Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508 ... 968  Następna strona
 Przegląd prasy i Aktualności 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Co do tych oskarzen o zdrade to juz tu chyba pisalem ze widze w niektorych Polakach calkowity odlot od rzeczywistosci ktory przejawia sie w braku zrozumienia prostego faktu ze Polska wstepujac do Unii oddala jakas czesc niepodleglosci, a z drugiej strony stala sie czescia organizacji panstw europejskich ktorej instytucje sa jednoczesnie instytucjami czesciowo polskimi, tak jak odwracajac kota ogonem np sedziowie polscy sa rowniez sedziami unijnymi. W zwiazku z tym zadne skargi do instytucji unijnych na to co dzieje sie w Polsce na niwie takiej czy owakiej nie sa zdrada, bo sa skargami do forum ktorego czescia jest Polska.


To nie jest żaden odlot, a celowe, zaplanowane działanie.
Sądzisz, że oni tego wszystkiego nie rozumieją? To złudzenie - doskonale o tym wiedzą.
Mówienie o "zdradzie" ma zupełnie konkretny cel. Czy ktoś nie pojmuje, kto w obecnej sytuacji jest zdrajcą? I kto uosabia współczesną Targowicę? Może dziecko przed podstawowym kursem z historii.
Wszyscy inni doskonale zdają sobie sprawę czym jest zdrada. Albo czym jest krzywoprzysięstwo. Przypisywanie zdrady przeciwnikom to uderzenie wyprzedzające, służy temu, aby rozmiękczyć i zneutralizować identyczny zarzut (tyle, że prawdziwy) podniesiony wobec nich samych. To znana i sprawdzona taktyka. Z powodzeniem stosował ją na przykład Stalin.

Gdybym dziś oskarżył kogoś o bycie oszustem. A jutro ten sam ktoś próbowałby opowiedzieć światu, że w rzeczywistości to ja wyłudziłem od niego pieniądze. Jakie będzie oddziaływanie jego oświadczenia bez oraz w świetle mojej wcześniejszej deklaracji?

Popatrzmy po co na przykład PiS od lat trąbi światu, że środowisko PO to aferzyści, złodzieje?
Trąbią i trąbią. Od lat i bez ustanku.
A żadnego złodzieja do tej pory nie złapali. Żeby choć jednego skazali, choć jednemu postawili konkretne, nie budzące wątpliwości zarzuty. Zero, same dęte sprawy i naciągane oskarżenia. Mają w rękach cały aparat ścigania, specjalnie napisane ustawy. I nic?
Aż tu nagle łapie się takiego senatora Koguta. Senator Kogut jest akurat z ich własnej formacji. Od lat polują na opozycję. A w sidła wpada prominentny przedstawiciel "dobrej zmiany"?
Ale czy ktoś teraz mówi, że PiS to aferzyści i złodzieje? Co najwyżej powie się, że "prawo jest równe dla wszystkich". Albo jakiś inny frazes.
A przecież pomiędzy jednym i drugim sformułowaniem jest jakościowa przepaść.

Ogłaszają więc światu, że opozycja fałszowała wybory, że kradła i łamała Konstytucję, że strzelała do ludzi, że to zdrajcy i Targowica.
Po co to wszystko?
Czy to tylko "odlot od rzeczywistości"?


Cz gru 21, 2017 7:34
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Propaganda ma rozmiekczyc umysly. W Polsce dziala, poza Polska licza sie fakty. Nikogo tam nie omamia. A jak kasy zabraknie to bedzie to wina Tuska.
Pewnie na to licza, zeby odrodzic Wielka Polske Mrzonek Bez Unii.

Na taki durny pomysl nawet Orban nie wpadl.


Cz gru 21, 2017 7:47
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
subadam napisał(a):
Nie chodzi o zadne sankcje, do ktorych droga niepewna i daleka zreszta mam nadzieje ze nie zostana uchwalone, chodzi o przyszly budzet Unii ktory bedzie uchwalany w 18 r i z ktorego Polska fige z petelka zobaczy gdy bedzie w procedurze par 7 pkt 1.

LOL
Czytałeś ten artykuł traktatu o UE? Dopóki Rada Europy jednomyślnie nie orzeknie na podstawie tego artykułu o wprowadzeniu takiej sankcji wobec Polski, iż nie dostanie pieniędzy z UE, dopóty nikt nie ma prawa pozbawić Polski nawet jednego centa, który się nam należy z unijnego budżetu. :D


Cz gru 21, 2017 7:52
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Choćby i centa nie zabrali, to zabiorą unijne instytucje, jak choćby negocjowany w marcu Europejski Bank Centralny, na który już w warszawie szykowano lokalizację.
Albo będziemy dopłacać inwestorom jak dopłacono Mercedesowi - czyli reprywatyzacja i nacjonalizacjaw praktyce, nie w obiecankach
https://oko.press/rzad-daje-mercedesowi-81-mln/

Będzie z tego wielki śmiech - gorzki, bo śmieje się ten, kto ostatni się śmieje...


Cz gru 21, 2017 8:29

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Albo będziemy dopłacać inwestorom jak dopłacono Mercedesowi


Jeżeli reżim coś obiecuje, to jest niemal pewne, że na 99% kłamie i będzie dokładnie odwrotnie.
Ponieważ obiecywał ( i o dziwo nadal to robi) wsparcie dla najmniejszych (i w dodatku rodzimych) firm, więc nic dziwnego, że pomaga Mercedesowi.


Cz gru 21, 2017 8:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
subadam napisał(a):
Nie chodzi o zadne sankcje, do ktorych droga niepewna i daleka zreszta mam nadzieje ze nie zostana uchwalone, chodzi o przyszly budzet Unii ktory bedzie uchwalany w 18 r i z ktorego Polska fige z petelka zobaczy gdy bedzie w procedurze par 7 pkt 1.

LOL
Czytałeś ten artykuł traktatu o UE? Dopóki Rada Europy jednomyślnie nie orzeknie na podstawie tego artykułu o wprowadzeniu takiej sankcji wobec Polski, iż nie dostanie pieniędzy z UE, dopóty nikt nie ma prawa pozbawić Polski nawet jednego centa, który się nam należy z unijnego budżetu. :D


Możesz mieć rację, UE to nie USA za Reagana, który potrafił wprowadzić konkretne sankcje na PRL po wprowadzeniu stanu wojennego.

Ale taki zamęt wpływa negatywnie na ratingi i odbija się negatywnie na inwestycjach, szczególnie prywatnych. Myślę, że Prezes to zrozumiał i Morawiecki od przyszłego roku wystartuje z kontrofensywą. Zobaczymy, czy uda mu się sprzedać w UE pisowskie pomysły na sądownictwo :?


Cz gru 21, 2017 9:05
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
SweetChild napisał(a):
Myślę, że Prezes to zrozumiał i Morawiecki od przyszłego roku wystartuje z kontrofensywą.

Myślę, że się mylisz - jedyny cel jaki przyświeca prezesowi to odwet na zdradzieckich mordach, kanaliach, którzy zabili mu brata.


Cz gru 21, 2017 10:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
A tak poza tym to kto chciałby wchodzić w sojusze z włodarzami kraju, w którym najpierw przez 3 miesiąće grilluje się "najlepszą panią premier" a potem nagle zrzuca się z urzędu i degraduje? Wyznawcom wszystko jest jedno ale co z potencjalnymi sojusznikami? Czy Kaczyńskiemu można zaufać, skoro on sam tak traktuje swoich podwładnych? Przecież to poszło w świat.

Szkoda że Johnny już się tu nie udziela... szanuję w nim to, że umiał się chyba przyznać do błędu a jednocześnie współczuję.


Cz gru 21, 2017 11:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Myślę, że się mylisz - jedyny cel jaki przyświeca prezesowi to odwet na zdradzieckich mordach, kanaliach, którzy zabili mu brata.

Tego pewnie nie rozstrzygniemy.

Ukyo napisał(a):
A tak poza tym to kto chciałby wchodzić w sojusze z włodarzami kraju, w którym najpierw przez 3 miesiąće grilluje się "najlepszą panią premier" a potem nagle zrzuca się z urzędu i degraduje? Wyznawcom wszystko jest jedno ale co z potencjalnymi sojusznikami? Czy Kaczyńskiemu można zaufać, skoro on sam tak traktuje swoich podwładnych? Przecież to poszło w świat.

Właśnie o tym przekonamy się w najbliższych miesiącach. Na mój gust styl zmiany premiera nie był zły, ale oczywiście nie wiem, co myślą przywódcy innych krajów europejskich.

Ukyo napisał(a):
Szkoda że Johnny już się tu nie udziela... szanuję w nim to, że umiał się chyba przyznać do błędu a jednocześnie współczuję.

Nie wiem, czy bardziej pomylił się Johnny99 bijąc w rząd PO czy ci (wśród nich może i ja...), którzy uważali go za pisowca. W każdym razie szkoda, że już się tu nie udziela, ale może tylko przejściowo.


Cz gru 21, 2017 13:42
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ukyo napisał(a):
A tak poza tym to kto chciałby wchodzić w sojusze z włodarzami kraju, w którym najpierw przez 3 miesiąće grilluje się "najlepszą panią premier" a potem nagle zrzuca się z urzędu i degraduje? Wyznawcom wszystko jest jedno ale co z potencjalnymi sojusznikami? Czy Kaczyńskiemu można zaufać, skoro on sam tak traktuje swoich podwładnych? Przecież to poszło w świat.

Cytuj:
Właśnie o tym przekonamy się w najbliższych miesiącach. Na mój gust styl zmiany premiera nie był zły, ale oczywiście nie wiem, co myślą przywódcy innych krajów europejskich.

A czym, poza płcią i garniturkiem, ta zamiana skutkuje?


Cz gru 21, 2017 14:07

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
A czym, poza płcią i garniturkiem, ta zamiana skutkuje?

Nie wiem, może niczym, dlatego pisałem, że przekonamy się w najbliższych miesiącach.


Cz gru 21, 2017 14:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
A czym, poza płcią i garniturkiem, ta zamiana skutkuje?


Tym, że oficjalna struktura władzy nieco przybliżyła się do faktycznej struktury władzy. Dla partnerów zagranicznych ważne jest wiedzieć, czy osoba, z którą prowadzą rozmowy, jest heroldem, posłem, czy też osobą sprawującą faktyczną władzę. Wprawdzie nadal nie ma tego ostatniego, ale jednak szczebel - dwa wyżej od dotychczasowej "pełniącej obowiązki premier".

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz gru 21, 2017 14:39
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
bert04 napisał(a):
Alus napisał(a):
A czym, poza płcią i garniturkiem, ta zamiana skutkuje?


Tym, że oficjalna struktura władzy nieco przybliżyła się do faktycznej struktury władzy. Dla partnerów zagranicznych ważne jest wiedzieć, czy osoba, z którą prowadzą rozmowy, jest heroldem, posłem, czy też osobą sprawującą faktyczną władzę. Wprawdzie nadal nie ma tego ostatniego, ale jednak szczebel - dwa wyżej od dotychczasowej "pełniącej obowiązki premier".

Pełniąca obowiązki nie uciekała ze szczytu UE, nawet w tedy, gdy musiała przełknąć gorycz porażki 27:1.


Cz gru 21, 2017 15:09

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
LOL
Czytałeś ten artykuł traktatu o UE? Dopóki Rada Europy jednomyślnie nie orzeknie na podstawie tego artykułu o wprowadzeniu takiej sankcji wobec Polski, iż nie dostanie pieniędzy z UE, dopóty nikt nie ma prawa pozbawić Polski nawet jednego centa, który się nam należy z unijnego budżetu. :D


Hmm, a ile Polsce sie nalezy ?
I ile Polska wplaca do tego budzetu?


Cz gru 21, 2017 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Pełniąca obowiązki nie uciekała ze szczytu UE, nawet w tedy, gdy musiała przełknąć gorycz porażki 27:1.


A czemuż by miała uciekać i z kim by miała rozmawiać, skoro nawet przy tworzeniu swojego "autorskiego" rządu obecna nie była? Wypełniła rolę herolda podczas 27:1 i tyle, bukiet kwiatów jej za to.

Natomiast, niezależnie od efektu wizerunkowego, "pełniący obowiązki" na jakieś konsultacje ze swoim prezesem wezwany został. Powodów się prędko nie dowiemy, jednak w obecnej hierarchii niemiłościwie panującej nam partii samo takie wezwanie - to już zaszczyt.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Cz gru 21, 2017 15:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14508 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508 ... 968  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL