Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
E tam. Jak się wizja krachu nie spełni "na koniec 2017r, a już na pewno w 2018r", to po prostu poprawią daty. :)


Wt lis 07, 2017 15:45

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Zadnego krachu nie bedzie dopuki swiatowa koniunktura bedzie sie utrzymywac, a to moze potrwac jeszcze dobrych kilka lat, z moich obserwacji kryzysy przychodza w odstepach okolo 10 letnich. to by dawalo jeszcze 3 do 5 lat dobrej koniunktury ( bo nie sprawdzalem kiedy dokladnie zaczal sie wzrost.)


Wt lis 07, 2017 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Konieczne jest wyznaczenie orientacyjnej daty kryzysu. Przynajmniej polskiej gospodarki. Wpływowi politycy opozycyjni powinni to wymusić na Angeli i Macaronie. W ten sposób sprawdziłoby się czarnowidzenie totalitarnych, PIS utraciłoby poparcie, a totalitarni mogliby obiecywać powrót niemieckich kolonizatorów przynoszących worki eurosów.
Powyższą sztukę opanowali kapłani Egipscy wywołując zaćmienie. A przecież Grześ i Rysio są niemal genialni.


Śr lis 08, 2017 9:20
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
Przynajmniej polskiej gospodarki. Wpływowi politycy opozycyjni powinni to wymusić na Angeli i Macaronie.
Aha. Czyli już wiemy, jak genpaci będą tłumaczyli swoje gospodarcze porażki. „To wina schedy po PO” już się przejadło i nie jest wiarygodne.
Cytuj:
Powyższą sztukę opanowali kapłani Egipscy wywołując zaćmienie.
Oczywiscie niczego takiego nie było i jest to fantazja autorów książek o Egipcie. To raz. Dwa – zastanów się nad tą analogią jeszcze raz, bo niechcący powiedziałeś dokładną odwrotność tego, co chciałeś.


Śr lis 08, 2017 9:47

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Czyli już wiemy, jak genpaci będą tłumaczyli swoje gospodarcze porażki.
Na razie to są porażki PO (i śmieszne wypowiedzi sprzed dwu lat, kiedy mowili jak to "się nie da" zrobić tego, co zrobiło PiS - teraz już sami to obiecują). I - niestety - PO w ogóle swoich porażek nie tłumaczy.
Ale zaczynają je tłumaczyć sądy...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lis 08, 2017 11:03
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
A tak na marginesie - od żadnego oponenta PiS nie padały tak plugawe słowa wobec PAD, jak aktualnie padają od wyborców PAD i PiS


Nie mogę się zgodzić z tą oceną.
I to podwójnie.
Po pierwsze określenia "zdrajca" albo "oszust" padały ze strony oponentów PAD i PiS.
Ale zastanówmy się czy te określenia można tak po prostu nazywać "plugawymi"?
Czy nie są one - przynajmniej w jakimś stopniu - usprawiedliwione?
Otóż PAD jest bezpośrednio winien zamachu na porządek konstytucyjny w naszym państwie i de facto winien obalenia konstytucyjnego organu władzy jakim był istniejący do grudnia ub. r Trybunał Konstytucyjny. Jest winien splugawienia Konstytucji, która dla każdego obywatela, a szczególnie dla przywódcy, powinna być najważniejszym świeckim prawem.
Jak mamy nazywać takiego polityka?
Czy określenie "zdrajca" nie jest po prostu nazwaniem rzeczy po imieniu.
Dlaczego mielibyśmy się cackać w naszych ocenach i używać eufemizmów?
Prezydent Duda zdradził Konstytucję i swoimi działaniami ugodził w najżywotniejsze interesy naszego państwa.
A co do oszusta.
Kto z nas nie pamięta, jak PAD obiecywał w kampanii wyborczej przewalutowanie kredytów frankowych po cenie zakupu. Jak mówił, że gdy będą wam opowiadać, że to niemożliwe: nie wierzcie! Po wyborach PAD nagle doszedł do wniosku, że to zrujnowałoby finanse państwa. Wcześniej o tym nie wiedział? Ktoś uwierzy?
Jak więc mamy nazywać polityków, którzy oszukują, kłamią?
Wprowadzanie innych w błąd celem uzyskania korzyści jest przestępstwem zdefiniowanym w kodeksie karnym.
Czy polityk może zdobywać stanowisko wyłudzając nasze głosy poprzez rzucanie obietnic, których nie ma zamiaru spełnić?


So lis 11, 2017 9:42
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
mikkel napisał(a):
Alus napisał(a):
A tak na marginesie - od żadnego oponenta PiS nie padały tak plugawe słowa wobec PAD, jak aktualnie padają od wyborców PAD i PiS


Nie mogę się zgodzić z tą oceną.
I to podwójnie.
Po pierwsze określenia "zdrajca" albo "oszust" padały ze strony oponentów PAD i PiS.
Ale zastanówmy się czy te określenia można tak po prostu nazywać "plugawymi"?
Czy nie są one usprawiedliwione?
Otóż PAD jest bezpośrednio winien zamachu na porządek konstytucyjny w naszym państwie i de facto winien obalenia konstytucyjnego organu władzy jakim był istniejący do grudnia ub. r Trybunał Konstytucyjny. Jest winien splugawienia Konstytucji, która dla każdego obywatela, a szczególnie dla przywódcy, powinna być najważniejszym świeckim prawem.
Jak mamy nazywać takiego polityka?
Czy określenie "zdrajca" nie jest po prostu nazwaniem rzeczy po imieniu.
Dlaczego mielibyśmy się cackać w naszych ocenach i używać eufemizmów?
Prezydent Duda zdradził Konstytucję i swoimi działaniami ugodził w najżywotniejsze interesy naszego państwa.
A co do oszusta.
Kto z nas nie pamięta, jak PAD obiecywał w kampanii wyborczej przewalutowanie kredytów frankowych po cenie zakupu. Jak mówił, że gdy będą wam opowiadać, że to niemożliwe: nie wierzcie! Po wyborach PAD nagle doszedł do wniosku, że to zrujnowałoby finanse państwa. Wcześniej o tym nie wiedział? Ktoś uwierzy?
Jak więc mamy nazywać polityków, którzy oszukują, kłamią?
Wprowadzanie innych w błąd celem uzyskania korzyści jest przestępstwem zdefiniowanym w kodeksie karnym.
Czy polityk może zdobywać stanowisko wyłudzając nasze głosy poprzez rzucanie obietnic, których nie ma zamiaru spełnić?

Owszem "zdrajca" padało, ale "zaprzaniec, gnida, wsza", a ostatnio
http://natemat.pl/222443,pozwala-pan-si ... wypowiedzi
To już druga pierwsza dama obrażana przez ludzi z obozu dobrej zmiany.
Na PAD to dopiero się sypnie hejt po dzisiejszych obchodach Święta Niepodległości w towarzystwie Tuska.


So lis 11, 2017 9:55

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
To już druga pierwsza dama obrażana przez ludzi z obozu dobrej zmiany.
Na PAD to dopiero się sypnie hejt po dzisiejszych obchodach Święta Niepodległości w towarzystwie Tuska.


No dobrze, ale czy uważasz, że PAD nagle przejrzał na oczy?
Zrozumiał, że nie da się trwale budować polskiej przyszłości na słabo wykształconym, zacofanym i pełnym kompleksów elektoracie PiS-u, który go samego wyniósł do władzy? Że nagle zwróci się także do reszty Polaków?
Wprawdzie przykład św. Pawła pokazuje, że możliwa jest przemiana nawet najbardziej zatwardziałego grzesznika, ale ja osobiście w taką przemianę A. Dudy raczej nie wierzę.


So lis 11, 2017 10:13
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
mikkel napisał(a):
Alus napisał(a):
To już druga pierwsza dama obrażana przez ludzi z obozu dobrej zmiany.
Na PAD to dopiero się sypnie hejt po dzisiejszych obchodach Święta Niepodległości w towarzystwie Tuska.


No dobrze, ale czy uważasz, że PAD nagle przejrzał na oczy?
Zrozumiał, że nie da się trwale budować polskiej przyszłości na słabo wykształconym, zacofanym i pełnym kompleksów elektoracie PiS-u, który go samego wyniósł do władzy? Że nagle zwróci się także do reszty Polaków?
Wprawdzie przykład św. Pawła pokazuje, że możliwa jest przemiana nawet najbardziej zatwardziałego grzesznika, ale ja osobiście w taką przemianę A. Dudy raczej nie wierzę.

Ja nie rozważam czy PAD przejrzał na oczy, czy prowadzi jedynie osobiste rozgrywki wewnątrz partyjne.
Ukazuję jedynie jak ponoć kierująca sie chrześcijańskimi wartościami dobra zmiana rzuca się jak ohydna dzika zgraja na jednego ze swoich, gdy ten nie mówi z nimi jednym głosem.


So lis 11, 2017 10:31
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):


Jakiej odmiany? Odmiana byłaby, gdyby Cezary Mech twierdził, że zmniejszanie luki VAT jest niekorzystne dla polskiej gospodarki.

A tutaj można dowiedzieć się trochę więcej na temat poglądów Cezarego Mecha (mój ulubieniec, zaraz za Januszem Szewczakiem). Jak kiedyś on i jemu podobni dorwą się do sterów, to zapewne i ekonomicznie wstaniemy z kolan :evil:

Zachwyty nad ściągalnością VAT ostro gasi doradca PiS, prof Witold Modzelewski
https://wpolityce.pl/gospodarka/366614- ... ich-wrocic


N lis 12, 2017 10:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie tyle gasi, ile wskazuje jak wiele jeszcze można i należy zrobić.

No cóż, szklanka może być w połowie pusta ...
Można starać się działać dla dobra Polski, lub tylko potępiać i krytykować.
Każdy dokonuje własnego wyboru.


Pn lis 13, 2017 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Zachwyty nad ściągalnością VAT ostro gasi doradca PiS, prof Witold Modzelewski (...)

Kolejny przedstawiciel lewego skrzydła PiS, który krytykuje rząd za zbytni liberalizm. Ale mimo to nie nie dostrzegam tego ostrego gaszenia, przynajmniej tam, gdzie padają liczby:
Cytuj:
Modzelewski wskazał, że „pewna poprawa ściągalności podatku od towarów i usług nastąpiła dopiero w tym roku”. Jak zaznaczył, prognozowane dochody z tego podatku w 2017 roku w wysokości 144 mld zł (czyli o prawie 20 mld zł więcej niż w zeszłym roku) prawdopodobnie nie tylko będą wykonane, ale nawet przekroczone.


Pn lis 13, 2017 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Borys: Pracownicze Plany Kapitałowe będą powszechne:
Cytuj:

17.11.2017, Warszawa (PAP) - Jestem przekonany, że Pracownicze Plany Kapitałowe będą powszechne - mówił w piątek prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że do podobnego programu w Wielkiej Brytanii przystąpiło 80 proc. pracowników.
Borys podkreślił, że biorąc pod uwagę konstrukcję programu Pracowniczych Planów Kapitałowych jest przekonany, że w Polsce "ma on szansę się realnie upowszechnić". "Mówimy o systemie absolutnie prywatnym, dobrowolnym" - zaznaczył.
(...)
Borys zaznaczył, że ten system nie ma nic wspólnego z systemem publicznym. "To jest system powszechnego oszczędzania. Jeżeli ja jako pracownik przeznaczę te 2 proc. mojego wynagrodzenia, czyli uwzględniając średnią krajową - 80 zł miesięcznie, ok. 1 tys. zł rocznie, to po kilkudziesięciu latach oszczędzania mam szansę zgromadzić kwotę między 100-200 tys. zł" - dodał.

Szef PFR podkreślił, że nie ma ryzyka, że przyszły rząd mógłby zabrać pieniądze z PPK. "Na takiej samej zasadzie rząd musiałby przyjść powiedzieć +nacjonalizuję depozyty+. Zdarzyło się tak kiedyś w Argentynie. Natomiast tutaj poziom ochrony jest absolutnie najwyższy" - podsumował. (PAP)

Pewnie aby uwiarygodnić PPK, rząd wspaniałomyślnie zabierze sobie tylko 25% haraczu z tego, co jeszcze zostało w OFE. Oczywiście przy pomyślnych wiatrach, bo jak przewagę zdobędzie lewe skrzydło z Kowalczykiem na czele, to obywatelowi nic ze środków w OFE nie zostanie.

Sam program według mnie niezły, ale horyzont czasowy nadal dość odległy. Odkrywcze opowieści o potrzebie budowania kapitalizmu w oparciu o kapitał Morawiecki snuje od dłuższego czasu, ale konkretów ciągle brak.


Pt lis 17, 2017 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Troje (lub trzech) asesorów nie potrafiło udowodnić swojej antypisowości!!


Pt lis 17, 2017 15:41
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie wiem, gdzie to wkleic, ale ma to zwiazek z (nie)chlubna polityka PiSu w sprawach zdrowotnych. Po dwoch latach rzadow sluzba zdrowia jest na dnie, kolejki rosna a ludzie umieraja, bo jesli nie wyzebrza pieniedzy na leczenie, to - mimo placenia skladek - NFZ im leczenia nie sfinansuje.

Cytuj:
Cena za moje życie to niemal 2 miliony złotych! Jak najszybciej muszę przyjąć Soliris – najdroższy lek na świecie, w Polsce nierefundowany. AHUS, czyli atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy zniszczył moje nerki. Już dawno powinnam być po przeszczepie. Niestety bez leczenia Solirisem żaden przeszczep się nie przyjmie. Choroba postawiła mnie pod ścianą. Ile jeszcze wytrzymam bez leku? Boję się o tym myśleć. Mam dzieci, rodzinę – muszę żyć. Proszę, pomóż mi!

Nie wiem, ile czasu mi zostało, bo moja choroba jest tak rzadka, że nawet lekarzom trudno to ocenić. Wiem, że jeśli nie dojdzie do przeszczepu, umrę. Myśl, że nie stać mnie na lek, który uratowałby moje życie, jest okropna. Jeszcze gorsza jest świadomość, że gdybym żyła w innym kraju, ten lek miałabym zrefundowany przez państwo. Niestety Polska jest wśród ostatnich 4 krajów europejskich, które nadal nie finansują leczenia Solirisem...(...)
Od prawie 10 lat dializy zastępują mi nerki. Te długie i głębokie blizny na moich rękach to ślad, który po sobie zostawiły. 3 razy w tygodniu po pracy muszę jeździć do szpitala na 4 godziny dializy – najbardziej wyczerpujące i bolesne godziny w moim codziennym życiu. Najgorsze jest jednak to, że nie mogę być dializowana zawsze, bo każdy rok dializ coraz bardziej wyniszcza mój organizm. Wiem, że mój czas się kończy… Niestety gwarantowane umieszczenie leku na liście leków refundowanych we wrześniu, ponownie zostało wstrzymane...

https://www.siepomaga.pl/dorota-sobczak
Cytuj:
Lekarz stwierdził jednoznacznie, że jeśli syn nie będzie wentylowany, to może dojść do kwasicy metabolicznej i Łukasz umrze w czasie snu. Niestety, wciąż nie dajemy sobie rady z zalegającą wydzieliną, dlatego tak potrzebny jest asystor kaszlu! Łukasz nie ma tego odruchu, jego mięśnie są bardzo wiotkie. Nie siedzi samodzielnie, dlatego potrzebny jest nam też oraz wózek inwalidzki. Mimo próśb NFZ odmawia nam refundacji. Najważniejszy jest jednak asystor, to dla nas sprzęt ratujący życie!
Od dwóch lata mama Łukasza została z synem zupełnie sama. Gdy żył jeszcze tata, było łatwiej, bo w dwójkę zawsze jest łatwiej… Tata Łukasza ciężko pracował, żeby tylko zarobić na leczenie syna. Czasami po kilkunastogodzinnym dniu pracy jeszcze nocami układał cegły w ceglarni. Dwa lata temu wszedł do karetki na własnych nogach. Już z niej nie wrócił… Serce nie wytrzymało.

https://www.siepomaga.pl/dla-lukasza

Czasem mysle, ze tylko taka choroba w rodzinie min Radziwilla, czy premier Szydlo, otworzylaby ich oczy i kase z pieniedzy ktore nie sa ich.
Ale to takze skutek niedofinansowania sluzby zdrowia od lat, ktore obecny minister kiedys pietnowal a dzis....


Pt lis 17, 2017 17:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 485, 486, 487, 488, 489, 490, 491 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL