Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
To tak jakbym problemy Ontario przedstawil w instytucjach federalnych Kanady i zebral za to po glowie za donoszenie do "obcych".


Woda na młyn osób, które uważają członkostwo Polski w Unii Europejskiej za zrzeczenie się przez Polskę niepodległości i suwerenności i tym samym uważają osoby, które Polskę do UE wprowadziły lub podpisały traktat lizboński za zdrajców stanu.

PiS oczywiście do tak radykalnej grupy nie należy, ale jest "pośrodku", nawet WPedia pisze, że PiS wyznaje "mild euroscepism".

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


So gru 16, 2017 16:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
gaazkamm napisał(a):
PiS oczywiście do tak radykalnej grupy nie należy, ale jest "pośrodku", nawet WPedia pisze, że PiS wyznaje "mild euroscepism".


WPedia może tak sobie pisać.
Nie wszystko złoto co się świeci i nie każdy od razu jest w stanie połapać się, na czym polegają pisowskie kłamstwa i mistyfikacje.
PiS miał zbudować 3 mln mieszkań, nie zawierać koalicji z "Samoobroną", która była "pomiotem KGB", a J. Kaczyński miał nie być premierem. I co?
Jak by PiS się nie przedstawiał i nie reklamował i jakiej by pozy nie udawał, jedno jest pewne.
PiS robi aktualnie wszystko co możliwe, aby Polska znalazła się poza Unią.
Nie chce sam nas z tej Unii wyprowadzić, bo wizerunkowo w tak euroentuzjastycznym społeczeństwie jak Polacy zapewne by stracił, ale dąży do tego, aby nas po prostu z Unii wyrzucono. Albo inaczej - aby europejski pociąg odjechał, nas pozostawiając na dworcu.
Zresztą, gdyby UE rzeczywiście kierowała się konsekwencją i zasadami, to teraz najpóźniej powinna to z Polską zrobić.
Polska PiS-u nie spełnia już przecież kryteriów kopenhaskich, które są warunkiem przyjęcia do Wspólnoty, ani do tej Wspólnoty po prostu już nie pasuje.
Przez ostatnie 26 lat udowadnialiśmy Europie i samym sobie, że granica pomiędzy Zachodem i Wschodem, pomiędzy cywilizacją łacińską i bizantyjską biegnie na Bugu.
Na próżno.
Dwa lata rządów PiS-u wystarczyły, aby dobitnie pokazać światu, że biegnie - tak jak biegła - na Odrze.


So gru 16, 2017 18:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Spokojnie, za kilka lat liczba mentalnych komunistów w polityce spadnie o połowę, a wkrótce potem znikną prawie całkowicie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 16, 2017 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Skad taki optymizm ???


So gru 16, 2017 18:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Liczba ludzi wychowanych w komunizmie, którzy normalnego ustroju nawet sobie nie wyobrażają może się już tylko zmniejszać.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 16, 2017 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Druga rzecz ktorej nie rozumiem to to slawne "donoszenie do obcych", przez co rozumie sie przedstawianie polskich problemow na forum UE ( co zreszta robil PiS gdy byl w opozycji i PO teraz ).
Przeciez to jest wasza organizacja, ktorej czescia jestescie i zarowno jej parlament jak poszczegolne instytucje tez sa wasze.

Też mnie to zastanawia, może to jakaś mentalność post-zaborowa, post-okupacyjna i post-peerelowska. Tłumaczy to ewentualnie, ale nie usprawiedliwia, obłudników, którzy zaakceptowali pewne reguły, a teraz kombinują, jakby to je złamać tak, aby nikt się nie dowiedział :twisted:


So gru 16, 2017 19:54
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
[zadeklarowali, że... - przyp.] zaakceptowali pewne reguły, a teraz kombinują, jakby to je złamać tak, aby nikt się nie dowiedział

Czy to nie sedno życia za komuny?

Oczywiście prawdą jest, że to nic nie usprawiedliwia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So gru 16, 2017 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
SweetChild napisał(a):
[zadeklarowali, że... - przyp.] zaakceptowali pewne reguły, a teraz kombinują, jakby to je złamać tak, aby nikt się nie dowiedział

Czy to nie sedno życia za komuny?

Oczywiście prawdą jest, że to nic nie usprawiedliwia.


Właśnie. Za komuny usprawiedliwiało, podczas okupacji usprawiedliwiało, podczas zaborów również. Ale w warunkach normalnych to mentalność gangsterska czy mafijna.
Dlatego uważam, że europoseł ma wręcz obowiązek zgłosić na odpowiednim forum europejskim, gdy jego zdaniem w jego kraju łamane jest prawo. Nawet jeśli wiele rzeczy mu się w samej Unii nie podoba.
Dla równowagi dodam, że podobnie widzę to na naszym podwórku - nawet jeśli dużo mi się w rządach PiS nie podoba, to nie widzę jeszcze wystarczających podstaw do traktowania go jako okupacyjnego, a w związku z tym popieram np. wysiłki zmierzające do poprawy ściągalności podatków i cieszą mnie sukcesy na tym polu.


So gru 16, 2017 22:02
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Kael napisał(a):
Sorry, Yarpen. Kazdy podkresla w swoich wypowiedziach to, co dla niego jest wazne. Mikkel napisal prawde, a ze nie wymienil calej statystki? Kazdy moze sobie sam przeczytac.
Ciebie moze nie szokuje wzrost wydatkow na alkohol o prawie 20% w rodzinach z kilkorgoem malych dzieci - mnie tak. Uswiadom sobie, ze idzie to z twoich podatkow. Naprawde zgadzasz sie bezwarunkowo na takie wykorzystanie twoich pieniedzy?

20% to brzmi poważnie. Tylko jedno pytanie: Ile to jest konkretnie alkoholu? Bo na przykład gdyby chodziło o moja rodzinę, to były by to jedna-dwie butelki cydru rocznie. :)

Widzisz, ja patrzę na całość tej listy, a nie tylko jedną wybraną informację, która pasuje do negatywnego obrazu 500+, który usiłują namalować przeciwnicy tego programu. Normalnym jest, że skoro w domu jest więcej pieniędzy, to wzrasta też poziom wydatków de facto na wszystkie produkty, które są kupowane w rodzicie.


So gru 16, 2017 23:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Widzisz, ja patrzę na całość tej listy, a nie tylko jedną wybraną informację, która pasuje do negatywnego obrazu 500+, który usiłują namalować przeciwnicy tego programu. Normalnym jest, że skoro w domu jest więcej pieniędzy, to wzrasta też poziom wydatków de facto na wszystkie produkty, które są kupowane w rodzicie.

Wytłumacz mi, bo nie rozumiem: w czym lepsze jest rozdawnictwo wszystkim bez wyjątku od włączenia tej kwoty do zasiłków rodzinnych dla pracujących? Kraj przeżywa niedobór pracowników. Takie posunięcie zmusiłoby unikających zatrudnienia do znalezienia sobie pracy, a tym samym szybszy rozwój gospodarczy.
Kwota zasiłku rodzinnego jest uwłaczająca ludzkiej godności prawie od zawsze i w dodatku należy spełnić kryterium dochodowe (w wyniku którego nigdy tego zasiłku nie otrzymywałam, nawet jeśli ledwie wiązałam koniec z końcem).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 16, 2017 23:12
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Widzisz, ja patrzę na całość tej listy, a nie tylko jedną wybraną informację, która pasuje do negatywnego obrazu 500+, który usiłują namalować przeciwnicy tego programu. Normalnym jest, że skoro w domu jest więcej pieniędzy, to wzrasta też poziom wydatków de facto na wszystkie produkty, które są kupowane w rodzicie.

Wytłumacz mi, bo nie rozumiem: w czym lepsze jest rozdawnictwo wszystkim bez wyjątku od włączenia tej kwoty do zasiłków rodzinnych dla pracujących?

Tym, że to "rozdawnictwo" jest przeznaczone dla konkretnej grupy "wszystkich bez wyjątku", a nie każdemu jak leci. Znasz, mam nadzieję, warunek, który trzema spełnić?

Cytuj:
Kraj przeżywa niedobór pracowników. Takie posunięcie zmusiłoby unikających zatrudnienia do znalezienia sobie pracy, a tym samym szybszy rozwój gospodarczy.

Chyba nie zauważyłaś, że program 500+ właśnie przyspieszył rozwój gospodarczy i zwiększył liczbę miejsc pracy przez to, że wzrósł popyt na produkty i usługi w efekcie wpompowania miliardów złotych do kieszeni Polaków. :(

Cytuj:
Kwota zasiłku rodzinnego jest uwłaczająca ludzkiej godności prawie od zawsze i w dodatku należy spełnić kryterium dochodowe (w wyniku którego nigdy tego zasiłku nie otrzymywałam, nawet jeśli ledwie wiązałam koniec z końcem).

Natomiast w 500+ kryterium dochodowe pojawia się wyłącznie w przypadku rodzin z jednym dzieckiem. :)


So gru 16, 2017 23:49

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Widzisz, ja patrzę na całość tej listy, a nie tylko jedną wybraną informację, która pasuje do negatywnego obrazu 500+, który usiłują namalować przeciwnicy tego programu. Normalnym jest, że skoro w domu jest więcej pieniędzy, to wzrasta też poziom wydatków de facto na wszystkie produkty, które są kupowane w rodzicie.


Na wszystkie?
Ciekawe.
Gdyby tak było! Nie zająknąłbym się w tym temacie ani słowem.
Tymczasem wzrosły wydatki na telewizory i remonty mieszkań. Na turystykę i rekreację. Na odzież i buty.
No i na wódkę. Bardzo wyraźnie, bo aż o 19%.
Ale - dziwnym trafem - na książki, czasopisma, długopisy i ołówki - nie.
Wręcz przeciwnie.
Spadły.
Wydatki na edukację w przedszkolach i szkołach też prawie nie wzrosły. Wzrost był mniej niż mizerny.
Wydatki na korepetycje wzrosły nie o 89 (jak na sprzęty domowe), ale raptem o 3,4%, czyli nawet mniej niż wzrost gospodarczy.

Z tych danych można zatem odczytać wyraźny sygnał, który poszedł do rodzin.
I który stawia program 500+ w bardzo złym świetle. I potwierdza, że jest to program dobry dla PiS-u, ale zły dla Polski i Polaków.
Po co będziemy się uczyć i pracować?
Czy warto? Państwo da nam przecież pieniądze.
Po co inwestować w przyszłość dzieci? W ich edukację, książki.
Czy 500 zł wydamy na kursy, korepetycje albo pomoce naukowe?
Nic podobnego.
Kupmy sobie lepiej nowy telewizor.
I wódkę.
Bawmy się i używajmy życia.

Cytuj:
...program 500+ właśnie przyspieszył rozwój gospodarczy i zwiększył liczbę miejsc pracy przez to, że wzrósł popyt na produkty i usługi w efekcie wpompowania miliardów złotych do kieszeni Polaków. :(


Po pierwsze.
Nic nie słyszałem, aby "program 500+ zwiększył liczbę miejsc w pracy w Polsce".
Yarpen zapewne tę ryzykowną hipotezę jakoś uzasadni.
W Polsce zwiększyła się bardzo wyraźnie liczba wolnych miejsc pracy.
Ale jednego i drugiego nie należy utożsamiać.
A że zwiększyła się liczba wolnych miejsc pracy?
Nic dziwnego. Skoro po wprowadzeniu 500+ kobiety rezygnowały z pracy, przechodząc na zasiłek...

Po drugie.
Stymulowanie konsumpcji zwykle daje efekt wzrostu gospodarczego.
Ale jest to efekt krótkotrwały i dość złudny.
Nie chcę już tu przypominać starej mądrości o tym, że oszczędnością i pracą ludzie się bogacą, choć nie bez powodu w tym porzekadle mowa jest o oszczędności i pracy, a nie ma nic o konsumpcji.
Gdyby tak narody bogaciły się dzięki stymulowaniu popytu konsumpcyjnego, wystarczyłoby dać nie 500, ale np. 5000. Albo od razu 50!
I nie na co któreś dziecko, ale każdemu.

Niestety trwały wzrost gospodarczy jest możliwy nie dzięki wydawaniu pieniędzy, ale dzięki podnoszeniu wydajności pracy.
A to - dzięki inwestycjom. W nowe maszyny i urządzenia. Technologie i programy. Itd.
W tym obszarze reżim PiS-u prowadzi niestety wręcz dewastującą polską gospodarkę politykę.
Udział inwestycji w PKB spadł do najniższego od lat poziomu.
W ub. r. inwestycje spadły nawet w wymiarze bezwzględnym.
A to, w połączeniu z najszybszym w UE tempem zadłużania, które także zafundował nam rząd PiS-u, jest prawdziwą bomba z opóźnionym zapłonem podłożoną pod polską gospodarkę.


N gru 17, 2017 7:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tym, że to "rozdawnictwo" jest przeznaczone dla konkretnej grupy "wszystkich bez wyjątku", a nie każdemu jak leci. Znasz, mam nadzieję, warunek, który trzema spełnić?

Łapiesz mnie za słowa. To, ze nie wyraziłam się precyzyjnie, nie oznacza, że rozdawnictwo nie jest rozdawnictwem.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Chyba nie zauważyłaś, że program 500+ właśnie przyspieszył rozwój gospodarczy i zwiększył liczbę miejsc pracy przez to, że wzrósł popyt na produkty i usługi w efekcie wpompowania miliardów złotych do kieszeni Polaków.

Zwiększona konsumpcja przy braku inwestycji nie generuje rozwoju gospodarczego.
No i łaskawie wskaż mi, gdzie zwiększyła się liczba miejsc pracy (nielicznie poza handlem, co zrozumiałe), który nie produkuje?
Resztę powiedział mikkel.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Natomiast w 500+ kryterium dochodowe pojawia się wyłącznie w przypadku rodzin z jednym dzieckiem.

A co stało na przeszkodzie, aby zmienić kryteria dochodowe w przypadku zasiłku rodzinnego? Ponadto 500+ przestaje działać w czasie, kiedy wydatki na dzieci są największe (szkoła średnia i studia). Jak ludzi nie było stać na posłanie dziecka na studia, tak nadal stać nie będzie, a dodatek dla tych, co nie pracują i ... zwalniają się z pracy generuje następne pokolenia, które będą żyły z zasiłków. Przykład: rodzina z 7 dzieci, o której wcześniej mówiłam - matka pochodzi z wielodzietnej rodziny (20 dzieci) powiedziała jawnie, że jej matka nauczyła ją jak wyciągać kasę z MOPSu. Ona nauczy też tego swoje dzieci.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N gru 17, 2017 8:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
wybrana napisał(a):
mikkel napisał(a):
wybrana napisał(a):
Przywrócona została godność Polaka, godność należąca się dzieciom, matką i ojcom.


I co tę godność tym ludziom "przywróciło"?
500 zeta czy pensja minimalna?
To, że kupili sobie telewizor, zdezelowany samochód i wódkę*?
Tak mało im potrzeba?
Tylko tyle jest ta ich godność warta?
Wystarczy, że władza da jałmużnę. Albo nakaże pracodawcy podnieść wynagrodzenie za pracę, za którą nikt inny dobrowolnie by więcej nie zapłacił.
Co to za godność, którą można kupić za jakiś ochłap, przywrócić za kawałek starej i śmierdzącej kiełbasy wyborczej?
Naprawdę tak nisko się cenicie?


Ja nie korzystam z 500+ bo moje dzieci są dorosłe, moje wnuki również nie otrzymują, bo są jedynakami i kryterium dochodowe nie wymaga, by otrzymywali.
Bardzo jednak się cieszę, że dzieci w Polsce je otrzymują.
Bardzo nisko oceniasz i szanujesz ludzi. To nie jałmużna ale obowiązek konstytucyjny władzy, by zapewnić obywatelom, dzieciom, rodziną warunki podstawowej egzystencji.
Dam ci przykład: młoda rodzina nie mająca mieszkania z dwójką czy trójką dzieci jak miała żyć, funkcjonować, jeżeli ojciec pracując zarabiał 1300 lub 1500 zł., matka nie mogła pracować, bo małe dzieci. Matka otrzymywała ok.150-200 rodzinnego i ewentualnie 100zł. zasiłku z opieki społecznej. Wynajem mieszkania + czynsz = 1000 zł. Tej rodzinie pozostawało 600-800 na życie.
Jak myślisz ile takich rodzin było? Było tysiące i tylko dzięki temu rosła w siłę lichwa i parabanki.
Rodziny były zadłużone po uszy z komornikami, którzy ich nękali. Dzieci wielokrotnie bez śniadania mdlały na lekcjach, bo nie każdy wytrzymywał do czasu zjedzenia obiadu w stołówce szkolnej.
Piszesz, o patologii społecznej, owszem ona jest była i będzie, ale nie trzeba wszystkich mierzyć jedną miarą. Ja pracuję w miejscu, gdzie mogę obserwować wiele matek z dziećmi na zakupach. Znałam ich wizerunek prędzej i dzisiejszy wizerunek jest zupełnie inny. Dzieci nie krzyczą, że nie kupiła im cukierka, a matki są wyciszone, ładnie ubrane i widać, że o wiele szczęśliwsze, bo już nie muszą się zamartwiać, co ugotować na obiad.
Nie trzeba patrzeć na ludzi z pogardą przez pryzmat swojego wypchanego portfela. Trzeba patrzeć patrzeć z miłością i ze współczuciem. Pomagać a nie niszczyć. Chwała temu Rządowi Prawa i Sprawiedliwości, bo zadbał o tych najbardziej potrzebujących. Niech im Bóg Błogosławi.


@Wybrana to, co mówisz, to straszliwy populizm. Aż mi się niedobrze robi na sam widok, jak próbujesz jeździć po najniższych emocjach rozmówców.

Nie jest obowiązkiem konstytucyjnym władzy zabieranie pieniędzy jednym ciężko pracującym ludziom, po to, by inni, którzy mogą pracować, mogli się za te pieniądze utrzymać.

W Polsce roku 2015 nie było biedy wynikającej z niedoborów żywności czy innych podstawowych środków. Bieda, która istniała, wynikała przede wszystkim z poważnych zaniedbań dorosłych.

W przykładzie, który opisujesz, tak naprawdę sporo rzeczy "da się" zrobić: do pracy (chociażby na część etatu lub w systemie zmianowym) może pójść matka, ojciec może poszukać dodatkowych zleceń obok etatu, postarać się o nadgodziny lub zmianę pracy na lepszą, można spróbować pomyśleć o zmianie mieszkania na tańsze (może w odrobinę gorszej dzielnicy albo o niższym standardzie?). Jest to trudne i wymaga wyrzeczeń? Owszem. Ale wykonalne i bardzo wiele osób właśnie w ten sposób dawało sobie radę.

Przede wszystkim, nie rozumiem, jak można mówić, że kobieta nie może iść do pracy, bo ma dzieci. A jak, nie daj Boże, jej mężowi coś się stanie, za co będą żyli? Wiele samotnych matek nie zastanawia się, czy może iść do pracy, one wiedzą że muszą pracować, bo to jedyna szansa, by zapewnić rodzinie jakikolwiek byt.

Szczerze, nie wierzę, że jakakolwiek kochająca dziecko matka (w Polsce, w ostatnich latach, nie mówimy o Afryce) pozwala na to, by mdlało na lekcjach z głodu. Funkcjonowała masa organizacji pomocowych, Caritas, Szlachetna Paczka, jadłodajnie, banki żywności. Szczerze mówiąc, nie wierzę, by w razie potrzeby - gdyby poprosiła wśród sąsiadów lub powiedziała o swojej sytuacji nauczycielom w szkole nikt nie dałby dziecku kanapek.

Piszesz o lichwie i pożyczkach - coś się w tej kwestii zmieniło od czasu 500+? Nie? Parabanki nadal rozwijają się prężnie. A to dlatego, że wcale nie bieda jest źródłem problemu, a brak edukacji ekonomicznej. Polacy nie odkładają żadnych drobnych oszczędności, nie budują żadnych "poduszek finansowych", dlatego też gdy przychodzą "gorsze" okresy życia, zadłużają się.

Żeby rodzina na stałe mogła zostać wyrwana z biedy i stanąć na nogi, potrzebna jest praca i godna płaca, a nie zasiłki. I edukacja ekonomiczna, uczenie ludzi rzeczy zupełnie podstawowych: jak planować domowy budżet, jak oszczędzać, na co uważać przy braniu kredytu...


N gru 17, 2017 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 19, 2014 16:45
Posty: 92
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Dla mnie w programie 500+ najgorszy nie jest wcale fakt, że jakaś część rodzin wyda te pieniądze na alkohol. Oczywiste jest, że równocześnie znaczna część rodzin przeznaczy te pieniądze na bardzo słuszne cele i tego nie trzeba mi dowodzić.

Problem polega przede wszystkim na tym, że uzależnia się od pomocy społecznej osoby, które pracować mogą. Jednocześnie praca coraz bardziej przestaje się opłacać...


N gru 17, 2017 9:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 501, 502, 503, 504, 505, 506, 507 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL