Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 19:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
I coś z naszego podwórka, Relacja długu publicznego do PKB spadła w '17 więcej niż zakładał rząd, o 2 pkt proc. - MF:
Cytuj:
5.03.2018, Warszawa (PAP) - Relacja długu publicznego do PKB na koniec 2017 roku spadła o ponad 2 pkt proc. wobec zakładanych wcześniej 51,7 proc. PKB - podał resort finansów w stanowisku rządu wobec poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz ustawy o Narodowym Banku Polskim.
(...)

Gorzej, że wiodące spółki skarbu państwa, zaliczyły duże straty, co niezbyt dobrze rokuje na przyszłość
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 01134.html


Wt mar 20, 2018 9:18

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Gorzej, że wiodące spółki skarbu państwa, zaliczyły duże straty, co niezbyt dobrze rokuje na przyszłość
https://www.money.pl/gielda/wiadomosci/ ... 01134.html

Zgodnie z tym, co piszą w artykule, straty spowodowane są przez odpisy, a więc zdarzenia jednorazowe. Ale zobaczymy, co przyszłość przyniesie ;) Faktem jest, że jak się spojrzy na warszawskie indeksy giełdowe, to najbliższa przyszłość nie zapowiada się różowo (przy założeniu, że giełda wyprzedza gospodarkę o jakieś pół roku).


Wt mar 20, 2018 9:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kolejny bubel - ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych:
Cytuj:
Podczas prac nad nowelizacją ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych nikt nie zauważył poważnego uchybienia. Przepisy zakładają, że nie każdy, kto ma spółdzielcze mieszkanie, może być członkiem spółdzielni. Takich osób jest około pół miliona. I dużo łatwiej niż kiedyś mogą stracić dach nad głową.

O legislacyjnej wpadce pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna". Problem mają właściciele mieszkań spółdzielczych w budynkach leżących na gruntach, do których spółdzielnia nie ma prawa własności ani prawa użytkowania wieczystego. Grunty są na przykład własnością miasta.

Osób w takiej sytuacji jest około pół miliona. Zgodnie z nowelizacją, nie mogą być oni członkami spółdzielni. I są już spółdzielnie, które zaczynają wykreślać ich ze swoich list. Jak tłumaczą, dostosowują tylko dokumenty do obowiązującego prawa.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... book_money

Rząd fahófcóf.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt mar 20, 2018 16:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Podobnie sytuacja z "nowa" KRS, ktora nie moze zaczac pracy z powodu przeoczenia sprawy osoby odpowiedzialnej za otwarcie pierwszego posiedzenia, ktorym okazala sie pani Gersdorf.
Mam wrazenie ze ostatnio rzad PiS kroczy od sukcesu do sukcesu, zarowno na niwie wewnetrznej jak zagranicznej :).


Wt mar 20, 2018 17:06
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tak, mistrzowie sukcesu. Przy okazji, zrobiono sondaż, gdzie PO i N potraktowano razem:

32 % - PiS
27 % - PO+N
12 % - K15
4 % - po równo PSL, SLD i Razem

http://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze ... s,282.html

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt mar 20, 2018 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Te sondaze o tyle nie sa miarodajne ze przeciwwage dla PiS stanowia partie skompromitowane poprzednimi rzadami, ktore w dodatku nie przedstawiaja zadnej rozsadnej alternatywy dla narracji PiS.


Wt mar 20, 2018 18:49
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
Tak, mistrzowie sukcesu. Przy okazji, zrobiono sondaż, gdzie PO i N potraktowano razem:

32 % - PiS
27 % - PO+N
12 % - K15
4 % - po równo PSL, SLD i Razem

http://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze ... s,282.html

Wszystkie te sondaże to ruletka - jeden daje PiS 51%, inny w ten sam dzień 34%.
Jeśli chodzi o wybory samorządowe - o ile się odbędą, bo zwolennicy PiS walą drzwiami i oknami do organizacji wyborów: dotychczas nie zgłosiło się nawet 10% z liczby potrzebnych - to zdecydowanie wygrają kandydaci niezależni. Wskazują na to wszystkie dotychczasowe wybory uzupełniające.


Śr mar 21, 2018 8:29

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
PiS zapowiedzial publikacje nieopublikowanych wyrokow TK.
Sadze ze mialo to duzo wspolnego z wizyta kanclerz Merkel najpierw w Paryzu, a potem w Wwie o ktorej szczegolach nic tak naprawde nie powiedziano.
Ciekawe jakie beda skutki tej publikacji.
Prokurator Generalny (Ziobro ) stwierdzil ze ustawa IPN ktora stworzylo Min. Sprawiedliwosci pod kierunkiem jego vice Jakiego i ktora zatwerdzil Minister Sprawiedliwosci ( Ziobro ) ma przepis niekonstytucyjny.
Rozdwojenie jazni ?
Wracajac jeszcze do publikacji wyrokow to politycy stwierdzaja ze wyroki ( bylego ) TK sa prawidlowe czy nie - w jaki sposob nie kloci sie to z niezaleznoscia Sadow i zapisami Konstytucji ?


Pt mar 23, 2018 17:05
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Subadam, popelniasz podstawowy blad: probujesz racjonalnie zrozumiec to, co Genialny Strateg wymysla sterujac Polska.
To sie nie dzieje na bazie jakiegokolwiek prawa spojnego z przyjetym w funkcjonujacych demokracjach.
W Polsce pani z Brzeszcz uznaje, ze jej sie wydaje, ze cos jest niekonstytucyjne i nie wykonuje tego, co prawo jej nakazuje jako urzednikowi na stanowisku premiera.
Pan absolwent prawa, na stanowisku prezydenta Polski, ulaskawia swojego kolesia, neskazanego jeszcze prawomocnym wyrokiem, zeby dac mu odpowiedzialne stanowisko.
A jesli juz to konieczne, to w ciagu jednej nocy zmienia sie przepisy, zeby moc pania, ktorej dluznikiem jest Wielki Strateg, usadzic na intratnym stanowisku, o ktorym pani nie ma pojecia.

No i przed wyborami wylewano pomyje na PO-PSL za, ponoc rozrzutn, panstwo, a teraz rozdaje sie premie za nic i to trybem ciaglym. A komisja smolenska juz wielokrotnie przekroczyla koszty komisji Laska, ktira wedlu PiSu byla horrendalnie droga.


Pt mar 23, 2018 19:01
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jakie będą skutki publikacji wyroków TK - żadne.
TK jest już zniszczony (przynajmniej do końca władzy PiS), ewentualne zaprzysiężenie przez PAD nic nie zmieni, póki TK przewodniczyć będzie sędzia, którą z racji niekompetencji nie dopuszczono do orzekania w Poznaniu.
Ziobro już obsadził sądy swoimi prezesami.
Teraz zrobioną pozorny ruch, na który ma sie złapać UE.


Pt mar 23, 2018 19:18
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A UE sie nie zlapie, bo Polsce juz nie ufa.
I dosyc naciagaczy miala przez ostatnie 10 lat.


Pt mar 23, 2018 20:35

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie wiem dlaczego, ale jakos mi sie wydaje ze obie macie racje :).
Tyle ze jezeli naprawde EU sie na pozorne ruchy PiS nie zalapie to moze to zaowocowac sporymi klopotami finansowymi dla Polski.


Pt mar 23, 2018 21:20
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Tyle ze jezeli naprawde EU sie na pozorne ruchy PiS nie zalapie to moze to zaowocowac sporymi klopotami finansowymi dla Polski.

I PiS ma tego pełną świadomość, stąd gorączkowe - oczywiście pozorowane - majstrowanie przy ustawach o sądach i IPN.
Wczoraj P. Jaki, dotychczas na co dzień w wywiadach butny, arogancki, W programie "Piaskiem po oczach" zachowywał sie jak spłoniona panienka, tłumacząc swój "błąd" nawałem innych obowiązków.


So mar 24, 2018 9:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Polemizowałbym ;) I przy całej mojej niechęci do Kaczyńskiego, jeśli brać pod uwagę potencjał intelektualny, to uważam, że porównanie do Trumpa jest uwłaczające dla Kaczyńskiego.


O, świetnie, to polemizuj. Na czym zatem polega potencjał intelektualny Kaczyńskiego? Pytam w absolutnie dobrej wierze, bo zwolennicy PiS nie są w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie (a pytałem już wielu z nich).

BTW jestem właśnie w trakcie lektury wydanej w 2011 r. książki Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń" - bardzo polecam (zwłaszcza, że nikt jej nie kupuje, więc w wielu miejscach leży po bardzo korzystnej promocji), bo ona właśnie świetnie pokazuje jego "potencjał intelektualny", przynajmniej w zakresie polityki (inne mnie nie obchodzą). Na jej podstawie łatwo można stwierdzić, że cała "polityka" sprowadza się dla Kaczyńskiego do gierek personalnych, jeżeli zaś chodzi o idee czy "pomysły na Polskę", są one na poziomie mniej więcej Tomasza Lisa (i, co ciekawe, niewiele się od nich różnią - kto zna klasyczną już pozycję "Co z tą Polską?" ten się od razu zorientuje o czym mówię).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 24, 2018 10:02
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Podziwiam.....że też chce Ci się marnować czas na podobne wypocimy....
Ja wybrałam i czytam książkę (też po promocyjnej cenie w księgarni WAM), "Bóg jest dobry", o. Grzegorz Kramer :-D


So mar 24, 2018 10:10
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 532, 533, 534, 535, 536, 537, 538 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL