Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 17:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Cytuj:
i oddawano mieszkania często nawet osobom nie mających jak się okazało do tego prawa
Gdyby chodziło o rzeczywiste złamanie prawa, to zaskarżonoby decyzje do sądu i sąd by stwierdził, że złamano prawo.

Gdybyś śledził uważnie wydarzenia, to wiedziałbyś, że osoby pokrzywdzone robiły co się tylko dało, aby cofnąć takie decyzje.


Cytuj:
Ale przecież nie o to chodziło. Dlatego właśnie stworzono specjalny sąd kapturowy, który podejmuje decyzji uznaniowo uzasadniając swoje decyzje „interesem społecznym”.

Teraz przedstaw dowody, że Komisja weryfikacyjna po pierwsze jest "sądem kapturowym", po drugie "podejmuje decyzje uznaniowo" uzasadniając je "interesem społecznym".


Aha...
zefciu napisał(a):
Przecież znamy skład komisji z imienia i nazwiska, nie jest to żaden sąd kapturowy ale jawna komisja która działa na zasadach prawa administracyjnego a nie cywilnego czy karnego. O tym wiele osób zapomina.
No to ciekawe. Bo jeszcze przed chwilą Yarpen tłumaczył, że celem komisji jest właśnie śledzenie, gdzie złamano prawo

Przytocz moją wypowiedź o takiej treści.


Śr gru 13, 2017 9:11

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Uchylanie decyzji samorządowych nie jest łamaniem zasad samorządności o ile robi to organ umocowany w prawie. Komisja działa na zasadzie specustawy i o ile wiem TK nie uznał jej za niekonstytucyjną. Jak ta ustawa zostanie uznana za niekonstytucyjną to wtedy będziesz mógł pisać że działała wbrew konstytucji itd. Te puste formułowania wynikają wprost z konstytucji gdzie masz zapis o sprawiedliwości społecznej


Śr gru 13, 2017 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
R27 napisał(a):
Są rzeczy niezbędne np pracująca policja czy pogotowie i też całkowicie zbędne (centra handlowe) pomiędzy nimi są kina teatry restauracje itd.

Dlaczego kina, teatry i restauracje mają być mniej zbędne niż sklepy? Bo centra handlowe będą czynne w niedziele, a nieczynne w nich będą właśnie zwykłe sklepy, tak samo jak nieczynne będą zwykłe sklepy poza centrami handlowymi (czyli Biedronka itp.). Chyba że się mylę :?

R27 napisał(a):
Państwo wbrew neoliberalnej propagandzie zawsze w jakiś sposób kształtuje postawy społeczne (...)

I im większa ingerencja państwa w życie obywateli, tym bardziej jest ono totalitarne (a mniej liberalne).


Śr gru 13, 2017 9:20
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Gdybyś śledził uważnie wydarzenia, to wiedziałbyś, że osoby pokrzywdzone robiły co się tylko dało, aby cofnąć takie decyzje.
A co to ma do rzeczy w kwestii legalności bądź nielegalności. Powtarzam – albo decyzje samorządu Warszawy łamały prawo i wówczas powinien się nimi zająć sąd. Albo decyzje po prostu się komuś nie podobały i wówczas tworzenie przez władzę centralną organu administracyjnego, którego zadaniem jest uchylanie postanowień samorządu narusza zasady samorządności.
Cytuj:
Teraz przedstaw dowody, że Komisja weryfikacyjna po pierwsze jest "sądem kapturowym"
No tak. Bo istnieje konstytucyjna definicja „sądu kapturowego”. Komisja jest po prostu nie wiadomo czym. Nie wiadomo nawet, jaką władzę sprawuje. Niby wykonawczą, ale zachowuje się jak sądownicza.
Cytuj:
po drugie "podejmuje decyzje uznaniowo"
Powtarzam – gdyby decyzje można było podjąć zgodnie z prawem – mógłby to zrobić sąd. Skoro robi to, jak twierdzi R27 organ administracyjny, to są to decyzje uznaniowe.
Cytuj:
uzasadniając je "interesem społecznym".
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1787065,Komisja-weryfikacyjna-decyzje-prezydent-Warszawy-naruszyly-interes-spoleczny Nie czytasz decyzji komisji, której działalności bronisz?
Cytuj:
Przytocz moją wypowiedź o takiej treści.
Aha. Czyli tak nie twierdzisz. Dobrze. Nie mam zamiaru się kłócić. Zatem już wiemy na czym stoimi – zadaniem komisji nie jest uchylanie decyzji podjętych z naruszeniem prawa. Zadaniem komisji jest uchylanie decyzji, które się nie podobają komisji.
R27 napisał(a):
Uchylanie decyzji samorządowych nie jest łamaniem zasad samorządności o ile robi to organ umocowany w prawie.
Zwłaszcza jak ten organ się umocował już po podjęciu owych decyzji. Twoim zdaniem jeśli teraz wyjdzie ustawa, która mówi, że każda decyzji wójta, burmistrza czy prezydenta musi być podpisana przez Kaczyńskiego, a każda przeszła decyzja może być przez niego osobiście uchylona, to nie będzie to łamanie zasad samorządności? Ciekawe definicje.


Śr gru 13, 2017 9:28
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Gdybyś śledził uważnie wydarzenia, to wiedziałbyś, że osoby pokrzywdzone robiły co się tylko dało, aby cofnąć takie decyzje.
A co to ma do rzeczy w kwestii legalności bądź nielegalności.

To ma do rzeczy, że nie było tak, iż nikt niczego nie robił ani nie podważał tych decyzji. :D

Cytuj:
Cytuj:
Teraz przedstaw dowody, że Komisja weryfikacyjna po pierwsze jest "sądem kapturowym"
No tak. Bo istnieje konstytucyjna definicja „sądu kapturowego”. Komisja jest po prostu nie wiadomo czym. Nie wiadomo nawet, jaką władzę sprawuje. Niby wykonawczą, ale zachowuje się jak sądownicza.

Czyli nie masz dowodu. W takim razie proszę o odwołanie tej tezy.

Cytuj:
Cytuj:
po drugie "podejmuje decyzje uznaniowo"
Powtarzam – gdyby decyzje (...)

Czyli nie masz dowodu. Także i tę tezę masz odwołać.

Cytuj:
Cytuj:
uzasadniając je "interesem społecznym".
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1787065,Komisja-weryfikacyjna-decyzje-prezydent-Warszawy-naruszyly-interes-spoleczny Nie czytasz decyzji komisji, której działalności bronisz?

No właśnie czytałem sobie inną decyzję (odnośnie Nowogrodzkiej 6a) i jakoś tam takiego sformułowania nie znalazłem. Uogólnienie na podstawie jednej decyzji jest nadużyciem.

Cytuj:
Cytuj:
Przytocz moją wypowiedź o takiej treści.
Aha. Czyli(...)

Czyli przypisałeś mi coś, czego nie napisałem. Oby był to ostatni raz, kiedy zrobiłeś to wobec kogokolwiek.


Śr gru 13, 2017 9:38

Dołączył(a): Pt gru 08, 2017 11:45
Posty: 430
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Twoim zdaniem jeśli teraz wyjdzie ustawa, która mówi, że każda decyzji wójta, burmistrza czy prezydenta musi być podpisana przez Kaczyńskiego, a każda przeszła decyzja może być przez niego osobiście uchylona, to nie będzie to łamanie zasad samorządności? Ciekawe definicje.

To będzie łamanie zasad prawa a nie samorządności bo jak pisałem każda decyzja samorządu w pewnych okolicznościach może być uchylona. Należy jednak pamiętać, iż w każdym systemie prawnym zdarza się, że spec ustawami łamie się wprost zasady prawa. Uzasadnia się to najczęściej stanem finansów państwa czy też ważnym interesem społecznym. Np na tej zasadzie TK musiał uznać legalność likwidacji OFE czy legalność pobierania opłat za studia zaoczne.

Ty Zefciu w tym temacie reprezentujesz pozytywizm prawniczy, jednak musisz mieć świadomość, że jest to nurt który odchodzi do lamusa


Śr gru 13, 2017 9:48
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
zefciu napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Gdybyś śledził uważnie wydarzenia, to wiedziałbyś, że osoby pokrzywdzone robiły co się tylko dało, aby cofnąć takie decyzje.
A co to ma do rzeczy w kwestii legalności bądź nielegalności.

To ma do rzeczy, że nie było tak, iż nikt niczego nie robił ani nie podważał tych decyzji. :D

To moze Yarpen powie co bylo robione, zeby te decyzje podwazyc? Bo zefciu pisze o drodze prawnej dostepnej kazdemu a nie o protestach w prasie.


Śr gru 13, 2017 10:10
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
To ma do rzeczy, że nie było tak, iż nikt niczego nie robił ani nie podważał tych decyzji. :D
No jeżeli ktoś prawomocnie podważył te decyzje, to po co komisja?
Cytuj:
Czyli nie masz dowodu.
Aha – na ocenę wartościującą trzeba mieć dowód.
Cytuj:
Czyli nie masz dowodu. Także i tę tezę masz odwołać.
Wykazałem nie wprost, że sens powołania tej komisji istnieje tylko wtedy, gdy ma ona podejmować decyzje uznaniowe. A to „mam odwołać” piszesz jako mod, czy tak po prostu rzucasz wymaganiami?
Cytuj:
No właśnie czytałem sobie inną decyzję (odnośnie Nowogrodzkiej 6a) i jakoś tam takiego sformułowania nie znalazłem. Uogólnienie na podstawie jednej decyzji jest nadużyciem.
A czy ja napisałem, że we wszystkich decyzjach jest takie sformułowanie? Jest to po prostu przykład sformułowania wskazujący na uznaniowy charakter decyzji komisji, która zupełnie w oderwaniu od prawa decyduje, komu się jego własność należy, a komu się nie należy.
Cytuj:
Czyli przypisałeś mi coś, czego nie napisałem.
Czyli błędnie Cię zrozumiałem. Przepraszam. Weź sobie umieść te pogróżki w pewnym miejscu, bo podpieranie każdej wypowiedzi zawoalowanymi groźbami przez moderatora niezbyt dobrze świadczy o jego argumentacji.


Śr gru 13, 2017 10:13
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Piękna jagiellońska twarz chyba niezbyt pomoże w ocieplaniu wizerunku Polski
https://wiadomosci.wp.pl/departament-st ... 502669441a


Śr gru 13, 2017 10:21
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Czyli nie masz dowodu.
Aha – na ocenę wartościującą trzeba mieć dowód.

Na oskarżenie, że to jest sąd kapturowy trzeba mieć dowód. Nie przedstawiłeś dowodu, to teraz odwołuj.

Cytuj:
Cytuj:
Czyli nie masz dowodu. Także i tę tezę masz odwołać.
Wykazałem nie wprost,

Nie interesują mnie Twoje przekonania na temat tego, czy coś wykazałeś. Dowodu nie przedstawiłeś, to teraz odwołuj swoją tezę.

Cytuj:
Cytuj:
No właśnie czytałem sobie inną decyzję (odnośnie Nowogrodzkiej 6a) i jakoś tam takiego sformułowania nie znalazłem. Uogólnienie na podstawie jednej decyzji jest nadużyciem.
A czy ja napisałem, że we wszystkich decyzjach jest takie sformułowanie?

Zerknijmy:
zefciu napisał(a):
Dlatego właśnie stworzono specjalny sąd kapturowy, który podejmuje decyzji uznaniowo uzasadniając swoje decyzje „interesem społecznym”.

Liczba mnoga, czyli pisałeś o wszystkich, a nie o jednej decyzji. Odwołuj swoją tezę.

zefciu napisał(a):
Jest to po prostu przykład sformułowania wskazujący na uznaniowy charakter decyzji komisji, która zupełnie w oderwaniu od prawa decyduje, komu się jego własność należy, a komu się nie należy.

"Uznaniowości" nie udowodniłeś, więc odwołuj tę tezę, a przy okazji przedstaw dowody, że decyzje Komisji są tworzone "w oderwaniu od prawa".


zefciu napisał(a):
Cytuj:
Czyli przypisałeś mi coś, czego nie napisałem.
Czyli błędnie Cię zrozumiałem.

Hm... Zerknijmy:
zefciu napisał(a):
Bo jeszcze przed chwilą Yarpen tłumaczył, że celem komisji jest właśnie śledzenie, gdzie złamano prawo

No jednak nie. Przypisałeś mi konkretną wypowiedź, która z mojej strony nie padła.


Śr gru 13, 2017 10:24

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zerknijmy:
zefciu napisał(a):
Dlatego właśnie stworzono specjalny sąd kapturowy, który podejmuje decyzji uznaniowo uzasadniając swoje decyzje „interesem społecznym”.

Liczba mnoga, czyli pisałeś o wszystkich, a nie o jednej decyzji.

Liczba mnoga nie znaczy wszystkie, przy bardzo restrykcyjnym podejściu można by domagać się przynajmniej dwóch takich decyzji, ale już przy klasycznym rozumieniu wystarczy jedna.


Śr gru 13, 2017 10:28
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Na oskarżenie, że to jest sąd kapturowy trzeba mieć dowód. Nie przedstawiłeś dowodu, to teraz odwołuj.
Aha. Niniejszym oficjalnie ogłaszam, że członkowie speckomisji nie noszą kapturów. Zadowolony?
Cytuj:
Nie interesują mnie Twoje przekonania na temat tego, czy coś wykazałeś. Dowodu nie przedstawiłeś, to teraz odwołuj swoją tezę.
Powtarzam rozumowanie jeszcze raz: gdyby chodziło o łamanie prawa – zajęby się tym sądy. Speckomisja sądem nie jest. Jest organem administracyjnym. Jako organ administracyjny podejmuje zatem uznaniowe decyzje, które uchylają decyzje samorządu. No chyba, że jednak sądem jest (co explicite zanegowaliście) – wówczas gwałci zasadę trójpodziału.

W skrócie – albo komisja wchodzi w kompetencje sądów (jeśli zajmuje się łamaniem prawa), albo wchodzi w kompetencje samorządu (jeśli nie zajmuje się łamaniem prawa). Z zasady wyłączonego środka wynika, że nie ma trzeciej możliwości.
Cytuj:
"Uznaniowości" nie udowodniłeś, więc odwołuj tę tezę, a przy okazji przedstaw dowody, że decyzje Komisji są tworzone "w oderwaniu od prawa".
Przecież wskazałem. Nigdzie nie ma prawa, które mówi, że komuś można odebrać jego własność z uwagi na „interes społeczny”.
Cytuj:
No jednak nie.
No jednak nie mam w zwyczaju kłócić się z innymi osobami, na temat tego, co te osoby twierdzą. Powtarzam: niezależnie czy twierdzicie tak, czy inaczej – komisja nie ma racji bytu w polskim ustroju.


Śr gru 13, 2017 10:31
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Na oskarżenie, że to jest sąd kapturowy trzeba mieć dowód. Nie przedstawiłeś dowodu, to teraz odwołuj.
Aha. Niniejszym oficjalnie ogłaszam, że członkowie speckomisji nie noszą kapturów. Zadowolony?[/uote]
Nie i właśnie poniesiesz konsekwencje, bo to jest zwykłe udawanie greka, aby tylko nie odwołać oszczerczej tezy na temat Komisji weryfikacyjnej.

Cytuj:
Nie interesują mnie Twoje przekonania na temat tego, czy coś wykazałeś. Dowodu nie przedstawiłeś, to teraz odwołuj swoją tezę.
Powtarzam rozumowanie jeszcze raz:

Jw.


Cytuj:
Cytuj:
"Uznaniowości" nie udowodniłeś, więc odwołuj tę tezę, a przy okazji przedstaw dowody, że decyzje Komisji są tworzone "w oderwaniu od prawa".
Przecież wskazałem.

Jw.
Cytuj:
Cytuj:
No jednak nie.
No jednak nie mam w zwyczaju kłócić się z innymi osobami, na temat tego, co te osoby twierdzą. Powtarzam: niezależnie czy twierdzicie tak, czy inaczej – komisja nie ma racji bytu w polskim ustroju.

To Twoja opinia. Jakoś nawet totalna opozycja nie skierowała do TK wniosku, że ustawa powołująca tę komisję jest sprzeczna z Konstytucją. :D


Śr gru 13, 2017 10:34
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Niestety ponieważ Yarpen Zirgin swoim zachowaniem uniemożliwia normalną dyskusję w tym temacie, muszę się powstrzymać od niej do czasu aż moderacja podejmie jakieś kroki w celu ukrócenia tego zachowania. Fakt, że Yarpen musi się w ten sposób zachowywać jest tylko przesłanką (nie dowodem) świadczącą o fakcie że obecna działalność władzy jest nieusprawiedliwialna.


Śr gru 13, 2017 10:44
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Niestety ponieważ Yarpen Zirgin swoim zachowaniem uniemożliwia normalną dyskusję w tym temacie, muszę się powstrzymać od niej do czasu aż moderacja podejmie jakieś kroki w celu ukrócenia tego zachowania.

Właśnie jest dokładnie odwrotnie: Podjąłem kroki zmierzające do stworzenia warunków do normalnej dyskusji, opartej na faktach, a nie, jak to miało do tej pory, prowadzenia przez niektóre osoby kampanii oszczerstw pod adresem PiS.
Chcesz oskarżać? Proszę, bardzo, ale zgodnie z regulaminem forum: Przedstaw dowody winy. Jeżeli tego nie robisz, musisz albo oskarżenie odwołać, albo liczyć się z tym, że zostaną wyciągnięte konsekwencje.


Śr gru 13, 2017 10:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 492, 493, 494, 495, 496, 497, 498 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL