Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 13:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Skąd duże poparcie w sondażach - Bierze się z polecenia bezpieki
http://www.fronda.pl/a/dr-targalski-dla ... 01549.html


Cz paź 26, 2017 18:01

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Ja się z tym zgadzam, ale są też tacy, którzy twierdzą, że PiS nie tylko nie podkopuje, ale wręcz wzmacnia fundamenty długofalowego rozwoju.


Pewnie to ci, którzy w czasie pierwszych rządów PiS-u (1944-89) zapewniali, że socjalizm jest wyższą formą rozwoju niż kapitalizm, a komunizm najwyższą.
Im cały czas wydawało się, że "Polska rośnie w siłę".

Cytuj:
Na razie czekam, obserwuję i większych pęknięć na ścianach nie widzę, więc nie widzę też podstaw do wszczynania alarmu. Tym bardziej, iż straszenie już teraz powoduje, że kiedy faktycznie ściany zaczną pękać, to alarm na wielu nie zrobi większego wrażenia.


Gdy ściany zaczną pękać, będzie za późno na cokolwiek. Z takim domem niewiele już można zrobić.
Alarmować i uświadamiać trzeba dziś, nie gdy będzie za późno.
A przecież łaściwie wszystko, co PiS robi jest podkopywaniem fundamentów długofalowego rozwoju: od demobilizacji zawodowej ludności i demontażu systemu edukacji przez powrót do rozbudowanego rozdawnictwa po inwigilację i osaczanie przedsiębiorców, straszonych psami gończymi i 25 latami więzienia.


So paź 28, 2017 18:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Zobaczysz wieksze pekniecia gdy skumuluja sie skutki 500+ i obnizenia wieku emerytalnego.
Do tego fiskalizm tego rzadu i ciagle zmieniajace sie przepisy zniechecaja zarowno inwestorow krajowych jak i zagranicznych, ktorzy zgodnie z obecnym prawodawstwem moga byc karani za jakies nieprawidlowosci w inwestycjach do 20 lat wstecz. Paranoja kompletna.
Dobre kilka lat temu biedna Kanada podwyzszyla wiek emerytalny do 67l w ciagu nastepnych 20 lar, ale bogata Polska moze spokojnie pozwolic sobie na stare zasady :).


N paź 29, 2017 19:07
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Co do wieku emerytalnego, to uważam, że istniejąca możliwość wyboru (idę w wieku 60 lat lub pracuję nadal) jest dobra. Dlaczego? Emerytury będą głodowe, więc kto będzie miał siły, będzie pracował. Jakkolwiek nie popieram wielu posunięć tego rządu, bardzo wielu, to tu jestem za. Osobiście nie wyobrażałam sobie czy dam radę dotrwać do wyliczonego mi wcześniej wieku, ale teraz jestem spokojna. Jeśli nie dam rady, pójdę na emeryturę, jeśli dam radę, będę pracować. To nie jest nakaz - 60 lat i koniec pracy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 29, 2017 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Patrzac od strony ew emerytow tak, zgadzam sie - patrzac od strony finansow panstwa zdecydowanie nie.
W momencie gdy wyz lat 50 tych przejdzie na emerytury obciazenie ZUSu zwiekszy sie skokowo, a trzeba pamietac ze obecne 500+ finansowane jest w duzej czesci z kredytu. Koniunktura gospodarcza nie bedzie wiecznie trwala i gdy sie skonczy zaczna sie schody.


N paź 29, 2017 21:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No jasne, bo jesli ktoś pomimo braku sił pracowałby (ustawowo) do 67 lat, nie zdążyłby być ani dnia na emeryturze i składki zostałby w kasie państwa. O to chodziło w tamtej reformie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 29, 2017 21:30
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
No jasne, bo jesli ktoś pomimo braku sił pracowałby (ustawowo) do 67 lat, nie zdążyłby być ani dnia na emeryturze i składki zostałby w kasie państwa. O to chodziło w tamtej reformie.

Ustawowe 67 lat dla wszystkich mężczyzn obowiązywałoby w 2020r, dla kobiet w 2040r - czyli objęłoby kobiety urodzone po 1975r. Zatem opowieści o pracy do śmierci to czysta demagogia, bo tylko jedyny Bóg wie w jakim stanie będzie nasza planeta za 23 lata.
Nadto istniała możliwość przejścia na emeryturę pomostową po ukończeniu 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.


Pn paź 30, 2017 9:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Siedmiokropka zaskakuje mnie bardzo pozytywnie. Już nie totalnie, ale selektywnie. A głównym kryterium oceny przestaje być to, kto coś zrobił, a zaczyna mieć znaczenie, jaki to coś ma sens. Bardzo się cieszę z przemiany.
Jako przedemeryt (po osiągnięciu wieku tuskowego, ale przez złożeniem broni) cieszę się z możliwości dalszej pracy. Z możliwości być aktywnym. Cieszy mnie też to, że gdyby co, to mam zagwarantowane jakieś tam utrzymanie. Po prostu, gdyby firma splajtowała, to nie zginąłbym z głodu. Dzięki ustawie obniżającej wiek emerytalny poczułem pewien komfort psychiczny. Wiem, co już mi się należy ale zachowałem też prawo do poprawy swego losu. Dopóki mam jeszcze siłę i mogę czynić coś konstruktywnego, chcę to czynić.

Dziś ktoś z SLD pochwalał 500+ i swobodę wyboru wieku emerytalnego i kilka innych posunięć obecnie panujących. W zeszłym tygodniu podobna wypowiedź kogoś z Nowoczesnej i z Razem. Oczywiście każdy z tych partii zrobiłaby to lepiej. Ale by kontynuowała tę drogę. Jedna z tych partii ma nawet pomysł, skąd wziąć na to kasę. Chyba tylko totalna propozycja wykazuje się polityczna impotencją tylko z cicha bąkają, że też poprawiliby niektóre programy rządowe.


Pn paź 30, 2017 15:10
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
andej napisał(a):
Siedmiokropka zaskakuje mnie bardzo pozytywnie. Już nie totalnie, ale selektywnie.

Siedmiokropka :D.
Totalnie nie było nigdy. Nadal widzę więcej minusów niż plusów, a jednym z minusów jest właśnie 500+. W dobie, gdzie brakuje pracowników, owe 500+ powinno być dodane do zasiłku rodzinnego i wtedy byłoby ok, bo wysokość zasiłku rodzinnego nadal woła o pomstę do nieba (wysokość i kryterium przyznawania).
andej napisał(a):
Jako przedemeryt (po osiągnięciu wieku tuskowego, ale przez złożeniem broni) cieszę się z możliwości dalszej pracy.

To akurat gwarantowała także poprzednia ustawa, która doprowadzała mnie do .... Dobrym posunięciem w obniżeniu granicy wieku emerytalnego jest własnie możliwość wyboru. Nie wiem czy będę dała rade pracować dłużej niż owe 60 lat, ale jeśli nie, to spokojnie mogę złożyć broń. No, może nie spokojnie, bo za głodową stawkę, ale jest to lepsze niż podpieranie się nosem, bo jeszcze coś muszę.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 30, 2017 15:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Niepokoją mnie ruchy prezydenta Dudy. Przede wszystkim gdy chodzi o sądownictwo.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn paź 30, 2017 15:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tez jestem w wieku emerytalnym ( 68 l ) i dalej spokojnie pracuje we wlasnym businessie, choc w ograniczonym wymiarze godzin. Uwazam ze danie ludziom mozliwosci wyboru jest jedynym rozsadnym wyjsciem. Nie wyobrazam sobie calkowitej bezczynnosci zawodowej niezaleznie od wieku, no chyba ze ograniczenia fizyczne zamkna ta mozliwosc.
Dlatego rowniez zastanawia mnie ciagle podnoszona przy okazji tych dyskusji kwestia ze ludzie w wieku okolo siedemdziesiatki stoja nad grobem ?
Razem z zona, ktora tez dobiega wieku emerytalnego chodzimy, plywamy, cwiczymy mobility excersises tanczymy salse i razem pracujemy i na razie na druga strone sie nie wybieramy. Widzi sie u nas czesto ( jako ze kanadyjskie spoleczenstwo tez sie szybko starzeje ) ludzi po 80 tce prowadzacych aktywne zycie i samodzielnie mieszkajacych - prawdziwa starosc to tutaj okolice 90 lat. Nie dziwi dlatego chec panstwa do podniesienia wieku emerytalnego.

Andy, jakie ruchy prezydenta Dudy cie niepokoja, to ze nie chce sie zgodzic na zabranie mu jego zwierzchnictwa nad armia i sadami zapisanego w Konstytucji ?


Pn paź 30, 2017 17:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Niepokoi mnie to, że Duda wstrzymał reformę sądów.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn paź 30, 2017 17:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
To nie jest zadna reforma sadow, to jest wymiana kadr w sadach na "wlasne".


Pn paź 30, 2017 20:43
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
To akurat gwarantowała także poprzednia ustawa, która doprowadzała mnie do .... Dobrym posunięciem w obniżeniu granicy wieku emerytalnego jest własnie możliwość wyboru. Nie wiem czy będę dała rade pracować dłużej niż owe 60 lat, ale jeśli nie, to spokojnie mogę złożyć broń. No, może nie spokojnie, bo za głodową stawkę, ale jest to lepsze niż podpieranie się nosem, bo jeszcze coś muszę.

Nie koniecznie "muszę".....
https://www.money.pl/emerytury/wiadomos ... 40205.html
Propaganda w rodzaju "pracy do śmierci", tyle ma wspólnego z rzeczywistością co "Polska w ruinie".
Nadto, jak już pisałam, wiek emerytalny 67 lat dla kobiet to odległy 2040r.


Wt paź 31, 2017 8:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
KRS swoją decyzją z 30 bm. wymusi na prezydencie i prezesie szybkie znalezienie kompromisu. Odrzucenie wszystkich asesorów to czytelny sygnał, że należy szybko uchwalić ustawy zmieniające ten (postsocjalistyczny) stan rzeczy.


Wt paź 31, 2017 9:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 478, 479, 480, 481, 482, 483, 484 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL