Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Marek_Piotrowski napisał(a):
(rozdział o ułamkach - i tym, jak sie zmienia ich wartość, kiedy zmniejszyć licznik)

Akurat PKB jest w mianowniku ułamka ;) Ale jak już jesteśmy na ścieżce kreatywnej ekonomii, to proponuję od razu pójść na całość i zmniejszyć ten mianownik do zera. Gorzej, gdy licznik też spadnie do zera, wówczas możemy spowodować błąd systemu :twisted:


Wt maja 15, 2018 11:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Marek_Piotrowski napisał(a):
Można też wybudować więcej niepotrzebnych inwestycji...

Np. Centralny Port Lotniczy w szczerym polu.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt maja 15, 2018 15:28
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Np. Centralny Port Lotniczy w szczerym polu.
No nie przesadzajmy. CPK ma być bliżej centrum Warszawy, niż np. Luton jest centrum Londynu. Więc sama lokalizacja inwestycji moim zdaniem nie budzi istotnych zastrzeżeń.


Wt maja 15, 2018 15:35

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Np. Centralny Port Lotniczy w szczerym polu.
No nie przesadzajmy. CPK ma być bliżej centrum Warszawy, niż np. Luton jest centrum Londynu. Więc sama lokalizacja inwestycji moim zdaniem nie budzi istotnych zastrzeżeń.


@Zefciu o 4 czy 6 km chcesz kruszyć kopię? Po za tym 24 km od centrum Londynu znajduje się Port Lotniczy Heathrow i CPL do tego lotniska może można by przyrównać - gdyby CPL już było. Luton jest 4 lotniskiem pod względem przewozu pasażerów w Londynie (pierwsze to Heathrow).
Baranów to szczere pole, niedaleko autostrady A2 - to prawda - ale nic więcej kompletnie nic - wiem to moje okolice - zresztą bardzo się zdziwiłem lokalizacją - są lepsze zapewniam Cię.
Myślę, że śmiało mogę przyznać rację @Małgosi.
Po za tym bardzo „ciekawym" pomysłem jest utworzeniem zapasowego lotniska dla Portu Lotniczego Chopina w Radomiu.

Pozdrawiam

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Wt maja 15, 2018 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Sami eksperci od lokalizacji lotnisk. I od ekonomii. I od wszystkiego zresztą.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt maja 15, 2018 22:09
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie przesadzaj. Na czyszczeniu butów się nie znają ;-)

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 16, 2018 4:52
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
JarStary napisał(a):
@Zefciu o 4 czy 6 km chcesz kruszyć kopię?
No właśnie nie chcę. I w ogóle średnio mi zależy na byciu apologetą Partii. Ale faktem jest iż sam argument „nie powinno się budować w szczerym polu lotniska” do mnie nie przemawia. To że jest tam „szczere pole” to argument za, a nie przeciw. Londyn ma jeszcze jedno małe lotnisko blisko centrum. I wszyscy (poza tymi, którzy trzepią z niego kasę) je nienawidzą.
Cytuj:
Baranów to szczere pole, niedaleko autostrady A2 - to prawda - ale nic więcej kompletnie nic
Jeszcze jest w pobliżu linia kolejowa. I to tak naprawdę wystarczy, bo co jeszcze byś chciał koło lotniska mieć? Ludzie na lotnisku albo się przesiadają z samolotu na samolot, albo wsiadają w jakąś komunikację zbiorową i jadą do miasta. Jeśli robią zakupy, to robią je na lotnisku. Prawie nikt natomiast nie urządza sobie zwiedzania okolic portu lotniczego.
Cytuj:
wiem to moje okolice - zresztą bardzo się zdziwiłem lokalizacją - są lepsze zapewniam Cię
Ja nie znam okolic Warszawy, więc nie wiem, czy są czy nie ma. Odniosłem się do argumentu Małgosi, który jest moim zdaniem chybiony. Gdyby ktoś mi powiedział, że nowe superlotnisko dla Poznania ma powstać gdzieś koło Obornik (przy jednoczesnej modernizacji linii kolejowej i zrobieniu autostrady z 11-tki), to bym się specjalnie nie dziwił
Cytuj:
Po za tym bardzo „ciekawym" pomysłem jest utworzeniem zapasowego lotniska dla Portu Lotniczego Chopina w Radomiu.
A tego pomysłu zupełnie nie kumam. Baranów za daleko, a jeszcze dalszy Radom w sam raz?

Marku – po Twoim kretyńskim, zakrojonym według strategii „ciemny lud to kupi” tekście o PKB mógłbyś sobie darować takie wielce sarkastyczne wypowiedzi.


Śr maja 16, 2018 6:08
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@zefciu
Swoją opinię wyraziłam na podstawie sytuacji Modlina, który to miał odciążyć Okęcie. Jakoś chętnych nie ma za wielu, aby tłuc się komunikacją jakąkolwiek z Modlina do Warszawy. No, chyba że zlikwidują Okęcie, to nie będzie wyjścia.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr maja 16, 2018 6:25
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Swoją opinię wyraziłam na podstawie sytuacji Modlina, który to miał odciążyć Okęcie. Jakoś chętnych nie ma za wielu, aby tłuc się komunikacją jakąkolwiek z Modlina do Warszawy.

A to już zależy jaka będzie ta komunikacja. Międzynarodowy port lotniczy Szanghaj-Pudong jest oddalony od centrum Szanghaju 30 km, a dojazd zajmuje 7 minut i 20 sek., czyli szybciej niż z Okęcia.


Śr maja 16, 2018 7:03
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
feelek napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
Swoją opinię wyraziłam na podstawie sytuacji Modlina, który to miał odciążyć Okęcie. Jakoś chętnych nie ma za wielu, aby tłuc się komunikacją jakąkolwiek z Modlina do Warszawy.

A to już zależy jaka będzie ta komunikacja. Międzynarodowy port lotniczy Szanghaj-Pudong jest oddalony od centrum Szanghaju 30 km, a dojazd zajmuje 7 minut i 20 sek., czyli szybciej niż z Okęcia.

Tyle tylko, że gdy ponoć brak pieniędzy na 500 zł dla niepełnosprawnych, to równolegle są miliardy na CPK....zapewne podobne jak na milion samochodów elektrycznych.....


Śr maja 16, 2018 7:30
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Tyle tylko, że gdy ponoć brak pieniędzy na 500 zł dla niepełnosprawnych, to równolegle są miliardy na CPK....zapewne podobne jak na milion samochodów elektrycznych.....
Ale to jest inna bajka. Czym innym są inwestycje w infrastrukturę, a czym innym jest zabawa we „wspieranie innowacji”. To pierwsze leży wśród zadań państwa; to drugie nie.

A argumenty „czemu wydają na to, skoro potrzeba jest gdzieś indziej” są bez sensu. Jak dadzą na niepełnosprawnych, a nie na lotniska, to będzie równie dobry argument „prowadzili rozdawniczą politykę socjalną, a infrastruktura leży”.


Śr maja 16, 2018 7:54
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Alus napisał(a):
Tyle tylko, że gdy ponoć brak pieniędzy na 500 zł dla niepełnosprawnych, to równolegle są miliardy na CPK....zapewne podobne jak na milion samochodów elektrycznych.....
Ale to jest inna bajka. Czym innym są inwestycje w infrastrukturę, a czym innym jest zabawa we „wspieranie innowacji”. To pierwsze leży wśród zadań państwa; to drugie nie.

A argumenty „czemu wydają na to, skoro potrzeba jest gdzieś indziej” są bez sensu. Jak dadzą na niepełnosprawnych, a nie na lotniska, to będzie równie dobry argument „prowadzili rozdawniczą politykę socjalną, a infrastruktura leży”.

A co dla partii chlubiącej się pochylaniem nad problemami ludzi najsłabszych, ponoć wyróżniającej ją od poprzedników, epatujących swoją religijnością, winno być ważniejsze - potrzeby najsłabszych, czy infrastruktura?????


Śr maja 16, 2018 8:05

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
zefciu napisał(a):
Ale to jest inna bajka. Czym innym są inwestycje w infrastrukturę, a czym innym jest zabawa we „wspieranie innowacji”. To pierwsze leży wśród zadań państwa; to drugie nie.

Zależy od modelu państwa, w modelu liberalnym raczej nie, ale obecnie w Europie dominuje szeroko rozumiany interwencjonizm.

zefciu napisał(a):
Jak dadzą na niepełnosprawnych, a nie na lotniska, to będzie równie dobry argument „prowadzili rozdawniczą politykę socjalną, a infrastruktura leży”.

A wartość ułamka inwestycje / PKB znowu się zmniejszy.


Śr maja 16, 2018 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@Zefciu oczywiście lotnisk w Londynie jest więcej niż 3 - ale nie o to chodzi. Lini kolejowych w pobliżu CPL czy tam CPK (choć tu mam wątpliwości kiedy i co jak nazywać) jest 2 ta w Stronę Poznania i Berlina, i w stronę Łodzi i Katowic (CMK) , które to w Grodzisku Mazowieckim się rozdzielają - ale też nie o tym. Chodzi mi o to, że były też brane pod uwagę inne lokalizacje i jedna mnie szczególnie interesowała (choć i tak byłem zdziwiony, że najbardziej naturalna lokalizacja nie wygrywa w cuglach), czyli ta koło Babska (Mszczonowa) - ale teraz sobie myślę, że tę też można byłoby nazwać „w szczerym polu” więc połowicznie się wycofuję ze swojej oceny ;-) . Choć mogła przynieść (może) dla mnie pewne korzyści jeśli chodzi o dojazd do Warszawy.
Jeśli chodzi zaś o Radom to nie zrozumiałeś chyba mojego sarkazmu ciekawym było w „” - mnie się ten pomysł zupełnie nie podoba.


Pozdrawiam

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Śr maja 16, 2018 14:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 11:30
Posty: 57
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Wiem, piszę post pod postem - ale jakoś nikt się nie wypowiedział.
Myślę, że dużo też o sprawie lokalizacji mówi też sposób rozmowy z właścicielami gruntów w okolicy Baranowa przez rząd.
Byłem wysiedlony jako mały chłopiec (akurat przed pierwszą komunią z Gołąbek na Niedźwiadek - to Ursus - a teraz dzielnica Warszawy) więc mogę sobie wyobrazić co czują ludzie, z którymi rozmawia się z pozycji władzy.



Pozdrawiam

_________________
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem


Cz maja 24, 2018 8:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 550, 551, 552, 553, 554, 555, 556 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL