Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
W zasadzie to odniosę się tylko do postu Kael, bo pozostałe to powtarzanie
Kael napisał(a):
Dla ciebie klamstwo, dla innych skrot myslowy, bo wiedza jak wygladaja procedury i nad vzym glosowano. Byc moze ktos gdzies nie wie, przeczyta tylko wpis Alus, a potem sie douczy i poczuje oszukany. No, po prostu straszne! W zwiazku z tym musimy piszac cokolwiek tlumaczyc wszystko od Adama i Ewy?

Skoro wiedzą, niech piszą precyzyjnie.
Jeśli zaś wiedzą i piszą, co najmniej dwuznacznie, to znaczy, że manipulują.
Widzę, że manipulacje ci nie przeszkadzają. Twoja sprawa. Mnie manipulacje i przeinaczanie faktów przeszkadzają i dlatego reaguję.
Kael napisał(a):
Aha, czyli jesli mamy przejsc do szczegolow niewygodnych dla medievala, to uciekamy (znowu) w dyskredytacje rozmowcow.
To coraz bardziej, moim zdaniem, wyglada na projekcje.

Wykazałem, że nie ma tu szczegółów niewygodnych dla mnie. Nie wciskaj mi dziecka w brzuch.
A że nie znasz nauczania Kościoła w tym względzie świadczą o tym Twoje wpisy. Podaję ci więc tylko prawdę i nie ma tu nic z dyskredytowania. Dyskredytujesz się sama.
Kael napisał(a):
No coz, niektorzy patrza na czyny (glosowania murem partyjnym za skierowaniami projektow zaostrzajacych prawo aborcyjne do dalszych prac, jako opozycja https://www.google.de/url?q=https://www ... pvhnL95jhj) i naiwnie sie na to nabieraja, a inni nabieraja sie naiwnie na gloszone programy partyjne (niebieska teczka i inne cuda). Cale szczescie, ze medieval czyta program PiSu i tylko z nim konfrontuje to, co PiS robi.
Ja tez czytam.

I w dalszym ciągu nie wskazałaś, w którym miejscu w kampanii wyborczej 2015, w której PiS rzekomo wprowadziło Polaków w błąd i deklarowało zniesienie kompromisu aborcyjnego na rzecz całkowitego zakazu aborcji. To tylko wymysły kłamczuchów w stylu Kopacz. Jak widać kłamstwo powtarzane przez waszych idoli wypiera z waszych umysłów prawdę.

Żeby wyjaśnić (choć wątpię czy do was to dotrze): PiS programowo sprzeciwia się całkowicie aborcji, jednak polityczna praxis w duchu Evangelium Vitae uzasadnia nienaruszanie w tym momencie kompromisu aborcyjnego, który jest dużo lepszy niż poprzednio obowiązujące w tej dziedzinie przepisy.
Reszta waszych dywagacji to po prostu bełkot wynikający z niezrozumienia nauczania Jana Pawła II w Evangelium Vitae i ogólnie wskazań teologii moralnej co do wymaganych i dopuszczalnych postaw katolickich polityków w przestrzeni stanowienia prawa.

Małgosiaa napisał(a):
W sumie to jestem bardzo ciekawa, jakimi słowami Evangelium Vitae przyzwala na ów kompromis aborcyjny. Gdzie to PiS i m_m wyczytali, w którym punkcie EV?

A co? Za ciężko całość przeczytać wraz z komentarzami?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sty 14, 2018 10:29
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
mikkel napisał(a):

Ogrom różnicy pomiędzy sformułowaniem "skierowanie projektu" a "przyjęcie projektu" do prac w komisji po prostu powalił mnie z nóg.
Rozumiem, że mówienie o przyjęciu projektu do prac w komisji to "bezczelne kłamstwo", a mówienie o skierowaniu projektu do prac w komisji - krynica prawdy.

Oczywiście, Alus nigdzie nie napisała o tym, jak sugerujesz, że projekt "przyjęto do prac w komisji". Takie sformułowanie w ogóle nawet nie istnieje. Za to istnieje "skierowanie projektu do prac w komisji", albo "przyjęcie projektu".
Napisała za to, że "58 posłów z PiS głosowało za przyjęciem projektu".
Kropka.
Nie za jakimś dziwacznym, wymyślonym przez Ciebie "przyjęciem projektu do prac w komisji".
Za przyjęciem projektu.
Dla każdego, kto zna język polski jest to określenie precyzyjne: wyrażenie zgody na dany projekt.

Jeśli powala cię to z nóg, to wybacz. Nie ja mam problem.

No, ale czego nie zrobią niechętni obecnemu rządowi i rządzącej partii, żeby tylko rozpowszechniać kłamstwa, a potem udowadniać, że źle ich zrozumiano?

Dla każdego, kto choć cząstkowo śledzi prace parlamentu wiadomym jest, ze chodziło o pierwsze czytanie i postanowienie każdego posła w zgodzie z własnym sumienie o przyjęciu proponowanych zmian i skierowaniu do dalszych prac w komisjach, lub ich odrzuceniu..
Przyjęcie - bo każdy musi we własnym sumieniu przyjąć te zapisy i zdecydować odrzucić lub skierować do dalszych prac sejmu.
Przejąłeś funkcję YZ rugowania niechętnych obecnemu rządowi i ją realizujesz usiłując do tego dorabiać sobie rolę pierwszego sprawiedliwego......
A jesli chodzi o rozpowszechnianie kłamstw - nadal nie przedstawiłeś prawdy o przyczynach katastrofy pod Smoleńskiem podaną przez fachowców Macierewicza.......gdy się komuś zarzuca świadome kłamstwa samemu należy być wzorem prawdomówności.
"skoro wiedzą niech piszą precyzyjnie" - domagam się od dawna - posiadasz wiedzę o niebywałych kompetencjach komisji Macierewicza, zgodnie z własnym sumieniem podaj precyzyjnie wynik 2 letnich kosztownych prac tej komisji.....wiem, szczegół niewygodny, ale tylko prawda uwiarygodni Twoje ponoć szczere intencje.
Może powinnam zacytować guru choć wątpię czy do Ciebie to dotrze.......

PS. PiS ma w programie zakaz aborcji i dlatego Marek Jurek po wniesieniu do sejmu projektu całkowitego zakazu aborcji, musiał zrezygnować stanowiska marszałka sejmu.


Ostatnio edytowano N sty 14, 2018 10:45 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



N sty 14, 2018 10:36

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
PiS programowo sprzeciwia się całkowicie aborcji, jednak polityczna praxis w duchu Evangelium Vitae uzasadnia nienaruszanie w tym momencie kompromisu aborcyjnego, który jest dużo lepszy niż poprzednio obowiązujące w tej dziedzinie przepisy.


I do tej błyskotliwej konkluzji doszedł PiS w dzień po wyborach?
No bo przecież przed wyborami próbował wysadzić ów wspaniały kompromis w powietrze.
A może Ev. Vitae inaczej brzmiała przed wyborami a inaczej "w tym momencie"?


N sty 14, 2018 10:42
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
mikkel napisał(a):
medieval_man napisał(a):
PiS programowo sprzeciwia się całkowicie aborcji, jednak polityczna praxis w duchu Evangelium Vitae uzasadnia nienaruszanie w tym momencie kompromisu aborcyjnego, który jest dużo lepszy niż poprzednio obowiązujące w tej dziedzinie przepisy.


I do tej błyskotliwej konkluzji doszedł PiS w dzień po wyborach?
No bo przecież przed wyborami próbował wysadzić ów wspaniały kompromis w powietrze.
A może Ev. Vitae inaczej brzmiała przed wyborami a inaczej "w tym momencie"?

Cały PiS od zawsze był za zakazem aborcji a śp L. Kaczyński na pytanie czy jako przyszły prezydent podpisze zaostrzenia ustawy aborcyjnej, jednoznacznie odpowiada
- Nie. Uważam, ze dobrze jest, jak jest w tej chwili.....
http://www.gosc.pl/doc/808826.Napewno-jestem-patriota


N sty 14, 2018 11:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
A co? Za ciężko całość przeczytać wraz z komentarzami?

Nie tyle za ciężko, bo czytałam, ba, zdawałam egzamin z teologii moralnej u samego prymasa (jeszcze nie był biskupem) i najwyraźniej nie umiem czytać ze zrozumieniem. Dlatego proszę o wskazanie odpowiedniego punktu (punktów) EV.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 14, 2018 11:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
medieval_man napisał(a):
A co? Za ciężko całość przeczytać wraz z komentarzami?

Nie tyle za ciężko, bo czytałam, ba, zdawałam egzamin z teologii moralnej u samego prymasa (jeszcze nie był biskupem) i najwyraźniej nie umiem czytać ze zrozumieniem. Dlatego proszę o wskazanie odpowiedniego punktu (punktów) EV.

Pkt 73 ostatnie 2 zdania.

Można głosować za ustawą częściowo ograniczającą zło wynikające z aborcji jeśli:
- programowo i publicznie sprzeciwiamy się aborcji w ogóle (program PiS)
i
- nie możemy całkowicie znieść ustawą aborcji.

A ja zdawałem egzamin u doktora teologii moralnej, konsultora Kongregacji Nauki Wiary i Teologa Domu Papieskiego mianowanego przez Benedykta XVI
:mrgreen:
który twierdzi, że "Nauka św. Tomasza jest daleka od purytańskiego fundamentalizmu, który domagałby się wymuszenia cnoty całą potęgą aparatu państwowego. Co więcej, Akwinata przestrzega nawet chrześcijańskich ustawodawców przed nadmierną gorliwością we władaniu mieczem władzy państwowej. Mówi, że jeśli „nowe wino” (wskazania dotyczące doskonałego życia) „zostanie wlane w stare bukłaki” (będzie narzucone ludziom niedoskonałym), to i „bukłaki się rozerwą i wino się wyleje” (wskazania zostaną odrzucone, a ludzie niedoskonali z pogardy dla prawa staną się jeszcze gorszymi).
Polityk chrześcijański, który uczestniczy w tworzeniu prawa, czyni to, opierając się na wartościach etycznych; kieruje się jednak również obserwacją faktów socjologicznych. W praktycznym poszukiwaniu rozwiązań, uwzględniając różnorakie potrzeby państwa, musi on brać pod uwagę realia społeczne, jakie spostrzega. Jego decyzje nie są więc prostym przełożeniem na język prawa samych zasad moralnych.
"

I jeszcze: "Polityk chrześcijański może zatem być zdania, że lepiej będzie, jeśli jakiś zły czyn nie będzie w danym państwie karany, czy też będzie potępiony symbolicznie. Musi być jednak przekonany, że karalność tego czynu przyniesie gorsze jeszcze napięcie społeczne."

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sty 14, 2018 11:55
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Program PiS - przeczytałam program PiS z 2005r i nie znalazłam zdania o całkowitym zakazie aborcji.
W programie z 2014r znalazłam zapis - prawo do życia określa relację między jednostkami a wspólnotą w taki sposób, iż wyklucza możliwość podejmowania arbitralnych decyzji o pozbawianiu życia innych ludzi; chroni przed działaniami autodestrukcyjnymi. Współcześnie chodzi przede wszystkim o ochronę życia od poczęcia, oraz odrzucenie eutanazji.
W tych kwestiach nasze stanowisko jest jasne - bronimy i będziemy bronić życia, oraz przeciwstawiać się eutanazji.

Konstytucja RP art 38 - Rzeczypospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.
Czyli nic nowego.
Przyjmując, ze jestem niekumata, ba głupia i nie znalazłam w programie PiS zapisu programowo i publicznie sprzeciwiamy się aborcji w ogóle (program PiS, może łaskawie M_M pouczy głupszą koleżankę przedstawiając link do konkretnego zapisu w programie PiS.


N sty 14, 2018 12:36
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval_man napisał(a):
Pkt 73 ostatnie 2 zdania.

Dziękuję. Umknęło to mojej uwadze z powodu zupełnie innego wydźwięku całej encykliki.
medieval_man napisał(a):
:mrgreen:

Pozostawię bez komentarza.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 14, 2018 13:28
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
medieval, zapetlasz sie, ale oczywiscie to tylko my manipulujemy, szkalujemy i popieramy wszelakie wypowiedzi pani Kopacz (dlaczego akurat jej, to ty sam tylko wiesz)

medieval_man napisał(a):
Pkt 73 ostatnie 2 zdania.

Można głosować za ustawą częściowo ograniczającą zło wynikające z aborcji jeśli:
- programowo i publicznie sprzeciwiamy się aborcji w ogóle (program PiS)
i
- nie możemy całkowicie znieść ustawą aborcji.


Otoz program PiS mowi tylko o ochronie zycia od poczecia unikajac jak ognia slowa aborcja. O tym, ze niby PiS sie aborcji programowo i publicznie sprzeciwia wiemy chocby z glosowania w roku 2012, kiedy to prezes byl zachwycony, ze cala jego partia murem byla za skierowaniem projektu zaostrzajacego prawo do aborcji (tekst wkleilam).

Teraz PiS moglby sprawe w najdalej tydzien rozwiazac, ale teraz... nie chce. Narobil smaku i zebral glosy proliferow, a jak przyszlo co do czego, to boi sie byc tak odwazny, jak byl jako opozycja.

Jezeli mozna cos zmienic a sie nie zmienia, to po prostu oszukalo sie wyborcow, ktorzy bazowali na glosowaniach partii prawych i sprawiedliwych w przeszlosci.

Teraz maski spadly i machanie dokumentami koscielnymi nikogo nie uswieci.



Co do samego prawa do aborcji, to w czasach rozpadu sluzby zdrowia w Polsce, kiedy brakuje pieniedzy na ratowanie zycia urodzonego, a chore noworodki przezywaja dzieki WOSP, ktora PiS publicznie zwalcza, zaostrzanie przepisow i zostawienie rodzicow chorych dzieci samym sobie, a (coraz mniej licznych) lekarzy straszenie wiezieniem za usuniecie np ciazy pozamacicznej czy badania prenatalne, bo moglyby skutkowac poronieniem itp byloby kpina z zycia wlasnie.

Ale PiS sie wyrywal przed szereg, to teraz musi te zabe polknac.

Ilosc aborcji mozna na pewno zmniejszyc przez dyskusje etyczne z mlodzieza w szkole, przez rozbudowe poradnictwa psychologicznego (powinno byc dostepne od reki) i sieci hospicjow dla rodzicow dzieci smiertelnie chorych, przez, przez, przez...

Ale przeciez pieniadze (miliony!) sa potrzebnena odwierty biznesmena w Toruniu czy premie dla rzadu, tudziez nowe samochody, ktore raz na miesiac ulegaja wypadkom.
Na sluzbe zdrowia beda, oczywiscie...kiedys. A na razie ludzie, leczcie sie sami! Macie “zrzutke“, “siepomaga“, fundacje, idzcie i blagajcie o kase na operacje, lekarstwa, rehabilitacje.

Na pewno nie zmniejsza tej liczby kazania o aborcji w niedziele np Swietej Rodziny. Co najwyzej wyplosza z rzymskokatolickich kosciolow jeszcze wiecej wiernych.
Kosciol w Polsce przespal swoj czas i teraz, jesli sie nie przegrupuje i nie wyjdzie z kancelarii parafialnych do ludzi na rozmowy, a nie po koperty, bedzie za 10 lat koscioly zamykal.


N sty 14, 2018 13:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Pkt 73 ostatnie 2 zdania.

Dziękuję. Umknęło to mojej uwadze z powodu zupełnie innego wydźwięku całej encykliki.

Dyskusja w tej sprawie zaczęła się od tego, czy prawo "znakomicie wypełnia" nauczanie z EV. I w to akurat można wątpić. Ja bym tak tego nie określił.

Ale może zgodzimy się wszyscy, że prawo odpowiada encyklice EV lub przynajmniej jest z nią niesprzeczne?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 14, 2018 13:58
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Soul33 napisał(a):
Dyskusja w tej sprawie zaczęła się od tego, czy prawo "znakomicie wypełnia" nauczanie z EV. I w to akurat można wątpić. Ja bym tak tego nie określił.

Prawo? Nieeee, PiS:
Cytuj:
PiS jest zdania, że obecny kompromis wypełnia znakomicie nauczanie Kościoła zawarte m.in. w Evangelium Vitae i nie ma sensu go zmieniać.
viewtopic.php?p=991783#p991783
, bo jesli rzeczywiście wpierw (?) było powiedziane, ze prawo, to zmienia postać rzeczy.
Soul33 napisał(a):
Ale może zgodzimy się wszyscy, że prawo odpowiada encyklice EV lub przynajmniej jest z nią niesprzeczne?

To czułam przez skórę (jak juz mówiłam, umknęło mojej uwadze te zdania z EV) wygłaszając swoje zdanie na temat kompromisu i dostając baty od zwolenników PiS za to zdanie :D.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 14, 2018 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Przepraszam ze sie wcinam w dyskusje ktora mnie konkretnie nie dotyczy ale nie bardzo widze jaki jest cel prawa aborcyjnego w Polsce ?
Wydaje mi sie ze jest to silowe narzucanie pewnej ideologii reszcie spoleczenstwa przez czesc ktora wyznaje wiare katolicka. Mam racje czy jej nie mam ?
Katolicy wierza ze czlowiek uzyskuje swoje czlowieczenstwo w momencie poczecia, a niekatolicy nie zawsze - mimo to musza dzialac jak katolicy zgodnie z obowiazujacym prawem.
Oczywiscie to tez nie jest prawda, bo wiekszosc majaca mozliwosci finansowe korzysta z podziemia albo turystyki antyaborcyjnej.
Katolicy i tak teoretycznie nie beda przeprowadzali aborcji czy stosowali agresywnej antykoncepcji, wiec dla nich prawo jest niepotrzebne, niekatolicy beda musieli albo wiecej zaplacic, albo wykonywac aborcje w gorszych niz szpitalne warunkach, bo przeciez sam zapis w ustawie ich nie zatrzyma.
Cala historia wydaje mi sie czysta sztuka dla sztuki ?
Prosze nie najezdzac na mnie z wysokiego stolka religijnego, jako ze rowniez uwazam aborcje za zlo ale nie uwazam zeby problem w jakikolwiek sposob zalatwial nawet najmocniejszy zakaz.


N sty 14, 2018 19:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Prawo zakazujące aborcji istniało także w PRL. Jak myślisz, dlaczego?
Jaki związek wówczas miało z katolicyzmem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N sty 14, 2018 19:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Katolicy wierza ze czlowiek uzyskuje swoje czlowieczenstwo w momencie poczecia, a niekatolicy nie zawsze - mimo to musza dzialac jak katolicy zgodnie z obowiazujacym prawem.

A dlaczego to niekatolicki pogląd miałby być na wierzchu i prawo miałoby być dostosowane pod niego (płód we względnie wczesnym stadium nie jest osobą)?

Katolików jest bardzo wielu w polskim społeczeństwie. Dlatego mamy kompromis.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N sty 14, 2018 19:44
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Przepraszam ze sie wcinam w dyskusje ktora mnie konkretnie nie dotyczy ale nie bardzo widze jaki jest cel prawa aborcyjnego w Polsce ?

Cel ten jest zapisany w Konstytucji RP:

Art. 38
Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.


N sty 14, 2018 20:19
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 529, 530, 531, 532, 533, 534, 535 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL