Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 0:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Aha, czyli Pis to komuniści, tylko "bezobjawowi"


Ależ oczywiście, że objawowi. Objawy są bardzo wyraźne. Wyliczę tylko skrótowo (lista jest niepełna):

1. PiS dąży do podporządkowania sobie władzy sądowniczej - w podobny sposób, jak to było za PRL,
PiS uwalnia władzę sądowniczą od (1) komuchów (2) od zależności od PO, która usiłowała przechwycić Trybunał Konstytucyjny (3)od ludzi zamieszanych w ciemne interesy.
Cytuj:
2. PiS dąży do podporządkowania wszystkich władz władzy ustawodawczej w postaci Sejmu, jako "wyrażającego wolę Suwerena" - dokładnie tak, jak było za PRL. Opisałem to bardziej szczegółowo w innym miejscu,
Po prostu mają większość.
Cytuj:
3. PiS osłabia autonomię i samodzielność wszystkich ośrodków władzy i instytucji państwa, uzależniając je od CODP (Centralny Ośrodek Dyspozycji Politycznych - określenie pochodzące z programu PiS z 2014 r.), na podobieństwo pierwszego sekretarza PZPR za PRL. Ani premier, ani prezydent nie mają żadnej realnej władzy, wszystko zależy od dyspozycji pochodzących z władz Partii,
A dowiedziałeś się o tym skąd?
Bo powtarzasz propagandowe kalki.
Cytuj:
4. PiS dąży do przejęcia kontroli władzy centralnej nad samorządami - właśnie przejął Regionalne Izby Obrachunkowe, przekazuje kolejne kompetencje wojewodom (czyli przedstawicielom rządu na szczeblu lokalnym), w dalszej kolejności planuje np. likwidację urzędów marszałkowskich. Za PRL samorządy w ogóle nie istniały.
Żartujesz. Nie wiesz co sie dzieje w samorządach? Gazet nei czytasz?
Mam CI przypomnieć "cuda nad urną PSL" parę lat temu?
Pojedź sobie do małej miejscowości i pogadaj z ludźmi - zobaczysz co to jest wszechwładza wójta.
Cytuj:
5. PiS, po przejęciu władzy nad mediami publicznymi, dąży do zapewnienia im monstrualnego zastrzyku gotówki w postaci powszechnej dopłaty połączonej z rachunkami na prąd, celem drastycznego ograniczenia konkurencji mediów prywatnych (w większości antypisowskich), wiele z nich zaś chce "zrepolonizować", czyli po prostu upaństwowić,
. PiS po prostu ściąga wszystkie opłaty, które się należą.
I podnosi się krzyk.
Mi na przykład TV weszła sądownie na konto, bo nie płaciłem abonamentu za PO. I co, to też było "przejęcie władzy"?
Cytuj:
6. PiS "repolonizuje" - czyli przejmuje na własność państwową - sektor bankowy, a jednocześnie scala go w wielkie, państwowe oczywiście, molochy,
TO prawda. Odkupuje to, co rzekoma "prywatyzacja" oddała za bezcen, na kryminalnych warunkach.
Każdy kraj musi mieć minimalną władzę nad finansami.
Jak dotąd owocuje to sporymi zyskami dla państwa.
Cytuj:
7. PiS planuje rozwój gospodarczy oparty na państwowych inwestycjach, zaś kierunki tego rozwoju mają być niemal w całości wskazane przez państwo (np. będziemy produkować drony albo samochody elektryczne, ponieważ tak sobie wymyślił wicepremier),
...w przeciwieństwie do całkowitego zaorania jakiegokolwiek przemysłu dzięki działalności PO i dyrektywom UE. To już wolę tak.
Cytuj:
8. PiS traktuje prawo całkowicie instrumentalnie - uchwalanie ustaw mających na celu tylko i wyłącznie konkretny, partykularny interes Partii (ustawy o TK, prawo o zgromadzeniach i inne), z jednoczesnym lekceważeniem tych, które się temu interesowi sprzeciwiają,
Subiektywny zarzut, To prawo jest dobre.

Cytuj:
To już są "objawy", panie Marku, czy nadal nie? Standardowe pytanie, jakie zadaję zwolennikom PiS - skoro nadal nie ma powodów do niepokoju, to kiedy uznacie, że już są? Co PiS jeszcze musiałby zrobić?
Na przykład regulować media pod śmietnikiem, o gospodarce rozmawiać pod płotem i wysługiwać się obcym.
Na razie jednak w tym PO jest bezkonkurencyjna (no, może nowoczesna by wyprzedziła, ale są za mali).

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 17, 2017 12:46
Zobacz profil WWW
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Będzie znowu wojna PiS z antyPiS
https://dorzeczy.pl/kraj/32736/Macierew ... h-PRL.html
Macierewicz zlikwidował zbiór zastrzeżony i wszystko będzie w gestii IPN. No prawie wszystko.
Może być gorąco w najbliższym czasie. Ciekawi mnie co o tym będzie pisać GW naTemat i TVN opowie.


So cze 17, 2017 17:01
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
Będzie znowu wojna PiS z antyPiS
https://dorzeczy.pl/kraj/32736/Macierew ... h-PRL.html
Macierewicz zlikwidował zbiór zastrzeżony i wszystko będzie w gestii IPN. No prawie wszystko.
Może być gorąco w najbliższym czasie. Ciekawi mnie co o tym będzie pisać GW naTemat i TVN opowie.

Nie wiem co napiszą w GW lub co powiedzą w TVN, ale wiem:
- Amerykanie karali morderców faszystowskich, ale już ich asów wywiadu zatrudnili w swojej służbie,
- komuniści zamordowali cara z rodziną i tysiące zwolenników caratu, ale juz carskich wywiadowców zaangażowali do służby sobie.


So cze 17, 2017 18:23

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tylko że naziści nie mieli w Ameryce mediów i banków, a jedynie byli agentami.

Nadto pierwszy raz słyszę by Amerykanie karali "morderców faszystowskich". Choć przyznam, że wojenną historię Włoch znam gorzej niż niemiecką...

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So cze 17, 2017 19:17
Zobacz profil WWW
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Marek_Piotrowski napisał(a):
Bo, jak wiadomo, komunizm polega na tym, by, w przeciwieństwie do rządów PO, obniżać podatki
W Korei Północnej np. w ogóle nie ma podatków. Według Marka Piotrowskiego zatem Korea Północna jest najmniej komunistycznym krajem na świecie. [...]
Cytuj:
dotrzymywać obietnic wyborczych
Jeśli obietnice są komusze, to ich dotrzymywanie jest komusze.
Cytuj:
nie kraść
A to już jest zupełnie puste hasło. Od ścigania złodziei są prokuratura i sądy. Jeśli ktoś z PO coś ukradł i o tym wiesz, to zgłoś to do prokuratury.
Cytuj:
nie wchodzić w d... Putinowi
Żałosne. PiS, który publicznie potępił nieputinowskiego kandydata na prezydenta Francji. PiS, który brata się z Fideszem "nie wchodzi w d... Putinowi". Śmieszne. A na czym to polegało wchodzenie w d... Putinowi przez poprzednią władzę? Chodzi o budowę gazoportu, czy o głosowanie za sankcjami?
Cytuj:
uzyskiwac znakomite wyniki gospodarcze...
A jakieś to są te znakomite wyniki i w czym są znakomitsze niż wyniki poprzednich rządów?

Przyznaję, że pilaster się myli. Jego eksperyment nie dowiódł, że Marek chce gospodarczego upadku Polski. Wynik eksperymentu jest zgodny też z sytuacją bardziej wiarygodną - że Marek ma gdzieś gospodarkę tego kraju. Jak długo rządzić będzie pewien waginosceptyk niskiego wzrostu, tak długo Marek będzie zadowolony i to czy PKB lub IEF będzie rósł, malał, czy stał w miejscu nie będzie miało żadnego znaczenia. Poza możliwością użycia jakiegoś wskaźnika do celów demagogicznych.

kosiarz1 napisał(a):
Strasznie duzo wnioskujesz z moich kilku słów
Wybacz. Pewnie wolałbyś, abym uznał, że to co wydobywa się z Twoich ust jest pozbawione wartości poznawczej i nie warto się tym przejmować. Ja mam jednak ten problem, że staram się dostrzec sens nawet w czymś, co wygląda jak bzdury. Jeśli jednak otwarcie przyznasz, że bełkoczesz, to mogę sobie odpuścić.
Cytuj:
Co mnie obchodzi czy pilaster wcześniej byl ateistą, a teraz jest katolikiem, był komunista jest liberałem od Korwina? Kochał Ziemkiewicza nie kocha...itp...po prostu pilaster taki zmienny jest.
Przecież Ci tłumaczę, że to Ziemkiewicz się zmienił, a nie pilaster. Poglądy pilastra są w miarę stabilne. Powolutku dryfuje on sobie od skrajnego minarchizmu w stronę centrum. Natomiast Ziemkiewicz z korwinisty został z dnia na dzień komuchem.
Cytuj:
Uwazam
A co kogo obchodzi, co Ty sobie uważasz? Albo masz argumenty, albo nie.


N cze 18, 2017 13:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Wasza [genetycznych patriotów -p] wrogość wobec komunizmu nie jest wrogością wobec ustroju komunistycznego albo idei komunizmu, tylko jest wrogością wobec pewnej grupy konkretnych ludzi, którzy za czasów PRL określali się mianem komunistów, tj. którzy wówczas mieli władzę. Oni ją mieli, a wy nie. Walczyliście z nimi nie dlatego, że się jakoś ideowo nie zgadzaliście, tylko dlatego, że nie mieliście władzy, a oni ją mieli.


Niedokładnie. W PRL genetyczni patrioci właśnie mieli władzę, ale na pewnym etapie - za Gomułki i Gierka. I tą władzę stracili w latach 1980-1981. Praktycznie wszyscy publicznie znani pisowcy od Jarosława K poczynając, albo sami należeli wtedy do PZPR, albo, jeżeli przeszkodziły im w tym względy metrykalne, należeli ich rodzice i krewni.

Dlatego oni pod pojęciem "komunistów" i "komunizmu", który wyłącznie werbalnie flekują, rozumieją wszystko to co się wydarzyło w Polsce po 1981 roku, a nie przed. Nawet uosobieniem "komunizmu" jest dla nich SB (jak było z grubsza w latach 80), natomiast w żadnym wypadku PZPR (jak było wcześniej)

Marek Piotrowski

Cytuj:
PiS uwalnia władzę sądowniczą


Oczywiście. Nie jest dopuszczalne, żeby sędziowie wydawali wyroki sprzeczne z wolą partii. Taka sytuacja nie była możliwa przed 1980 rokiem. (natomiast po już się zdarzało) i nie będzie teraz.

Cytuj:
Nie wiesz co sie dzieje w samorządach?


Co konkretnie dzieje się w samorządach i w których?

Cytuj:
"cuda nad urną PSL" parę lat temu?


Acha. Kogo zatem Ziobro oskarżył o cuda nad urną parę lat temu i kogo na jakie kary skazał?

Cytuj:
wszechwładza wójta.


Jaka by nie była, jest (była) ściśle ograniczona. Krytykują go niezależne media, RIO wytknąć nieprawidłowości prokuratura mogła go oskarżyć, sąd skazać, a mieszkańcy odwołać w wyborach.

W sytuacji kiedy wójt, media, RIO, prokuratura, sądy będą po prostu organami PIS, jak to było przed 1981 rokiem, nie będzie to możliwe

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn cze 19, 2017 9:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Poglądy pilastra są w miarę stabilne. Powolutku dryfuje on sobie od skrajnego minarchizmu w stronę centrum.


Przy czym ewolucja poglądów pilastra wynika z pojawiania się i analizy nowych danych gospodarczych i społecznych. Skoro zmieniają się fakty, to i poglądy pilastra się zmieniają.

Cytuj:
Natomiast Ziemkiewicz z korwinisty został z dnia na dzień komuchem.


Kto oddaje hołd, ten dostaje żołd.

Ale Jak wynika z własnych wypowiedzi Ziemkiewicza ("Wkurzam salon") od zawsze był on koniunkturalistą a bycie korwinistą wynikało tylko z faktu, że miał nadzieję zrobić tam karierę. Kiedy okazało się to mrzonką, bez trudu wrócił do rodzinnych tradycji.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn cze 19, 2017 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jaki z Ziemkiewicza "komuch" ? I kto to mówi? Pilaster!

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt cze 20, 2017 10:11
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Andy72 napisał(a):
Jaki z Ziemkiewicza "komuch" ? I kto to mówi? Pilaster!

Sam Ziemkiewicz w biografii z sentymentem wspomina PRL, gdy ustawiony tatuś zapewniał rodzinie luksusowe życie ponad kartkami na żywność, a synów kształcił w LO im Dobiszewskiego, gdzie edukację pobierała latorośl notabli PZPR, z córką Jaruzelskiego włącznie.


Wt cze 20, 2017 10:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Marek Piotrowski napisał(a):
PiS uwalnia władzę sądowniczą od (1) komuchów (2) od zależności od PO, która usiłowała przechwycić Trybunał Konstytucyjny (3)od ludzi zamieszanych w ciemne interesy.


No widzisz, Marek - ja tobie o ustroju, a ty mi odpowiadasz propagandą.

(1) w sądownictwie z całą pewnością nie ma już dzisiaj więcej „komuchów” niż w PiS, a jeden z najbardziej „zasłużonych” w stanie wojennym sądowych komuchów był kiedyś w PiS nawet wiceministrem. Kogo więc chcesz wkręcić gadkami o „uwalnianiu”? Może niech PiS się najpierw sam „uwolni” od swoich komuchów? Tu jednak żadnych działań jakoś nie widać - przeciwnie, co najmniej w kilku przypadkach pisowskie komuchy, za PRL nagradzane medalami, były wręcz autorami i wiodącymi twarzami „dobrej zmiany” (nie muszę chyba wskazywać palcem). Niewątpliwie zatem PiS chce uwalniać wszystkie instytucje państwa od „komuchów”, tyle, że - jak napisałem wcześniej - przez to określenie rozumie wyłącznie osoby niepopierające PiS. Nawet ja już wielokrotnie zostałem przez pisowców nazwany komuchem, tylko i wyłącznie za to, że atakowałem PiS. Z kolei wielu prawdziwych „komuchów” - w znaczeniu historycznym - jest dzisiaj w PiS (albo z PiS) i to wcale niekoniecznie w drugim szeregu,
(2) oo, z pewnością PiS chce uwalniać instytucje państwa od zależności od PO (czyli od wszelkich osób niepopierających PiS, czyli od „komuchów” - bo to dla PiS wszystko jedno i to samo), co w przypadku TK przejawiło się w tym, że zamiast przez PO, TK został „przechwycony” przez PiS i obecnie jest instytucją kompletnie fasadową, po której nikt rozsądny - nie wyłączając zwolenników PiS - nie spodziewa się już niczego innego niż karnego przyklepywania wszelkich inicjatyw PiS i to jeszcze tak, by nie sprawiać tym PiS nawet pomniejszych problemów. Jak ostatnio, kiedy to w pośpiechu wyznaczono termin ogłoszenia wyroku w sprawie KRS na dzień przed planowanym posiedzeniem Sejmu w tej sprawie, przy okazji wymieniając w składzie ostatniego ze „starych” sędziów na jednego z sędziów pisowskich. Tak, żeby zapewnić już nie tylko przegłosowanie wyroku zgodnego z wolą PiS, ale także aby przypadkiem nie zostało zgłoszone votum separatum, a więc aby nie dopuścić do sprzeciwu nawet niemającego skutków prawnych - żeby nie było żadnych, nawet czysto werbalnych, wątpliwości, że PiS ma 200% racji, a kto uważa inaczej, ten jest postubecją.

No więc jak to jest, Marek - jak PO chce przechwycić TK, to jest źle, ale jak PiS przechwyca TK, to jest dobrze? Wytłumacz mi to, bo nie rozumiem.

(3) niezły żart, Marek. Otóż właśnie dzięki rządom PiS (i to można nawet PiS poczytać za pewien plus) okazało się, że polski wymiar sprawiedliwości jest wręcz zadziwiająco „czysty”. Od października 2015 r. ziobrowska prokuratura, i zapewne nie tylko ona, nieustannie próbuje znaleźć jakiekolwiek „ciemne interesy” w sądownictwie. Efekt? Zaiste porażający. Od pięciu lat PiS nie jest w stanie wskazać przykładu ŻADNEGO poważniejszego incydentu korupcyjnego w polskich sądach za wyjątkiem przypadku sędziego Milewskiego, który.. nie był nawet rzeczywistym incydentem korupcyjnym, ponieważ był dziennikarską prowokacją (zatem nie doszło tu do REALNEJ korupcji). Jedyne, do czego zdołali się dokopać ziobrowscy prokuratorzy ze specjalnie w tym celu utworzonego wydziału w Prokuraturze Krajowej (!) to.. kradzieże pendrive’ów czy spodni ze sklepów (w tym dokonane przez sędziów w stanie spoczynku, a więc nieorzekających), plus kilka przypadków podobno zbyt wczesnego przejścia na „sędziowską emeryturę”, w których zresztą żadnego przekrętu nikomu dotąd nie udowodniono (pozostają więc one co najwyżej „podejrzane”). Dziwisz się więc, Marek, że pytam - od czego w takim razie PiS niby sądownictwo „uwalnia”?

Problem w tym, Marek, że ty mi serwujesz propagandę, która, jak to propaganda, często obok rzeczywistości nawet nie leżała, natomiast ja piszę o konkretach. To np. że Ziobro już uzyskał pełną władzę nad nominacjami dyrektorów sądów, a za chwilę uzyska pełną władzę nad nominacjami prezesów sądów, to nie jest propaganda, tylko rzeczywistość prawna, która w pierwszym przypadku już obowiązuje (można sobie sprawdzić na stronach MS, gdzie cały czas pojawiają się ogłoszenia o naborze na kolejne stanowiska dyrektorów sądów, które zostały zwolnione dzięki „reformie”), a w drugim zacznie obowiązywać za chwilę. To nie jest jakieś mętne uwalnianie od niewiadomo czego, tylko rzeczywisty proces podporządkowania sobie władzy sądowniczej przez PiS. Naprawdę uważasz, że powtarzanie pisowskiej propagandy wystarczy za odpowiedź na coś takiego? Komuś może to wystarcza, ale nie mnie. Nie jestem idiotą, Marek, i nie lubię, kiedy się mnie tak traktuje.

Cytuj:
Po prostu mają większość.


Bynajmniej. Nie ma tu żadnego „po prostu”. Jest to założenie ideowe, które PiS prezentuje jako pierwsza polska władza po 1989 r. A przynajmniej jako pierwsza prezentuje je wprost; wszystkie poprzednie rządy miały tendencje do poszerzania swojej władzy, ale wszystkie czyniły to pokątnie, ze wstydem, udając, że tego nie robią - dopiero PiS czyni to bez żadnej żenady i otwarcie. Wyjaśniłem to szczegółowo w innym wątku.

Cytuj:
A dowiedziałeś się o tym skąd?


O czym się dowiedziałem? Naprawdę trzeba jakoś dowodzić niesamodzielności Szydło? No błagam. Porównaj ją sobie z Tuskiem, który przecież, jako premier, trzymał wszystko pod swoją kontrolą, to on narzucał tematy i polityki. A dzisiaj? Premier jest kimś takim, jak za PRL - funkcją techniczną, służącą do koordynowania codziennej pracy rządu i do reprezentowania woli Pierwszego Sekretarza Partii (dzisiaj Prezesa) w kraju i zagranicą. Co do Dudy - to z początku nie było takie oczywiste, ale stało się oczywiste wtedy, kiedy zaczął on karnie wykonywać polecenia CODP nawet w sytuacjach, w których nie widać w tym było żadnego „prezydenckiego” interesu (a tym bardziej interesu państwa), a mogły one skutkować jedynie osłabieniem jego pozycji. Mówię tu choćby o „nocnym ślubowaniu” sędziów TK, ale także np. o podpisaniu „ustaw naprawczych” o TK dosłownie na kilka minut przed północą, bez podania informacji o tym na stronach KPRP, tak, by „stary” (tj. sprzed przejęcia przez PiS) TK już na 100% nie zdołał ich „owyrokować”. To nie są działania „prezydenckie”, bo one nie polegały na tym, że prezydent o czymś duma, nad czymś się zastanawia, dochodzi do wniosku, że zgadza się z treścią ustawy, więc na mocy swojej samodzielnej decyzji ją po prostu podpisuje. On je nie tylko podpisuje, on je nadto podpisuje w dokładnie takich dniach i godzinach (!) w jakich jest to konieczne dla realizacji, w tym wypadku, przechwycenia TK przez jedną z partii politycznych - tą, która w zamyśle ma być „wiodącą siłą narodu”, dokładnie jak PZPR. Duda nie jest więc w ogóle „prezydentem” w takim znaczeniu, jakie temu stanowisku nadaje Konstytucja z 1997 r., on jest po prostu jeszcze jednym wykonawcą woli politycznej Pierwszego Sekretarza. Na tym polega podobieństwo z PRL, właśnie tym zabawniejsze, że dotyczy ono również - a może przede wszystkim - politycznej praxis. Jak już wspomniałem w wątku, do którego cię odesłałem, w PRL formalnie najwyższą władzę w państwie sprawował Sejm, w drugiej kolejności Rada Państwa (na początku procesu transformacji przekształcona w urząd prezydenta) - faktycznie jednak cała władza spoczywała w ręku szefa Partii (PZPR) i jego wierchuszki, czyli pierwszego sekretarza, co nie miało żadnego konstytucyjnego umocowania. Podobnie jest dzisiaj: w sensie formalnym PiS dąży do jedynowładzy Sejmu, faktycznie jednak Sejm jest jedynie maszynką do głosowania, której zadaniem jest przegłosowywanie woli CODP, czyli Pierwszego Sekretarza (obecnie Prezesa), co nie ma żadnego konstytucyjnego umocowania. Podejrzewam - bo na pewno wie to tylko on sam, jego pretorianie są zbyt głupi, żeby w ogóle wzbić się na taki poziom refleksji, oni wiedzą tylko to, że mają Prezesa słuchać - że Kaczyński przywraca tę polityczną praxis z czasów PRL całkowicie świadomie.

Cytuj:
Żartujesz. Nie wiesz co sie dzieje w samorządach? Gazet nei czytasz?


Ale co się dzieje? Są różne przekręty, jak wszędzie. I to jest powód do tego, żeby przywracać PRL? Serio, Marek?

Cytuj:
Mam CI przypomnieć "cuda nad urną PSL" parę lat temu?


Nie ma sensu. Od października 2015 r. rządzi PiS i nie tylko ani jedna osoba nie została za żadne „cuda nad urną” skazana (to jeszcze PiS może sobie tłumaczyć „komuszymi sądami”), ale żadnej nawet nie zostały postawione zarzuty, nie wiadomo nawet nic o tym, żeby toczyło się w sprawie tych „cudów” jakieś śledztwo (!). PiS nie przygotował również żadnej odpowiedzi na audyt Fundacji Batorego, która przekopała się przez te kilka milionów głosów i nie stwierdziła żadnych przekrętów (a przecież powołał nawet w tym celu specjalną organizację pod nazwą „Ruch Kontroli Wyborów”!). Z czego wynika, że albo po prostu żadnych przekrętów nie było, albo też były, ale wszystkich przekręciarzy PiS przekabacił na swoją stronę, żeby za ich pomocą samemu sfałszować kolejne wybory samorządowe, a może i parlamentarne. W obydwu przypadkach, jak się wydaje, traci prawo do posługiwania się tym argumentem, nie zgodzisz się?

Cytuj:
Pojedź sobie do małej miejscowości i pogadaj z ludźmi - zobaczysz co to jest wszechwładza wójta.


Sam pochodzę z małej miejscowości i nigdy na stałe nie mieszkałem w mieście powyżej kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców. Nie wiem nic o żadnych wszechwładzach wójta, ale nawet jeśli się zdarzają, to, po pierwsze: serio to jest powód do powrotu do PRL? Za PRL, owszem, nie było żadnej wszechwładzy wójta, ponieważ była wszechwładza Partii z centralą w Warszawie - czyli było to, co teraz z mozołem wprowadza w Polsce PiS. Takie coś ci odpowiada bardziej, jak rozumiem? A po drugie, ale powiązane ściśle z pierwszym: przypominam ci, Marek, że szczęśliwie w 1989 r. ustrój się zmienił, co skutkowało m.in. powstaniem samorządów i wyborów samorządowych. Obecnie wójt pochodzi z WYBORU mieszkańców i to samo tyczy się jego władzy. Cytując ciebie samego: każdy wójt „po prostu ma większość”. Jeżeli więc na tym, że ma większość, buduje sobie jakąś „wszechwładzę” w swojej gminie, to czyni po prostu to samo, co czyni PiS na skalę całego kraju - a więc coś, czego ja nie pochwalam, ale coś, co np. tobie, jeżeli tylko chodzi o PiS, jakoś w ogóle nie przeszkadza. Z jakiej racji więc posługujesz się tym argumentem?

Cytuj:
PiS po prostu ściąga wszystkie opłaty, które się należą.


O czym ty mówisz? Ściągalność abonamentu jak leżała, tak leży nadal i PiS niczego tu nie zmienił. PiS chce zmienić samą zasadę - tak, by już się nie dało unikać płacenia abonamentu i tak, by de facto nie był to już żaden abonament, ale dodatkowy podatek celowy. To jest coś, co się „należy”? Z jakiej racji się „należy”? Nie rozumiem.

Cytuj:
Mi na przykład TV weszła sądownie na konto, bo nie płaciłem abonamentu za PO.


A czemu nie płaciłeś? Wtedy się „nie należało”? To dlaczego teraz się „należy”?

Cytuj:
TO prawda. Odkupuje to, co rzekoma "prywatyzacja" oddała za bezcen, na kryminalnych warunkach.


Komu należąca do PiS prokuratura postawiła dotąd zarzuty w związku z tymi „kryminalnymi” warunkami?

Cytuj:
Każdy kraj musi mieć minimalną władzę nad finansami.


Oczywiście. Do tego służy Narodowy Bank Polski. Repolonizacja wszystkich największych banków w Polsce to już jednak coś więcej niż władza „minimalna”, nie uważasz?

Cytuj:
...w przeciwieństwie do całkowitego zaorania jakiegokolwiek przemysłu dzięki działalności PO i dyrektywom UE. To już wolę tak.


Czyli wolisz, żeby było jak za PRL? Po prostu to powiedz. Wszak nastawienie na przemysł (zwłaszcza „przemysł ciężki”) jest jedną z najbardziej typowych cech realnego socjalizmu. To za PRL obowiązywała reguła: im więcej kominów, tym lepiej, cała reszta nie ma znaczenia.

Wolny rynek polega zupełnie na czym innym. Przemysł można mieć, albo nie. W Luksemburgu nie ma żadnego przemysłu, a jego obywatele należą do najbogatszych na świecie. No ale, oczywiście, w socjalizmie nie chodzi przecież o to, żeby obywatele się bogacili.

Cytuj:
Subiektywny zarzut, To prawo jest dobre.

Nie, to nie jest subiektywny zarzut. Faktem jest bowiem to, że dopóki wymyślone przez PiS „miesięcznice” nie zaczęły być za rządów PiS zakłócane przez antypisowców (za rządów PO odbywały się bez żadnych przeszkód), nikt nigdy nie wpadł na pomysł prawnego uregulowania „zgromadzeń cyklicznych”, które miałyby mieć pierwszeństwo nad wszystkimi innymi. Jakoś nigdy wcześniej taka „potrzeba” się nie pojawiła, czy rządziła lewica, czy rządziła prawica - a manifestacji nam nie brakowało, w tym znacznie poważniejszych niż jakieś grupki starszych panów krzyczących do pierwszego sekreta.. znaczy, prezesa, że będzie siedział. Oczywiście, możesz sobie pisać, że to jakiś przypadek, a mój zarzut jest subiektywny - ale ja nie jestem idiotą, Marek, i nie lubię być w ten sposób traktowany. Propaganda na mnie, niestety, nie działa - żadna. Co do tego, czy to prawo jest „dobre” - jak uważasz; zapytam cię o jego ocenę ponownie wtedy, kiedy PiS straci władzę, przejmie ją jakieś antypisowskie ugrupowanie, które następnie powoła swojego wojewodę, ten miesięcznice wyrejestruje i zarejestruje jako „cykliczne” zgromadzenie, powiedzmy, Obywateli RP, a następnie na tej podstawie zarządzana przez antypisowskiego szefa MSWiA Policja będzie wyłapywać i wynosić spod Pałacu Prezydenckiego Kaczyńskiego i Błaszczaka. Myślę, że wtedy będzie bardzo dobry moment na to, by porozmawiać sobie o tym, dlaczego to prawo jest „dobre”, jak uważasz?
Cytuj:
Na przykład regulować media pod śmietnikiem, o gospodarce rozmawiać pod płotem i wysługiwać się obcym. Na razie jednak w tym PO jest bezkonkurencyjna (no, może nowoczesna by wyprzedziła, ale są za mali).


A możemy dla odmiany porozmawiać poważnie? Moje pytanie ma charakter KONKRETNY. A ty, zamiast odpowiedzieć konkretnie, powtarzasz znowu propagandę. Co to znaczy „regulować media pod śmietnikiem”? Zapisane na kartce papieru długopisem przez Kurskiego nagrody i podwyżki dla medialnych funkcjonariuszy pod to podpadają, czy nie? A jeżeli nie, to dlaczego nie? Co to znaczy „o gospodarce rozmawiać pod płotem”? To, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, co PiS zamierza zrobić z systemem podatkowym, ponieważ wszelkie rozmowy na ten temat toczą się „pod płotem”, bez żadnych konsultacji społecznych i tylko pan Kowalczyk czasem coś nieopacznie chlapnie (znaczy, teraz już nie, bo mu Szydło zakazała) pod to podpada, czy nie? Jeśli nie, to dlaczego nie? Co to znaczy „wysługiwać się obcym”? Donald Trump (którego Waszczykowski wręcz błagał na kolanach, by chociaż spojrzał na polskiego prezydenta albo raczył postawić swoje czcigodne stopy na niegodnej polskiej ziemi) czy amerykańskie firmy zbrojeniowe pod to podpadają czy nie? A jeśli nie, to dlaczego nie? Czy duma Waszczykowskiego z tego, że Siergiej Ławrow gratulował mu po wyborze Polski na niestałego członka RB ONZ (nie wymienił nikogo innego!) pod to podpada czy nie? A jeśli nie, to dlaczego nie? Możesz mi odpowiedzieć konkretnie? Co PiS musiałby zrobić, żebyś cofnął swoje poparcie? Ciekawe, że pilaster was nieustannie prowokuje w tym temacie, a wy na jego prowokacje nie odpowiadacie, choćby nawet wzruszeniem ramionami. Wam nawet nie przejdzie przez usta stwierdzenie: „tak, cofnę swoje poparcie dla PiS, jeżeli PiS zalegalizuje aborcję”. Może sami sobie odpowiedzcie, czy w ogóle jest taka możliwość, żebyście wycofali swoje poparcie dla PiS? A jeżeli nie ma, to co to o was mówi? Może uznacie, że jednak stało się z wami coś niedobrego?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 22, 2017 16:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Nie wiem nic o żadnych wszechwładzach wójta,

No jak to? A o Wilkowyjach nie słyszałeś? :lol:
Cytuj:
A czemu nie płaciłeś? Wtedy się „nie należało”? To dlaczego teraz się „należy”?

Bo wtedy TV nie była pisowska, a teraz jest ;) .

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz cze 22, 2017 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Wielka korupcja w Policach, aresztowania politykow PO, w sadach w Krakowie, Koszalinie, w sadzie najwyzszym...wreszcie cos sie dzieje.

Dalszy ciag pt "wystarczy nie kraść"

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/De ... lywy-z-VAT

:brawo:

Do Polski przyjezdza Trump, szykuja sie niezle inwestycje amerykanskie w Polsce, i to nie francuskie supermarkety... :mrgreen:

Coraz wiecej ludzi popiera PiS, gdyby oszukiwali, byli lewakami jak PO, straciliby zaufanie Polakow.


Pt cze 23, 2017 6:13
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Normalnie cudotwórcy :o Na koniec 2016 r deficyt wyniósł 46,3 mld złotych, a po 5 miesiącach spadł do 200 mln. zł. A planowano 59,3 mld zł. Coś z tymi planami nie tak? A może z wykonaniem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Ostatnio edytowano Pt cze 23, 2017 6:26 przez Małgosiaa, łącznie edytowano 1 raz



Pt cze 23, 2017 6:25
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
kosiarz1 napisał(a):
wreszcie cos sie dzieje.
Czyli dotychczas nic się nie działo. Ergo PiS kłamał do tej pory mówiąc o skali korupcji w PO. Lubisz dostarczać argumentów przeciwnikom PiS.


Pt cze 23, 2017 6:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
kosiarz1 napisał(a):
wreszcie cos sie dzieje.
Czyli dotychczas nic się nie działo. Ergo PiS kłamał do tej pory mówiąc o skali korupcji w PO. Lubisz dostarczać argumentów przeciwnikom PiS.

Dwóch ludzi aresztowanych w Policach, to tak jak miliony :D Propaganda (patrz powyżej deficyt)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 23, 2017 6:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 464, 465, 466, 467, 468, 469, 470 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL