Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
Niejaki Schetyna o tym mówił. Chyba w RMF. W radiu słyszałem.

To Schetyna musiałby postradać zmysły, aby rzucić liczbą, która musi zapewnić mu porażkę.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So maja 06, 2017 23:40
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Mnie zaś naszło pytanie:

Kto i w jaki sposób ogranicza wolność w RP, że aż trzeba organizować manifestacje w jej obronie?


N maja 07, 2017 6:27
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Soul33 napisał(a):
Coroner napisał(a):
Niejaki Schetyna o tym mówił. Chyba w RMF. W radiu słyszałem.

To Schetyna musiałby postradać zmysły, aby rzucić liczbą, która musi zapewnić mu porażkę.

Chyba coś się Coronrowi pokręciło. Wprawdzie nie słuchałam w radio, ale gdyby Schetyna mówił o konkretnej liczbie, a na pewno o tak wysokiej, Niezależna miałaby teraz o czym pisać, a pisze:
Cytuj:
Politycy Platformy Obywatelskiej od kilku dni odgrażali się, że w "Marszu Wolności" pójdzie nawet 100 tys. osób.
http://niezalezna.pl/98325-koszmarnie-d ... be-tysiace

Do Rzeczy:
Cytuj:
Jak mówił, dziś na marszu jest "ponad 100 tys. osób" z różnych środowisk i partii politycznych. – Jesteśmy razem. I chcę powiedzieć, że to jedyna droga dla partii i niezależnych środowisk
https://dorzeczy.pl/kraj/28815/Schetyna ... orach.html

Wiadomości TVP:
Cytuj:
Manifestacja według stołecznego ratusza liczyła 90 tysięcy, wg policji 12 tysięcy, a wg naszych wyliczeń nieco ponad 15 tysięcy osób. Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska zapowiadała co najmniej 100 tysięcy.
http://300polityka.pl/stan-gry/2017/05/ ... -jednosci/

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 07, 2017 6:32
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mnie zaś naszło pytanie:

Kto i w jaki sposób ogranicza wolność w RP, że aż trzeba organizować manifestacje w jej obronie?

To jest sposób PO na bycie w opozycji.
Programu jak nie mieli tak nie mają. Co maja robić aby było o nich głośno.


N maja 07, 2017 7:07
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mnie zaś naszło pytanie:

Kto i w jaki sposób ogranicza wolność w RP, że aż trzeba organizować manifestacje w jej obronie?

Pierwszy przykład z brzegu - wysłanie na przymusowy urlop sędziego Biernata i niemoc TK, bo pani przewodnicząca, nadana przez PiS, która z przyczyn niekompetencji odsunięta była od orzekania w sądzie wojewódzki, nie ma ochoty patrzeć na nielubianego sędziego.
Drugi - niemożność sprzedaży ziemi "z wolnej ręki" przez jej właścicieli, a co za tym idzie spadek wartości posiadanej ziemi.
Trzeci - plan wyrzucenia dziennikarzy z sejmu.
Można tak jeszcze wymieniać, ale po co - kto rozumie, to rozumie - Ty i inni zwolennicy PiS uznacie, że to tylko gołosłowne urojenia opozycji.


Cytuj:
To jest sposób PO na bycie w opozycji.
Programu jak nie mieli tak nie mają. Co maja robić aby było o nich głośno.

Podobnie mówiono o wszelkich manifestacjach - "tu jest Polska", marszach "obudź sie Polsko" przez 8 lat opozycji PiS - powtarzasz slogany.


N maja 07, 2017 7:41
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mnie zaś naszło pytanie:

Kto i w jaki sposób ogranicza wolność w RP, że aż trzeba organizować manifestacje w jej obronie?

Pierwszy przykład z brzegu - wysłanie na przymusowy urlop sędziego Biernata i niemoc TK, bo pani przewodnicząca, nadana przez PiS, która z przyczyn niekompetencji odsunięta była od orzekania w sądzie wojewódzki, nie ma ochoty patrzeć na nielubianego sędziego.
Drugi - niemożność sprzedaży ziemi "z wolnej ręki" przez jej właścicieli, a co za tym idzie spadek wartości posiadanej ziemi.
Trzeci - plan wyrzucenia dziennikarzy z sejmu.
Można tak jeszcze wymieniać, ale po co - kto rozumie, to rozumie - Ty i inni zwolennicy PiS uznacie, że to tylko gołosłowne urojenia opozycji.
A jak sądzisz z jakich przyczyn PAD i PiS wstrzymuje reformę KRS?......bo Ziobro ma ochotę stać się nadsędzią, nadprokuratorem ograniczając wolność sędziom.
Do tego te marne, żenujące kłamstwa w mediach narodowych i próby ograniczenia mediów prywatnych.....to swoboda rodem z Kremla.


Cytuj:
To jest sposób PO na bycie w opozycji.
Programu jak nie mieli tak nie mają. Co maja robić aby było o nich głośno.

Podobnie mówiono o wszelkich manifestacjach - "tu jest Polska", marszach "obudź sie Polsko" przez 8 lat opozycji PiS - powtarzasz slogany.


N maja 07, 2017 7:53
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mnie zaś naszło pytanie:

Kto i w jaki sposób ogranicza wolność w RP, że aż trzeba organizować manifestacje w jej obronie?

Pierwszy przykład z brzegu - wysłanie na przymusowy urlop sędziego Biernata

Zgodnie z prawem więc nie ma mowy o żadnym ograniczeniu wolności.

Cytuj:
Drugi - niemożność sprzedaży ziemi "z wolnej ręki" przez jej właścicieli, a co za tym idzie spadek wartości posiadanej ziemi.

Nieprawda.

Cytuj:
Trzeci - plan wyrzucenia dziennikarzy z sejmu.

Oczywiście projektu ustawy, która NIE została uchwalona, nie chciało się przeczytać. Nikt nie planował wyrzucenia dziennikarzy z Sejmu, ale komu by się chciało sprawdzać takie rzeczy, skoro PO opowiadało, że takie są plany. :D

Cytuj:
Można tak jeszcze wymieniać,

Wymieniaj, bo na razie nie wskazałeś ograniczeń wolności. Co ciekawe, jakoś na marszu, który miał wczoraj miejsce, nikt tego nie wspominał. :D

Cytuj:
Cytuj:
To jest sposób PO na bycie w opozycji.
Programu jak nie mieli tak nie mają. Co maja robić aby było o nich głośno.

Podobnie mówiono o wszelkich manifestacjach - "tu jest Polska", marszach "obudź sie Polsko" przez 8 lat opozycji PiS - powtarzasz slogany.

To może przedstaw miejsce, gdzie można przeczytać konkretny program PO, bo jakoś poza "odbierzemy władzę PiS" ciężko cokolwiek znaleźć.

I napisz przy okazji w jaki sposób Twoją wolność ograniczą zmiany w KRS.


N maja 07, 2017 10:30
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Mnie zaś naszło pytanie:

Kto i w jaki sposób ogranicza wolność w RP, że aż trzeba organizować manifestacje w jej obronie?

Pierwszy przykład z brzegu - wysłanie na przymusowy urlop sędziego Biernata

Zgodnie z prawem więc nie ma mowy o żadnym ograniczeniu wolności.

Zgodnie z prawem można wypłacić ekwiwalent.

Cytuj:
Cytuj:
Drugi - niemożność sprzedaży ziemi "z wolnej ręki" przez jej właścicieli, a co za tym idzie spadek wartości posiadanej ziemi.

Nieprawda.

Prawda.....mój szwagier chce sprzedać część pola, ale kupcem musi być tylko rolnik, a takowego nie znalazł. Owszem są chętni ale oferują już ceną o 30 - 40% taniej niż przed ustawą.

Cytuj:
Cytuj:
Trzeci - plan wyrzucenia dziennikarzy z sejmu.

Oczywiście projektu ustawy, która NIE została uchwalona, nie chciało się przeczytać. Nikt nie planował wyrzucenia dziennikarzy z Sejmu, ale komu by się chciało sprawdzać takie rzeczy, skoro PO opowiadało, że takie są plany. :D

Czyli dziennikarze prawicowych mediów, którzy pospołu z pozostałymi brali udział w grudniu 2016r w spotkaniu z marszałkiem sejmu, to też gamonie nie chciało sie im przeczytać projektu ustawy.

Cytuj:
Można tak jeszcze wymieniać,

Cytuj:
Wymieniaj, bo na razie nie wskazałeś ograniczeń wolności. Co ciekawe, jakoś na marszu, który miał wczoraj miejsce, nikt tego nie wspominał. :D

Nie zastosuję cytatu o wieprzach, jak to lubią czynić zwolennicy PiS, ale jestem świadoma efektu mojego pisania.....mam ciekawsze zajęcia.

Cytuj:
Cytuj:
To jest sposób PO na bycie w opozycji.
Programu jak nie mieli tak nie mają. Co maja robić aby było o nich głośno.

Podobnie mówiono o wszelkich manifestacjach - "tu jest Polska", marszach "obudź sie Polsko" przez 8 lat opozycji PiS - powtarzasz slogany.

Cytuj:
To może przedstaw miejsce, gdzie można przeczytać konkretny program PO, bo jakoś poza "odbierzemy władzę PiS" ciężko cokolwiek znaleźć.

Na stronie PO, program nosi tytuł "Polska przyszłości".
Cytuj:
I napisz przy okazji w jaki sposób Twoją wolność ograniczą zmiany w KRS.

Mój kraj, to nie tylko moje egoistyczne "Ja" - gdyby wszyscy patrzyli przez pryzmat "ja" nie zdolni byliby stworzyć żadnej organizacji, wspólnoty, państwa....ba, nawet rodziny.


N maja 07, 2017 10:48
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
W TVN widziałem strzał w kolano PO. Przyjechali ludzie którzy nie wiedzieli po co przyjechali. Ludzie zaczepiani na marszu przez dziennikarzy TVN mówili, że mają wolność a przyszli manifestować wdzięczność za wolność i takie tam dalej. Na stronie TVN nie znalazłem ale opublikował Jakubiak (chyba tak się nazywa poseł Kukiz15)
https://www.facebook.com/87194861281718 ... 929574544/


N maja 07, 2017 11:00
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zgodnie z prawem więc nie ma mowy o żadnym ograniczeniu wolności.

W sensie zagrożenia więzieniem za byle co, nie. Tyle, że wolność to nie samowola, a ta kwitnie w najlepsze.
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Nieprawda.

Jak nieprawda, jak prawda. Tylko rolnik indywidualny może kupić ziemię. A więc kto może kupić ziemię? Kupić może osoba, która:
- posiada kwalifikacje rolnicze
- posiada nie więcej niż 300 ha
- mieszka co najmniej 5 lat na terenie gminy, gdzie posiada działkę rolną
- co najmniej 5 lat posada indywidualne gospodarstwo rolne
Wróciła komuna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N maja 07, 2017 11:02
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Alus napisał(a):
Pierwszy przykład z brzegu - wysłanie na przymusowy urlop sędziego Biernata

Zgodnie z prawem więc nie ma mowy o żadnym ograniczeniu wolności.

Zgodnie z prawem można wypłacić ekwiwalent.

Nie trzeba jeżeli pracownik może wykorzystać urlop przed rozwiązaniem stosunku pracy. W przypadki Biernackiego mamy właśnie taki przypadek.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Drugi - niemożność sprzedaży ziemi "z wolnej ręki" przez jej właścicieli, a co za tym idzie spadek wartości posiadanej ziemi.

Nieprawda.

Prawda.....mój szwagier chce sprzedać część pola, ale kupcem musi być tylko rolnik, a takowego nie znalazł. Owszem są chętni ale oferują już ceną o 30 - 40% taniej niż przed ustawą.

Ograniczenie tego, kto może kupić ziemię, nie oznacza niemożności sprzedaży. Cenę zaś kształtuje rynek.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Trzeci - plan wyrzucenia dziennikarzy z sejmu.

Oczywiście projektu ustawy, która NIE została uchwalona, nie chciało się przeczytać. Nikt nie planował wyrzucenia dziennikarzy z Sejmu, ale komu by się chciało sprawdzać takie rzeczy, skoro PO opowiadało, że takie są plany. :D

Czyli dziennikarze prawicowych mediów, którzy pospołu z pozostałymi brali udział w grudniu 2016r w spotkaniu z marszałkiem sejmu, to też gamonie nie chciało sie im przeczytać projektu ustawy.

Patrząc na bzdury, które wypisywali, to nie przeczytali. O tym, czy ktoś chciał wyrzucać dziennikarzy, pogadamy jak przeczytasz projekt, a nie doniesienia prasowe.

Cytuj:
Cytuj:
Można tak jeszcze wymieniać,

Cytuj:
Wymieniaj, bo na razie nie wskazałeś ograniczeń wolności. Co ciekawe, jakoś na marszu, który miał wczoraj miejsce, nikt tego nie wspominał. :D

Nie zastosuję cytatu o wieprzach, jak to lubią czynić zwolennicy PiS, ale jestem świadoma efektu mojego pisania.....mam ciekawsze zajęcia.

Czyli nie masz takich przykładów.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
To jest sposób PO na bycie w opozycji.
Programu jak nie mieli tak nie mają. Co maja robić aby było o nich głośno.

Podobnie mówiono o wszelkich manifestacjach - "tu jest Polska", marszach "obudź sie Polsko" przez 8 lat opozycji PiS - powtarzasz slogany.

Cytuj:
To może przedstaw miejsce, gdzie można przeczytać konkretny program PO, bo jakoś poza "odbierzemy władzę PiS" ciężko cokolwiek znaleźć.

Na stronie PO, program nosi tytuł "Polska przyszłości".

Pytałem o aktualny program, a nie sprzed dwóch lat.

Cytuj:
Cytuj:
I napisz przy okazji w jaki sposób Twoją wolność ograniczą zmiany w KRS.

Mój kraj, to nie tylko moje egoistyczne "Ja" - gdyby wszyscy patrzyli przez pryzmat "ja" nie zdolni byliby stworzyć żadnej organizacji, wspólnoty, państwa....ba, nawet rodziny.

To napisz w takim razie w jaki sposób zostanie ograniczona wolność wszystkich Polaków i innych obywateli RP przez zmiany w KRS.


N maja 07, 2017 11:10
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Nie trzeba jeżeli pracownik może wykorzystać urlop przed rozwiązaniem stosunku pracy. W przypadki Biernackiego mamy właśnie taki przypadek.

Przy czym tylko nie trzeba, a pracownik winien współdecydować, a nie odesłany pomimo protestów tegoż.....ewidentne ograniczenie wolności wyboru.

Cytuj:
Prawda.....mój szwagier chce sprzedać część pola, ale kupcem musi być tylko rolnik, a takowego nie znalazł. Owszem są chętni ale oferują już ceną o 30 - 40% taniej niż przed ustawą.

Cytuj:
Ograniczenie tego, kto może kupić ziemię, nie oznacza niemożności sprzedaży. Cenę zaś kształtuje rynek.

Ten rynek ukształtowała konkretna pisowska ustawa.

Cytuj:
Patrząc na bzdury, które wypisywali, to nie przeczytali. O tym, czy ktoś chciał wyrzucać dziennikarzy, pogadamy jak przeczytasz projekt, a nie doniesienia prasowe.

konkluzja?....prawicowe media zatem niedouczone i kłamią.

Cytuj:
Czyli nie masz takich przykładów.

Już napisałem....bezsensem jest wydzieranie sie głuchego.

Cytuj:
Cytuj:
Pytałem o aktualny program, a nie sprzed dwóch lat.

Aktualne to rozumiesz sprzed miesiąca/dwu......PiS szedł do wyborów w programem z 2014r, i projektem Konstytucji z 2010r.

Cytuj:
To napisz w takim razie w jaki sposób zostanie ograniczona wolność wszystkich Polaków i innych obywateli RP przez zmiany w KRS.

W prosty sposób....prezes Przyłębska nie lubi zbyt częstych posiedzeń, zatem ważna i terminowa sprawa zgłoszona do TK, może być rozpatrywania za kilka/kilkanaście lat.


N maja 07, 2017 11:25
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Na marginesie prawicowych mediów i wzajemnego skłócenia - GPC kontra Wsieci - teraz informacja, że po portalu Fronda, teraz TVRepublika usuwa T. Terlikowskiego :o


N maja 07, 2017 11:37
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nie trzeba jeżeli pracownik może wykorzystać urlop przed rozwiązaniem stosunku pracy. W przypadki Biernackiego mamy właśnie taki przypadek.

Przy czym tylko nie trzeba, a pracownik winien współdecydować, a nie odesłany pomimo protestów tegoż.....ewidentne ograniczenie wolności wyboru.

To "ograniczenie", pozwalające pracodawcy wysłać na urlop pracownika, którego umowa o pracę dobiega końca, istnieje od dawien dawna i nie wprowadziło go PiS. Więc przykro mi, ale upierając się przy tym przykładzie pokazujesz jedynie to, że nie masz pojęcia o tym, jak się rzeczywiście sprawy mają.

Cytuj:
Cytuj:
Ograniczenie tego, kto może kupić ziemię, nie oznacza niemożności sprzedaży. Cenę zaś kształtuje rynek.

Ten rynek ukształtowała konkretna pisowska ustawa.

Masz w tej ustawie jakiekolwiek przepisy dotyczące cen za ziemię? Nie ma. Więc daruj sobie takie teksty. Szwagier jak miał prawo sprzedać ziemię, tak dalej je posiada.

Cytuj:
Cytuj:
Patrząc na bzdury, które wypisywali, to nie przeczytali. O tym, czy ktoś chciał wyrzucać dziennikarzy, pogadamy jak przeczytasz projekt, a nie doniesienia prasowe.

konkluzja?(...)

Konkluzja jest taka, że idziesz w offop dziennikarski aby tylko nie przyznać, iż nie tylko nie miało miejsca jakiekolwiek wyrzucenie dziennikarzy z Sejmu, ale nawet nikt tego nie planował.

Cytuj:
Cytuj:
Czyli nie masz takich przykładów.

Już napisałem....bezsensem jest wydzieranie sie głuchego.

Czyli nie masz przykładów rzeczywistego ograniczenia wolności przez rządy PiS. Gdyby takie były, to zamiast rzucać tekstami o głuchocie sypałabyś przykładami jak z rękawa.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Pytałem o aktualny program, a nie sprzed dwóch lat.

Aktualne to rozumiesz sprzed miesiąca/dwu... (...)

Aktualne, to dopasowane do obecnej sytuacji w RP, a nie teksty, które nie mają z nią nic wspólnego.

Cytuj:
Cytuj:
To napisz w takim razie w jaki sposób zostanie ograniczona wolność wszystkich Polaków i innych obywateli RP przez zmiany w KRS.

W prosty sposób....prezes Przyłębska (...)

Pytałem o to w jaki sposób ograniczą wolność obywateli RP zmiany w KRS, a nie o Twoje przekonania na temat TK. Fakt, że zmieniasz temat wskazuje, iż zdajesz sobie sprawę z tego, że reformy KRS nie wpłyną w żaden sposób na wolność Polaków, więc będziesz robić wszystko, aby tylko nie przyznać, że także i tutaj nie masz racji. :D


N maja 07, 2017 11:50
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Gdyby w Polsce nie było wolności to manifestacja by się nie odbyła. To ze mogą demonstrować i mowić co chcą to przejaw wolności. Możemy uważać ze kierunek który obrał rząd jest zły. I w sprawach gospodarczych jest to zły kierunek. Polacy wybrali i rozliczać ich będziemy za chyba 2 lata. Ale zarzut o braku wolności i demokracji jest śmieszny.

Alus
A możesz zalinkowac info o Terlikowskim? Nie znalazłem na stronie tv republika tej informacji. Za to znalazłem pare ciekawych nwesow które nie pojawiły się w innych mediach.


N maja 07, 2017 11:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 453, 454, 455, 456, 457, 458, 459 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL