Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 23:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
mikkel napisał(a):
Gdy ściany zaczną pękać, będzie za późno na cokolwiek. Z takim domem niewiele już można zrobić.
Alarmować i uświadamiać trzeba dziś, nie gdy będzie za późno.

To alarmowanie i uświadamianie przypomina mi straszenie końcem świata. Gdy przeżyjesz już N końców świata, to perspektywa N+1 nie zrobi na Tobie większego wrażenia.

subadam napisał(a):
Zobaczysz wieksze pekniecia gdy skumuluja sie skutki 500+ i obnizenia wieku emerytalnego.

Mniejsze pęknięcia miałem zobaczyć w 2016, kumulacja skutków 500+ i katastrofa budżetowa miała nastąpić w 2017. A widzę niezłe wykonanie budżetu, ryzyko deficytu powyżej 3% PKB bliskie zero, podnoszone prognozy wzrostu PKB na ten i kolejny rok, ratingi stabilne, oceny umiarkowanie optymistyczne, waluta stabilna, indeksy giełdowe
Na marginesie, sytuacja przypomina mi straszenie katastrofą przez PiS w czasach rządów PO, w szczególności jednego z ich czołowych proroków Janusza Szewczaka. Jego wybrane proroctwa zestawiłem tutaj.

Oczywiście, każdy katastrofista uparcie trzymający się swojej katastroficznej wizji ma szanse, że kiedyś trafi. W końcu jak zacznę przepowiadać falę mrozów w czerwcu, to też mam duże szanse, że za pół roku moja prognoza się sprawdzi :twisted:


Wt paź 31, 2017 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Mniejsze pęknięcia miałem zobaczyć w 2016, kumulacja skutków 500+ i katastrofa budżetowa miała nastąpić w 2017. A widzę niezłe wykonanie budżetu, ryzyko deficytu powyżej 3% PKB bliskie zero, podnoszone prognozy wzrostu PKB na ten i kolejny rok, ratingi stabilne, oceny umiarkowanie optymistyczne, waluta stabilna, indeksy giełdowe


Malejąca wolność gospodarcza i rosnąca korupcja jakoś SweetChilda nie niepokoi?

PIS miał to szczęście, że trafił na wzrost koniunktury. Nawet boliwarianizm, wenezuelska wersja dobrej zmiany, do polskiej o całe piekło lepszej, nie wykończył Wenezueli od razu, ale dopiero wtedy, kiedy ceny ropy spadły. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt paź 31, 2017 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Malejąca wolność gospodarcza i rosnąca korupcja jakoś SweetChilda nie niepokoi?

Niepokoi, nie mam zamiaru twierdzić, iż jest super i nie ma żadnych powodów do niepokoju. Chodzi mi jedynie o straszenie prognozami, które się ewidentnie nie sprawdzają i powodują, że ginie w nich merytoryczna krytyka.

pilaster napisał(a):
PIS miał to szczęście, że trafił na wzrost koniunktury.

To prawda, ale jak ktoś stawia prognozy, to powinien uwzględnić również cykle koniunkturalne. Albo zawrzeć zastrzeżenie, że prognoza nie obowiązuje w przypadku wzrostu koniunktury.


Wt paź 31, 2017 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2793
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Malejąca wolność gospodarcza spowodowana tępieniem przekrętów i ograniczaniem podatkowych oszustw jest mi na rękę.
A ogólnoświatowa, europejska lub tylko wewnętrzna koniunktura jest mile przeze mnie widziana.
I nie mam zamiaru potępiać rządzących za to, że z niej korzystają.

A hasło: Niech każdemu będzie gorzej, byle tylko dopiec rządowi jest dla mnie totalnym idiotyzmem. Ale konstytucje nie zabrania być idiota nikomu. Błądźmy więc, każdy na swojej ścieżce zacietrzewienia.
A ja stanę z boku i poczekam na owoce. I po nich poznam wartość drzewa. A już na pewno nie będę piłować gałęzi, na której siedzę.


Wt paź 31, 2017 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
jak ktoś stawia prognozy, to powinien uwzględnić również cykle koniunkturalne.


Dlatego trzeba oceniać sytuację w Polsce w porównaniu do innych podobnych krajów. W czasach, kiedy w Polsce był polski rząd, w latach 2007-2015 polski wzrost gospodarczy był najszybszy w Europie. Dzisiaj, pod pisowską okupacją, jest on, co najwyżej, przeciętny. Rośnie korupcja, a Polacy znów głosują nogami masowo z Polski uciekając, tak samo jak za poprzedniej okupacji pisowskiej 2005-2007.

andej

Cytuj:
Malejąca wolność gospodarcza [...] jest mi na rękę.


I to jest właśnie to, czego, nawet wielu krytyków PIS nadal nie widzi. Niszczenie Polski i przywrócenie PRL, wprowadzenie podatku od oszczędności, wywłaszczenie Polaków z ziemi rolnej, likwidacja aptek, upartyjnienie wymiaru sprawiedliwości, likwidacja niezależnych od władzy mediów, czy zakaz robienia zakupów w niedziele, to nie są żadne tam pomyłki, czy wypadki przy pracy.

To nie jest tak, że PIS chciałby, żeby Polacy byli zamożni, a Polska była praworządnym, wolnorynkowym, sprawnie rządzonym krajem i tylko nie wie w jaki sposób to osiągnąć.

Nie, podstawowym celem PIS, celem nigdy przecież nie ukrywanym i wielokrotnie wprost deklarowanym, tak jak tutaj przez andeja, jest własnie zniszczenie Polski, i sprowadzenie Polaków z powrotem do PRLowskiej nędzy i upodlenia. Praworządność, wolny rynek, wolność gospodarcza, czy nawet samorządność, to są właśnie obiekty pisowskiej nienawiści i rzeczy, które PIS stara się w Polsce maksymalnie ograniczyć, a najlepiej całkowicie zlikwidować.

Każdy Polak, który się dzięki swojej pracy, zdolnościom, czy oszczędności, czegokolwiek samodzielnie dorobił, czy choćby bez zezwolenia PIS osiągnął jakąkolwiek pozycję, czy to chodzi o biznesmena, czy naukowca, pisarza, lub aktora, to dla genetycznych patriotów najgorszy wróg, którego trzeba zgnoić i sflekować za wszelką cenę. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt paź 31, 2017 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Dlatego trzeba oceniać sytuację w Polsce w porównaniu do innych podobnych krajów.

Takie porównanie właśnie wpadło mi w oko: Bank Światowy: Polska spadła na 27. miejscu w rankingu Doing Business
Cytuj:

Warszawa, 31.10.2017 (ISBnews) - Polska zajęła 27. miejsce w najnowszej edycji rankingu Banku Światowego Doing Business, który porównuje warunki prowadzenia biznesu w 190 krajach świata. W poprzedniej edycji raportu, Polska sklasyfikowana została na 24. pozycji, pomimo, że wskaźnik liczbowy był wówczas nieco niższy (77,12 w Doing Business 2017 wobec 77,30 w Doing Business 2018), podał Bank Światowy.
(...)
"Nie oznacza to, że polskie władze nie podejmują działań ułatwiających prowadzenie biznesu. Wiele udogodnień nie weszło jeszcze w życie, inne obowiązują, ale firmy jeszcze o tym nie wiedzą. Co ważne, Nowa Zelandia zawdzięcza koszulkę lidera nie tylko zmianom prawnym, ale także skrojonej pod biznes ofercie e-administracji. To właśnie w usługach cyfrowych leży klucz do dalszej poprawy otoczenia biznesu w Polsce" - powiedział ekonomista Banku Światowego Maciej Drozd, cytowany w komunikacie.
(...)

Niestety, krążą plotki, że przy zapowiadanej rekonstrukcji rządu stanowisko straci Anna Strzeżyńska, jeden z niewielu jasnych punktów w obecnym rządzie :roll:


Wt paź 31, 2017 15:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Propaganda w rodzaju "pracy do śmierci", tyle ma wspólnego z rzeczywistością co "Polska w ruinie".
Nadto, jak już pisałam, wiek emerytalny 67 lat dla kobiet to odległy 2040r.

Nie rozumiesz. Nie mówię o pracy do śmierci, ale o tym, że wielu mogłoby nie dotrwać, a co najmniej nie cieszyć się emeryturą ze względu na utratę zdrowia. Nawet 3 lata dłużej to nie tak mało. Teraz jest wybór i mogę, ale nie muszę iść na emeryturę w wieku 60 lat i to jest ten plus. Jeśli będę miała siły, będę pracować dłużej, chociaż nie bardzo wyobrażam sobie pracę w szkole podstawowej czy przedszkolu w wieku 67 lat. I nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, bo to i tak nic nie da w dobie zazdrości nauczycielom rzekomej 4 godzinnej pracy i urlopu przez pół roku.
Nie wyobrażam sobie 67 letniej pielęgniarki w szpitalu dźwigającej obłożnie chorego. Nie wyobrażam sobie 67 policjanta w pościgu za przestępcą itp. itd.
Owszem, jest wielu bardzo sprawnych ludzi w tym wieku i ci na pewno będą pracować. Ja osobiście jestem bardziej spokojna wiedząc, że mam wybór, a nie, że "coś muszę". I żeby nie było: gdyby uchwalono bezwzględny wiek odejścia na emeryturę (60-65 lat) też nie byłabym za.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt paź 31, 2017 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Chodzi mi jedynie o straszenie prognozami, które się ewidentnie nie sprawdzają i powodują, że ginie w nich merytoryczna krytyka.


Spójrz na to pod innym kątem.
PiS robi w gospodarce rzeczy ewidentnie złe. Właściwie same złe, nic dobrego nie przychodzi mi do głowy.
Choć na razie jakiś krzyczących efektów błędnych posunięć rzeczywiście nie widać.
To tak, jak gdyby ktoś przejeżdżał na czerwonym świetle.
Przejechał i... nic się nie stało.
Czy stąd wniosek, że nasze prognozy (że się zabije) i ostrzeżenia (żeby tego nie robił) były złe, nietrafione?
Może przejechać jeszcze 9 razy.
Albo 99.
I nic.
Nie umniejsza to wcale zasadności ostrzeżeń i racjonalności przestróg.
Gdy PiS doszedł do władzy po raz pierwszy - w połowie lat 40-ych ub. wieku, początkowo też nie było widać negatywnych skutków bolszewizmu w gospodarce. Zrealizowano nawet z grubsza pierwszy plan - tzw. plan trzyletni. Nic nie zapowiadało katastrofy i długo ją jeszcze odwlekano.
Czy to znaczy, że ówcześni krytycy nie mieli racji?
Na końcu gospodarczego bolszewizmu jest zawsze "hatakumba".


Wt paź 31, 2017 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
mikkel napisał(a):
Gdy PiS doszedł do władzy po raz pierwszy - w połowie lat 40-ych ub. wieku,

Bzdura, PiS jest bardzo daleko od komuny, i to niektórych tak boli

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 31, 2017 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Andy72 napisał(a):
Bzdura, PiS jest bardzo daleko od komuny, i to niektórych tak boli


PiS jest "daleko od komuny" w gębie.
W rzeczywistości jest od komuny bardzo, bardzo blisko - właściwie sam jest tą komuną.
Niczym specjalnym się od tamtej komuny nie różni.


Wt paź 31, 2017 18:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
mikkel napisał(a):
PiS jest "daleko od komuny" w gębie.
W rzeczywistości jest od komuny bardzo, bardzo blisko - właściwie sam jest tą komuną.
Niczym specjalnym się od tamtej komuny nie różni.


Bzdury gadasz, pamiętam Gierka, pamiętam Jaruzela; Jest od tego bardzo-bardzo daleko. To że komuna była zła, nie oznacza wcale że trzeba zaraz wprowadzać jakiś neoliberalizm szkoły austriackiej. Wmawia się że nie ma alternatywy, albo komuna albo liberalizm.
Owszem, zgadzam się że PiS jest za mało radykalny, przydało by się bardziej narodowe podejście, ale rząd jest POLSKIM rządem całkiem różnym od lewackich ośmiu lat PO.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 31, 2017 18:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Andy72 napisał(a):
PiS jest bardzo daleko od komuny, i to niektórych tak boli

Komunizm to ustrój, w którym wszystkim rządzi partia. A PiS dąży przejęcia władzy nad wszystkimi instytucjami państwa. Na szczęście nie udaje im się to w pełni.

Gdyby jednak Duda pozwolił na przejęcie SN, wtedy to PiS zatwierdzałby wybory. I już mogliby nigdy nie oddać władzy, a my bylibyśmy już ponownie u progu komunizmu.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt paź 31, 2017 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A czy władza jednej strony która ma sądy, media, wspierana przez zagranicę, jest dobra? Przez 8 lat rządziło PO, a raczej przez 26 lat z małymi przerwami jedna strona. A jak od dwóch lat rządzą inni, podnosi się wrzask.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 31, 2017 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Andy72 napisał(a):
pamiętam Gierka, pamiętam Jaruzela; Jest od tego bardzo-bardzo daleko.


Od Jaruzela faktycznie bardzo daleko, bo on stopniowo komunę likwidował, zaczynając od władzy monopartii.

A PIS na odwrót. Komunę przywraca. I jeżeli Polska nie wygląda jeszcze tak jak za Gierka, to tylko dlatego, że Polacy stawiają PISowi opór, a PIS nie czuje się jeszcze na tyle pewnie, żeby poszczuć na nich swoje ZOMO, które jednak już utworzył. :roll:

Jaruzel utworzył Trybunał Konstytucyjny. A PIS zlikwidował. :roll:

Cytuj:
A czy władza jednej strony


Jakiej strony?

Cytuj:
która ma sądy


Jaka strona ma sądy? Kiedy w Polsce był polski rząd, to sądów nie miał. Sądy były od władzy niezależne.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt paź 31, 2017 19:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
Od Jaruzela faktycznie bardzo daleko, bo on stopniowo komunę likwidował, zaczynając od władzy monopartii.

Michnik-prawda, pamiętam jako dziecko drakońskie wyroki za "spekulację" wieloletnie więzienie i PRZEPADEK MAJĄTKU W CAŁOŚCI. Buntowałem się przeciw temu, bo już wówczas uważałem że powinno się karać jedynie za krzywdzenie innych a nie za handel cukrem.
https://www.youtube.com/watch?v=Dfe0lTvw8BQ

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt paź 31, 2017 19:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 479, 480, 481, 482, 483, 484, 485 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL