Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:13



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Uważasz Polaków za takich idiotów, że ze strachu przed PiS sprzymierzyliby się w tamtym czasie z samym diabłem ?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So maja 13, 2017 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ech, takie małe utopijne marzenie: aby przyszła jakaś rozsądna partia polityczna i skorzystała z obecnych autorytarnych mechanizmów większościowej partii rządzącej do naprawienia patologicznego systemu...
Można by zacząć od wprowadzenia dwupodziału władzy (wykonawcza, ustawodawcza - sądownicza) zamiast obecnego "jedno podziału"…

P.S. Taka myśl mnie naszła – może warto byłoby zmienić nazwę TVP na TVR czyli tv rządową jak? Po co kłamać o jakiś „publicznych telewizjach”, wszak to takie nie chrześcijańskie (i oczywiście nie chodzi mi tylko po PiSowską TVP ale praktycznie każdą od jej założenia)


So maja 13, 2017 21:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Uważasz Polaków za takich idiotów, że ze strachu przed PiS sprzymierzyliby się w tamtym czasie z samym diabłem ?

Za idiotów nie ale za zmanipulowanych tak. Tak działają media na całym świecie. Pluralizm w mediach to utopia.

Iago napisał(a):
Ech, takie małe utopijne marzenie: aby przyszła jakaś rozsądna partia polityczna i skorzystała z obecnych autorytarnych mechanizmów większościowej partii rządzącej do naprawienia patologicznego systemu...
Można by zacząć od wprowadzenia dwupodziału władzy (wykonawcza, ustawodawcza - sądownicza) zamiast obecnego "jedno podziału"…)

A ja gdzieś pisałem ze ustrój naszego państwa jest dobry? Jestem przeciwnikiem ordynacji większościowej.
Iago napisał(a):
P.S. Taka myśl mnie naszła – może warto byłoby zmienić nazwę TVP na TVR czyli tv rządową jak? Po co kłamać o jakiś „publicznych telewizjach”, wszak to takie nie chrześcijańskie (i oczywiście nie chodzi mi tylko po PiSowską TVP ale praktycznie każdą od jej założenia)

Media publiczne zawsze należały do tego kto miał władze. W PRL były tuba propagandowa rzadu imsluzyly do wywierania wpływów i manipulowania Polakami. Po 1989 nic w tej kwestii się nie zmieniło. I tak teraz jest lepiej nic przed przejęciem wladzy nad mediami przez PiS. Wcześniej wszystkie media były z jednej opcji. No może poza TV Trwam. A dzisiaj jak chce wiedzieć co mówi opozycja to mam odpowiednie stacje tv a jak to co mówi rząd to mam publiczna.
Jestem zwolennikiem prywatyzacji TVP i likwidacja haraczu w postaci abonamentu. I nie wierze w żadne misje telewizji publicznej.


N maja 14, 2017 4:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
A ja gdzieś pisałem ze ustrój naszego państwa jest dobry?


A czy ja odnosiłem się do Ciebie? :)

Coroner napisał(a):
Media publiczne zawsze należały do tego kto miał władze.


Dlatego uważam, że o wiele lepiej oddawałaby istotę rzeczy nazwa Telewizja Rządowa. :)

Coroner napisał(a):
I nie wierze w żadne misje telewizji publicznej.


Obecnie jedyną widoczną dla mnie misją jest chamska propaganda, czy to za kadencji PO czy PiSu. Jeżeli TVP(R) miałoby mieć jakikolwiek sens to uważam, że przede wszystkim powinno się wprowadzić jakiekolwiek zabezpieczenia przed obecną patologią zdalnego sterowania telewizją przez akurat będących u władzy politykierów...

Moim zdaniem jest miejsce na media publiczne, ale powinny być one w sposób maksymalnie możliwy neutralne, tj. podawać w fachowych sposób, suche fakty zarówno na korzyść obecnie rządzących jak i przeciw nim, zarówno na korzyść opozycji jak i przeciw, bez erystycznych, głupawych wiązanek wymierzanych non stop w jedną stronę...


N maja 14, 2017 5:27
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
To może w końcu dotrze do ciebie ze nie jestem zwolennikiem PiS. Jak dla mnie są to ekonomiczni szkodnicy.
Nie jestem tez zwolennikiem PO dla mńie to są polityczni bankruci. Przez 8 lat pokazywali ze poza kolesiostwem nic nie robili.
I to jest dramat polskiej sceny politycznej. Ludzi media napuszczaja na siebie. I to co widzę miedzy innymi na tym forum to wlasnie efekty tej nagonki i systemu plemiennego.

Dobrze zatem, że "nic nie robili", bo dzięki temu w okresie światowego kryzysu PKB Polski nigdy nie zszedł do poziomu w okolicach "0", co doświadczyło wiele innych państw, mocarstw gospodarczych.
Gdyby w tamtych latach rządziło PiS na pewno Polska usytuowałaby sie daleko poza Grecją.
"Nic nie robili, Polska w ruinie, Polacy zmanipulowani przez media" to klasyczne hasła ukute przez PiS, powtarzanie ich to automatyczne, choćby i nieświadome, sytuowanie się w szeregach zwolenników PiS.
Najbardziej nie trawiłam i nie trawię hasła zmanipulowani przez media, bo to perfidne odzieranie ludzi ze zdolności logicznego myślenia i mądrości życiowej.
Gdyby Polacy byli tacy głupi, jak głosi to hasło, to komuniści ze wszystkimi mediami im podległymi, rządziliby nadal, do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.
Autorami tego hasła sa ludzie pokroju sędziego Morawskiego.


N maja 14, 2017 7:34
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Za czasów PO najbardziej manipulował TVN. TVP1 nie manipulowała do tego stopnia jak obecnie. Pamiętam pogrzeb św. Rosiaka w Łodzi i przemówienie europosła Wojciechowskiego. Wiadomości podały zgodnie z prawdą (oglądałam i pogrzeb i wiadomości). TVN zmanipulował w perfidny sposób. Od tego czasu nie oglądam TVN w ogóle, a TVP od 2016 r.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 14, 2017 8:12
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jak juz oglądam wiadomości w tv to staram się obejrzeć we wszystkich opcjach. Czyli TVP, TVN, Polsat news, TV Republika aby mieć najbardziej wiarygodny obraz.
Tak samo z dziennikami w internecie. Najmniej wiarygodne tez czytam i porównuje z innymi źródłami.
Co do TVN to zgadzam się z tobą Małgosiu. Tez wielokrotnie widziałem przekłamania i manipulacje.
Jednak najbardziej lubię internet jako zródło informacji.


N maja 14, 2017 8:35
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Jak juz oglądam wiadomości w tv to staram się obejrzeć we wszystkich opcjach. Czyli TVP, TVN, Polsat news, TV Republika aby mieć najbardziej wiarygodny obraz.
Tak samo z dziennikami w internecie. Najmniej wiarygodne tez czytam i porównuje z innymi źródłami.
Co do TVN to zgadzam się z tobą Małgosiu. Tez wielokrotnie widziałem przekłamania i manipulacje.
Jednak najbardziej lubię internet jako zródło informacji.

Sam widzisz, że twierdzenie o zmanipulowanym społeczeństwie przez media nie trzyma sie kupy.
Jeśli nawet jakaś część idzie na pasku konkretnych mediów, to jest to ok 3-10%, nie więcej.


N maja 14, 2017 8:41
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Trzyma. Zwłaszcza, ze większość osób w wieku powyżej 50 ślepo wierzy w to co mówią w tv.
I nie zapominaj ze do wygranych przez PiS wyborów media mówiły jednym głosem.


N maja 14, 2017 8:44
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Trzyma. Zwłaszcza, ze większość osób w wieku powyżej 50 ślepo wierzy w to co mówią w tv.
I nie zapominaj ze do wygranych przez PiS wyborów media mówiły jednym głosem.

Bujda, że media mówiły jednym głosem - TVRepublika, TVTrwam, RM, wiele dzienników i tygodników, mówiło językiem PiS.
Pozostałe balansowały pomiędzy partiami, oczywiście z większa przychylnością dla PO czy SLD, choć i w publicznych były programy pro PiSowskie.
Z tą większością osób po 50-te wierzących w przekaz tv też nie do końca prawda, wiara w przekaz medialny bardziej zależy od edukacji, niż od wieku.


N maja 14, 2017 8:53
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Których oglądalność była znikoma. TV trwam walczyła o miejsce na multipleksie na który rząd PO nie chciał ich wpuścić bo obawiał się pluralizmu w mediach, tv republika była telewizja niszowa. Odbierana tylko w niektórych telewizjach kablowych.
Mówiąc o jednym głosie miałem na myśli telewizje obecne we wszystkich domostwach.


N maja 14, 2017 8:58
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Coroner napisał(a):
Których oglądalność była znikoma. TV trwam walczyła o miejsce na multipleksie na który rząd PO nie chciał ich wpuścić bo obawiał się pluralizmu w mediach, tv republika była telewizja niszowa. Odbierana tylko w niektórych telewizjach kablowych.

I nadal mają znikomą oglądalność - TVRepublika 0,02%; TVTrwam 0,8%......czyli Polacy nie tak chętnie łykają manipulacje.


N maja 14, 2017 9:25
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czyli łykają łatwo. Ale zmieniło się z TVP. Juz nie jest telewizja PO jak była a jest telewizja PiS

W TVN mamy propagandę PO i .N a w TVP mamy propagandę PiS.
Jak chcesz porozmawiać o powodach przegranej PO to w innym temacie bo za chwile oskarża nas o offtop.


N maja 14, 2017 10:57

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Jednak wynik wczorajszych wyborów przeczy o skręcie w prawo. Jak oceniają spece od polityki Le Pen już jest bez żadnych szans na wygraną w II turze.

Niby tak, ale nie dzieliłbym skóry na niedźwiedziu. Diabli wiedzą, czy taki ISIS nie ma jakiegoś asa w rękawie :evil:
Na pewno cieszy duża mobilizacja Francuzów przeciw Le Pen :brawo: Ale z szampanem poczekam do wyników drugiej tury...


Najwyższy czas na otworzenie szampana :zdrowie:

A w ramach aktualności proponuję wyniki ostatnich wyborów w Nadrenii Północnej-Westfalii:
Cytuj:

Zwycięzcą wyborów krajowych w Nadrenii Północnej-Westfalii jest partia CDU, która wedle wstępnych wyników uzyskała 33 proc. głosów wyborców (przyrost o 6,7 pkt. proc).
Poparcie 31,2 proc. elektoratu uzyskała partia SPD (minus 7,9). Na FDP głosowało 12,6 proc, (plus 4 pkt. proc.), na Zielonych 6,4 proc. (minus 4,9 pkt. proc.)
Partia "Lewica" nie przekroczyła progu wyborczego (wynik: 4,9 proc). To samo dotyczy partii "Piraci" (1 proc.). W Landtagu w Duesseldorfi zasiądzie natomiast partia AfD (7,4 proc).

AfD wprawdzie przekroczyła próg wyborczy, ale większego zagrożenia nie stanowi. Myślę, że najpóźniej po jesiennych wyborach do Bundestagu można się spodziewać ofensywy niemiecko-francuskiej dla wzmocnienia UE.


Wt maja 16, 2017 13:36
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Dodam, ze AfD ma tyle procent ile Piraci przy poprzednich wyborach. Niezadowoleni kogos musza miec “swojego“.

Wzmocnienie i nawet reformy Unii sa mozliwe, ale Polska sama wystrzelila sie z pozycji liczacego sie gracza na margines. Mozemy sie tylko przygladac i wygrywac 1:27


Wt maja 16, 2017 15:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL