Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
mikkel napisał(a):
wybrana napisał(a):
zniszczonym przez( sprzedawczyków, zdrajców i obłudników) narodzie.


Dzisiaj Polską rządzą ludzie, którzy przysięgali na wierność Konstytucji.
Dodawali jeszcze do tej przysięgi słowa "tak mi dopomóż Bóg".
A teraz tę Konstytucję sponiewierali.
Splugawili najwyższe prawo swojego własnego Narodu.

Jakieś konkretne przykłady?

Cytuj:
Albo nakaże pracodawcy podnieść wynagrodzenie za pracę, za którą nikt inny dobrowolnie by więcej nie zapłacił.

To ciekawe, bo na zachodzie właśnie płacą za tę pracę więcej.

Cytuj:
Co to za godność, którą można kupić za jakiś ochłap, przywrócić za kawałek starej i śmierdzącej kiełbasy wyborczej?

W ten sposób nie zmienisz faktu, że obecny rząd jednak podniósł poziom życia w Polsce. :)



Cytuj:
wg danych GUS w rodzinach 500+ wydatki na wódkę wzrosły od wprowadzenia programu o 18%

Poproszę o link do tej publikacji.


So gru 16, 2017 7:50

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
wg danych GUS w rodzinach 500+ wydatki na wódkę wzrosły od wprowadzenia programu o 18%


Można źròdło?


So gru 16, 2017 7:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Info jest np. tu:

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... us/kffrfys

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 16, 2017 8:10
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
I wyszła na jaw mikkelowa manipulacja, bo z wielu różnych danych wybrał tę informację, która pozwalała mu na "dyskredytację" programu 500+. Resztę pominął milczeniem.


So gru 16, 2017 8:20
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen, przesadzasz. O telewizorze i samochodzie mikkel tez napisal.

Lepiej bys zapytal wybrana jakich to sprzedawczyków, zdrajców i obłudników, ktorzy narod zniszczyli miala na mysli i czy moze podac wyroki skazujace?


So gru 16, 2017 8:25
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Yarpen, przesadzasz. O telewizorze i samochodzie mikkel tez napisal.

Dodając do samochodów przymiotnik, który zdyskredytował te wydatki, a także bez podania informacji, jaki to był wzros. Zauważyłeś to?

Cytuj:
Lepiej bys zapytal wybrana jakich to sprzedawczyków, zdrajców i obłudników, ktorzy narod zniszczyli miala na mysli i czy moze podac wyroki skazujace?

Sam możesz zapytać. Jak zacznie wymieniać konkretne osoby lub grupy osób, to wtedy o nie poproszę.


So gru 16, 2017 8:30
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Sorry, Yarpen. Kazdy podkresla w swoich wypowiedziach to, co dla niego jest wazne. Mikkel napisal prawde, a ze nie wymienil calej statystki? Kazdy moze sobie sam przeczytac.
Ciebie moze nie szokuje wzrost wydatkow na alkohol o prawie 20% w rodzinach z kilkorgoem malych dzieci - mnie tak. Uswiadom sobie, ze idzie to z twoich podatkow. Naprawde zgadzasz sie bezwarunkowo na takie wykorzystanie twoich pieniedzy?

Samochody kupowane za 500+ sa "zdezelowane", bo uzywane i to mocno. O tym bylo wiadomo juz po paru miesiacach 500+.

A wybrana oczernila nie jakies niejasne grupki, tylko grupy sterujace narodem. Ale poczekajmy czy bedzie miala odwage je sprecyzowac i przedstawic dowody na swoje tezy.


So gru 16, 2017 9:14

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@Kael, sprzedawczyków i zdrajców, bo tylko tacy donoszą na swój kraj do obcych. Ten rząd został wybrany przez naród i wolę narodu trzeba uszanować. Ze wybór był właściwy, świadczą rosnące wyniki poparcia.
Obłudników, bo tylko obłudnicy tak mogą postępować.
Jeżeli chodzi o wyroki, to mam taką nadzieję, że będą, tylko najpierw trzeba przywrócić sprawiedliwość w sądach.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So gru 16, 2017 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 30, 2017 8:53
Posty: 323
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
mikkel napisał(a):
wybrana napisał(a):
Przywrócona została godność Polaka, godność należąca się dzieciom, matką i ojcom.


I co tę godność tym ludziom "przywróciło"?
500 zeta czy pensja minimalna?
To, że kupili sobie telewizor, zdezelowany samochód i wódkę*?
Tak mało im potrzeba?
Tylko tyle jest ta ich godność warta?
Wystarczy, że władza da jałmużnę. Albo nakaże pracodawcy podnieść wynagrodzenie za pracę, za którą nikt inny dobrowolnie by więcej nie zapłacił.
Co to za godność, którą można kupić za jakiś ochłap, przywrócić za kawałek starej i śmierdzącej kiełbasy wyborczej?
Naprawdę tak nisko się cenicie?


Ja nie korzystam z 500+ bo moje dzieci są dorosłe, moje wnuki również nie otrzymują, bo są jedynakami i kryterium dochodowe nie wymaga, by otrzymywali.
Bardzo jednak się cieszę, że dzieci w Polsce je otrzymują.
Bardzo nisko oceniasz i szanujesz ludzi. To nie jałmużna ale obowiązek konstytucyjny władzy, by zapewnić obywatelom, dzieciom, rodziną warunki podstawowej egzystencji.
Dam ci przykład: młoda rodzina nie mająca mieszkania z dwójką czy trójką dzieci jak miała żyć, funkcjonować, jeżeli ojciec pracując zarabiał 1300 lub 1500 zł., matka nie mogła pracować, bo małe dzieci. Matka otrzymywała ok.150-200 rodzinnego i ewentualnie 100zł. zasiłku z opieki społecznej. Wynajem mieszkania + czynsz = 1000 zł. Tej rodzinie pozostawało 600-800 na życie.
Jak myślisz ile takich rodzin było? Było tysiące i tylko dzięki temu rosła w siłę lichwa i parabanki.
Rodziny były zadłużone po uszy z komornikami, którzy ich nękali. Dzieci wielokrotnie bez śniadania mdlały na lekcjach, bo nie każdy wytrzymywał do czasu zjedzenia obiadu w stołówce szkolnej.
Piszesz, o patologii społecznej, owszem ona jest była i będzie, ale nie trzeba wszystkich mierzyć jedną miarą. Ja pracuję w miejscu, gdzie mogę obserwować wiele matek z dziećmi na zakupach. Znałam ich wizerunek prędzej i dzisiejszy wizerunek jest zupełnie inny. Dzieci nie krzyczą, że nie kupiła im cukierka, a matki są wyciszone, ładnie ubrane i widać, że o wiele szczęśliwsze, bo już nie muszą się zamartwiać, co ugotować na obiad.
Nie trzeba patrzeć na ludzi z pogardą przez pryzmat swojego wypchanego portfela. Trzeba patrzeć patrzeć z miłością i ze współczuciem. Pomagać a nie niszczyć. Chwała temu Rządowi Prawa i Sprawiedliwości, bo zadbał o tych najbardziej potrzebujących. Niech im Bóg Błogosławi.

_________________
Miłość Jezusa moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie Boga uwielbieniem.


So gru 16, 2017 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
wybrana napisał(a):
@Kael, sprzedawczyków i zdrajców, bo tylko tacy donoszą na swój kraj do obcych.


Czyli uważasz Macierewicza i Dudę za zdrajców, zgadza się?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So gru 16, 2017 10:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
wybrana napisał(a):
@Kael, sprzedawczyków i zdrajców, bo tylko tacy donoszą na swój kraj do obcych.

Tak źle oceniasz PiS?

I to nie są obcy, tylko Unia, do której sami się zapisaliśmy zgodnie z wolą narodu i zgodziliśmy się na nadzór tamtejszych instytucji. Dla bezpieczeństwa naszego narodu (choć domyślam się, że nie wiesz, o co chodzi).

Cytuj:
Ze wybór był właściwy, świadczą rosnące wyniki poparcia.

Słupki PO też rosły przez długi czas i to jeszcze wyżej.

Cytuj:
Obłudników, bo tylko obłudnicy tak mogą postępować.

Racja. PiS postępuje bardzo nieładnie.

Cytuj:
Jeżeli chodzi o wyroki, to mam taką nadzieję, że będą, tylko najpierw trzeba przywrócić sprawiedliwość w sądach.

A co, Twoim zdaniem, dowodzi, że sprawiedliwości w sądach nie ma?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 16, 2017 10:29
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
To prosze wybrana, wymienic wszystkich, ktorzy "donosili" unii, w ktorej jestesmy z wlasnego niczym nie wymuszonego wyboru, jako rownoprawni partnerzy, na Polske.
Czy " donoszenie" do sadu albo urzedu w Polsce to tez zdrada?
Ty uwazasz chwilowe slupki poparcia za sprawdzian uczciwosci i właściwego wyboru? Ty, chrzescijanka? A ilu krzyczalo "na krzyz z Nim"? Jak poparcie spadnie, bo kasy zabraknie to bedzie dowod na zdrade narodu?

No i Yarpen powinien zazadac dowodow na nieuczciwosc aktualnych sedziow. Czekam.


So gru 16, 2017 10:30

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
wybrana napisał(a):

Ja nie korzystam z 500+ bo moje dzieci są dorosłe, moje wnuki również nie otrzymują, bo są jedynakami i kryterium dochodowe nie wymaga, by otrzymywali.
Bardzo jednak się cieszę, że dzieci w Polsce je otrzymują.
Bardzo nisko oceniasz i szanujesz ludzi. To nie jałmużna ale obowiązek konstytucyjny władzy, by zapewnić obywatelom, dzieciom, rodziną warunki podstawowej egzystencji.
Dam ci przykład: młoda rodzina nie mająca mieszkania z dwójką czy trójką dzieci jak miała żyć, funkcjonować, jeżeli ojciec pracując zarabiał 1300 lub 1500 zł., matka nie mogła pracować, bo małe dzieci. Matka otrzymywała ok.150-200 rodzinnego i ewentualnie 100zł. zasiłku z opieki społecznej. Wynajem mieszkania + czynsz = 1000 zł. Tej rodzinie pozostawało 600-800 na życie.
Jak myślisz ile takich rodzin było? Było tysiące i tylko dzięki temu rosła w siłę lichwa i parabanki.
Rodziny były zadłużone po uszy z komornikami, którzy ich nękali. Dzieci wielokrotnie bez śniadania mdlały na lekcjach, bo nie każdy wytrzymywał do czasu zjedzenia obiadu w stołówce szkolnej.
Piszesz, o patologii społecznej, owszem ona jest była i będzie, ale nie trzeba wszystkich mierzyć jedną miarą. Ja pracuję w miejscu, gdzie mogę obserwować wiele matek z dziećmi na zakupach. Znałam ich wizerunek prędzej i dzisiejszy wizerunek jest zupełnie inny. Dzieci nie krzyczą, że nie kupiła im cukierka, a matki są wyciszone, ładnie ubrane i widać, że o wiele szczęśliwsze, bo już nie muszą się zamartwiać, co ugotować na obiad.
Nie trzeba patrzeć na ludzi z pogardą przez pryzmat swojego wypchanego portfela. Trzeba patrzeć patrzeć z miłością i ze współczuciem. Pomagać a nie niszczyć. Chwała temu Rządowi Prawa i Sprawiedliwości, bo zadbał o tych najbardziej potrzebujących. Niech im Bóg Błogosławi.


A nie interesuje Cię, że to szczęście jest na kredyt?
Mówił o tym sam były wicepremier Morawiecki.
Program 500+ jest na kredyt.
A Polska PiS-u zadłuża się teraz najszybciej z państw UE.
Kiedyś ktoś za to dzisiejsze rozdawnictwo zapłaci.
Z odsetkami.
Najprawdopodobniej będą to dzieci tych, którzy dzisiaj się "wyciszyli" i ładnie ubrali.
Już raz mamiono nas "cudem gospodarczym", "Polska rosnąca w siłę" i "rosnącym poziomem życia polskich obywateli".
Cud trwał 2 lata.
A pozbierać się po nim nie mogliśmy przez 2 dekady.
Poziomu życia nie można długofalowo podnosić bez wzrostu wydajności pracy - na kredyt.
A dobrobytu nie da się budować na oszustwie.
Łatwo i miło żyje się na kredyt.
Do czasu.

I jeszcze jedno.
Pomagać powiadasz.
To prawda, ale najgorszy sposób pomagania to dawanie ludziom pieniędzy.
Obecny reżim nie stwarza ludziom szans i możliwości. Zlikwidowano na przykład gimnazja dla wiejskiej młodzieży.
Tylko po prostu rozdaje pieniądze.
Nieswoje.


So gru 16, 2017 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
JedenPost napisał(a):
wybrana napisał(a):
@Kael, sprzedawczyków i zdrajców, bo tylko tacy donoszą na swój kraj do obcych.


Czyli uważasz Macierewicza i Dudę za zdrajców, zgadza się?


Ba, ciekawe czy za sprzedawczyka i zdrajcę uważa wybrana premiera Morawieckiego, który niedawno doniósł na swój kraj.
I to wcale nie do naszego własnego Europarlamentu czy do naszej własnej Komisji Europejskiej, jak Macierewicz, Duda czy Ziobro.
Ale do obcych!
I to w haniebny sposób, bo nie przedstawił właściwie żadnych, najmniejszych nawet dowodów.
Same pomówienia i oszczerstwa. Pod adresem kogo? Pod adresem polskiej władzy (judykatywy).
Można poczytać w "Washingtom Examiner".


So gru 16, 2017 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Zaciekawily mnie 2 rzeczy ktore napisala wybrana - czy rzeczywiscie zapisano w polskiej konstytucji obowiazek utrzymania biednych rodzin ?
Druga rzecz ktorej nie rozumiem to to slawne "donoszenie do obcych", przez co rozumie sie przedstawianie polskich problemow na forum UE ( co zreszta robil PiS gdy byl w opozycji i PO teraz ).
Przeciez to jest wasza organizacja, ktorej czescia jestescie i zarowno jej parlament jak poszczegolne instytucje tez sa wasze. To tak jakbym problemy Ontario przedstawil w instytucjach federalnych Kanady i zebral za to po glowie za donoszenie do "obcych".


So gru 16, 2017 16:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 500, 501, 502, 503, 504, 505, 506 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL