spuentował - dwie zaskakujące statystyki: wzrasta liczba wyjazdów z Polski i cudzoziemcy kupili więcej ziemi za PiS niż za PO. Ktoś to wytłumaczy? ....wytłumaczą gorliwi zwolennicy dobrej zmiany Kowal, wraży lewak niech jedzie...


Śr paź 18, 2017 13:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Rzekomy sukces dobrej zmiany nie zachęcił (nawet 500+), a BREXIT nie wystraszył:
Cytuj:
Wbrew hucznym zapowiedziom rządu emigracja nie maleje, a przynajmniej statystyki GUS pokazują, że przybywa osób wyjeżdżających z Polski. I to przybywa ich coraz szybciej. Na koniec ubiegłego roku było ich o 4,92 proc. więcej niż w 2015 roku. Między 2015 i 2014 rokiem różnica była na poziomie 3,32 proc.[...]
Wielka Brytania 788 (+9,4%)
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... book_money


Warto tez zaznaczyć, że za pierwszej pisowskiej okupacji, również mieliśmy do czynienia z masową falą wyjazdów na Zachód. Potem, kiedy Polska był a niepodległa, Polacy także wyjeżdżali, ale w dużo mniejszej ilości, a były lata, że nawet wracali.

A teraz znów uciekają. Jak widać polityka godnościowa, solidaryzm i dobra zmiana to wszystko jest bardzo dobre. Ale najlepiej jest wyjechać. :cry:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz paź 19, 2017 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Warto posłuchać: Alfabet Jerzego R. Nowaka: "M" - Adam Michnik (Część 1)
https://www.youtube.com/watch?v=HiGg6XDCEGA
Od 1989 roku Polska jest krajem Michnika, ostatnio mniej.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn lis 06, 2017 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Wprawdzie wzrasta ilość wyjazdów, wprawdzie ino do GB, wprawdzie wolniej nić za Tuska, ale wszystko co złe, to PiSu.
A im gorzej, tym lepiej dla nienawidzących Polski. Tak sądzę czytając te tryumfalne wypowiedzi na temat rzekomo wzrastającej emigracji.
Dlaczego nie wyemigrujecie do Rosji? Tam swoboda i demokracja!


Pn lis 06, 2017 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Wybacz Andej, ale PiS tyle zlego robi w Polsce na tak wielu plaszczyznach ze wydaje sie dla mnie niemozliwe zeby tego nie widziec, dlatego postawa zwolennikow PiS budzi u mnie lekkie niedowierzanie.
Jak mozna popierac tak dzialajaca partie ?


Pn lis 06, 2017 17:53
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Zawsze mnie zastanawia to "tyle złego na wielu płaszczyznach". Czyli co konkretnie?


Pn lis 06, 2017 18:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zawsze mnie zastanawia to "tyle złego na wielu płaszczyznach". Czyli co konkretnie?

Oj, to trochę tak jak z Waszymi tezami w temacie szkodliwości PO, wymienianymi po tysiąckroć także tu na forum, ale jakoś nie widać dochodzenia prokuratorskiego w tych sprawach :). Niemniej jednak reforma szkolnictwa jest niewypałem (zrobiona na kolanie), podwyżki pensji na każdej płaszczyźnie dla swoich, podporządkowywanie partii wszystkiego co się da, a także 500+ jakkolwiek bardzo potrzebne wielu rodzinom, to powinno być rozwiązane inaczej, aby zachęcało do podejmowania pracy, czyli jako zasiłek rodzinny podniesiony o tę kwotę bez dolnej granicy dochodu, ale za to z górną. To tylko kilka aspektów sprawy. To co dobre, to ściganie za wyłudzanie VAT i przywrócenie możliwości odejścia na emeryturę do poprzednio obowiązującego wieku. Możliwości, a nie nakazu.

Aha, ostatnio też chyba posunięcie niezbyt trafne. Chodzi o uwolnienie składek ZUS, czyli brak granicy dla najwięcej zarabiających. To może spowodować ucieczkę kapitału za granicę, a już na pewno emigrację tych ludzi. Cóż, trzeba jakoś łatać dziurę w ZUSie, ale czy się załata? Wątpię.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 06, 2017 18:40
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Niemniej jednak reforma szkolnictwa jest niewypałem

Jeszcze nie minęły 3 miesiące od jej wprowadzenia, a Ty już wiesz, że to niewypał? Zdradź mi, proszę, jakie w sobotę padną liczby w Lotto, bo niewątpliwie masz dar widzenia przyszłości. :)

Cytuj:
podwyżki pensji na każdej płaszczyźnie dla swoich

Jakieś konkrety, które potwierdzą selektywne podwyżki płac w budżetówce?

Cytuj:
podporządkowywanie partii wszystkiego co się da

Czyli czego konkretnie?

Cytuj:
a także 500+ jakkolwiek bardzo potrzebne wielu rodzinom, to powinno być rozwiązane inaczej, aby zachęcało do podejmowania pracy, czyli jako zasiłek rodzinny podniesiony o tę kwotę bez dolnej granicy dochodu, ale za to z górną.

Czyli niesprawiedliwie, bo nie dla wszystkich, którzy mają dzieci, ale dla grupki wybranych.

Cytuj:
To tylko kilka aspektów sprawy.

I bez konkretów, a za to hasłami.

Cytuj:
Aha, ostatnio też chyba posunięcie niezbyt trafne. Chodzi o uwolnienie składek ZUS, czyli brak granicy dla najwięcej zarabiających.

Za to sprawiedliwe, bo pracownicy składki ZUS płacą od zarobionej kwoty, a nie wszyscy tę samą stawkę.

Cytuj:
To może spowodować ucieczkę kapitału za granicę, a już na pewno emigrację tych ludzi.

I zaczyna się straszenie. :D

Cytuj:
Cóż, trzeba jakoś łatać dziurę w ZUSie, ale czy się załata? Wątpię.

Dziurę w ZUS załata wymienialność pokoleń, a do tego trzeba aby w Polsce dało się utrzymać wiele dzieci. Do czasów PiS jakoś ani jeden rząd nie robił nic w tym kierunku. :)


Pn lis 06, 2017 18:54
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
Jeszcze nie minęły 3 miesiące od jej wprowadzenia, a Ty już wiesz, że to niewypał? Zdradź mi, proszę, jakie w sobotę padną liczby w Lotto, bo niewątpliwie masz dar widzenia przyszłości. :)

Wystarczy abyś zapoznał się z podręcznikiem do historii kl VII i sprawdził ile godzin lekcyjnych mają codziennie uczniowie VII klasy - otóż normą jest 8-9 godzinny dzień w szkole, bo w dwa lata musza przerobić program 3 letniego gimnazjum, a kolejne godziny ślęczą nad odrabianiem lekcji.

Cytuj:
Czyli niesprawiedliwie, bo nie dla wszystkich, którzy mają dzieci, ale dla grupki wybranych.

Gdy 500+ otrzymują rodziny ze średnią 3-5 tys zł/osobę, a nie otrzymuje samotna matka z jednym dzieckiem o dochodzie 802 zł/osobęm można nazwać sprawiedliwym wspomaganiem :(

Cytuj:
Dziurę w ZUS załata wymienialność pokoleń, a do tego trzeba aby w Polsce dało się utrzymać wiele dzieci. Do czasów PiS jakoś ani jeden rząd nie robił nic w tym kierunku. :)

Tyle tylko, że w Polsce nie zachodzi wymienialność pokoleń - aktualnie na emerytury odchodzą roczniki z lat 50-tych XX w z liczbą urodzeń powyżej 700 tys rocznie, a wstępują roczniki z liczbą urodzeń +-400 tys. rocznie.


Pn lis 06, 2017 19:05
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Tak mi ostatnio w oko wpadlo
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/liczba-ur ... 43054.html

Cytuj:
Współczynnik dzietności oznacza liczbę urodzonych dzieci przypadających na jedną kobietę w wieku rozrodczym (15-49 lat). W 2016 roku wyniósł on 1,36 dziecka, podczas gdy w 2000 roku było to nieznacznie więcej, bo 1,37. Liczba ta w Polsce jest katastrofalnie mała, ponieważ zastępowalność pokoleń gwarantuje dopiero współczynnik na poziomie 2,1.
Jak wynika z czwartkowych informacji urzędu statystycznego, w marcu tego roku urodziło się 34 tysiące dzieci, to o 1,8 tysiąca więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Przyrost naturalny nadal znajduje się jednak pod kreską. Wszystko dlatego, że liczba zgonów przewyższa liczbę urodzeń. W marcu przyrost naturalny był ujemny i wyniósł -1,5 tysiąca osób, gdyż zanotowano 35,5 tysiąca zgonów. W pierwszym kwartale tego roku ujemny przyrost naturalny wyniósł -17 tys.(...)
Ale nawet patrząc jedynie na dzieci urodzone w kraju, bariera 400 tysięcy nie jest czymś wyjątkowym. Ta liczba została przekroczona choćby w 2010 roku, kiedy zanotowano ponad 413 tysięcy urodzeń. Potem ta statystyka zaczęła spadać, ale w ostatnich latach znów rośnie.


Pn lis 06, 2017 19:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jeszcze nie minęły 3 miesiące od jej wprowadzenia, a Ty już wiesz, że to niewypał? Zdradź mi, proszę, jakie w sobotę padną liczby w Lotto, bo niewątpliwie masz dar widzenia przyszłości.

Tak. Wiem, bo widzę to na co dzień. Nie mówię, że reforma nie była potrzebna, ale nie na kolanie, nieprzemyślana, podręczniki z błędami, metodyczne np. z j. polskiego do 4 klasy zobowiązują nauczyciela do tworzenia pomocy, krzyżówek, rozsypanek wyrazowych i innych prawie na każdą lekcję. Tylko kiedy ten nauczyciel ma to robić i skąd materiały? Oczywiście na prywatnym papierze do ksero i chyba po nocach, jeśli chce spędzić chociaż chwilę z własnymi dziećmi i małżonkiem. Drugi przykład: uczniowie III gimnazjum, mimo, że reforma ich nie dotyczy, mający orzeczenia poradni o niepełnosprawności umysłowej mają prawo wyboru: język niemiecki, który nie jest obowiązkowy, a technika, której nie ma w programie. I żeby było śmieszniej, nie ma programu do nauczania techniki dla tych uczniów. To tylko dwa przykłady, a jest tego więcej.
I żeby nie było: nie uczę żadnego z tych przedmiotów. Ja mam o tyle dobrze, że mój program nauczania nie jest zatwierdzany przez MEN, więc tu nowości pojawią się w przyszłym roku, przemyślane. Póki co, siódma klasa realizuje program I gimnazjum.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Jakieś konkrety, które potwierdzą selektywne podwyżki płac w budżetówce?

http://www.skarbowcy.pl/blaster/extarti ... e_id=13246
https://wiesci24.pl/2017/10/04/skandali ... ze-wiecej/
nie chce mi się szukać więcej.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Czyli czego konkretnie?

Np. TK, sądów (tego na szczęście jeszcze sie nie udało).
Cytuj:
Czyli niesprawiedliwie, bo nie dla wszystkich, którzy mają dzieci, ale dla grupki wybranych.

Niesprawiedliwie, bo dostali także najbogatsi, a najbiedniejsi z jednym dzieckiem muszą mieć taki dochód, że aby dostać 500+, muszą mieć dochód gwarantujący im wyżywienie na śmietnikach.
A na marginesie: na terenie obwodu mojej tylko szkoły w rodzinach dysfunkcyjnych urodziło się już kilkoro dzieci, a inne są w drodze i tak np. w jednej z rodzin to dziewiąte dziecko.
Cytuj:
I zaczyna się straszenie. :D

Myślisz, że spokojnie oddadzą cześć, wcale niemałą swoich dochodów na niepewną emeryturę?
Cytuj:
Dziurę w ZUS załata wymienialność pokoleń, a do tego trzeba aby w Polsce dało się utrzymać wiele dzieci. Do czasów PiS jakoś ani jeden rząd nie robił nic w tym kierunku. :)

Tia, zwłaszcza ta wymienialność pokoleń dotyczy rodzin, które żyją z zasiłków, o czym pisałam powyżej. Oj, utrzymają oni całą resztę, utrzymają.... na zasiłkach, bo takie mają wzorce.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lis 06, 2017 19:55
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jeszcze nie minęły 3 miesiące od jej wprowadzenia, a Ty już wiesz, że to niewypał? Zdradź mi, proszę, jakie w sobotę padną liczby w Lotto, bo niewątpliwie masz dar widzenia przyszłości. :)

Wystarczy abyś zapoznał się z podręcznikiem do historii kl VII i sprawdził ile godzin lekcyjnych mają codziennie uczniowie VII klasy - otóż normą jest 8-9 godzinny dzień w szkole, bo w dwa lata musza przerobić program 3 letniego gimnazjum, a kolejne godziny ślęczą nad odrabianiem lekcji.

Przeglądam sobie plany lekcji klas VII, które są dostępne w sieci, i nijak nie mogę znaleźć tych, o których piszesz. Za to znalazłem takie, gdzie jest po 7 godzin dziennie. W niektórych szkołach było max 8 godzin, ale i to nie przez cały tydzień.

Cytuj:
Cytuj:
Czyli niesprawiedliwie, bo nie dla wszystkich, którzy mają dzieci, ale dla grupki wybranych.

Gdy 500+ otrzymują rodziny ze średnią 3-5 tys zł/osobę, a nie otrzymuje samotna matka z jednym dzieckiem o dochodzie 802 zł/osobęm można nazwać sprawiedliwym wspomaganiem :(

Można.

Cytuj:
Cytuj:
Dziurę w ZUS załata wymienialność pokoleń, a do tego trzeba aby w Polsce dało się utrzymać wiele dzieci. Do czasów PiS jakoś ani jeden rząd nie robił nic w tym kierunku. :)

Tyle tylko, że w Polsce nie zachodzi wymienialność pokoleń - aktualnie na emerytury odchodzą roczniki z lat 50-tych XX w z liczbą urodzeń powyżej 700 tys rocznie, a wstępują roczniki z liczbą urodzeń +-400 tys. rocznie.

Więc pora to zmienić i tę wymienialność pokoleń zapewnić, a nie jedynie płakać, że jej nie ma. :)


Pn lis 06, 2017 20:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 457, 458, 459, 460, 461, 462, 463 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL