Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dla ścisłości: kto to jest Stefan? Kosiarz wie? Jak nie wie, to niech się smoka dopyta, bo sam się wypowiedział jak polityczny Stefan właśnie.


Cz sty 25, 2018 9:12
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Medieval_man nie podważa więc ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.

I nie robił tego przez 8 lat rządów PO+PSL :rotfl2:


Cz sty 25, 2018 9:45

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
No właśnie, czy smok uważa, że Stefan miał rację?

Słowo się rzekło i trzeba cierpieć.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Cz sty 25, 2018 14:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
No właśnie, czy smok uważa, że Stefan miał rację?

Tymczasem medieval doszedł właśnie do tego, że zdekonstruował swoje przeprosiny, bo on przeprosi, a potem dalej będzie robił, ze co przeprosił. Uważacie, to jest katolik, co się spowiada, żałuje. Pewno żal też już sobie dawno zdekonstruował.

Ależ ja cię przeprosiłem tylko za to, że posłużyłem się skrótem myślowym, którego nie zrozumiałeś. Jeszcze raz: to nie jakieś państwa krytykują PiS, ale tylko ci, którzy akurat w niektórych państwach rządzą.
Przykładowo Francja. Aktualny prezydent i partia u władzy krytykuje PiS. Nie krytykują PiS we Francji inne partie nie będące akurat u władzy, nie krytykuje PiS wiele osób będących Francuzami, a część z nich wręcz PiS pochwala.
Dlatego dla mnie stwierdzenie, że państwa Zachodu krytykują PiS wprowadza niepotrzebnie hurtowe myślenie o danym narodzie, poprzez pryzmat osób u władzy.
ErgoProxy napisał(a):

No ale spróbujmy jak dziecku.

Po pierwsze, państwo to jest pewna grupa polityczna. Konkretnie, zrzeszenie ludzi zamieszkujących jakieś terytorium, które umawia się na jakiś ustrój, czyli sposób sprawowania władzy. Ludzie ci pozwalają owej władzy przemawiać w swoim imieniu, nawet, jeśli się z nią nie zgadzają i życzą sobie innej. Mówi się wtedy o tzw. legitymizacji władzy. Jeżeli więc pada fraza: państwo mówi, albo państwo potępia, to znaczy, że dane zrzeszenie ludzkie przybija wypowiedzi władzy jako swoje własne i nie sprzeciwia się wprowadzeniu ich w czyn.

Ta definicja, którą podałeś dotyczy narodu. Państwo zaś jest zwykłym aparatem przymusu mającym ten naród trzymać za gębę.
Inaczej musiałbyś przyznać, że owa asocjacja ludzi w Polsce przybija wypowiedzi władzy PiS jako własne i nie sprzeciwia się wprowadzeniu ich w czyn. A jak jest, wiemy.
ErgoProxy napisał(a):
Po drugie, państwo ma wkalkulowane, że może się rozlecieć, jeżeli będzie uprawiało politykę na zasadzie Stefana, promując do władzy Stefanów właśnie. Dlatego państwo dba, aby nie przebrać miary w swojej wewnętrznej niezgodzie. Wyraża się to tym, że rządząca większość dopuszcza opozycję do współuczestnictwa we władzy. Takie państwa są najmocniejsze, a zatem najbogatsze i najpotężniejsze, bo najefektywniej wykorzystują tzw. kapitał ludzki, czyli pomysły na politykę, biznes i w ogóle wszelką ludzką aktywność. Owa efektywność wyraża się w tym, że nie odbiera się przeciwnikom ich godności, ale pozwala działać na własny rachunek, tak że oni czują, że nie są menelami, ale że coś od nich realnie zależy.

Jeśli teraz odniesiemy to do sytuacji w Polsce to powiedz, proszę jak można dopuszczać do współuczestnictwa we władzy tych, którzy głoszą, że ich celem jest obalenie tej władzy i likwidacja państwa PiS? Czy o byłoby rozsądne?
A co z propozycją Kaczyńskiego z grudnia 2016?
http://www.wnp.pl/parlamentarny/wydarzenia/pis-kaczynski-ma-propozycje-lider-opozycji-jako-funkcja-w-sejmie,18940.html
Cytuj:
Chcemy stworzyć system, w którym może istnieć instytucja szefa opozycji, której przypiszemy pewne przywileje - precyzował Kaczyński. Takie rozwiązanie miałoby wpisać w regulacje pracy Sejmu określone obostrzenia pozwalające pracować izbie z większym poszanowaniem demokracji.

Co na to opozycja?
Umocniła się w totalności.
Krótka pamięć?
ErgoProxy napisał(a):
Po trzecie, jak ktoś nie chce się przyznać, skąd pisze, a wiec jakiej władzy realnie podlega, to może niech to wyartykułuje jasno, a nie daje do zrozumienia nie wiadomo co. Tak postępują ludzie poważni. A z niepoważnymi Stefanami postępować należy niepoważnie.

Nigdzie niczego nie dawałem do zrozumienia.
A już najmniej, że piszę z Niemiec.
A jak ktoś ma jakieś podejrzenia to może niech to wyartykułuje jasno, a nie daje do zrozumienia nie wiadomo co. Tak postępują ludzie poważni. A z niepoważnymi Stefanami postępować należy niepoważnie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sty 25, 2018 14:02
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Medieval_man nie podważa więc ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.

I nie robił tego przez 8 lat rządów PO+PSL :rotfl2:

Oczywiście.
Krytykował działania rządu, ale nie podważał ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.
Chyba, że coś wynajdziesz?
:rotfl2:

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sty 25, 2018 14:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Medieval_man nie podważa więc ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.

I nie robił tego przez 8 lat rządów PO+PSL :rotfl2:

Oczywiście.
Krytykował działania rządu, ale nie podważał ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.
Chyba, że coś wynajdziesz?
:rotfl2:

Nie potrzebuję wynajdywać, bo nie zapomniałam cytowanej przez Ciebie agitki wyborczej pt. "afery PO" z ponad 70 "aferami", które nikt z rządu PiS przez 2,5 roku nie ściga, nie karze, nie konfiskuje majątków.


Cz sty 25, 2018 15:12
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czyli nic nie znalazłaś.
Miałem prawo wykazywać afery PO, które pewnie i tam w odpowiednim czasie będą rozliczone, ale nie podważałem przez to ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.
Będę wdzięczny za zachowanie precyzji.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sty 25, 2018 16:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
smokeustachy napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
No właśnie, czy smok uważa, że Stefan miał rację?

Słowo się rzekło i trzeba cierpieć.

Nie o to smoka pytałem.

Medieval... medieval, wbij sobie do tej głowy swojej niebieskiej, że owszem, dopóki ludzie nie biorą się w Polsce za łby, albo nie wiem, odmawiają gremialnie płacenia podatków Warszawie, ale organizują jakąś własną kasę podatkową, jak w Powstaniu Styczniowym, to decyzje PiSu przybijają – brakiem adekwatnej reakcji. Adekwatną reakcję mielibyśmy wtedy, gdyby wykrystalizował się w Narodzie ośrodek władzy alternatywny. Widoków na to szczęśliwie nie ma, wyborcy przegrani bowiem PiS jakoś znoszą i tylko, powiedzmy, dają wyraz swojemu niezadowoleniu. Ale nie wszczynają wojny domowej.

Ale mogą wszcząć, jeśli Kaczorbasza dalej będzie wyskakiwał z jakimiś pomysłami typu koncesjonowana opozycja z Kaczorbaszy pańskiej łaski. Bo to godzi w godność ludzi, od pokoleń żyjących snem o czym – Państwie? Imperium może? Ano nie: o Rzeczypospolitej. Tłumaczyć medievalowi źródłosłów tego pojęcia?

Polityka Stefana, polityka TKM, którą uprawiają zarówno rządzący, jak i opozycja, cały POPiS hurtem, mnie nie interesuje. POPiS, moim zdaniem, należy zaorać w całości, bo dowiódł czynem swojej totalnej niemożności do zbudowania czegokolwiek innego, niż jakaś wywichnięta kontynuacja PRLu, w której funkcjonuje Obóz Rządzący i jacyś tam... paskarze na zagranicznym żołdzie, przesiąknięci chorymi ideami. Dla medievala taki ustrój to może jest lemoniada i same pyszności, ale np. mnie chce się od tego rzygać, bo wyzywanie się wzajemne od faszystów i zomowców ma w moich oczach taką samą wartość, mniej niż zero. Nie po to się rodziłem w PRLu, żeby nim żyć i w nim umierać, dociera to do Ciebie?

A na pytanie o władzę, jakiej medieval podatki płaci, odpowiedzi dalej nie ma i pewnie nie będzie. Czyli może to być władza polska, ale prawdopodobnie nie jest. Przyzwoici są ci polscy katolicy jak cholera.


Cz sty 25, 2018 16:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Śmiało... pozostał jeszcze Kim Dzong Un, Duterte, Reuwen Riwlin, Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud...


Zgadza się. Pozostali w zasadzie wszyscy, z wyjątkiem tych z naszego kręgu cywilizacyjnego.

Cytuj:
Nie ma sensu kłócić się o nazwy.
I tak nie są adekwatne.
Nie pisałem o prawicowości w sensie gospodarczym, ale światopoglądowym. Pewnie zrozumiałeś, ale wolałeś udawać, że nie.


Nie bardzo rozumiem. Nic nie wiem o tym, by ktoś z Europy stawiał PiS jakieś zarzuty na tle światopoglądowym ani żeby na tym tle toczył się z PiS jakiś spór. Możesz podać przykład?

Światopoglądowa prawicowość PiS jest po prostu powierzchowna i sprowadza się do słownych deklaracji, mających na celu utrzymanie przy PiS "prawicowego" elektoratu, który również bardziej uważa się za prawicę, niż nią w rzeczywistości jest. Inaczej mówiąc - jest picem, z czego w Europie doskonale zdają sobie sprawę (i dlatego nie widać, by komukolwiek tam to przeszkadzało). Nieprzypadkowo osoby znające Kaczyńskiego zakulisowo i prywatnie zawsze podkreślały, że pod względem światopoglądu najbliżej mu zawsze było do Unii Wolności.

kosiarz1 napisał(a):
Nie ma sadow, tk, i innych priorytetow Johnego, co wiecej zadnych konserwatywnych wartosci. Nie wiedzialem, ze Johny to endek :mrgreen:


To są właśnie konserwatywne wartości, do których zalicza się m.in. wolność osobista i poszanowanie prywatności (w odróżnieniu od lewicowego "kolektywizmu"). J99 nie jest endekiem, tylko zupełnie zwyczajnym prawicowcem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz sty 25, 2018 16:42
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
We wszystkich tych państwach u władzy jest szeroko pojęta lewica liberalna (tak wiem, nieadekwatny podział), która uczulona jest na wartości głoszone przez szeroko pojętą prawicę konserwatywną.
Stąd krytyka.
Powinienem, przed opublikowaniem tego posta przeprowadzić szybki research na temat partii u władzy w różnych krajach Zachodu i do propagowanych przez nie praktycznie tez światopoglądowych, ale nie chce mi się.
Mam jednak przeczucie, ze o to właśnie chodzi.

Medieval moze dopisywac panstwom zachodu jak leci "lewicowo-liberalne" poglady, ktore to poglady powoduja krytyke anielskiej partii PiS, moze dopisac opozycji, ktora nie zgodzila sie na ochlap z panskiego stolu w postaci jakiegos dziwnego stwora w Sejmie, nawolywanie do zniszczenia panstwa i obalenia wladzy, bez dowodow, ale medievalowi trzeba udowodnic, ze nigdy, przenigdy nie probowal (tak samo jak obecna opozycja) "obalic" legalny polski rzad.
Innymi slowy: medieval czynem i slowem wspieral kazdy polski rzad, bo byl legalnie wybrany.
Zgadza sie?


Cz sty 25, 2018 16:48
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Czyli nic nie znalazłaś.
Miałem prawo wykazywać afery PO, które pewnie i tam w odpowiednim czasie będą rozliczone, ale nie podważałem przez to ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.
Będę wdzięczny za zachowanie precyzji.

Zarzut korupcji które pewnie w odpowiednim czasie będą rozliczonejest z jedną z form delegitymizacji władzy.


Cz sty 25, 2018 16:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oj, przestańcie pisać głupoty. Jasne, że państwo przed PiS było teoretyczne, bo nikogo nie prowadziło na smyczy, o nikim nic nie wiedziało, nie to co teraz (ABW=SB, ale SB chyba nikomu pod kołdrę nie zaglądało):
Cytuj:
Nowe przepisy pozwolą służbom - m.in. ABW, CBA czy Agencji Wywiadu - szybciej gromadzić informacje o Polakach. Np. o rozwodach czy dzieciach ze związków pozamałżeńskich.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... book_money

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 25, 2018 17:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
A na pytanie o władzę, jakiej medieval podatki płaci, odpowiedzi dalej nie ma i pewnie nie będzie. Czyli może to być władza polska, ale prawdopodobnie nie jest. Przyzwoici są ci polscy katolicy jak cholera.

Co prawda to offtop, ale powiedz mi skąd w ogóle pomysł, że nie mieszkam w Polsce?
(a przypuszczam, że w ogóle mieszkamy w jednym mieście ;-) )

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz sty 25, 2018 17:41
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To możemy sobie ewentualnie po buziach dać. :P Osadziło mi się w łepetynie, że pisałeś kiedyś z Niemiec. W zasadzie ufam temu, co mi się łepetynie osadza nie pamiętam skąd, bo z reguły potem się dziwię, że osadziło się poprawnie.


Cz sty 25, 2018 18:11

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Cytuj:
To są właśnie konserwatywne wartości, do których zalicza się m.in. wolność osobista i poszanowanie prywatności (w odróżnieniu od lewicowego "kolektywizmu"). J99 nie jest endekiem, tylko zupełnie zwyczajnym prawicowcem.


Czyli Warzecha jednak nie napisał, o czym pisałeś, lub źle go zrozumiałeś. Wolność osobista? Czyli hejlowanie w lesie, na prywatnej imprezce to ok? Czy poszanowanie prywatności? Takze ma byc nieograniczone...

Nieraz wydaje sie, ze nie wiesz o czym piszesz.

Cytuj:
Dla ścisłości: kto to jest Stefan? Kosiarz wie? Jak nie wie, to niech się smoka dopyta, bo sam się wypowiedział jak polityczny Stefan właśnie.


Nieraz źle sie jest wtracac w dyskusje, gdzies po środku. Sorki.


Cz sty 25, 2018 20:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL