Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 491, 492, 493, 494, 495, 496, 497 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Cytuj:
Precyzyjnie - handlu w sklepach wielkopowierzchniowych;

Cytuj:
Czyli nie jest to zakaz robienia zakupów w niedziele, a teza pilastra/mikkela to kłamstwo.

Jest to zakaz(...)

Absolutnie nie, proszę pani. Jest to ograniczenie w działalności określonych firm, a nie zakaz dotyczący zwykłych ludzi. Takie bzdury możesz wciskać innym, ale ja ich nie kupię, bo to zwykła ściema.

Cytuj:
Cytuj:
w nowym zapisie PiS otwierać i prowadzić nowe apteki mogą jedynie farmaceuci;

Cytuj:
Czyli nie jest to zakaz prowadzenia prywatnych aptek, a wiec kolejna teza pilastra/mikkela to kłamstwo.

Jest to zakaz prowadzenia apteki dla ludzi o wszystkich innych zawodach poza farmaceutą.

Tym niemniej nie zmienia to faktu, że PiS nie wprowadził, jak to twierdził pilaster, zakazu istnienia prywatnych aptek. Wprowadził jedynie słuszne ograniczenie, aby punkty tego typu prowadziły osoby wykwalifikowane. Tezy, jakoby PiS zakazał istnienia prywatnych aptek, to kolejne kłamstwo.

Cytuj:
Cytuj:
do zakupu ziemi rolnej upoważnione są jedynie państwowe agencje rynku rolnego

Cytuj:
Tak? Poproszę o stosowny zapis ustawy.

W ustawach biegły jesteś Ty, ale (...)

Jeżeli stawia się oskarżenie, to obowiązek jego udowodnienia spoczywa na osobie, która je wygłosiła. Skoro się podpięłaś pod pilastrowe tezy, to teraz wskaż ustawę, w której zapisano, że w RP "do zakupu ziemi rolnej upoważnione są jedynie państwowe agencje rynku rolnego".


Wt gru 12, 2017 21:50

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Obrót ziemią rolną jest ograniczony. Rolnik co do zasady może ją sprzedać innemu rolnikowi. Może ją sprzedać lub darować rodzinie oraz rodzina może przyjąć ją w spadku. W przypadku sprzedaży osobom obcym nie będącymi rolnikami trzeba zgody ANR. Alus nie zna ustawy albo coś pomylił. O nacjonalizacji i aptekach napisano powyżej. Głupichyba tekstów o zasiłkach dla Cyganów nie ma co komentować. Choć warto zauważyć że co to za narodowy socjalizm co to cyganom zasiłki funduje


Wt gru 12, 2017 22:15
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Absolutnie nie, proszę pani. Jest to ograniczenie w działalności określonych firm, a nie zakaz dotyczący zwykłych ludzi. Takie bzdury możesz wciskać innym, ale ja ich nie kupię, bo to zwykła ściema.

Czyli biskupi także jedynie chcieli ograniczyć handel zachodnim korporacjom,

Cytuj:
Jest to zakaz prowadzenia apteki dla ludzi o wszystkich innych zawodach poza farmaceutą.

Cytuj:
Tym niemniej nie zmienia to faktu, że PiS nie wprowadził, jak to twierdził pilaster, zakazu istnienia prywatnych aptek. Wprowadził jedynie słuszne ograniczenie, aby punkty tego typu prowadziły osoby wykwalifikowane. Tezy, jakoby PiS zakazał istnienia prywatnych aptek, to kolejne kłamstwo.

Przy czym to nie wykwalifikowany właściciel sieci aptek osobiście sprzedaje leki, ale wykwalifikowany personel.
Zatem jaki cel ma ograniczenie kto może prowadzić aptekę?......chyba jedynie dla zawyżenia cen leków bez recepty w małych miejscowościach, bo miasta mają dostateczną sieć aptek..

Cytuj:
Jeżeli stawia się oskarżenie, to obowiązek jego udowodnienia spoczywa na osobie, która je wygłosiła. Skoro się podpięłaś pod pilastrowe tezy, to teraz wskaż ustawę, w której zapisano, że w RP "do zakupu ziemi rolnej upoważnione są jedynie państwowe agencje rynku rolnego".

Jakoś nigdy nie postawiłeś tego warunku M.Piotrowskiemu uzasadnienia paragrafem, czy innym argumentem dlaczego nie jestem godna czyścić Macierewiczowi butów.


Śr gru 13, 2017 8:20
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):
W praworządnym państwie nie wyrzuca się z mieszkań 40 tysięcy lokatorów
A ilu lokatorów wyrzuca się z mieszkań w praworządnym państwie? Oczywiście na to pytanie R27 nie odpowie. Ale fajnie jest rzucać ładnie brzmiącymi hasłami bez treści.
Cytuj:
Obrót ziemią rolną jest ograniczony
W bardzo głupkowaty sposób. Np. zefciu, który nigdy w życiu nie obsiał żadnego pola jest w myśl ustawy rolnikiem (specjalnie sprawdzał). Nie może jednak kupić bez specjalnego pozwolenia ziemi rolnej, do której może dojść spacerkiem. A może kupić ziemię „rolną” położoną w centrum Poznania.


Śr gru 13, 2017 8:21

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ja nie twierdzę że ustawa o ograniczeniach w obrocie ziemi rolnej jest dobra czy zła, odniosłem się tylko do słów użytkownika Alus o zapisach w tej ustawie, a których to zapisów tam nie ma.
W państwie demokratycznym nigdy nie powinno dojść do takiej sytuacji jaka miała miejsce w Warszawie, gdzie wyrzucano ludzi z mieszkań na masową skalę (40 tys.) i oddawano mieszkania często nawet osobom nie mających jak się okazało do tego prawa. W demokratycznym państwie żaden lokator nie mógłby być wyrzucony gdyż takie państwo nie oddawałoby mieszkań byłym właścicielom ale wypłaciło rekompensatę.

Alus biskupi chcą uszanowania niedzieli jako dnia wolnego od pracy. W swych listach podkreślają jej świętość nie dlatego, że chcą by ludzie zamiast na zakupy poszli do kościoła, bo tak to nie działa. Chodzi o dzień w którym człowiek się zatrzyma, spędzi dzień razem z rodziną, zapomni na moment o konsumpcji a pracownicy centr handlowych też powinni mieć do tego prawo.


Śr gru 13, 2017 8:30
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Cytuj:
Absolutnie nie, proszę pani. Jest to ograniczenie w działalności określonych firm, a nie zakaz dotyczący zwykłych ludzi. Takie bzdury możesz wciskać innym, ale ja ich nie kupię, bo to zwykła ściema.

Czyli biskupi(...)

W ten sposób również nie zdołasz zmienić faktu, że teksty, jakoby PiS wprowadzał "zakaz kupowania" są zwykłym kłamstwem.

Cytuj:
Cytuj:
Jest to zakaz prowadzenia apteki dla ludzi o wszystkich innych zawodach poza farmaceutą.

Cytuj:
Tym niemniej nie zmienia to faktu, że PiS nie wprowadził, jak to twierdził pilaster, zakazu istnienia prywatnych aptek. Wprowadził jedynie słuszne ograniczenie, aby punkty tego typu prowadziły osoby wykwalifikowane. Tezy, jakoby PiS zakazał istnienia prywatnych aptek, to kolejne kłamstwo.

Przy czym to nie wykwalifikowany właściciel sieci aptek osobiście sprzedaje leki, ale wykwalifikowany personel.

Nadal nie zmienia to faktu, że tekst jakoby PiS zakazał istnienia prywatnych aptek jest kłamstwem.

Cytuj:
Zatem jaki cel ma ograniczenie kto może prowadzić aptekę?......chyba jedynie dla zawyżenia cen leków bez recepty w małych miejscowościach, bo miasta mają dostateczną sieć aptek..

Dowód poproszę.

Cytuj:
Cytuj:
Jeżeli stawia się oskarżenie, to obowiązek jego udowodnienia spoczywa na osobie, która je wygłosiła. Skoro się podpięłaś pod pilastrowe tezy, to teraz wskaż ustawę, w której zapisano, że w RP "do zakupu ziemi rolnej upoważnione są jedynie państwowe agencje rynku rolnego".

Jakoś nigdy (...)

Nie interesuje mnie Twoja ocena moich działań jako moderatora. Skoro podłączasz się pod oskarżenia pilastra pod adresem PiS, to teraz wskaż dowody, które je potwierdzą.


Śr gru 13, 2017 8:34

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen z jednej strony ustawa aptekarska ogranicza monopole kapitału i to jest pozytyw z drugiej jednak strony wpisywanie do niej jaka powinna być ilość aptek na ileś tam tysięcy mieszkańców to efekt lobbingu izb aptekarskich i nie jest to nic dobrego


Śr gru 13, 2017 8:37
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):
W państwie demokratycznym nigdy nie powinno dojść do takiej sytuacji jaka miała miejsce w Warszawie, gdzie wyrzucano ludzi z mieszkań na masową skalę (40 tys.)
No więc zapytałem, ilu ludzi można wyrzucić z mieszkań w państwie praworządnym. A Ty powtórzyłeś swoje, zastępując tylko jeden epitet innym.
Cytuj:
i oddawano mieszkania często nawet osobom nie mających jak się okazało do tego prawa
Gdyby chodziło o rzeczywiste złamanie prawa, to zaskarżonoby decyzje do sądu i sąd by stwierdził, że złamano prawo. Ale przecież nie o to chodziło. Dlatego właśnie stworzono specjalny sąd kapturowy, który podejmuje decyzji uznaniowo uzasadniając swoje decyzje „interesem społecznym”.
Cytuj:
W demokratycznym państwie żaden lokator nie mógłby być wyrzucony gdyż takie państwo nie oddawałoby mieszkań byłym właścicielom ale wypłaciło rekompensatę.
Jakąś bardzo szczególną definicję „demokracji” masz najwyraźniej.


Śr gru 13, 2017 8:38
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):
Alus biskupi chcą uszanowania niedzieli jako dnia wolnego od pracy. W swych listach podkreślają jej świętość nie dlatego, że chcą by ludzie zamiast na zakupy poszli do kościoła, bo tak to nie działa. Chodzi o dzień w którym człowiek się zatrzyma, spędzi dzień razem z rodziną, zapomni na moment o konsumpcji a pracownicy centr handlowych też powinni mieć do tego prawo.

Ja wiem co chcą biskupi, tyle tylko, że tych, którzy pokochali spędzanie czasu z rodzina w centrach handlowych do kościołów nie zapędzą.
A niedzieli razem z rodziną nie chcą spędzać: medycy, kolejarze, policjanci, pracownicy stacji paliwowych, pracownicy restauracji i kawiarni, pracownicy hoteli, pracownicy sieci małych sklepików osiedlowych??? :o :o

Cytuj:
Nie interesuje mnie Twoja ocena moich działań jako moderatora. Skoro podłączasz się pod oskarżenia pilastra pod adresem PiS, to teraz wskaż dowody, które je potwierdzą.

Nie interesuje Cię jako moderatora zachowania na forum MP, ale interesuje pilastra, bo osobiście go nie lubisz.....nie ma to jak obiektywizm moderatora :D :D


Śr gru 13, 2017 8:39
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27:
R27 napisał(a):
Yarpen z jednej strony ustawa aptekarska ogranicza monopole kapitału i to jest pozytyw z drugiej jednak strony wpisywanie do niej jaka powinna być ilość aptek na ileś tam tysięcy mieszkańców to efekt lobbingu izb aptekarskich i nie jest to nic dobrego

Całkiem możliwe, ale po pierwsze wymaga to udowodnienia, a po drugie jednak nie zmienia faktu, że pilaster zwyczajnie skłamał pisząc swój zarzut.




Alus:
Czyli nie masz dowodów i z pełną premedytacją powtarzasz pilastrowe kłamstwa. Przykro patrzeć, a ja już wiem, co mam zrobić, skoro idziesz w zaparte zamiast je odwołać i przeprosić.


Śr gru 13, 2017 8:42

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus pewnych rzeczy nie da się wyeliminować, czy uważasz za słuszne by np dzieci musiały chodzić do szkoły w niedzielę? Czy w niedzielę powinien pracować cały sektor budżetowy? Czy uważasz że sąsiad odpalający kosiarkę spalinową o 6 rano niedzielą to fajna sprawa? Są rzeczy niezbędne np pracująca policja czy pogotowie i też całkowicie zbędne (centra handlowe) pomiędzy nimi są kina teatry restauracje itd. Ta ustawa to pewien kompromis. Państwo wbrew neoliberalnej propagandzie zawsze w jakiś sposób kształtuje postawy społeczne, ograniczanie konsumpcji w tym zepsutym hedonistycznym świecie to krok w dobrym kierunku


Śr gru 13, 2017 8:46
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Alus:
Czyli nie masz dowodów i z pełną premedytacją powtarzasz pilastrowe kłamstwa. Przykro patrzeć, a ja już wiem, co mam zrobić, skoro idziesz w zaparte zamiast je odwołać i przeprosić.

Nie idę w zaparte i nie nie poradzę, że Ty jesteś impregnowany na argumenty innych nie podzielających Twoich poglądów.
Tak zresztą odnosisz się kropka w kropkę jak w lipcu przy polemice o projektach ustaw, które PAD zawetował.
Zafundowałeś sobie rewanż w postaci ostrzeżenia, choć nie piszę o wyciu, ujadaniu :badgrin:


Śr gru 13, 2017 8:49
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Idziesz, idziesz. Mnie interesuje to, co zapisano w uchwalonych ustawach, a nie kłamstwa i przeinaczenia opowiadane przez totalną opozycję i innych przeciwników PiS.

Cytuj:
Zafundowałeś sobie rewanż w postaci ostrzeżenia, choć nie piszę o wyciu, ujadaniu

Sprawdź dokładnie za co dostałaś ostrzeżenie.


Śr gru 13, 2017 8:51

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
No więc zapytałem, ilu ludzi można wyrzucić z mieszkań w państwie praworządnym. A Ty powtórzyłeś swoje, zastępując tylko jeden epitet innym.

a ile ustaw niekonstytucyjnych trzeba wprowadzić by można było mówić o dyktaturze? Zadajesz durne pytania to masz durne odpowiedzi... ja ci nie każę definiować punktu od którego kończy się demokracja a zaczyna dyktatura
Cytuj:
Dlatego właśnie stworzono specjalny sąd kapturowy


Przecież znamy skład komisji z imienia i nazwiska, nie jest to żaden sąd kapturowy ale jawna komisja która działa na zasadach prawa administracyjnego a nie cywilnego czy karnego. O tym wiele osób zapomina.

Cytuj:
Jakąś bardzo szczególną definicję „demokracji” masz najwyraźniej.

W państwie demokratycznym państwo stara się chronić "słabych"


Śr gru 13, 2017 8:53
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):
a ile ustaw niekonstytucyjnych trzeba wprowadzić by można było mówić o dyktaturze?
Nie istnieje prosta zależność. Nie wygłosiłem tezy w stylu „w państwie niedyktatorskim nie wprowadza się pięciu ustaw niekonstytucyjnych”.
Cytuj:
Zadajesz durne pytania to masz durne odpowiedzi
Jeśli moje pytanie było durne, a wypływało ono bezpośrednio z Twojego sądu, to cóż – świadczy to tylko o tamtym sądzie.
Cytuj:
Przecież znamy skład komisji z imienia i nazwiska, nie jest to żaden sąd kapturowy ale jawna komisja która działa na zasadach prawa administracyjnego a nie cywilnego czy karnego. O tym wiele osób zapomina.
No to ciekawe. Bo jeszcze przed chwilą Yarpen tłumaczył, że celem komisji jest właśnie śledzenie, gdzie złamano prawo. A tutaj nagle się okazuje, że to taki organ administracyjny tylko jest. Ale skoro nie jest to organ karny, a administracyjny, który sobie uznaniowo, administracyjnie uchyla decyzje samorządu, to w takim razie naruszono zasady samorządności. Jakbyś się nie obrócił…
Cytuj:
W państwie demokratycznym państwo stara się chronić "słabych"
Np. gejów? Puste formułowanie – dla każdego znaczy coś innego.


Śr gru 13, 2017 9:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 491, 492, 493, 494, 495, 496, 497 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL