Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiu czytaj uważnie. Rozmowa była o tym co mówiła Alus. Czyli 8 lat rządów mnie nie było tylko trochę.

Alus Jak zacznę tłumaczyć to będzie offtop. Wiec przyjmij do wiadomości ze trochę mnie nie było a jak byłem to nie bardzo miałem czas zajmować się polityka. Mam ciekawsze rzeczy w życiu. Jak rozluźniły mi się sprawy to zacząłem obserwować. Fakt przez długi czas obserwowałem przez znajomych. A środowisko w którym się obracam nie jest jednostronne.


Cz kwi 27, 2017 14:07
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
Małgosiu czytaj uważnie. Rozmowa była o tym co mówiła Alus. Czyli 8 lat rządów mnie nie było tylko trochę.

Wiem czego dotyczyła rozmowa. Nie zmienia to faktu, że odnosząc sie do rządu Po PSL uważasz cały okres za beznadziejny.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 27, 2017 14:16
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Nie. Były tez dobre strony. Pasmo porażek to rządy premier Kopacz. Za Donalda to ze nic nie robił było pewnego rodzaju plusem. Problemy się to w drugiej kadencji.


Cz kwi 27, 2017 14:29
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
Nie. Były tez dobre strony. Pasmo porażek to rządy premier Kopacz. Za Donalda to ze nic nie robił było pewnego rodzaju plusem. Problemy się to w drugiej kadencji.

Wielkie NIC
http://8lat.platforma.org
http://swiecicki.blog.onet.pl/2015/10/1 ... ismy-rade/
Można więcej? - zapewne tak, ale dobrze aby każda kolejna ekipa wnosiła dla kraju takie NIC.


Cz kwi 27, 2017 15:12

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No ale bylo tez kilka wielkich minusow tych rzadow PO :
- masowa emigracja wymuszona niskimi placami, trudnosciami z dostaniem pracy i kiepskimi perspektywami na przyszlosc,
- wzrastanie "kominow placowych" w przedsiebiorstwach panstwowych gdzie zarzad zarabial krocie a pracownicy grosze,
- tolerowanie niskich plac minimalnych i b niska kwota wolna od podatku ( nizsza niz w panstwach rozwijajacych sie w Afryce )
Czyli ogolnie bardzo nierowny podzial profitow gospodarczych tych rzadow wsrod ludnosci
Do tego doszedl "skok na OFE" dla utrzymania sie panstwa w granicach dozwolonego w EU zadluzenia, ktore lawinowo wzrastalo.
Fatalna organizacja i prowadzenie inwestycji infrastrukturalnych, przy ktorych niektorzy zarobili krocie a wiekszosc musiala czekac na wyplaty i przy okazji tego czekania wielu malych podwykonawcow zbankrutowalo, lub mialo trudnosci.
Niemoznosc przeprowadzenia reorganizacji sluzby zdrowia by zrobic ja bardziej efektywna.
Wreszcie podciecie galezi na ktorej sie siedzi czyli majstrowanie przy TK, ktore dalo potem "moralne zezwolenia" rzadowi PiS do faktycznego rozmontowania TK.
To tak na szybko z tego co dziurawa pamiec podpowiedziala.


Cz kwi 27, 2017 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cóż, z kolejnych sondaży wynika, że rządy PiS, daj Boże, niedługo przejdą do historii (a raczej na jej śmietnik). Czas chyba zacząć się poważnie zastanawiać, co po nich, bo na razie niewiele jest podstaw do optymizmu. Nie wiem, może rzeczywiście prezydentura Tuska będzie tu jakimś przełomem - facet się wyraźnie wyrobił na prezydenckim stanowisku w UE, a Kaczyński (także ze względu na wiek) prawdopodobnie nie zniesie kolejnej klęski i wreszcie odejdzie na emeryturę. Może wtedy nareszcie zacznie się jakiś proces pojednania narodowego (a nie wojna domowa, co nie jest, niestety, mniej prawdopodobne). Chyba czas zacząć się modlić.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz kwi 27, 2017 17:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
No ale bylo tez kilka wielkich minusow tych rzadow PO :
- masowa emigracja wymuszona niskimi placami, trudnosciami z dostaniem pracy i kiepskimi perspektywami na przyszlosc,

Czyżby? Najwięcej emigrowało do 2009 r. Później wracali. Między innymi mój syn wrócił z kilkoma kolegami. Studia skończył w 2004 r. i nie mógł znaleźć żadnej pracy przez prawie rok. Potem zatrudniono go w nowo wybudowanej galerii , gdyż miał doświadczenie w handlu z czasów studenckich. Wyjechał w 2006 r. do Irlandii, a wrócił, jak było lżej znaleźć pracę i dzięki Bogu pracuje do dzisiaj. To samo było z córką, z tym, że ona tułała się po różnych sklepach, aż w 2009 dostała pracę na miarę swoich możliwości już nie w handlu.
Dzisiaj to niskie bezrobocie nie jest zasługą utworzonych nowych miejsc pracy, a dalszą emigracją i ... 500+.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 27, 2017 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Emigracja tak wyglada ze czesc ludzi wraca, tym bardziej gdy jest to "bliska emigracja" z pelnym zapleczem ulatwien obywatela UE. To dalej nie eliminuje tego zarzutu jesli 3 mln osob wyjechalo, troche wrocilo ale dalej ludzie wyjezdzaja.
PO nie zrealizowala olbrzymiej wiekszosci ze swoich obietnic wyborczych, przeciez Kukiz poszedl do wyborow z dawnymi obietnicami PO.
I pisze to jako zdecydowany przeciwnik PiS ich metod jak i stylu rzadzenia.

Nie sadze rowniez zeby PiS latwo i szybko stracil wladze - beda starali sie tak zachachmecic ordynacje wyborcza, okregi wyborcze czy cokolwiek innego by raz zdobytej wladzy nie oddac.
Mysle ze wiedza ze tym razem nie bedzie przebacz i beda musieli odpowiedziec za swoje dzialania przed tak nielubianymi przez nich sadami.


Cz kwi 27, 2017 18:11
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
subadam napisał(a):
No ale bylo tez kilka wielkich minusow tych rzadow PO :
- masowa emigracja wymuszona niskimi placami, trudnosciami z dostaniem pracy i kiepskimi perspektywami na przyszlosc,

Czyżby? Najwięcej emigrowało do 2009 r. Później wracali. Między innymi mój syn wrócił z kilkoma kolegami. Studia skończył w 2004 r. i nie mógł znaleźć żadnej pracy przez prawie rok. Potem zatrudniono go w nowo wybudowanej galerii , gdyż miał doświadczenie w handlu z czasów studenckich. Wyjechał w 2006 r. do Irlandii, a wrócił, jak było lżej znaleźć pracę i dzięki Bogu pracuje do dzisiaj. To samo było z córką, z tym, że ona tułała się po różnych sklepach, aż w 2009 dostała pracę na miarę swoich możliwości już nie w handlu.
Dzisiaj to niskie bezrobocie nie jest zasługą utworzonych nowych miejsc pracy, a dalszą emigracją i ... 500+.

Jak podaje GUS:
- w roku 2002 poza granicami RP przebywało 786 tys Polaków,
- w roku 2004 - 1 milion,
- w roku 2005 - 1,5 miliona,
- w roku 2007 - 2,27 miliona,
- w roku 2011 - 2,06 miliona,
- w roku 2012 - 2,13 miliona,
- w roku 2015 - 2,39 miliona.

subadam napisał(a):
No ale bylo tez kilka wielkich minusow tych rzadow PO :
- masowa emigracja wymuszona niskimi placami, trudnosciami z dostaniem pracy i kiepskimi perspektywami na przyszlosc,
- wzrastanie "kominow placowych" w przedsiebiorstwach panstwowych gdzie zarzad zarabial krocie a pracownicy grosze,
- tolerowanie niskich plac minimalnych i b niska kwota wolna od podatku ( nizsza niz w panstwach rozwijajacych sie w Afryce )
Czyli ogolnie bardzo nierowny podzial profitow gospodarczych tych rzadow wsrod ludnosci
Do tego doszedl "skok na OFE" dla utrzymania sie panstwa w granicach dozwolonego w EU zadluzenia, ktore lawinowo wzrastalo.
Fatalna organizacja i prowadzenie inwestycji infrastrukturalnych, przy ktorych niektorzy zarobili krocie a wiekszosc musiala czekac na wyplaty i przy okazji tego czekania wielu malych podwykonawcow zbankrutowalo, lub mialo trudnosci.
Niemoznosc przeprowadzenia reorganizacji sluzby zdrowia by zrobic ja bardziej efektywna.
Wreszcie podciecie galezi na ktorej sie siedzi czyli majstrowanie przy TK, ktore dalo potem "moralne zezwolenia" rzadowi PiS do faktycznego rozmontowania TK.
To tak na szybko z tego co dziurawa pamiec podpowiedziala.

Wiadomo, że były minusy i zaniechania, inaczej PO nie musiałoby oddać władzy.
Płaca minimalna wrastała - z 936 zł w 2007r wzrosła do 1780 zł w 2014.
Kwota wolna od podatku rażąco niska za kadencji PO+ PSL i nadal pozostaje na tym samym poziomie, bo pozorne ruchy wobec tych, którzy i tak podatków nie płacili to jedynie zagrywka dla "ludu Kurskiego".
Kominy płacowe rosły za PO i rosną nadal - prezes PKO BP w 2014r zarobił rocznie 2,8 miliona, w 2016r już 3,12 miliona.
Służba zdrowia......wątpliwe czy którakolwiek ekipa poprawi jej stan, zwłaszcza aktualnie w obliczu totalnych braków średniego personelu.
OFE - od początku generował jedynie ogromny dług publiczny. Zarobili krocie jedynie twórcy i spółki zagraniczne.


Cz kwi 27, 2017 18:35

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Tak, ale to byly skumulowane oszczednosci obywateli, do ktorych rzad nie powinien miec zadnego dostepu.
Zabranie tego i wpuszczenie w ogolny worek budzetowy to byl fatalny ruch, podobnie jak przyklepanie tego przez TK. W oczach przecietnego Kowalskiego to byla zalegalizowana kradziez jego oszczednosci.
Jeden z podstawowych gwozdzi do trumny rzadow PO.

No i jeszcze jeden, zwiazany z tym minus - absolutna bezkarnosc bankow w Polsce, dla ktorych wasz kraj to pole do zabawy typu "hulaj dusza, piekla nie ma". Stad afery takie jak frankowiczow, czy inne mniejsze przekrety, na ktorych banki zarabiaja krocie. Dodatkowym problemem jest b.niska swiadomosc zasad dzialania pieniadza, dlugu i kredytu, a przede wszystkim procentu skladanego wsrod spoleczenstwa.


Cz kwi 27, 2017 18:48
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
subadam napisał(a):
Tak, ale to byly skumulowane oszczednosci obywateli, do ktorych rzad nie powinien miec zadnego dostepu.
Zabranie tego i wpuszczenie w ogolny worek budzetowy to byl fatalny ruch, podobnie jak przyklepanie tego przez TK. W oczach przecietnego Kowalskiego to byla zalegalizowana kradziez jego oszczednosci.
Jeden z podstawowych gwozdzi do trumny rzadow PO.

Od początku OFE były nastawione na zarobki dla funduszy - od 1999r 10% prowizji od wkładów, w 2007 zmniejszono tą prowizję do max 7%, w 2009r 3,5%, a dopiero w 2014r 1,75%. Do tego dochodziła opłata za zarządzanie funduszami 05%.
Zagraniczne fundusze nieźle wydrenowały pieniądze przyszłych emerytów i znacznie powiększyły dług publiczny.
To była najgorsza, szkodliwa dla RP reforma rządu Buzka.

Cytuj:
No i jeszcze jeden, zwiazany z tym minus - absolutna bezkarnosc bankow w Polsce, dla ktorych wasz kraj to pole do zabawy typu "hulaj dusza, piekla nie ma". Stad afery takie jak frankowiczow, czy inne mniejsze przekrety, na ktorych banki zarabiaja krocie. Dodatkowym problemem jest b.niska swiadomosc zasad dzialania pieniadza, dlugu i kredytu, a przede wszystkim procentu skladanego wsrod spoleczenstwa.

Niestety......


Cz kwi 27, 2017 19:03
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Rząd kupuje 258 samochodów. Będą mieli co kasować.
Cytuj:
Rząd idzie na wielkie zakupy, za 23 mln zł zamierza zamówić 258 samochodów. - Tak naprawdę przetarg jest organizowany po to, żeby ciąć koszty - zapewnia rzecznik rządu Rafał Bochenek.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... book_money

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz kwi 27, 2017 22:16
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Rząd kupuje 258 samochodów. Będą mieli co kasować.
Cytuj:
Rząd idzie na wielkie zakupy, za 23 mln zł zamierza zamówić 258 samochodów. - Tak naprawdę przetarg jest organizowany po to, żeby ciąć koszty - zapewnia rzecznik rządu Rafał Bochenek.
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... book_money

No cóż - co dla jednych jest zbytkiem aroganckiej władzy, dla PiS jest oszczędnością....bo nikt nie wmówi nam, że czarne jest czarne, a białe białe.


Pt kwi 28, 2017 6:36
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Bizancjum. Inaczej nie można tego określić. Z jednej strony tną wydatki a z drugiej wydają pieniądze totalnie bezsensu


Pt kwi 28, 2017 9:39
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
Bizancjum. Inaczej nie można tego określić. Z jednej strony tną wydatki a z drugiej wydają pieniądze totalnie bezsensu

Przy czym niewygodne informacje i analizy są przemilczane, lub wręcz odrzucane
http://wyborcza.pl/7,155287,21705157,ni ... l#BoxGWImg


Pt kwi 28, 2017 10:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 451, 452, 453, 454, 455, 456, 457 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL