Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 13:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Mozna wszystkich zdegradowac, poprzenosic itp. Nastepni w kolejce, po zlamaniu tabu, beda Lech i Maria Kaczynscy, ktorzy na Wawelu znalezli sie na fali polskich emocji, bez zadnego uzasadnienia historycznego.

A niby dlaczego Kaczyńscy mieliby być mniej godni leżenia na Wawelu od tych "bandytów", których ciała tam spoczywają?

ErgoProxy napisał(a):
Also, czyje poczucie sprawiedliwości ma być realizowane w społeczeństwie

Jak to czyje - społeczne poczucie.


N mar 04, 2018 14:18
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
Also, czyje poczucie sprawiedliwości ma być realizowane w społeczeństwie

Cytuj:
Jak to czyje - społeczne poczucie.

W ateistycznym społeczeństwie przesądza sprawiedliwość, a w chrześcijańskim - a ponoć katoliccy Polacy, drugi naród wybrany - poczucie społeczne winno się kierować: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem (Jk 2 13)


N mar 04, 2018 14:28
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
W ateistycznym społeczeństwie przesądza sprawiedliwość, a w chrześcijańskim - a ponoć katoliccy Polacy, drugi naród wybrany - poczucie społeczne winno się kierować: miłosierdzie odnosi triumf nad sądem (Jk 2 13)

Święta prawda.


N mar 04, 2018 14:33
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Miłosierdzie, to proszę ja Was tak wygląda, że blisko połowa polskiej prowincji jest antysemicka, a nawet i w miastach trafiają się tacy, co twierdzą, że Morawiecki to Żyd.

W związaku z tym pytanie mam: czy jeśli w społeczeństwie zwycięży poczucie, że jest ono nieuczciwie wyzyskiwane przez Żydów, to prawo winno być nagięte do tych Żydów wywłaszczenia i przykładnego ukarania?

A czy ten przykładowy Żyd jest wtedy częścią społeczeństwa, czy nie jest?

Also, czy według felka społeczeństwo może domagać się realizacji tego całego społecznego poczucia widocznie nadrzędnego nad prawem np. karnym, poprzez obrzucanie budynku, w którym obraduje Wysoki Sąd, kamieniami i koktajlami Mołotowa?


N mar 04, 2018 14:37
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
Miłosierdzie, to proszę ja Was tak wygląda, że blisko połowa polskiej prowincji jest antysemicka, a nawet i w miastach trafiają się tacy, co twierdzą, że Morawiecki to Żyd.

Twierdzą bazując na słowach Mateusza Morawieckiego, który we wrześniu 2017r wręczając nagrody im. Antoniny i Jana Żabińskich, powiedział, że członkowie jego rodziny byli w stanie przeżyć okupację dzięki pomocy polskich rodzin.
Później Kornel M. dementował tą informację.
Prawdopodobnie była to wypowiedź z rodzaju w rodzaju tej z Monachium o współsprawstwie Polaków, Żydów w holokauście.


N mar 04, 2018 14:48
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
W związaku z tym pytanie mam: czy jeśli w społeczeństwie zwycięży poczucie, że jest ono nieuczciwie wyzyskiwane przez Żydów, to prawo winno być nagięte do tych Żydów wywłaszczenia i przykładnego ukarania?

Ja też mam pytanie: czy jeśli w społeczeństwie zwycięży poczucie, że ludzi, którzy znęcają się nad zwierzętami powinno się surowo karać, nawet pozbawiając ich wolności do lat 5, to czy prawo winno być "nagięte" do tego poczucia społecznego czy nie?


N mar 04, 2018 15:09
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Proszę felka, felek był o coś pytany. Doczekamy się na to odpowiedzi, czy mamy uznać, że pytania są retoryczne i że felek dopuszcza podpalanie budynków sądowych przez motłoch, o ile jemu się coś nie podoba? A kto staje na drodze motłochu, to według felka nie człowiek, tylko, no właśnie...


N mar 04, 2018 18:32

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Podstawowy problem :
- sprawiedliwosc przed prawem czy prawo przed sprawiedliwoscia ?
Ja stoje na gruncie prawo przed sprawiedliwoscia, bo trudno zdefiniowac sprawiedliwosc.


N mar 04, 2018 18:57
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
Proszę felka, felek był o coś pytany. Doczekamy się na to odpowiedzi, czy mamy uznać, że pytania są retoryczne i że felek dopuszcza podpalanie budynków sądowych przez motłoch, o ile jemu się coś nie podoba? A kto staje na drodze motłochu, to według felka nie człowiek, tylko, no właśnie...

Przecież mówiłem, że w systemie demokratycznym społeczeństwo pośrednio, przez swoich przedstawicieli, a czasami poprzez instytucję referendum tak kształtuje porządek prawny, żeby to poczucie sprawiedliwości było zapewnione. Motłochem zajmują się odpowiednie służby. Co ma to wspólnego ze społecznym poczuciem sprawiedliwości?


N mar 04, 2018 19:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Podstawowy problem :
- sprawiedliwosc przed prawem czy prawo przed sprawiedliwoscia ?
Ja stoje na gruncie prawo przed sprawiedliwoscia, bo trudno zdefiniowac sprawiedliwosc.


To trzeba było zostać komornikiem.
Mógłbyś zabierać ludziom, samochody czy tam jakiekolwiek rzeczy które mają w swoich domach( jakby ktoś się zbuntował, i nie chciał ci czegoś oddać, to wzywasz policje i po kłopocie), a później sprzedawać to wszystko, i kase brać dla siebie :lol:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N mar 04, 2018 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jezeli taka jest twoja wiedza o pracy komornika to gratuluje :).


N mar 04, 2018 21:11
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Proszę felka, felek był pytany o definicję społeczeństwa. Doczekamy się odpowiedzi, co to według felka jest społeczeństwo?

BTW.: w damskiej ubikacji jest napisane: głupi moderator. Kto to napisał i dlaczego felek?


N mar 04, 2018 21:13
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
felek_ napisał(a):
Kael napisał(a):
Mozna wszystkich zdegradowac, poprzenosic itp. Nastepni w kolejce, po zlamaniu tabu, beda Lech i Maria Kaczynscy, ktorzy na Wawelu znalezli sie na fali polskich emocji, bez zadnego uzasadnienia historycznego.

A niby dlaczego Kaczyńscy mieliby być mniej godni leżenia na Wawelu od tych "bandytów", których ciała tam spoczywają?

Po wypirzaniu z Alei Zasluzonych "niegodnych bandytow", bedzie dla nowej wladzy otwarta furtka: dlaczego Lech i Maria maja lezec z krolami? Bo byli ofiarami wypadku samolotowego?

Przy twoim sposobie pytania, kazdy ma prawo do Wawelu. Bo niby dlaczego nie?
felek_ napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Also, czyje poczucie sprawiedliwości ma być realizowane w społeczeństwie

Jak to czyje - społeczne poczucie.

Czyli ci pod palacem Pilata np?


Pn mar 05, 2018 6:15
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
ErgoProxy napisał(a):
Proszę felka, felek był pytany o definicję społeczeństwa. Doczekamy się odpowiedzi, co to według felka jest społeczeństwo?

Zbiorowość ludzka powiązana siecią wzajemnych stosunków społecznych, zamieszkująca dane terytorium i tworząca określoną formę organizacyjną. Najwyższą formą organizacji społeczeństwa jest państwo.


Kael napisał(a):
dlaczego Lech i Maria maja lezec z krolami? Bo byli ofiarami wypadku samolotowego?
Przy twoim sposobie pytania, kazdy ma prawo do Wawelu. Bo niby dlaczego nie?

Nie jest tak, że każdy ma prawo do Wawelu. O tym jakie groby się tam znajdują decydują władze kościelne.


Pn mar 05, 2018 9:25
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Czyli wladze kosciele moga tak samo zmienic zdanie jak wladze panstwowe w sprawie grobow na Powazkach.
Tyle, ze wladze koscielne zostalyby oplute za brak szacunku do zmarlych ofiar wypadku a wladze panstwowe moga na to sobie gwizdac i pod byle pretekstem zwloki przemieszczac. Co zreszta juz robia w grobami ofiar katastrofy, wyciagajac trumny wbrew protestom rodzin.


Pn mar 05, 2018 10:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 524, 525, 526, 527, 528, 529, 530 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL