Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 13:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 474, 475, 476, 477, 478, 479, 480 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
SweetChild napisał(a):
piro napisał(a):
I sprawdziłeś? Gość przede wszystkim pluje na potęgę i sprawia wrażenie osoby mocno niewiarygodnej :evil:

Bo pluje?

Nie, wówczas napisałbym pluje na potęgę, więc sprawia wrażenie osoby mocno niewiarygodnej.

piro napisał(a):
Jak dla mnie to właśnie przeciwnie - jest to objaw wiarygodności - nie boi się procesu o znieważenie czyli chyba ma rację.

Może stąd w internecie jest tyle plucia :(
Dla mnie plucie to objaw pieniactwa.

piro napisał(a):
Nie zważaj na plucie, przeczytaj konkrety, co owi sędziowie napisali.

Mogę przeczytać jedynie, co gość napisał, że owi sędziowie napisali. A za długo żyję na tym świecie, aby traktować to jak Prawdę Objawioną :evil:

piro napisał(a):
Nie, a po co? Przyjmuję raczej, że to co on pisze, włącznie z cytatami, co relacjonuje, to prawda, skoro podaje sygnatury spraw. W przeciwnym razie naraża się na poważne konsekwencje karne i cywilne.

Jak poważne?


Śr paź 04, 2017 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
OK, poszło. Na adresy:

w5g@dabrowag.sr.gov.pl - pierwsza instancja zgodnie z informacjami w "artykule"

sekretariat.prezesa@katowice.so.gov.pl, w19go@katowice.so.gov.pl - druga instancja (mail do prezesa bo pisze, że jeden z orzekających jest zarazem prezesem tego sądu)

Dodatkowo na hejtstop@iustitia.pl - ten adres podaje Iustitia żeby zgłaszać hejt.

Zrobiłem to bez żadnej przekory. Jeżeli gościu jest niezrównoważony itp. i pisze bzdury, to niech poniesie konsekwencje za znieważanie funkcjonariuszy publicznych.


Śr paź 04, 2017 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Dla mnie plucie to objaw pieniactwa.

Albo bezsilność człowieka skrzywdzonego prawomocnie, umyślnie. OK, maile do sądów wysłane z namiarami na ten jego tekst.

Jak poważne konsekwencje za publiczne znieważanie funkcjonariuszy publicznych? Ano można iść siedzieć i zapłacić nawiązkę czy tam grzywnę nielichą, chyba.


Śr paź 04, 2017 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Art. 226 par. 1 kk:
Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Śr paź 04, 2017 14:35
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
Nie, a po co? Przyjmuję raczej, że to co on pisze, włącznie z cytatami, co relacjonuje, to prawda, skoro podaje sygnatury spraw. W przeciwnym razie naraża się na poważne konsekwencje karne i cywilne.

Wiesz co? Ja prześlę mailem ten jego tekst tj. odnośnik do tych sądów i wydziałów, z tytułem "szkalowanie sędziów .... w internecie". Naprawdę. I będę sprawdzał co jakiś czas czy tekst aby nie zniknął.

Mnie nie interesuje knajacki język anonimowego oskarżyciela - chodzi mi o konkretnie ile dokumentów przeczytałeś z akt sprawy o podanej sygnaturze .
Nie stanowi bowiem żadnego dowodu podawanie sygnatury akt, ale choćby prezentacja uzasadnienia wyroku.

A te podane przez Ciebie mailowe adresy do sądów czego niby mają dowodzić? :o


Cz paź 05, 2017 8:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Rozpoczynając dyskusję w tym temacie, zasugerowałem żeby Ministerstwo Sprawiedliwości zebrało takie wpisy i kontaktując się z autorami oraz sprawdzając akta spraw - zweryfikowało czy faktycznie doszło do "przekrętów" a jeżeli tak, to wykorzystało je w kampanii zamiast w kółko o złodziejach sklepowych pisać i mówić.

"Artykuł" na który natrafiłem i wskazałem mnie się wydaje być wiarygodnym, podaje cytaty, przedstawia konkrety. Autor musiałby być niespełna rozumu żeby zmyślać tak publicznie. Tobie z kolei nie wydaje się to wiarygodne - Twoja sprawa.

Adresy e-mail wskazałem po to, gdyby ktoś chciał wzmocnić moje doniesienie do sądów. Ja stawiam na to, że zarówno w tej jak i w innych sprawach opisanych w internecie ze wskazaniem konkretów, gdzie autorów można łatwo zidentyfikować (podają sygnatury spraw i dane sądów i piszą na własnym blogu) nie będzie żadnej reakcji ze strony sędziów którym wskazać te wpisy jako szkalujące ich.


Cz paź 05, 2017 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
Rozpoczynając dyskusję w tym temacie, zasugerowałem żeby Ministerstwo Sprawiedliwości zebrało takie wpisy i kontaktując się z autorami oraz sprawdzając akta spraw - zweryfikowało czy faktycznie doszło do "przekrętów" a jeżeli tak, to wykorzystało je w kampanii zamiast w kółko o złodziejach sklepowych pisać i mówić.

I to był niezły pomysł. Zastanawiające jest natomiast, dlaczego MS tego nie robi :?:

piro napisał(a):
"Artykuł" na który natrafiłem i wskazałem mnie się wydaje być wiarygodnym, podaje cytaty, przedstawia konkrety. Autor musiałby być niespełna rozumu żeby zmyślać tak publicznie.

Jak trochę zostaniesz na tym forum, to pewnie będziesz miał okazję zaobserwować różne zarzuty o przekręty, jawną niesprawiedliwość itp. stawiane moderacji przez użytkowników. I to nie tylko pieniaczy, którzy nie są w stanie sklecić zdania bez epitetów. Wybiórcze podawanie faktów, manipulacja wypowiedziami itp. itd. Niezwykle trudno być sędzią w swojej sprawie :roll:

piro napisał(a):
Adresy e-mail wskazałem po to, gdyby ktoś chciał wzmocnić moje doniesienie do sądów. Ja stawiam na to, że zarówno w tej jak i w innych sprawach opisanych w internecie ze wskazaniem konkretów, gdzie autorów można łatwo zidentyfikować (podają sygnatury spraw i dane sądów i piszą na własnym blogu) nie będzie żadnej reakcji ze strony sędziów którym wskazać te wpisy jako szkalujące ich.

Zobaczymy, w każdym razie jesteś jednym z niewielu użytkowników, który zadał sobie trud weryfikowania podanych przez siebie linków :brawo: Obyś uzyskał odpowiedź, ale weź pod uwagę, że ktoś będzie musiał włożyć sporo pracy w jej przygotowanie. Rzucać wyssane z palca (mniej lub brudnego brudnego) oskarżenia jest łatwo, rzetelnie je zweryfikować dużo trudniej.

piro napisał(a):
Art. 226 par. 1 kk:
Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Może skuteczniej byłoby złożyć doniesienie do prokuratury? Chyba musieliby na takie doniesienie odpowiedzieć.


Cz paź 05, 2017 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
piro napisał(a):
Rozpoczynając dyskusję w tym temacie, zasugerowałem żeby Ministerstwo Sprawiedliwości zebrało takie wpisy i kontaktując się z autorami oraz sprawdzając akta spraw - zweryfikowało czy faktycznie doszło do "przekrętów" a jeżeli tak, to wykorzystało je w kampanii zamiast w kółko o złodziejach sklepowych pisać i mówić.

I to był niezły pomysł. Zastanawiające jest natomiast, dlaczego MS tego nie robi :?:


A odpowiedź jest banalnie prosta - żadnych poważniejszych, niż kradzież pendrive, czy pary spodni, zarzutów polskim sędziom postawić się zwyczajnie nie dało. Bo tego, co PIS faktycznie ma za złe sądom - czyli stosowanie się w orzekaniu do litery prawa, a nie do poleceń Partii - oczywiście powiedzieć nie może. :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Cz paź 05, 2017 10:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Poszperałem jeszcze na owym wskazanym wcześniej blogu wpisując nazwiska tych sędziów przeczuwając, że skoro gościu jest tak zacietrzewiony, to zapewne nie raz coś o nich pisał. No i miałem rację. Wpis sprzed dwóch lat (i dalej "wisi"...) http://pamietnikwindykatora.pl/2015/09/ ... enie-gada/

I ciekawostka, gościu twierdzi, że chciano go uciszyć (spowodowac usunięcie wpisów) w bezprawny sposób na Policji: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/09/ ... blicznego/ Gościu zna prawo, trzeba mu to przyznać.


Cz paź 05, 2017 11:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
pilaster napisał(a):
A odpowiedź jest banalnie prosta - żadnych poważniejszych, niż kradzież pendrive, czy pary spodni, zarzutów polskim sędziom postawić się zwyczajnie nie dało.

Dać to by się chyba dało tylko trzeba by właśnie pochylić się nad wyrokami w sprawach maluczkich.


Cz paź 05, 2017 11:28
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
Poszperałem jeszcze na owym wskazanym wcześniej blogu wpisując nazwiska tych sędziów przeczuwając, że skoro gościu jest tak zacietrzewiony, to zapewne nie raz coś o nich pisał. No i miałem rację. Wpis sprzed dwóch lat (i dalej "wisi"...) http://pamietnikwindykatora.pl/2015/09/ ... enie-gada/

I ciekawostka, gościu twierdzi, że chciano go uciszyć (spowodowac usunięcie wpisów) w bezprawny sposób na Policji: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/09/ ... blicznego/ Gościu zna prawo, trzeba mu to przyznać.

I co...przez rok czasu nie podał informacji jakie konkretnie represje go spotkały ze strony policji?


Cz paź 05, 2017 11:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Z tego co ja rozumiem, to bezprawnie go wzywano, wytłumaczył im że postępowanie jest bezprawne i odpuścili. Zastanawiające natomiast jest to:

"Zamiast wystosować prywatny akt oskarżenia do sądu (wpis kosztuje 300 zł. to przecież go stać, bo ma wysoką pensję sędziego + za prezesowanie dodatek i zapewne też „inne dochody” ma) z art. 216 kk (zagrożone taką samą karą), to próbuje bezprawnie użyć przeciwko mnie prokuratury i policji (w mieście w którym mieszka…). Mam podstawy zatem obawiać się najgorszego. Co, wstydzi się wnieść prywatny akt oskarżenia? Boi się włożyć kij w mrowisko (publikacja wyżej wskazana o nim i jego kolesiach jest już z rok w internecie) i dlatego chce to załatwić „inaczej”, po cichu, z zaskoczenia? Mógłby też przecież na drodze cywilnej występując o ochronę dóbr osobistych żądać szybkiego zabezpieczenia powództwa poprzez nakazanie mi przez sąd usunięcia publikacji. Praktycznie codziennie w internecie ktoś znajduje tę publikację o nich…"


Cz paź 05, 2017 11:34
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
Z tego co ja rozumiem, to bezprawnie go wzywano, wytłumaczył im że postępowanie jest bezprawne i odpuścili. Zastanawiające natomiast jest to:

"Zamiast wystosować prywatny akt oskarżenia do sądu (wpis kosztuje 300 zł. to przecież go stać, bo ma wysoką pensję sędziego + za prezesowanie dodatek i zapewne też „inne dochody” ma) z art. 216 kk (zagrożone taką samą karą), to próbuje bezprawnie użyć przeciwko mnie prokuratury i policji (w mieście w którym mieszka…). Mam podstawy zatem obawiać się najgorszego. Co, wstydzi się wnieść prywatny akt oskarżenia? Boi się włożyć kij w mrowisko (publikacja wyżej wskazana o nim i jego kolesiach jest już z rok w internecie) i dlatego chce to załatwić „inaczej”, po cichu, z zaskoczenia? Mógłby też przecież na drodze cywilnej występując o ochronę dóbr osobistych żądać szybkiego zabezpieczenia powództwa poprzez nakazanie mi przez sąd usunięcia publikacji. Praktycznie codziennie w internecie ktoś znajduje tę publikację o nich…"


Bujdy na resorach, ot i tyle.


Cz paź 05, 2017 11:50

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
I ciekawostka, gościu twierdzi, że chciano go uciszyć (spowodowac usunięcie wpisów) w bezprawny sposób na Policji: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/09/ ... blicznego/ Gościu zna prawo, trzeba mu to przyznać.

Raczej trzeba mu przyznać, że ma bujną wyobraźnię. Jak już się ockniesz z tego amoku, to sam się będziesz dziwił, że dałeś się nabrać na takie historyjki :?


Cz paź 05, 2017 12:40
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
piro napisał(a):
I ciekawostka, gościu twierdzi, że chciano go uciszyć (spowodowac usunięcie wpisów) w bezprawny sposób na Policji: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/09/ ... blicznego/ Gościu zna prawo, trzeba mu to przyznać.

Raczej trzeba mu przyznać, że ma bujną wyobraźnię. Jak już się ockniesz z tego amoku, to sam się będziesz dziwił, że dałeś się nabrać na takie historyjki :?

Bujna wyobraźnia, albo i co gorsze, bo tylko człowiek niezrównoważony może pozwalać sobie na tego rodzaju knajacki język, który nota bene nie godzi w osoby oskarżane, ale w autora.
Może i dlatego nie spotykają go za to żadne reperkusje, bo w przypadku pozwania do odpowiedzialności cywilnej, może okazywać sie zaświadczeniami lekarskimi zwalniającymi go z tej odpowiedzialności.


Cz paź 05, 2017 12:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 474, 475, 476, 477, 478, 479, 480 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL