Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No to je sie przeniesie pod wille na Zoliborzu. Na koszt Kaczynskiego.


N mar 25, 2018 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Myslisz, ze Kosciol dostrzegl, jak "wielka estyma" otaczane sa pomniki-potworki Jana Pawla II w kazdej wsi? I specjalnie sie tym przejal?


To zupełnie inna sytuacja, bo Kościół nie ma w Polsce praktycznie żadnej władzy (tak, za PiS też).

Cytuj:
Zadnych grubych kresek dla zawlaszczania przez wojewode kawalka miasta, zeby czarne schody donikad postawic i pomnik ofiary katastrofy samolotowej!


Wojewoda przecież wyleci, kiedy PiS straci władzę.

Cytuj:
To jest zasmiecanie przestrzeni publicznej. Uwazasz, ze spraye chuliganow na scianach np kosciolow tez trzeba zostawic, zeby sprayer doświadczyl na własnej skórze, jak bardzo Polacy mają je gdzieś ?


Porównywanie pomników do sprayów na ścianach jest absurdalne.

Cytuj:
Przeciez Kaczynskiemu nie chodzi o zadne uczczenie tych ofiar wypadku lotniczego. Taki pomnik juz stoi na Powazkach.


Oczywiście że nie. Jemu chodzi o sprawienie (m.in. za pomocą pomników), by Polacy uznali jego brata (a więc i pośrednio jego samego) za najwybitniejszego Polaka XXI w. Prawdopodobnie jest to jeden z dwóch podstawowych celów jego działalności politycznej (drugim jest wsadzenie Tuska do więzienia, uważam, że cała "reforma" wymiaru sprawiedliwości ma właśnie temu służyć). Rzecz jasna, nie uda mu się to, ale jeżeli PO zburzy pomnik, to nie będzie tego świadom - bo uzna, że znowu wygrali esbecy wspomagani przez wrogi Zachód, a fakt, że zaangażowano aż takie środki żeby zdezawuować Lecha Kaczyńskiego jest właśnie największym dowodem jego wybitności. Największą klęską Kaczyńskiego nie będzie to, że mu "komuniści" zburzą pomniki (to właśnie uzna za swoje zwycięstwo - naturalnie, "moralne"), tylko to, że pomniki będą stały, ale nikt nie będzie na nie zwracał uwagi, ewentualnie po to, by je po raz kolejny wyśmiać. Jak zauważyła Alus, będą też Polakom nieustannie przypominać cztery lata żenujących i wstydliwych rządów PiS.

Kael napisał(a):
Ale osobiscie uwazam, ze kraj kombinatorow i karierowiczow Polsce uwlacza. Polske i Polakow stac na normalnosc.


Oczywiście. Pokażą to już następne wybory. Polacy wybierając Dudę i PiS głosowali na coś zupełnie innego, niż rzeczywiście nastało. Chcieli młodą, dynamiczną i nowoczesną politykę, której symbolem był (czy raczej: został wykreowany) Duda - a dostali absurdalną, anachroniczną dyktaturkę 60+ letniego Kaczyńskiego, która na dodatek im dłużej rządzi, tym więcej chce ściągnąć z nich pieniędzy (zapewne na premie, które się im przecież należą). PiS ma Polaków - także, a może przede wszystkim, swoich wyborców - za kompletnych idiotów. Srogo się przeliczy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 26, 2018 8:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kaczyński już wie, że następnych wyborów PiS nie wygra:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczyns ... ym/9m9fxmh

Niestety, "przestrzega" grubo za późno. Sytuacja w PiS jest już prawdopodobnie nie do opanowania. Najwyraźniej pokazało to wystąpienie Szydło - właśnie to o premiach - które z jakiegokolwiek wizerunkowego punktu widzenia, w kontekście całej formacji, było kompletnie niezrozumiałe. Polityk po prostu nie wychodzi publicznie na mównicę i nie mówi przed kamerami, że dostał ekstra kasę słusznie, bo mu się należała - to oznacza wizerunkowe samobójstwo, wie to każde dziecko. Szydło powiedziała to, ponieważ na wizerunku już jej nie zależy; chciała jedynie uderzyć w Morawieckiego, za jednym razem sprowadzając do absurdu jego próbę pijarowego rozwiązania problemu premiowego i jednocześnie wysyłając wiadomość do pisowskiego aparatu: "patrzcie, Morawiecki proponuje wam ascezę, boi się wam dobrze płacić, żeby nie wypaść źle w niemieckich mediach - ja nie mam żadnych takich zahamowań, ze mną każdy dostanie tyle kasy, ile tylko zapragnie, ja się nie boję, trzymajcie się mnie!". PiS wyraźnie przechodzi już na fazę przetrwalnikową - jako że niedługo trzeba będzie oddać władzę, trzeba się teraz możliwie jak najlepiej zabezpieczyć i możliwie jak najwięcej zgarnąć. To będzie tylko potęgowało konflikty.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 26, 2018 8:54
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Kaczyński już wie, że następnych wyborów PiS nie wygra:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczyns ... ym/9m9fxmh

Niestety, "przestrzega" grubo za późno. Sytuacja w PiS jest już prawdopodobnie nie do opanowania. Najwyraźniej pokazało to wystąpienie Szydło - właśnie to o premiach - które z jakiegokolwiek wizerunkowego punktu widzenia, w kontekście całej formacji, było kompletnie niezrozumiałe. Polityk po prostu nie wychodzi publicznie na mównicę i nie mówi przed kamerami, że dostał ekstra kasę słusznie, bo mu się należała - to oznacza wizerunkowe samobójstwo, wie to każde dziecko. Szydło powiedziała to, ponieważ na wizerunku już jej nie zależy; chciała jedynie uderzyć w Morawieckiego, za jednym razem sprowadzając do absurdu jego próbę pijarowego rozwiązania problemu premiowego i jednocześnie wysyłając wiadomość do pisowskiego aparatu: "patrzcie, Morawiecki proponuje wam ascezę, boi się wam dobrze płacić, żeby nie wypaść źle w niemieckich mediach - ja nie mam żadnych takich zahamowań, ze mną każdy dostanie tyle kasy, ile tylko zapragnie, ja się nie boję, trzymajcie się mnie!". PiS wyraźnie przechodzi już na fazę przetrwalnikową - jako że niedługo trzeba będzie oddać władzę, trzeba się teraz możliwie jak najlepiej zabezpieczyć i możliwie jak najwięcej zgarnąć. To będzie tylko potęgowało konflikty.

Przy czym sławetne ośmiorniczki PO nie tak działają na wyobraźnię - wielu zupełnie nie wie co to jest, 90% nigdy nie jadło - ale każdym nawet najmniej kumaty, potrafi sobie przeliczyć ile za 60 70 tys zł premii dla min PiS, kupiłby potrzebnych mu rzeczy i w co by zainwestował.
radykalnie inny stopień rażenia.


Pn mar 26, 2018 9:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Przy czym sławetne ośmiorniczki PO nie tak działają na wyobraźnię - wielu zupełnie nie wie co to jest, 90% nigdy nie jadło - ale każdym nawet najmniej kumaty, potrafi sobie przeliczyć ile za 60 70 tys zł premii dla min PiS, kupiłby potrzebnych mu rzeczy i w co by zainwestował.
radykalnie inny stopień rażenia.


Nie tylko to. Dotyczy to także "sukcesów", jak np. "50 miliardów odzyskanego VAT" - Polakom się to wprawdzie podoba, ale nie wzbudza większych emocji, bo nikt nie potrafi sobie wyobrazić takich sum, zdecydowana większość Polaków natomiast doskonale potrafi sobie wyobrazić, ile to jest 60 tysięcy złotych premii. Dlatego rzucane tu i ówdzie argumenty w stylu "może sobie przyznali milion premii, ale za to odzyskali setki miliardów dla Polski" trafią w próżnię. To po prostu tak działa i każdy polityk z minimum doświadczenia doskonale o tym wie. Tyle, że w PiS już nikt nie panuje nad przekazem (ani nad niczym innym).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 26, 2018 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny, mój głos w sprawie potencjalnych możliwości intelektualnych J.K. był nieco prześmiewczy... Nie ukrywam że mam żal do wielu osób, które dały się omamić temu człowiekowi i jego ludziom...
Nie wiem jak to jest z jego IQ, przyznać jednak trzeba, że rozgrywa swoich wyborców nadzwyczaj sprawnie i jego prawicowe, konserwatywne i religijne piórka inteligenta starej daty trzymają się mimo tego całego chamstwa, jakie go otacza (Tarczyński, Brudziński, Pawłowicz a to tylko wierzchołek góry lodowej). Od niego wszystko się zaczęło i to on to zbudował.

Co do pomnika to zgadzam się z Kael z tym zastrzeżeniem, że rzeczywiście trzeba to zrobić mądrze. Najlepiej przenieść gdzieś w okolice Okęcia - czyli miejsca, skąd ci ludzie wylecieli w swą ostatnią podróż. Z szacunku dla pozostałych rodzin nie należy robić z tego agresywnej szopki i upokarzać ich jeszcze bardziej. Otoczyć jakimś skwerkiem, źeby było godnie i zostawić. Tam ejst bardzo dużo miejsca z racji samego lotniska - mnóstwo pól i pustych przestrzeni o które nikt nie powinien mieć żalu.

W żadnym wypadku nie można jednak zostawiać ich w rejonie placu Piłsudskiego! To jest jaspwne wymuszenie, w dodatku chyba bezprawne. Pisałam tu o tym kiedyś, polemizowalismy, to jest szantaż emocjonalny. Nie może być tak że jeden tak naprawdę człowiek, nie piastujący w dodatku FAKTYCZNEJ władzy (bo nie ma stanowiska, zwykły poseł), zajmuje sobie najbardziej reprezentacyjne, historyczne miejsca w stolicy europejskiego kraju i stawia na nim co mu się podoba. To nie może tak zostać i liczę na jakichś roztropnych, decyzyjnych rządzących, którzy rozegrają to w iście szachowym stylu. Z solidnym, eleganckim matem.

A co do publikowania wyroków TK to podtrzymuję swoje zdanie choć nie wykluczam, że wybieg z udobruchaniem UE został pod to "podpięty". Inna sprawa, źe to jest tłumaczenie bardziej dla samego elektoratu, aby wyjaśnić im ten krok - "patrzcie, wydrukujemy ten szajs bezprawny bo się czepiają. Teraz dadzą nam spokój". W ogóle uważam, że PiS ma trochę w nosie UE, tzn. chce dać na wstrzymanie u nich ale bardziej skupia się na kraju i swoim suwerenie, który dostał mocno po pludrach w sprawie odwołania Szydło a zwłaszcza Macierewicza. To oni dają im głos w wyborach a nie zła Unia. Zła Unia to moźe nas nawet wykopać, będziemy pokrzywdzoną, oblężoną twierdzą - nawet lepiej będzie na, rządzić. Wyskształciuchy, komusze dzieci i ci z wielkich miast będą mieli mordy w kubłach. Polska będzie biedna, ale katolicka i będzie fair - wszyscy będziemy jeść buraki. Pójdzie w pięty tym bogaczom co na PO głosowali.


Pn mar 26, 2018 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ukyo napisał(a):
Nie wiem jak to jest z jego IQ, przyznać jednak trzeba, że rozgrywa swoich wyborców nadzwyczaj sprawnie i jego prawicowe, konserwatywne i religijne piórka inteligenta starej daty trzymają się mimo tego całego chamstwa, jakie go otacza (Tarczyński, Brudziński, Pawłowicz a to tylko wierzchołek góry lodowej). Od niego wszystko się zaczęło i to on to zbudował.


Tak jak już pisałem wcześniej - niewątpliwie posiada on do tego spory talent. Podobnie jak kiedyś Wałęsa. Jeżeli ktoś mówi o "potencjale intelektualnym" w tym znaczeniu tego słowa, to zgoda. Ale dla mnie to nie ma charakteru intelektualnego. Podobnie w przypadku Wałęsy, któremu najznamienitsi profesorowie czy inteligenci jedli z ręki albo klękali (dosłownie), mimo że w całym życiu nie przeczytał ani jednej książki.

Cytuj:
Co do pomnika to zgadzam się z Kael z tym zastrzeżeniem, że rzeczywiście trzeba to zrobić mądrze. Najlepiej przenieść gdzieś w okolice Okęcia - czyli miejsca, skąd ci ludzie wylecieli w swą ostatnią podróż. Z szacunku dla pozostałych rodzin nie należy robić z tego agresywnej szopki i upokarzać ich jeszcze bardziej. Otoczyć jakimś skwerkiem, źeby było godnie i zostawić. Tam ejst bardzo dużo miejsca z racji samego lotniska - mnóstwo pól i pustych przestrzeni o które nikt nie powinien mieć żalu.

W żadnym wypadku nie można jednak zostawiać ich w rejonie placu Piłsudskiego! To jest jaspwne wymuszenie, w dodatku chyba bezprawne. Pisałam tu o tym kiedyś, polemizowalismy, to jest szantaż emocjonalny. Nie może być tak że jeden tak naprawdę człowiek, nie piastujący w dodatku FAKTYCZNEJ władzy (bo nie ma stanowiska, zwykły poseł), zajmuje sobie najbardziej reprezentacyjne, historyczne miejsca w stolicy europejskiego kraju i stawia na nim co mu się podoba. To nie może tak zostać i liczę na jakichś roztropnych, decyzyjnych rządzących, którzy rozegrają to w iście szachowym stylu. Z solidnym, eleganckim matem.


Myślę, że to pewnie kiedyś nastąpi. Ale zdecydowanie uważam, że nie należy się z tym spieszyć. Poza tym, moim zdaniem, to powinna być decyzja ludzi. Może zrobić jakiś plebiscyt albo coś w tym stylu. Zresztą, jeśli się okaże, że ludziom te pomniki przeszkadzają, to sami je obalą..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 26, 2018 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Polemizowałbym ;) I przy całej mojej niechęci do Kaczyńskiego, jeśli brać pod uwagę potencjał intelektualny, to uważam, że porównanie do Trumpa jest uwłaczające dla Kaczyńskiego.


O, świetnie, to polemizuj. Na czym zatem polega potencjał intelektualny Kaczyńskiego? Pytam w absolutnie dobrej wierze, bo zwolennicy PiS nie są w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie (a pytałem już wielu z nich).


W zasadzie Ukyo już odpowiedziała, dodałbym, że Kaczyński wygrał bez tej kasy, którą ma Trump. I potrafił spełnić wiele obietnic wyborczych, bez rujnowania finansów państwa. Oczywiście nie on sam, ale cała formacja, jednak to on był i nadal jest niekwestionowanym liderem.

Poza tym moja chęć polemiki wynikała bardziej z rozczarowania Trumpem ;)


Pn mar 26, 2018 13:57
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Polemizowałbym ;) I przy całej mojej niechęci do Kaczyńskiego, jeśli brać pod uwagę potencjał intelektualny, to uważam, że porównanie do Trumpa jest uwłaczające dla Kaczyńskiego.


O, świetnie, to polemizuj. Na czym zatem polega potencjał intelektualny Kaczyńskiego? Pytam w absolutnie dobrej wierze, bo zwolennicy PiS nie są w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie (a pytałem już wielu z nich).


W zasadzie Ukyo już odpowiedziała, dodałbym, że Kaczyński wygrał bez tej kasy, którą ma Trump. I potrafił spełnić wiele obietnic wyborczych, bez rujnowania finansów państwa. Oczywiście nie on sam, ale cała formacja, jednak to on był i nadal jest niekwestionowanym liderem.

Poza tym moja chęć polemiki wynikała bardziej z rozczarowania Trumpem ;)

W kwestii rujnowania M. Morawiecki ma inną opinię - oczywiście ta opinia nie jest przeznaczona dla wiedzy wszystkich
https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... je/wrzrs5k


Pn mar 26, 2018 14:13

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
W kwestii rujnowania M. Morawiecki ma inną opinię - (...)

Opinie są ciekawe, jak jeszcze nie ma konkretnych danych.


Pn mar 26, 2018 14:29
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
W kwestii rujnowania M. Morawiecki ma inną opinię - (...)

Opinie są ciekawe, jak jeszcze nie ma konkretnych danych.

Polska najszybciej zadłużająca sie spośród krajów UE to nie dane?
http://biznes.interia.pl/makroekonomia/ ... 45977,2156


Pn mar 26, 2018 15:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
W zasadzie Ukyo już odpowiedziała, dodałbym, że Kaczyński wygrał bez tej kasy, którą ma Trump.


Delikatnie mówiąc, nie przekonuje mnie to. Kaczyński przez 8 lat przegrywał z Tuskiem, wygrał dopiero wtedy, kiedy ten zrejterował do Brukseli i zostawił swoją formację w kompletnej rozsypce. Drugą przyczyną zwycięstwa było zaś to, że po raz pierwszy od lat zrobił to, co inni politycy robią na co dzień, czyli posłuchał ekspertów od PR, którzy wyjaśnili mu, że musi się (i paru innych kolesiów) schować i wysunąć na pierwszy plan polityków robiących lepsze wrażenie od niego (i tych innych). Jeżeli to jest przejawem jakiegoś wyjątkowego "potencjału intelektualnego", to ok.

Cytuj:
I potrafił spełnić wiele obietnic wyborczych, bez rujnowania finansów państwa. Oczywiście nie on sam, ale cała formacja, jednak to on był i nadal jest niekwestionowanym liderem.


Gospodarką Kaczyński się nie zajmuje - to powtarzają wszyscy, może za wyjątkiem jego najbardziej fanatycznych wyznawców (tzn. takich, którzy gotowi byliby go nazwać nawet wybitnym językoznawcą). Zostawił to Morawieckiemu i wszystkie ewentualnego zasługi w temacie "spełniania obietnic wyborczych bez rujnowania finansów państwa" należy przypisywać jemu (przy czym, moim zdaniem, na wydawanie tu ostatecznych werdyktów jest zdecydowanie za wcześnie - dopiero za parę lat przekonamy się na dobre, czy faktycznie spełnił, ew. czy faktycznie bez rujnowania). Pomijając już kwestie szczegółowe, jak np. to, że 500+ nie jest jego pomysłem (co kiedyś jeszcze przyznawał, z czasem coraz bardziej próbując przypisać sobie samemu ten pomysł - aż dziw, że nie przypisuje go ś.p. bratu, ale widocznie tu też coś się zmieniło), podobnie jak obniżenie wieku emerytalnego (pomysł w dzisiejszych czasach kompletnie absurdalny, który trudno uznać za przejaw "potencjału intelektualnego"), Mieszkanie+ zrealizowane nie jest itp. itd. Samo to zaś, że Morawiecki - będąc wcześniej doradcą Tuska, jeszcze wcześniej zwolennikiem zacieśniania strefy euro, w ogóle niewątpliwie ogarniętym człowiekiem - dołączył do obozu "dobrej zmiany" przypisuję właśnie temu tajemniczemu talentowi, którego nie neguję. Co takiego dostrzegł Morawiecki (Gowin, Dorn, Rokita, Gliński i wielu innych) w Kaczyńskim, że tak bezgranicznie mu zaufali, poświęcając cały swój intelekt na powtarzanie pisowskich bredni - tego nie wiem. I nic, co oni sami mówią, mi tego nie wyjaśnia. Ale nie widzę w tym nic intelektualnego. To nie jest intelektualna fascynacja, ja w każdym razie żadnych intelektualnych źródeł nie jestem w niej w stanie dostrzec.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 26, 2018 16:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jeśli chodzi o Morawieckiego, to podejrzewam, że ma on swoje ambicje i tylko dzięki Kaczyńskiemu jest w stanie te ambicje realizować.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 26, 2018 17:54
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A reszta widzi przy Kaczynskim najlepsze szanse dla siebie na wladze.
Na pewno nikomu nie chodzi o dobro Polski.

Pytam sie tylko, komu o dobro Polski (jeszcze) chodzi...


Pn mar 26, 2018 18:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Kaczyński już wie, że następnych wyborów PiS nie wygra:

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczyns ... ym/9m9fxmh

Niestety, "przestrzega" grubo za późno. Sytuacja w PiS jest już prawdopodobnie nie do opanowania. Najwyraźniej pokazało to wystąpienie Szydło - właśnie to o premiach - które z jakiegokolwiek wizerunkowego punktu widzenia, w kontekście całej formacji, było kompletnie niezrozumiałe. Polityk po prostu nie wychodzi publicznie na mównicę i nie mówi przed kamerami, że dostał ekstra kasę słusznie, bo mu się należała - to oznacza wizerunkowe samobójstwo, wie to każde dziecko. Szydło powiedziała to, ponieważ na wizerunku już jej nie zależy; chciała jedynie uderzyć w Morawieckiego, za jednym razem sprowadzając do absurdu jego próbę pijarowego rozwiązania problemu premiowego i jednocześnie wysyłając wiadomość do pisowskiego aparatu: "patrzcie, Morawiecki proponuje wam ascezę, boi się wam dobrze płacić, żeby nie wypaść źle w niemieckich mediach - ja nie mam żadnych takich zahamowań, ze mną każdy dostanie tyle kasy, ile tylko zapragnie, ja się nie boję, trzymajcie się mnie!". PiS wyraźnie przechodzi już na fazę przetrwalnikową - jako że niedługo trzeba będzie oddać władzę, trzeba się teraz możliwie jak najlepiej zabezpieczyć i możliwie jak najwięcej zgarnąć. To będzie tylko potęgowało konflikty.

Kaczyński może i nie, ale PiS... . Widzisz jakąś alternatywę dla tej partii? Nie ma żadnej, więc Polacy, jak zwykle, będą głosowali na tego, kto ma szanse (ci, którzy pójdą do wyborów).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn mar 26, 2018 18:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 534, 535, 536, 537, 538, 539, 540 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL