Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Mam jedynie nadzieję, że Kaczyński stracił cierpliwość do Macierewicza i przy okazji rekonstrukcji rządu uwoli polską armię od tego oszołoma.


To nie jest kwestia cierpliwości czy jej braku.
Kaczyński dawno by się Macierewicza pozbył.
Ale nie po to Macierewicz przejmował archiwa WSI i nie po to gnał ze Smoleńska do Warszawy (co niektórzy błędnie interpretują jako ucieczkę ze strachu), zanim klucze od tego i tamtego sejfu dostana się w ręce ludzi PO, aby teraz być tak po prostu ofiarą braku cierpliwości albo innych humorów Kaczyńskiego.


Pn gru 11, 2017 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
mikkel napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Mam jedynie nadzieję, że Kaczyński stracił cierpliwość do Macierewicza i przy okazji rekonstrukcji rządu uwoli polską armię od tego oszołoma.


To nie jest kwestia cierpliwości czy jej braku.
Kaczyński dawno by się Macierewicza pozbył.
Ale nie po to Macierewicz przejmował archiwa WSI i nie po to gnał ze Smoleńska do Warszawy (co niektórzy błędnie interpretują jako ucieczkę ze strachu), zanim klucze od tego i tamtego sejfu dostana się w ręce ludzi PO, aby teraz być tak po prostu ofiarą braku cierpliwości albo innych humorów Kaczyńskiego.

Może. Przyznam, że nie jestem tak dobrze poinformowany, aby, wiedział, co za atuty ma w ręku Macierewicz ;-)


Pn gru 11, 2017 15:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Mamy dane ostateczne za wrzesień 2017, zgodne z wcześniejszym szacunkiem.

Poza tym BIEC: Wskaźnik Przyszłej Inflacji w październiku wzrósł o ok. 0,5 pkt, więc Małgosiaa nie jest odosobniona w swoich oczekiwaniach inflacyjnych.

Zobaczymy, czy rację będzie miała agencja ratingowa, czy tzw. "ulica".


Ostateczne dane za październik:
Cytuj:
Inflacja w X wyniosła rdr 2,1 proc., a mdm 0,5 proc. - GUS
(...)
Kod:
                  październik  październik   wrzesień  wrzesień
                  rdr          mdm           rdr       mdm
INFLACJA OGÓŁEM   2,1          0,5           2,2       0,4

(...)


Mamy więc spadek rok-do-roku i wzrost miesiąc-do-miesiąca. W każdym razie zauważalnego wzrostu inflacji na razie nie widać.


Najnowsze dane za listopad: 2,5 rdr, 0,5 mdm.

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przyznać, że Małgosiaa miała rację :brawo:


Pn gru 11, 2017 15:43
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Najnowsze dane za listopad: 2,5 rdr, 0,5 mdm.

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przyznać, że Małgosiaa miała rację :brawo:

Wcale mnie to nie cieszy. Uwierz mi, wolałabym nie mieć racji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 11, 2017 16:31
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
mikkel napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Mam jedynie nadzieję, że Kaczyński stracił cierpliwość do Macierewicza i przy okazji rekonstrukcji rządu uwoli polską armię od tego oszołoma.


To nie jest kwestia cierpliwości czy jej braku.
Kaczyński dawno by się Macierewicza pozbył.
Ale nie po to Macierewicz przejmował archiwa WSI i nie po to gnał ze Smoleńska do Warszawy (co niektórzy błędnie interpretują jako ucieczkę ze strachu), zanim klucze od tego i tamtego sejfu dostana się w ręce ludzi PO, aby teraz być tak po prostu ofiarą braku cierpliwości albo innych humorów Kaczyńskiego.

Macierewicz, gdy premier Olszewski zlecił mu sporządzenie listy agentów SB tzw "lista Macierewicza", to całe ciężarówki akt esbeckich zwoził do sobie jedynie znanego miejsca ich przechowywania. Zapewne zawierają dokumenty, które powodują bezkarność i niemożność pozbycia się Macierewicza.


Pn gru 11, 2017 16:43

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Gdyby się w 1992 roku udało pozbyć agentów, nie stracilibyśmy tylu lat. Tylko prezydent Wałęsa okazał się bardzo małym człowiekiem. To że był kiedyś "Bolkiem" za czasów swej młodości to pikuś; przeraża to co zrobił za swej prezydentury.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 11, 2017 16:47
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Andy72 napisał(a):
Gdyby się w 1992 roku udało pozbyć agentów, nie stracilibyśmy tylu lat. Tylko prezydent Wałęsa okazał się bardzo małym człowiekiem. To że był kiedyś "Bolkiem" za czasów swej młodości to pikuś; przeraża to co zrobił za swej prezydentury.

A co miał TW wywieźć na Madagaskar?.....duchownych także?


Pn gru 11, 2017 16:50

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Macierewicz, gdy premier Olszewski zlecił mu sporządzenie listy agentów SB tzw "lista Macierewicza", to całe ciężarówki akt esbeckich zwoził do sobie jedynie znanego miejsca ich przechowywania. Zapewne zawierają dokumenty, które powodują bezkarność i niemożność pozbycia się Macierewicza.


No właśnie.
I teraz ma całe dossier.
Kto z kim się spotykał i kto z kim sypiał.
SB tym przecież bardzo skrupulatnie się zajmowała.
I właściwie o wszystkich, nawet o bardzo niewiele znaczących politykach, gromadziła tego typu informacje. Na zapas. I na wszelki wypadek.
Nawet o tych, którzy 13 grudnia... spali do południa.


Pn gru 11, 2017 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
A co miał TW wywieźć na Madagaskar?.....duchownych także?

Wystarczyło by że by ujawnił, duchownych także! To było by i dla ich dobra, bo już by ich nikt nie szantażował i nie byli by sterowanymi marionetkami.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn gru 11, 2017 16:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Najnowsze dane za listopad: 2,5 rdr, 0,5 mdm.

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przyznać, że Małgosiaa miała rację :brawo:

Wcale mnie to nie cieszy. Uwierz mi, wolałabym nie mieć racji.


Twoją rację jeszcze jestem w stanie odżałować, gorzej, że mikkel miał rację i Macierewicz zostaje (zresztą Szyszko, Jurgiel i Waszczykowski też). Jeden plusik, że i Streżyńska zostaje.


Pn gru 11, 2017 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Chcialbym zadac pytanie zwolennikom PiS na tym forum, dlaczego uwazacie ze Macierewicz jest dobrym czlowiekiem na swoim stanowisku, bo ja musze przyznac ze tego zupelnie nie rozumiem.


Pn gru 11, 2017 20:40
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Chcialbym zadac pytanie zwolennikom PiS na tym forum, dlaczego uwazacie ze Macierewicz jest dobrym czlowiekiem na swoim stanowisku, bo ja musze przyznac ze tego zupelnie nie rozumiem.
To może najpierw podaj, dlaczego twoim zdaniem jest złym, żeby było z czym dyskutować.

Na razie, mogę ci odpowiedzieć, że to dlatego, że Rosja jest na wschodzie, a Niemcy na zachodzie.


Pn gru 11, 2017 20:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Marek_Piotrowski napisał(a):
Dzięki Bogu że ktoś taki jest w naszym państwie.

...i w Antoniego Macierewicza, najlepszego ministra obrony w historii.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 11, 2017 21:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nowe Credo :-D

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn gru 11, 2017 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ksen napisał(a):
To może najpierw podaj, dlaczego twoim zdaniem jest złym, żeby było z czym dyskutować.

OK.
Niezbyt chronologicznie, ale moze od najwazniejszych powodow wg. mnie :
- ciagle przedluzany konflikt z prezydentem,
- dziki balagan w MON ujawniony w ciagu cwiczen Dragon 17,
- czystka wsrod wyzszych dowodcow wojskowych z powodow czysto uznaniowych,
- zle prowadzenie zakupu niezbednego uzbrojenia,
- dmuchany budzet MON w ktory wliczane sa wydatki nie wojskowe, a wlasciwe wydatki na uzbrojenie spadaja,
- bezsensowne wypowiedzi w mediach, ktore torpeduja np biezace dzialania zakupowe MON - ostatni przyklad rakiety Patriot,
- otaczanie sie mlodymi ludzmi bez zadnego doswiadczenia wojskowego i forsowanie ich na wysokie stanowiska w MON, co sugeruje sklonnosci homoseksualne.
- sposob zerwania kontraktu na Caracale, ktory zrobil Polsce wroga z Francji.
- zabieranie doswiadczonych oficerow, nowego uzbrojenia i wyposazenia z jednostek liniowych na rzecz jednostek OT.
Z tego co na szybko przychodzi mi do glowy.


Pn gru 11, 2017 23:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL