Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 533, 534, 535, 536, 537, 538, 539 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Podziwiam.....że też chce Ci się marnować czas na podobne wypocimy....


Tak niestety mam, z tego samego powodu wciąż marnuję czas na czytanie prasy z obu stron politycznej barykady. Zakładam, że jeszcze mi trochę życia zostało i zdążę przeczytać to, co naprawdę warto przeczytać zamiast tych wszystkich głupot. Mam nadzieję że się nie mylę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 24, 2018 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jako ze nie bede mial najprawdopodobniej mozliwosci przeczytania tych pozycji ( ani Lisa, ani Kaczynskiego ) czy moglbys w kilku slowach opisac wizje Polski Kaczynskiego z tej ksiazki ?
Kilka razy staralem sie wypytac o jakis spojny program Kaczynskiego dla Polski, ale nigdy nie udalo mi sie ptrzymac sensownej odpowiedzi.
Brak takiej odpowiedzi pokazywalby ze nie tylko opozycja ale rowniez PiS nie ma prawdziwego programu dla Polski i dziala tylko w taki sposob zeby zapewniec sobie jak najdluzsze pozostanie przy wladzy, podporzadkowujac sobie instytucje panstwa demokratycznego tylko po to by w tym nie przeszkadzaly.


So mar 24, 2018 15:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tutaj był jakiś artykuł o poglądach Kaczyńskiego:
http://jagiellonski24.pl/2016/01/18/jar ... ta-iii-rp/

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So mar 24, 2018 17:27
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
Tutaj był jakiś artykuł o poglądach Kaczyńskiego:
http://jagiellonski24.pl/2016/01/18/jar ... ta-iii-rp/

Jakiś...bez czytania podpowiem jaki może napisać szef Klubu Jagielońskiego, klubu od lat współpracujący z PiS, stanowiacym zaplecze naukowe PiS.....a już na pewno skonfrontuje poglądy Kaczyńskiego na Polskę z poglądami Lisa :D :D


So mar 24, 2018 17:59
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Jak dla mnie, wyłania się stąd archaiczna socjalistyczno-rewolucyjna wizja państwa i polityki. Taka wizja zanurzona w sprzeciwie wobec zastanej rzeczywistości ale bez konkretnego pomysłu na przyszłość.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So mar 24, 2018 18:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tego sie obawialem.
Nasiakniecie Jaroslawa PRLem i ideami Erhlicha powoduje zafundowanie Polakom karykatury tamtego panstwa polaczonego z ukladem wladzy jednoosobowej po przewrocie majowym.
Alus przeczytaj artykul bo nie jest szablonowy i wbrew pozorom autor przedstawia punkt podstawowy, ze idee prezentowane przez Kaczynskiego jako wady III RP i mozliwe drogi zmiany tych wad w praktyce kloca sie z jego biezaca dzialalnoscia, ktora tych wad wcale nie usuwa.
IHMO na ich usuniecie potrzeba dlugiego czasu w ktorym zmieni sie mentalnosc wiekszosci Polakow, a marzeniem Jaroslawa jest jak sadze dozycie do tego momentu, co jest zupelnie niemozliwe.
W pewien sposob tragiczna postac mego bylego sasiada i rowiesnika.


So mar 24, 2018 23:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Na czym zatem polega potencjał intelektualny Kaczyńskiego?


Choćby na tym, że zdołał przekonać do siebie wielu rozsądnych ludzi o poglądach prawicówych... którzy do dziś oficjalnie leczą kaca albo robią dobrą minę do złej gry. ;)

Kaczyński to w mojej opinii bezideowiec, któremu podoba się mieć władzę. Lubi mieć wpływ na ludzi i otaczać się dworem pochlebców. Zawsze ciągnęło go na lewą stronę, ale tam go nie chcą - nie chcieli w latach dziewięćdziesiątych a potem już zupełnie zmarginalizowali. Dlatego też zwrócił się na prawo gdzie, pardon, wyborcy są wzmożeni, wkurzeni i bardzo mocno ideowi a swoich wyborów dokonują zwykle pod wpływem emocji. Lubią "ufać" politykom a rozgrywki partyjne traktują jak mecz piłkarski, w którym ulubiona drużyna koniecznie musi dokopać przeciwnikom, nieważne w jakim stylu (a im głośniej wyją tamci kibice na widok ewidentnych fauli, tym bardziej się cieszą).

Przyjrzyjcie się Jarosławowi - on nigdy nie wychodzi do ludzi, nie brata się z tłumem bo tak naprawdę nie lubi swoich wyborców. Ochrzcił się po upadku komuny, do kościoła chodzi, owszem, ale lubi zwierzęta i chyba popiera aborcję. Niech jego wielbiciele wskażą mi choć jeden gest, jaki wykonał on w stronę rzeczywistych postulatów twardych prawicowców (pomijam politykę historyczną bo dla niego to kolejne narzędzie do grania na emocjach tłumu, w dodatku w sumie nieszkodliwe i łatwe w użyciu).

Opublikowanie wyroków TK to w mojej opinii kara dla Szydło za jakieś tam przewiny (zgaduję że za te nagrody, choć na bank nagrabiła sobie wcześniej wnosząc po sposobie, w jaki jej podziękowano). To oznacza, że nie dopełniła obowiązków, skoro jakieś wyroki były (a nie pogadanki Rzeplińskiego & co, jak nas przekonywała) i teraz nowa ekipa, "czysta", je publikuje.
Kolejny do wycięcia będzie pewnie Ziobro. Macierewicza już nie ma (choć ten akurat sam się podkładał).

Chodzi o postawienie pomnika bratu - a do tej pory katastrofa smoleńska musi być "badana", żeby nie wyszło, że jednak wypadek. Zresztą, cel osiągnięty - ona ma się zapisać jako tajemnicza, niezbadana sprawa (pewnie zamach!), ktorej wielu nigdy ma nie rozwikłać.

Mam przynajmniej czyste sumienie, że nie dałam się nabrać...


So mar 24, 2018 23:41
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ukyo, nabrac to ja sie tez nie dalam. Ale tupet i bezczelnosc PiS, czyli Kaczynskiego, przy skoku na wladze, stolki i kase jednak przerosl moje wyobrazenia. Wydawalo mi sie, ze nasz trojpodzial wladzy, nasze prawo jest jednak bardziej stabilne i zadna narodowo-socjalistyczna partia (czy jakakolwiek inna) nie jest w stanie tego zniszczyc, po dojsciu do wladzy w wyborach.

A okazalo sie, ze owszem.

Dlatego ja jestem za natychmiastowym rozebraniem pomnikow smolenskich w srodku Warszawy i brata Wielkiego Stratega tez, plus procesy dla wszystkich, ktorzy te wladze wspierali lamiac prawo i konstytucje i defraudujac pieniadze podatnikow. Zadnych grubych kresek. Rozliczenie wszystkich premii, kosztow lotow do Brzeszcz, rozwalonych limuzyn w dridze na narty (plus ilosc tych wycieczek), zestawienie kosztow i wynikow obu komisji smolenskich. To wszystko opublikowane z listami beneficjentow systemu.

I mam nadzieje, ze Wielki Strateg tego dozyje i bedzie widzial, ze demokracja i prawo sa silniejsze od kazdego, kto po prostu chcial miec WLADZE.


N mar 25, 2018 7:16
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Ukyo, nabrac to ja sie tez nie dalam. Ale tupet i bezczelnosc PiS, czyli Kaczynskiego, przy skoku na wladze, stolki i kase jednak przerosl moje wyobrazenia.

Mojej wyobraźni nie przerosło, teraz znajomi i część rodziny dopiero przyznaje mi rację, gdy wcześniej często słyszałam przesadzasz.


N mar 25, 2018 8:42
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
W grudniu M. Morawicki przed końcem opuścił szczyt strefy euro, teraz nie został zaproszony....a ponoć żadne sankcje nam nie grożą :(
https://www.forbes.pl/gospodarka/polska ... ro/p8gfbjz


N mar 25, 2018 9:23
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Hmm..., a jeszcze kilka dni temu:
Cytuj:
Po wizycie niemieckiej kanclerz w PiS zapanował "hiperentuzjazm". Morawiecki znalazł z Merkel wspólny język, kanclerz chwaliła polskie wina, a oczarowany nią był nawet Marek Suski - mówią nam rozmówcy w partii.
https://wiadomosci.wp.pl/angela-merkel- ... 697740929a

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N mar 25, 2018 10:03
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Alus przeczytaj artykul bo nie jest szablonowy i wbrew pozorom autor przedstawia punkt podstawowy, ze idee prezentowane przez Kaczynskiego jako wady III RP i mozliwe drogi zmiany tych wad w praktyce kloca sie z jego biezaca dzialalnoscia, ktora tych wad wcale nie usuwa.

Przeczytałam - autor ukazuje Kaczyńskiego jako dowód na trafność diagnozy Bismarcka dajcie Polakom władzę, a sami sie zniszczą.


N mar 25, 2018 10:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
Taka wizja zanurzona w sprzeciwie wobec zastanej rzeczywistości ale bez konkretnego pomysłu na przyszłość.


To dlatego, że ten sprzeciw ma charakter czysto personalny.

Jak już piszę od dawna, jedyną wizją polityczną, jaką można Kaczyńskiemu przypisać, jest wizja "PRL-bis", albo lepiej PRL z przeciwnym znakiem - to znaczy taki PRL, w którym rządzą "patrioci" (czyli Kaczyński), a nie "komuniści". Tylko że to nadal nie jest odpowiedź na pytanie, po co ma być ten PRL-bis, czemu on ma konkretnie służyć - inaczej mówiąc, po co Kaczyńskiemu władza, co on zamierza z nią zrobić. Takiej wizji on nie ma. Chęć powrotu do PRL wynika jedynie z tego, że PRL był ostatnią formą państwa polskiego, która w jego percepcji trzymała się kupy. Po pierwsze dlatego, że za czasów PRL miał jeszcze czas na intelektualne rozważania odnośnie państwa, ustroju, prawa itp. (od samego początku III RP już robił w niej karierę polityczną i skupił się na "grze"), w związku z czym jego myślenie siłą rzeczy przesiąknęło tamtą epoką. On po prostu nie zna i nie rozumie innego państwa niż państwo realnego socjalizmu. Zwłaszcza - i to po drugie - że z kolei III RP to w jego percepcji był czas totalnego chaosu, w którym nie wiadomo kto rządzi nie wiadomo w jaki sposób i nie wiadomo na jakiej podstawie, a wielu złych ludzi (zwłaszcza "komunistów") korzysta z tego, by się nachapać, oczywiście kosztem "patriotów".

Ukyo napisał(a):
Choćby na tym, że zdołał przekonać do siebie wielu rozsądnych ludzi o poglądach prawicówych... którzy do dziś oficjalnie leczą kaca albo robią dobrą minę do złej gry. ;)


Nie kupuję tego, a w każdym razie nie o taki "potencjał intelektualny" mi chodzi. Niewątpliwie istnieją ludzie, którzy posiadają pewną osobliwą umiejętność zjednywania sobie masowo uwielbienia ludzi znacznie od nich mądrzejszych (w Polsce, obok Kaczyńskiego, mają ją np. Rydzyk czy Wałęsa), ale to, moim zdaniem, nie jest talent mający charakter intelektualny.

Cytuj:
Opublikowanie wyroków TK to w mojej opinii kara dla Szydło za jakieś tam przewiny


To nie ma ze sobą większego związku. PiS wyraźnie podkreśla, że to tylko taki gest, żeby się KE ucieszyła, i że dotąd nie było podstawy prawnej do publikacji.

Z resztą postu się zgadzam.

Kael napisał(a):
Dlatego ja jestem za natychmiastowym rozebraniem pomnikow smolenskich w srodku Warszawy


Absolutnie nie. Właśnie dokładnie tego nie należy robić, bo to utwierdzi Kaczyńskiego i ich pisowców w ich martyrologii. Niech sobie stoją i niech Kaczyński wraz z wyznawcami doświadczą na własnej skórze, jak bardzo Polacy mają je gdzieś (jak się ma władzę, to wielu rzeczy się nie widzi).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N mar 25, 2018 17:40
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Myslisz, ze Kosciol dostrzegl, jak "wielka estyma" otaczane sa pomniki-potworki Jana Pawla II w kazdej wsi? I specjalnie sie tym przejal?

Zadnych grubych kresek dla zawlaszczania przez wojewode kawalka miasta, zeby czarne schody donikad postawic i pomnik ofiary katastrofy samolotowej!
To jest zasmiecanie przestrzeni publicznej. Uwazasz, ze spraye chuliganow na scianach np kosciolow tez trzeba zostawic, zeby sprayer doświadczyl na własnej skórze, jak bardzo Polacy mają je gdzieś ?

Przeciez Kaczynskiemu nie chodzi o zadne uczczenie tych ofiar wypadku lotniczego. Taki pomnik juz stoi na Powazkach.
Jemu chodzi zawsze i wszedzie o udowodnienie, ze on moze wszystko, a reszta mordy w kubel. Prawnie ktos mu cos blokuje? To on prawo ominie. Socjalistyczny spryciula oszukujacy system.
I dlatego trzeba jemu wszystkie "zdobycze" i przejawy "wladzy" zabrac. I on ma to widziec. Jak dzieciak, ktory ukradl cos ze sklepu i idzie to oddac.

Masz racje, Johnny99, ze on intelektualnie zostal w glebokim socjalizmie i nigdy do poziomu normalnych spoleczenstw nie dorosnie.
Ale osobiscie uwazam, ze kraj kombinatorow i karierowiczow Polsce uwlacza. Polske i Polakow stac na normalnosc.


N mar 25, 2018 18:23
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Zadnych grubych kresek dla zawlaszczania przez wojewode kawalka miasta, zeby czarne schody donikad postawic

Ależ właśnie te schody donikąd najtrafniej upamiętniać będą politykę PiS.
Politykę skłócania wewnątrz Polski i skłócania Polski z wieloma krajami świata.


N mar 25, 2018 18:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 533, 534, 535, 536, 537, 538, 539 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL