Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gdyby tak wiele zachodniej prasy nie krytykowało PiS w podobny sposób, wtedy byłoby się może nad czym zastanawiać. Ale teza, że wszystkie wysoko rozwinięte państwa Zachodu uwzięły się na PiS... nie przekonuje.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 24, 2018 17:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To jest jednak tak, że krytykują działania PiS "państwa", w których u władzy są partie reprezentujące inne opcje polityczne niż PiS. Państwa w cudzysłowie, bo tak naprawę chodzi o aparat partyjny w nich wyrażający się poprzez media.
We wszystkich tych państwach u władzy jest szeroko pojęta lewica liberalna (tak wiem, nieadekwatny podział), która uczulona jest na wartości głoszone przez szeroko pojętą prawicę konserwatywną.
Stąd krytyka.
Powinienem, przed opublikowaniem tego posta przeprowadzić szybki research na temat partii u władzy w różnych krajach Zachodu i do propagowanych przez nie praktycznie tez światopoglądowych, ale nie chce mi się.
Mam jednak przeczucie, ze o to właśnie chodzi.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 24, 2018 18:07
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
O, to coś nowego. Pisowiec zaczyna podważać legalność – co tam legalność! istnienie! – władzy w niektórych krajach tej planety. Skoro nie ma tam państw sensu stricto, to co tam jest – dzicz plemienna zdatna do podboju i skolonizowania? Proszę, nie krępujcie się; najeżdżajcie sobie na Niemcy oenerowcami, maciarenkami, dresami, kibolami et consortes. To może być nawet ciekawe.

Poważnie zaś, jakie atrybuty winno mieć państwo, żeby pisowiec postrzegał je jako państwo bez cudzysłowu? Zapewne winno mieć Pana podług źródłosłowu. Czy Kim z Putinem pasują, bo Trumpa niedojdy chyba liczyć w poczet Panów nie będziemy?

Ech, cholera, miało być poważnie. Ale z niektórymi ludźmi poważnie po prostu się nie da.


Śr sty 24, 2018 18:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
To jest jednak tak, że krytykują działania PiS "państwa", w których u władzy są partie reprezentujące inne opcje polityczne niż PiS.


I dlatego działań PiS nie krytykują Putin, Orban, Łukaszenka czy Xi Jinping? :roll:

Cytuj:
uczulona jest na wartości głoszone przez szeroko pojętą prawicę konserwatywną.


To wątpliwe, ponieważ PiS nie reprezentuje prawie żadnych wartości głoszonych przez - nawet szeroko pojętą - prawicę konserwatywną. Słusznie zauważył m.in. Łukasz Warzecha, że PiS jest najbardziej lewicową (choć biorąc pod uwagę jej nihilizm moralny, bardziej pasowałoby tu określenie "lewacką") ze wszystkich partii, które po 1989 r. sprawowały władzę w Polsce.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr sty 24, 2018 18:49
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
To jest jednak tak, że krytykują działania PiS "państwa", w których u władzy są partie reprezentujące inne opcje polityczne niż PiS. Państwa w cudzysłowie, bo tak naprawę chodzi o aparat partyjny w nich wyrażający się poprzez media.
We wszystkich tych państwach u władzy jest szeroko pojęta lewica liberalna (tak wiem, nieadekwatny podział), która uczulona jest na wartości głoszone przez szeroko pojętą prawicę konserwatywną.
Stąd krytyka.
Powinienem, przed opublikowaniem tego posta przeprowadzić szybki research na temat partii u władzy w różnych krajach Zachodu i do propagowanych przez nie praktycznie tez światopoglądowych, ale nie chce mi się.
Mam jednak przeczucie, ze o to właśnie chodzi.

Czyli "panstwo" polskie (Państwo w cudzysłowie, bo tak naprawę chodzi o aparat partyjny w nim wyrażający się poprzez media publiczne - dodam ja), tez nie psuje sobie kontaktow miedzynarodowych tak naprawde, bo mam przeczucie, ze normalne rzady panstw demokratycznych wiedza, ze partia rzadzaca chwilowo przeminie, a panstwo zostanie.
Jak dobrze, ze nareszcie mozna na forum wygladuac opinie (i to negatywne) oparte na przeczuciach a nie na faktach.


Śr sty 24, 2018 19:43
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oj tam, oj tam. Medieval po prostu chciałby, żeby w Polsce rządził Kaczorbasza. Tak ze dziesięć kadencji, aż po grób.

Z innych ciekawostek, poseł spod sztandaru Kukiza zdemaskował niedawno modus operandi PiSu w Parlamencie. Otóż PiS, kiedy chce przepchnąć jakąś ustawę, nikogo nie wysłuchuje, ale słucha uważnie i ustawę przeprowadza w takim kształcie, w jakim sam chce. A potem wprowadza nowele i poprawki. Opozycyjne, kukizowe, społeczne, jakie chcieć. Ale już – jako poprawki PiSu własne.

Złodzieje? No? ZŁODZIEJE!


Śr sty 24, 2018 19:55
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
O, to coś nowego. Pisowiec zaczyna podważać legalność – co tam legalność! istnienie! – władzy w niektórych krajach tej planety. Skoro nie ma tam państw sensu stricto, to co tam jest – dzicz plemienna zdatna do podboju i skolonizowania? Proszę, nie krępujcie się; najeżdżajcie sobie na Niemcy oenerowcami, maciarenkami, dresami, kibolami et consortes. To może być nawet ciekawe.

Poważnie zaś, jakie atrybuty winno mieć państwo, żeby pisowiec postrzegał je jako państwo bez cudzysłowu? Zapewne winno mieć Pana podług źródłosłowu. Czy Kim z Putinem pasują, bo Trumpa niedojdy chyba liczyć w poczet Panów nie będziemy?

Ech, cholera, miało być poważnie. Ale z niektórymi ludźmi poważnie po prostu się nie da.

Niczego nie zrozumiałeś.
A najbardziej nie zrozumiałeś cudzysłowu.

Spieszę wyjaśnić.
Państwo to takie wymysł, pojęcie używane skrótowo.
Nigdy nie widziałem państwa, które by coś krytykowało, czy coś chwaliło.
Widziałem za to ludzi, o których działaniach mówi się w skrócie myślowym: "państwo zrobiło to czy tamto".
Chyba, ze ErgoProxy widział kiedyś państwo na własne oczy?

Całość była sprostowaniem tezy Soula33 "Ale teza, że wszystkie wysoko rozwinięte państwa Zachodu uwzięły się na PiS."
Państwa się uwzięły? Czy ludzie z jakiegoś państwa się uwzięli?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 24, 2018 20:59
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
medieval_man napisał(a):
To jest jednak tak, że krytykują działania PiS "państwa", w których u władzy są partie reprezentujące inne opcje polityczne niż PiS.


I dlatego działań PiS nie krytykują Putin, Orban, Łukaszenka czy Xi Jinping? :roll:

Śmiało... pozostał jeszcze Kim Dzong Un, Duterte, Reuwen Riwlin, Salman ibn Abd al-Aziz Al Su’ud...
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
uczulona jest na wartości głoszone przez szeroko pojętą prawicę konserwatywną.


To wątpliwe, ponieważ PiS nie reprezentuje prawie żadnych wartości głoszonych przez - nawet szeroko pojętą - prawicę konserwatywną. Słusznie zauważył m.in. Łukasz Warzecha, że PiS jest najbardziej lewicową (choć biorąc pod uwagę jej nihilizm moralny, bardziej pasowałoby tu określenie "lewacką") ze wszystkich partii, które po 1989 r. sprawowały władzę w Polsce.

Nie ma sensu kłócić się o nazwy.
I tak nie są adekwatne.
Nie pisałem o prawicowości w sensie gospodarczym, ale światopoglądowym. Pewnie zrozumiałeś, ale wolałeś udawać, że nie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 24, 2018 21:04
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Kael napisał(a):
Czyli "panstwo" polskie (Państwo w cudzysłowie, bo tak naprawę chodzi o aparat partyjny w nim wyrażający się poprzez media publiczne - dodam ja), tez nie psuje sobie kontaktow miedzynarodowych tak naprawde, bo mam przeczucie, ze normalne rzady panstw demokratycznych wiedza, ze partia rzadzaca chwilowo przeminie, a panstwo zostanie.
Jak dobrze, ze nareszcie mozna na forum wygladuac opinie (i to negatywne) oparte na przeczuciach a nie na faktach.

Równie dobrze mogą przeminąć chwilowe rządy lewicowe na zachodzie a państwa, w których partie lewicowe liberalne rządzą i tak pozostaną.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 24, 2018 21:06
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Oj tam, oj tam. Medieval po prostu chciałby, żeby w Polsce rządził Kaczorbasza. Tak ze dziesięć kadencji, aż po grób.

A co? Nie wolno chcieć?
Na razie jest ok
ErgoProxy napisał(a):
Z innych ciekawostek, poseł spod sztandaru Kukiza zdemaskował niedawno modus operandi PiSu w Parlamencie. Otóż PiS, kiedy chce przepchnąć jakąś ustawę, nikogo nie wysłuchuje, ale słucha uważnie i ustawę przeprowadza w takim kształcie, w jakim sam chce. A potem wprowadza nowele i poprawki. Opozycyjne, kukizowe, społeczne, jakie chcieć. Ale już – jako poprawki PiSu własne.

Złodzieje? No? ZŁODZIEJE!

Nie wprowadza poprawek - źle.
Wprowadza poprawki - złodziej.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 24, 2018 21:08
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Hm, medieval dał mi do myślenia. HMMM.

Czy medieval widział kiedyś wojsko? Policję chociaż? Nie wiem, radę osiedlową? Może widział pojedynczych, zatomizowanych ludzi na posiedzeniu. A czy medieval widział kiedyś Sobór albo Episkopat? :roll:

A czy medieval uważa, że jeśli w państwie pozwolić opozycji przepychać swoje poprawki do ustaw rządzącej większości, to takie państwo jest, nie wiem... trefne jakieś? Może jest już tak, jakby go nie było? :roll:

A czy medieval dalej pisze z Niemiec? Bo np. ja piszę z Polski. I ja sobie Kaczorbaszy nie życzę nad głową. A medieval mi życzy. To przez kogo ja właściwie jestem podbijany? :roll:


Śr sty 24, 2018 21:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):
Hm, medieval dał mi do myślenia. HMMM.

Czy medieval widział kiedyś wojsko? Policję chociaż? Nie wiem, radę osiedlową? Może widział pojedynczych, zatomizowanych ludzi na posiedzeniu. A czy medieval widział kiedyś Sobór albo Episkopat? :roll:

Czyli co?
Już się rozumiemy?
To nie państwa potępiają PiS.
Ba, to nawet nie narody.
Jedynie pewna grupa polityczna będąca aktualnie w danych państwach u władzy.
Medieval_man nie podważa więc ani legalnej władzy, ani istnienia państwa.
Dekonstruuję tylko pewne utarte schematy myślenia, które wprowadzają w błąd.
Przepraszam za to.
ErgoProxy napisał(a):
A czy medieval uważa, że jeśli w państwie pozwolić opozycji przepychać swoje poprawki do ustaw rządzącej większości, to takie państwo jest, nie wiem... trefne jakieś? Może jest już tak, jakby go nie było? :roll:

Widocznie rządząca większość stwierdziła, że lepiej najpierw przegłosować ustawę w całości, a potem bawić się w poprawki. Nie mnie należy o to pytać dlaczego.
ErgoProxy napisał(a):
A czy medieval dalej pisze z Niemiec? Bo np. ja piszę z Polski. I ja sobie Kaczorbaszy nie życzę nad głową. A medieval mi życzy. To przez kogo ja właściwie jestem podbijany? :roll:

Dlaczego miałbym pisać z Niemiec? Co to ja, Kael jestem? (sorry, Kael)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 24, 2018 22:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
ErgoProxy napisał(a):

A czy medieval uważa, że jeśli w państwie pozwolić opozycji przepychać swoje poprawki do ustaw rządzącej większości, to takie państwo jest, nie wiem... trefne jakieś? Może jest już tak, jakby go nie było? :roll:

"Wygracie wybory to se przegłosujecie"
Stefan

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Śr sty 24, 2018 22:57
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
No właśnie, czy smok uważa, że Stefan miał rację?

Tymczasem medieval doszedł właśnie do tego, że zdekonstruował swoje przeprosiny, bo on przeprosi, a potem dalej będzie robił, ze co przeprosił. Uważacie, to jest katolik, co się spowiada, żałuje. Pewno żal też już sobie dawno zdekonstruował.

No ale spróbujmy jak dziecku.

Po pierwsze, państwo to jest pewna grupa polityczna. Konkretnie, zrzeszenie ludzi zamieszkujących jakieś terytorium, które umawia się na jakiś ustrój, czyli sposób sprawowania władzy. Ludzie ci pozwalają owej władzy przemawiać w swoim imieniu, nawet, jeśli się z nią nie zgadzają i życzą sobie innej. Mówi się wtedy o tzw. legitymizacji władzy. Jeżeli więc pada fraza: państwo mówi, albo państwo potępia, to znaczy, że dane zrzeszenie ludzkie przybija wypowiedzi władzy jako swoje własne i nie sprzeciwia się wprowadzeniu ich w czyn.

Po drugie, państwo ma wkalkulowane, że może się rozlecieć, jeżeli będzie uprawiało politykę na zasadzie Stefana, promując do władzy Stefanów właśnie. Dlatego państwo dba, aby nie przebrać miary w swojej wewnętrznej niezgodzie. Wyraża się to tym, że rządząca większość dopuszcza opozycję do współuczestnictwa we władzy. Takie państwa są najmocniejsze, a zatem najbogatsze i najpotężniejsze, bo najefektywniej wykorzystują tzw. kapitał ludzki, czyli pomysły na politykę, biznes i w ogóle wszelką ludzką aktywność. Owa efektywność wyraża się w tym, że nie odbiera się przeciwnikom ich godności, ale pozwala działać na własny rachunek, tak że oni czują, że nie są menelami, ale że coś od nich realnie zależy.

Po trzecie, jak ktoś nie chce się przyznać, skąd pisze, a wiec jakiej władzy realnie podlega, to może niech to wyartykułuje jasno, a nie daje do zrozumienia nie wiadomo co. Tak postępują ludzie poważni. A z niepoważnymi Stefanami postępować należy niepoważnie.


Cz sty 25, 2018 5:37

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
medieval_man napisał(a):
To jest jednak tak, że krytykują działania PiS "państwa", w których u władzy są partie reprezentujące inne opcje polityczne niż PiS.


I dlatego działań PiS nie krytykują Putin, Orban, Łukaszenka czy Xi Jinping? :roll:

Cytuj:
uczulona jest na wartości głoszone przez szeroko pojętą prawicę konserwatywną.


To wątpliwe, ponieważ PiS nie reprezentuje prawie żadnych wartości głoszonych przez - nawet szeroko pojętą - prawicę konserwatywną. Słusznie zauważył m.in. Łukasz Warzecha, że PiS jest najbardziej lewicową (choć biorąc pod uwagę jej nihilizm moralny, bardziej pasowałoby tu określenie "lewacką") ze wszystkich partii, które po 1989 r. sprawowały władzę w Polsce.


Bzdury. Za co Warzecha krytykuje PiS?

Lista osiągnięć: 1. Rozwalenie branży futerkowej i 2. branży e-papierosów. 3. Nowa UoBiA do kosza. 4. Droższe parkowanie w miastach. 5. Wyższy ZUS dla lepiej zarabiających. 6. Restrykcje alkoholowe. 7. Zakaz handlu w niedz. 8. Obowiązek meldunkowy z karami. #dobrazmianajakcholera
3:16 PM · 8 lis 2017

Nie ma sadow, tk, i innych priorytetow Johnego, co wiecej zadnych konserwatywnych wartosci. Nie wiedzialem, ze Johny to endek :mrgreen:
Cytuj:
Dlatego państwo dba, aby nie przebrać miary w swojej wewnętrznej niezgodzie. Wyraża się to tym, że rządząca większość dopuszcza opozycję do współuczestnictwa we władzy. Takie państwa są najmocniejsze, a zatem najbogatsze i najpotężniejsze, bo najefektywniej wykorzystują tzw. kapitał ludzki, czyli pomysły na politykę, biznes i w ogóle wszelką ludzką aktywność. Owa efektywność wyraża się w tym, że nie odbiera się przeciwnikom ich godności, ale pozwala działać na własny rachunek, tak że oni czują, że nie są menelami, ale że coś od nich realnie zależy.


No chyba, ze opozycja jest PiS. To nie musi dopuszczać :D :brawo:


Cz sty 25, 2018 6:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 531, 532, 533, 534, 535, 536, 537 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL