Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
To tylko jedna ofiara policjantów i człowiek ten nie był niewinny. A ile niewinnych ofiar jest z rąk bandytów z powodu zakazania kary śmierci??

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 8:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
To tylko jedna ofiara policjantów i człowiek ten nie był niewinny.

Acha, został skazany prawomocnym wyrokiem? A ja głupi myślałem, że w naszym kręgu cywilizacji obowiązuje domniemanie niewinności. Nawet wobec "mętnych szumowin".

Cytuj:
A ile niewinnych ofiar jest z rąk bandytów z powodu zakazania kary śmierci??

A co to ma wspólnego z tematem? Wprowadzamy karę śmierci za wyłudzanie powyżej tysiąca złotych?

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 24, 2017 8:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
zwykłym szumowiną


Kim w takim razie są policjanci, którzy go zabili?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 24, 2017 8:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04, tylko czemu robi się z ofiary policji tyle szumu a z ofiar bandziorów nie?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Z dość oczywistego powodu: czego innego spodziewasz się po bandziorze, czego innego po policji.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 24, 2017 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czego innego spodziewam się po wymiarze sprawiedliwości, żeby wziął się za bandziorów

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr maja 24, 2017 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W granicach prawa.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr maja 24, 2017 10:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
bert04, tylko czemu robi się z ofiary policji tyle szumu a z ofiar bandziorów nie?


Pierwszy powód jest oczywisty: bo zawsze więcej jest szumu, jak grzeszy ksiądz, kradnie sędzia czy zabija policjant. Czyli osoby nie tylko zaufania społecznego, ale też z pewną misją strzeżenia przed złem. W przypadku policantów - wyposażone jeszcze w specjalne prerogatywy do używania przemocy w imieniu państwa.

Po drugie, w przypadku urzędników państwowych sprawa jest tym ostrzejsza, że oni sami śledzą przestępstwa zabójstwa. Gdyby ten policjant (i jego "pomagierzy") został sam przez policję zatrzymany, przez prokuraturę oskarżony i przez sędziego skazany, to sprawa miałaby charakter incydentalny. Tutaj jednak zachodzi uzasadnione podejrzenie, że policjant nie tylko popełnił przestępstwo na posterunku, ale też później dzięki swojemu posterunkowi uniknął adekwatnej kary.

Po trzecie wreszcie, to jeżeli policja "decyduje" o tym, kto jest winny (szumowina) a kto nie (dzielny policjant, co to tylko procedury przekroczył), to jaką masz pewność, że ten policjant nie zadecyduje równie arbitralnie o winie bandziora?

Facet, który wyżywa się na bezbronnym i skutym człowieku jest sadystą. A sadyści - to zasada bez wyjątku - są tchórzami, którzy wyżywają się na słabych a uciekają przed mocniejszymi. Gdyby na tym rynku było czterech "sebków" popijających piwo i chwalących się swoimi wyczynami, to myślisz, że tamten dzielny dzielnicowy by zareagował? Wezwał posiłki? Gdzie tam. We czterech złapać ćpuna to co innego, poprawia statystyki i samopoczucie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 24, 2017 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Johnny99 napisał(a):
Aferę rozdmuchano, bo na to zasługuje. Zarówno Konstytucja, jak i EKPC zakazuje tortur oraz nieludzkiego i poniżającego traktowania.

W Konstytucji zapisane jest też zobowiązanie państwa do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. Tymczasem zaryzykowałbym twierdzenie, że codziennie traci życie ktoś, kto nie zasługuje na to jeszcze bardziej niż Igor. Cedzenie komara i łykanie wielbłąda :evil:

Johnny99 napisał(a):
Aha, no tak. Wszak "zwykłe szumowiny" nie zasługują przecież na to, by być traktowane na komisariatach jak ludzie, a nie jak zwierzęta. Gdzie niby myślą że żyją, w demokratycznym państwie prawnym??

Zwykłe szumowiny na to nie zasługują, ale mimo to należy je traktować jak ludzi, a nie jak zwierzęta, bo tak stanowi prawo.

Johnny99 napisał(a):
BTW takim "zwykłym szumowiną" to on chyba nie był, z tego materiału wynika, że pochodził z całkiem nieźle sytuowanej rodziny.

Bogate szumowiny to gorszy sort szumowin, bo tym bardziej wydaje im się, że wszystko im wolno.

Johnny99 napisał(a):
No nie każdy. Ja np. nie mam, ty pewnie też nie. Nam więc pewnie nie każą ściągać spodni w kiblu na komendzie, ani nie potraktują nas taserem, bo nie powiedzieliśmy, że nazywamy się tak, jak poszukiwany przez nich zbieg. Czyli ufff, wszystko ok, no problem.

Jak będziemy naćpani i niekomunikatywni, to nie wiem, czy brak kartoteki nas uratuje.

Johnny99 napisał(a):
Racja, tak by pewnie wszyscy przypuszczali, gdyby nie to, że wszyscy widzieli, jak się zachowywał, na tym materiale właśnie. Nikt nie zauważył, by zachowywał się agresywnie. Owszem, zapewne miał problem ze stosowaniem się do poleceń, bo był ewidentnie na haju, co policjant z minimum doświadczenia powinien był od razu zauważyć. Bycie na haju jednak nie jest póki co przestępstwem, o ile nie prowadzisz jakiegoś pojazdu. To, że ktoś jest na haju, więc, powiedzmy, nie bardzo rozumie, co się do niego mówi, nie oznacza, że można teraz zacząć na nim wymuszać zeznania za pomocą elektrowstrząsów. Czy to jest zrozumiałe?
(pytam, bo z zaskoczeniem odkrywam, że niektórym nawet takie rzeczy trzeba jasno powiedzieć)

Do mnie to pytanie :? Przecież od początku piszę, że zachowanie policjantów jest niezgodne z procedurami. Polemizujesz ze swoimi wyobrażeniami, więc sam siebie zapytaj, czy to zrozumiałe... Ale nawet jeśli nie, to nie aplikuj sobie elektrowstrząsów ;)

Johnny99 napisał(a):
Na pewno. Od wielu lat słychać historie o tym, w jaki sposób funkcjonariusze "doprowadzają zatrzymanych do pionu", zwłaszcza takich, którzy nie odpowiadają na pytania tak, jak by tego funkcjonariusze oczekiwali. Policjanci są zmęczeni, zestresowani, śledztwa są żmudne, a tu przyjdzie taki gówniarz i mu się wydaje, że ma jakieś prawa! Tak było zawsze, choć w ostatnich latach (jeszcze przed nastaniem PiS) sytuacja się podobno pogorszyła. A teraz, jak widać, zestresowani funkcjonariusze dostali nowe zabawki do doprowadzania gówniarzy do pionu.

Jedną z bardzo niewielu zalet PRLu z punktu widzenia tzw. szarego obywatela był fakt, że wówczas jeszcze milicja potrafiła skutecznie doprowadzić gówniarzy do pionu. Obecnie gówniarze czują się bezkarni, a ich uciążliwość dla tzw. szarego obywatela jest ze dwa rzędy wielkości gorsza niż uciążliwość nadgorliwych policjantów. Ale dalej skupiajmy się na cedzeniu komara :evil:

Alus napisał(a):
Za byćie w stanie i wyłudzenie tysiąca złotych śmierć w kiblu.....a tysiące oszustów wyłudzających pieniądze od ludzi "na wnuczka", kredyty w bankach i parabankach chodzi wolno i śmieje się z nieudolnej władzy policyjno-sądowniczej, a oszukani poszkodowani mogą żale zanosić jedynie do nieba.

I z tego, że tysiące oszustów chodzi wolno i śmieje się z nieudolnej władzy, powinna być codziennie afera na cały kraj. A nie z jednostkowego przypadku zbyt ostrego potraktowania drobnego oszusta przez policję.

bert04 napisał(a):
No dobra, trochę więcej doczytałem o sprawie i - na Twoje nieszczęście - nie masz racji.

Ale w czym nie mam racji? Nie miałem racji z bogatą kartoteką i to odszczekałem :oops: Jak wykażesz, że jeszcze w czymś nie miałem racji, to również odszczekam. Co więcej, będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu.

JedenPost napisał(a):
SweetChild napisał(a):
zwykłym szumowiną
Kim w takim razie są policjanci, którzy go zabili?

Słyszałem już całe bogactwo określeń na ich temat, z ust wysokich rangą polityków w ogólnopolskich mediach. Może bandyci w mundurach?


Śr maja 24, 2017 10:08
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Oczywiście, że bandytami w mundurach - niezależnie od przewin, stanu majątkowego, pochodzenia pojmanego, znęcanie się na bezbronnym, skutym kajdankami facecie, to bandytyzm.


Śr maja 24, 2017 10:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Aha, czyli człowiek zasługuje na bycie potraktowanym jak człowiek tylko jeżeli nie jest "zwykłą szumowiną", czyli np. nie bierze amfetaminy albo nie wyłudził pożyczki na tysiąc złotych? I tylko obecne prawo - NIESTETY - nakazuje takie zwierzęta traktować jak ludzi, ech ech, nie to, co za PRL..

I człowiek się potem dziwi, że PiS przoduje w sondażach. Zaczynam rozumieć, co miał na myśli Bert04.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 24, 2017 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Zwykłe szumowiny na to nie zasługują, ale mimo to należy je traktować jak ludzi, a nie jak zwierzęta, bo tak stanowi prawo.


Chciałbym to skomentować. Ale nie mogę, wysiadam. Nawet tok dyskusji nie nadaje się na uzasadnienie takiej wypowiedzi, a poziom pogardy nie nadaje się na jakąś cenzuralną odpowiedź.

Cytuj:
bert04 napisał(a):
No dobra, trochę więcej doczytałem o sprawie i - na Twoje nieszczęście - nie masz racji.

Ale w czym nie mam racji? Nie miałem racji z bogatą kartoteką i to odszczekałem :oops: Jak wykażesz, że jeszcze w czymś nie miałem racji, to również odszczekam. Co więcej, będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z błędu.


Zarzuciłeś metodykę smoleńską, czyli podważanie oficjalnej wersji. No niestety, oficjalna wersja policji była taka, że przemoc zastosowana wobec Igora była adekwatna. A oficjalna tuba propagandowa TVPiS jeszcze przed karuzelą zwolnień wydała oficjalną wersję, że chłopak po prostu się zaćpał.

Jeszcze przed poprzednim postem chciałem, żebyś to przyrównanie do Smoleńska odwołał. Teraz już mi wisi.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 24, 2017 10:32
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Czytałam wspomnienia szumowiny "Uwolnienie twardziela" - kradł od dziecka, gwałcił, handlował narkotykami i kobietami, 25 lat w więzieniu. Opisy jego zachowań i samokaleczeń były tak drastyczne, że omijałam niektóre strony.
I spotkał w więzieniu Boga - teraz jest znanym ewangelizatorem, pracuje z młodymi którzy weszli na drogę przestępstwa, daje świadectwa w szkołach - Piotr Stępniak "gepard".
Igorowi odebrano szansę na wyjście na prostą.


Śr maja 24, 2017 10:38

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
Po trzecie wreszcie, to jeżeli policja "decyduje" o tym, kto jest winny (szumowina) a kto nie (dzielny policjant, co to tylko procedury przekroczył), to jaką masz pewność, że ten policjant nie zadecyduje równie arbitralnie o winie bandziora?

Oczywiście nie ma takiej pewności. Gdybyśmy mieli idealnie, albo nawet i dobrze działający system, w którym policjanci skutecznie wyłapują bandziorów, a sądy skutecznie ich izolują od społeczeństwa, to faktycznie największym naszym zmartwieniem mogłyby być nadużycia w policji. Tymczasem mamy jednak system, który skupia się na chronieniu praw człowieka w przypadku bandziorów kosztem ich ofiar i to jest podstawowy problem obywateli. Widać to też np. na demonstracjach KOD w obronie państwa prawa - obywatele przychodzą bronić wymiaru sprawiedliwości mniej więcej proporcjonalnie do tego, w jaki wymiar sprawiedliwości broni ich :evil:

bert04 napisał(a):
Zarzuciłeś metodykę smoleńską, czyli podważanie oficjalnej wersji.

I to podtrzymuję - podważałeś oficjalną wersję bez podania żadnych konkretnych przesłanek. To nie była rzeczowa krytyka, jaką zamieściłeś w późniejszych postach, ale jakieś mgliste, spiskowe dywagacje. Ja z kolei nie pisałem, że nie masz racji, a jedynie, że to metodologia smoleńska.

Alus napisał(a):
Czytałam wspomnienia szumowiny "Uwolnienie twardziela" - kradł od dziecka, gwałcił, handlował narkotykami i kobietami, 25 lat w więzieniu. Opisy jego zachowań i samokaleczeń były tak drastyczne, że omijałam niektóre strony.
I spotkał w więzieniu Boga - teraz jest znanym ewangelizatorem - Piotr Stępniak "gepard".
Igorowi odebrano szansę na wyjście na prostą.

Gdyby miał wyjść na prostą kosztem N ofiar po drodze, to moim zdaniem nie mamy prawa akceptować takich kosztów. W czym jeden gangster jest lepszy od N jego ofiar?

Jeszcze w ramach uzupełnienia:
Cytuj:
zasługiwać
1. stawać się godnym czegoś, swoimi cechami, postępowaniem itp. zdobywać sobie prawo do czegoś;
2. zasługiwać się - zyskiwać szacunek, uznanie tym, co się zrobiło


Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2017 10:52 przez SweetChild, łącznie edytowano 1 raz



Śr maja 24, 2017 10:45
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Czytałam wspomnienia szumowiny "Uwolnienie twardziela" - kradł od dziecka, gwałcił, handlował narkotykami i kobietami, 25 lat w więzieniu. Opisy jego zachowań i samokaleczeń były tak drastyczne, że omijałam niektóre strony.
I spotkał w więzieniu Boga - teraz jest znanym ewangelizatorem - Piotr Stępniak "gepard".
Igorowi odebrano szansę na wyjście na prostą.

Cytuj:
Gdyby miał wyjść na prostą kosztem N ofiar po drodze, to moim zdaniem nie mamy prawa akceptować takich kosztów. W czym jeden gangster jest lepszy od N jego ofiar?

Jezus wyliczał dobremu łotrowi "koszty"??


Śr maja 24, 2017 10:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 401, 402, 403, 404, 405, 406, 407 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL