Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
PiS zdobywa 39 proc. poparcia, PO 23 proc. Na trzecim miejscu plasuje się Kukiz'15 zdobywając 9 proc. głosów. Do Sejmu wejdą też .Nowoczesna, która zdobyła 7 proc. głosów, a także PSL z 5,2 proc. poparciem.

Podoba mi się taki wynik. Wreszcie komuniści wypadli z Sejmu.


N paź 25, 2015 21:05
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Idziemy na wybory
Kukiz z tak dużym poparciem. Tylko kolejną hołotę wprowadził do Sejmu.

Mam nadzieję, że po podliczeniu wyników chociaż tym komunistom wynik nie wzrośnie. Będzie jakiś pozytyw wyborów.
Niestety poza tym są same minusy - szczególnie samodzielne rządy jednej partii. Przejdzie każda głupota, którą wymyślą.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N paź 25, 2015 22:00
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Cytuj:
PiS zdobywa 39 proc. poparcia, PO 23 proc. Na trzecim miejscu plasuje się Kukiz'15 zdobywając 9 proc. głosów. Do Sejmu wejdą też .Nowoczesna, która zdobyła 7 proc. głosów, a także PSL z 5,2 proc. poparciem.
Podoba mi się taki wynik. Wreszcie komuniści wypadli z Sejmu.
To nie jest zdrowe, kiedy nie ma żadnej lewicy w parlamencie. Do tego jedna partia mająca większość sejmową, a nieokreślony programowo Kukiz aż 9% (będzie podobnie jak PPP?). Ogólnie - to niedobry wynik. Co prawda, od 1989 widzieliśmy gorsze, ale jakoś mnie nie pociesza.


N paź 25, 2015 22:31
Post Re: Idziemy na wybory
Tak, mnie też szkoda Zandberga. Ale co poradzisz, jak Miller jest zwykłym draniem pazernym na władzę, a nie mężem stanu.

A tutaj, proszę: strategia K'15


N paź 25, 2015 22:35
Post Re: Idziemy na wybory
ErgoProxy napisał(a):
A tutaj, proszę: strategia K'15
Dzięki. Nie rozumiem, czemu mówił, że nie ma programu.


N paź 25, 2015 22:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Idziemy na wybory
Mam nadzieję, że PiS stworzy prawo całkowicie chroniące życie ludzkie, rodzinę i wspierające Polskę. Trzeba stworzyć Konstytucję, która będzie bardziej osadzona na wartościach katolickich, o których wiemy, że są dobre.


N paź 25, 2015 23:03
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
akruk napisał(a):
Nie rozumiem, czemu mówił, że nie ma programu.

On robi rozróżnienie między programem a strategią. Program partyjny to według niego ściema, której i tak nikt nie realizuje, a strategia... cholera wie właściwie. Chyba chodzi o to, że on zgromadził pod swoim szyldem wiele środowisk z różnymi programami, od KoLibra po Kornela Morawieckiego, no i nie mógł im dyktować, punkt po punkcie, czego od nich oczekuje, boby towarzystwo się rozeszło.


N paź 25, 2015 23:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Idziemy na wybory
akruk napisał(a):
To nie jest zdrowe, kiedy nie ma żadnej lewicy w parlamencie.

A PiS to, co? Sok z dyni?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N paź 25, 2015 23:08
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Idziemy na wybory
mamy wreszcie koniec " irlandzkich cudow gospodarczych " .
no i pierwszy raz w powojennej historii Polski bolszewicka holota za burta .


N paź 25, 2015 23:31
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
medieval_man napisał(a):
akruk napisał(a):
To nie jest zdrowe, kiedy nie ma żadnej lewicy w parlamencie.
A PiS to, co? Sok z dyni?

"Szanowni państwo, dziesięć lat i dwa dni temu Lech Kaczyński został wybrany prezydentem Rzeczypospolitej. Mówię o tym nie tylko dlatego, że właśnie minęła dziesiąta rocznica. Mówię dlatego, że bez niego nie byłoby nas tutaj, bez niego nie byłoby zjednoczonej prawicy, nie byłoby PiS."
-- Kto dzisiaj tak powiedział w swoim sztabie wyborczym?


N paź 25, 2015 23:44
Post Re: Idziemy na wybory
ErgoProxy napisał(a):
Program partyjny to według niego ściema, której i tak nikt nie realizuje, a strategia... cholera wie właściwie. Chyba chodzi o to, że on zgromadził pod swoim szyldem wiele środowisk z różnymi programami, od KoLibra po Kornela Morawieckiego, no i nie mógł im dyktować, punkt po punkcie, czego od nich oczekuje, boby towarzystwo się rozeszło.
:(

Swoją drogą bardzo ciekawe wyniki wśród najmłodszych wiekiem wyborców, w grupie wiekowej 18-29 lat. Ponad połowa wszystkich głosów to te trzy partie:
26,6% - PiS
20,6% - Kukiz'15
16,8% - KORWiN
Materiał do przemyślenia przed kolejnymi wyborami.


Pn paź 26, 2015 0:01
Post Re: Idziemy na wybory
Na wspólny mianownik pasuje "odchylenie patriotyczne". : ) Zdaje się, że młodzi czują, że kapitał wypływa z kraju, zamiast się w nim akumulować i że starzy są już ustawieni do końca życia, a im zostawią choćby potop.

A jeśli sprawdzą się predykcje Friedmana, a za nim pilastra, że Rosja wkrótce padnie, to się może przydać.


Pn paź 26, 2015 0:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 3:30
Posty: 273
Post Re: Idziemy na wybory
PO powinno odpowiedzieć przed trybunałem stanu za te oszustwa i kradzieże. Dlaczego, aż taki duży wynik uzyskała partia złodziei i oszustów?
Za Nowicką(ZL) schował się obłudny Palikot i Miller.
Kukizowi dano szansę, ale mam wrażenie że on tego po prostu nie ogarnia, tej polityk. To wszystko go przerasta. Kukiz sam nie dowierza, że wszedł do sejmu. Mam nadzieję, że będzie uczciwy.
Mikke miał za duże ambicje w dosyć podeszłym wieku, na początku chciał zostać prezydentem, teraz premierem. Nic nie wyszło. Wątpię aby Polacy chcieliby drugiej Białorusi w Polsce.
Młodzi Polacy dali szansę PiS'owi zobaczymy jak się sprawdzi w praktyce. Notabene nie tylko ta grupa, każda grupa wiekowa uzyskała większość dla PiS. I także ludzie wykształceni dali szansę PiS'owi. Czas pokaże.
NowoczesnaPO, dziwie się że zdobyli tak dużo procent. No ale czas platformy się kończy, więc trzeba zmienić tylko nazwę "aby po kryjomu okradać polaków". "Ciemny lud to kupi".
PSL, co tu dużo mówić "panna lekkich obyczajów" - PO. Z kim przystajesz takim się stajesz. Brak pomysłu na siebie. Można by rzec "tonący brzytwy się chwyta". A to ciekawe czy weszli do sejmu? Poczekajmy na oficjalne wyniki.
PiS, oczarował polaków wielkimi priorytetami i zapomogami. Najmniejsze zło w tym całym syfie.
Zandberg kto to?
Grzegorz Braun - szkoda że tak mało. Ciekawa osoba, ale... wiadomo jak to w Polsce.
Lewica wymarła na polskiej scenie politycznej.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FAŁSZU, PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM. G.Orwell.


Pn paź 26, 2015 1:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 04, 2015 3:30
Posty: 273
Post Re: Idziemy na wybory
A i dodam, ze frekwencją jestem pozytywnie zaskoczony. Ciekawe ile procent głosów zostało oddanych nieważnie.

_________________
W CZASACH POWSZECHNEGO FAŁSZU, PISANIE PRAWDY JEST CZYNEM REWOLUCYJNYM. G.Orwell.


Pn paź 26, 2015 3:04
Zobacz profil
Post Re: Idziemy na wybory
Jesli PiS bedzie mogl rzadzic samodzielnie, to ja im i Polakom gratuluje. Nareszcie im zadne PO nie bedzie bruzdzic w realizacji programu wyborczego i bajecznych obietnic wyborczych! Prezydenta juz poprzednio mieli wlasnego.
Bardzo mnie ciekawi, od jakich ustaw zaczna? Typuje, ze od obniezenia wieku emerytalnego, zeby prezydenta ucieszyc. Potem, mam nadzieje, pojdzie te 500 zl na dziecko i budowa 3mln tanich mieszkan, zeby te dzieci mialy gdzie mieszkac. I zeby nie bylo za najdalej 4 lata, ze nie zdazyli, bo im ktos znowu przeszkodzil.
No a potem juz to, na co wszyscy czekaja: calkowity zakaz aborcji, in vizro, moze finansowanie Kosciola z budzetu?
Chyba sciagne na dysk ich program wyborczy i bede im kibicowac w realizacji.
No i oczywiscie, zadnych afer!

Nie bardzo rozumiem, co chca majstrowac przy Konstytucji, ale nie powini zmarnowac szansy uleczenia finansowania lecznictwa (chyba tez mialo byc z budzetu a nie z NFZ: dla mnie to typowo lewicowe rozwiazanie - no, sle jak PiS uwaza siebie za prawice, to niewatpliwie nia jest), czyli zadnych kolejek do lekarzy, moze nawet KRUS zlikwiduja, zeby wszyscy byli rowni w obowiazku skladek W koncu nie musza sie liczyc z PSL
No i za 4 lata mamy mlodych Polakow z zagranicy znowu w kraju, bo prezydent bedzie mogl wreszcie im przekazac dobra nowine, ze kraj bez ruin i tanie mieszkania na nich czekaja. A ci w kraju przeciez zostana, bo te partie sami wybrali.

Naprawde nie moge sie doczekac, od jakich ustaw PiS zacznie.

Tzn ja wiem, ze zacznie od rozdawania stolkow i synekur, no ale tak kazda partia zaczynala.


Pn paź 26, 2015 3:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL