Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 14:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 465, 466, 467, 468, 469, 470, 471 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Nie wiem nic o żadnych wszechwładzach wójta,

No jak to? A o Wilkowyjach nie słyszałeś? :lol: .

Żeby się o tym przekonać to warto pojechać do małych gmin. Dużo podróżuje po Polsce w sprawach zawodowych i mam możliwości rozmowy z ludźmi w terenie wiejskim. Nie wiem jak procentowo ale takich miejsc gdzie wójt potęga jest i basta jest dość dużo.

A w sprawie tv. Uważam, ze abonament powinien być zniesiony a TVP sprywatyzowana. Unikniemy ciągłych wojenek o TVP jak tylko zmieni się władza. Oczywiste jest ze działania PiS niczym się nie różnią od działań PO w mediach publicznych. Zrobiłem doświadczenie i oglądałem przez tydżien codziennie fakty na TVN i wiadomości w TVP. Sprawdziłem tez kto był zapraszany jako gość do TVP info i kto do Olejnik. I wyszło mi ze większa możliwość wypowiedzi maja TVP. Więcej gości z opozycji niż z partii rządzącej.
Zmuszanie Polaków do płacenia abonamentu odbije się czkawka PiSowi. Bo ta kwestia mocno Polaków dotyczy. Nawet ich zwolenników. No może nie tych co zawsze i bez względu na wszystko bedą głosować na PiS. Ale ta cześć która dała się przekonać i obserwuje czy wykonają to co obiecali. Ze zdziwieniem przeczytałem ze naczelny Gazety Polskiej tez tak uważa.

A to ze aresztują ludzi PO mnie bardzo nie dziwi. Dość często spotykałem się z zarzutami rożnych układów na pograniczu spółek skarbu państwa, polityków i biznesu. Zapewne takich afer będzie więcej. Politycy PO do najuczciwszych nie należeli. Co wychodziło z nagrań z Sowy i co wychodzi z Amber Gold. Ciekawi mnie jak to PiS rozegra. Bo PiS potrafi każda dobra sytuacje totalnie zaprzepaścić.


Pt cze 23, 2017 6:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
TVN od dawna nie jest wiarygodny, ale jeśli chodzi o TVP, to jeszcze przed dwoma laty dalo się oglądać. Teraz, niestety jest tubą PiS.
Co do owych aresztowań: od wygranych wyborów jest polowanie na czarownice, a jak się poluje, to w końcu jakąś się upoluje. Nie twierdzę przy tym, ze w PO byli i są sami uczciwi ludzie, ale patrząc na propagandę, na listę przestępstw, więzienia dawno powinny być pełne, a tymczasem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 23, 2017 6:44
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
TVN od dawna nie jest wiarygodny, ale jeśli chodzi o TVP, to jeszcze przed dwoma laty dalo się oglądać. Teraz, niestety jest tubą PiS.
Co do owych aresztowań: od wygranych wyborów jest polowanie na czarownice, a jak się poluje, to w końcu jakąś się upoluje. Nie twierdzę przy tym, ze w PO byli i są sami uczciwi ludzie, ale patrząc na propagandę, na listę przestępstw, więzienia dawno powinny być pełne, a tymczasem?

Wedle przedstawianej tutaj kilka razy "listy afer PO" nie tylko więzienia powinny być pełne, ale nastąpiłaby konieczność budowania nowych.
W wielu medialnych aresztowaniach szum pod niebiosa, a później z czasem następuje cisza, "winni" odzyskują wolność bez żadnych wyroków......polityka panie, polityka....


Pt cze 23, 2017 6:50
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Małgosiaa napisał(a):
TVN od dawna nie jest wiarygodny, ale jeśli chodzi o TVP, to jeszcze przed dwoma laty dalo się oglądać. Teraz, niestety jest tubą PiS.
Wcześniej było tubą PO i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Widzę moralność Kalego.


Pt cze 23, 2017 7:11

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
PiS to ma szczescie :D zawsze jak rzadzi, to jest koniunktura na swiecie... :D ;-)

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 36363.html

A jak nie rzadzi, to swiatowy kryzys...jaki z tego morał?

TVP wreszcie da sie ogladac. Bez politycznej poprawnosci i innych lewackich udziwnień. Oczywistym jest, ze trzeba samemu sprawdzać wiadomości, ale ideologia liberalnej lewicy odeszła i to jest wielki plus.

Jezeli zas chodzi o korupcje zefciu, cieszy mnie fakt, ze PiS po bledach wizerunkowo-merytorycznych z poprzedniech lat wladzy, nauczyl sie przed skladaniem pochopnych deklaracji, zdobyc dowody.
Wole by przed wypowiedziami prokuratorow i konferencjami medialnymi, winni zostali postawieni przed sadem z mocnymi dowodami. Choc moim zdaniem prokurator jako publiczny oskarzyciel, ma prawo wypowidac sie publicznie o zarzutach ktore stawia.


Pt cze 23, 2017 7:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Marek - ja tobie o ustroju, a ty mi odpowiadasz propagandą.


A czym ma odpowiedzieć? Takie dostał polecenie od CODP za pośrednictwem swojego oficera prowadzącego, to je realizuje. Jakakolwiek własna inicjatywa jest przecież w PIS surowo zabroniona. Nawet gdyby Marek, czy ktokolwiek inny z tutejszych genetycznych patriotów, chciałby napisać coś innego, niż zlecili mu oficerowie prowadzący, nawet propisowskiego, to i tak mu nie wolno. CODP może być tylko jeden.

Cytuj:
PiS ma 200% racji, a kto uważa inaczej, ten jest postubecją.


Amen

Cytuj:
Naprawdę uważasz, że powtarzanie pisowskiej propagandy wystarczy za odpowiedź na coś takiego?


Przecież oni nie są od uważania, tylko od wykonywania poleceń. Od "uważania" jest tylko CODP


Cytuj:
w PRL formalnie najwyższą władzę w państwie sprawował Sejm,


Niedokładnie - lud pracujący miast i wsi za pośrednictwem sejmu

Cytuj:
faktycznie jednak cała władza spoczywała w ręku szefa Partii (PZPR) i jego wierchuszki, czyli pierwszego sekretarza, co nie miało żadnego konstytucyjnego umocowania.


Owszem, tak było do roku 1980. Natomiast po roku 1981 realna władza przeniosła się do KOKu (junty), który potem powoli cedował ja na organy konstytucyjne - pozycja premiera PRL w latach 80, to było zupełnie co innego, nieporównanie ważniejszego, niż w latach 60 i 70, a władza Messnera, czy Rakowskiego była nieporównanie szersza niż takiego Babiucha, czy Pieńkowskiego

Natomiast PZPR i jej organy zostały sprowadzone do roli dekoracji. Jaruzelski swoją władze sprawował formalnie najpierw jako premier, a potem przewodniczący Rady Państwa. Partii do niczego nie potrzebował, co miało nawet takie konsekwencje, że zaopatrzenie specjalnych sklepów dla nomenklatury partyjnej drastycznie się pogorszyło i stało się tylko niewiele lepsze niż zwykłych kartkowych dla hołoty. Dlatego ci, którzy z nich wtedy korzystali, dzisiejsi pisowcy, są nadal święcie przekonany, że "Jaruzelski spowodował kryzys" - z ich punktu widzenia tak właśnie było.

Cytuj:
Co PiS musiałby zrobić, żebyś cofnął swoje poparcie? Ciekawe, że pilaster was nieustannie prowokuje w tym temacie, a wy na jego prowokacje nie odpowiadacie, choćby nawet wzruszeniem ramionami. Wam nawet nie przejdzie przez usta stwierdzenie: „tak, cofnę swoje poparcie dla PiS, jeżeli PiS zalegalizuje aborcję”.


Gdzieżby śmieli. Po pierwsze nie otrzymali takiego polecenia od CODP. Po drugie dobrze wiedzą, że PIS faktycznie może zalegalizować aborcję, albo wprowadzić małżeństwa homoseksualne, jeżeli tylko CODP dojdzie do wniosku, że tak jest patriotycznie. I że oni sami wtedy też, zgodnie z otrzymanymi poleceniami, tak będą twierdzić.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt cze 23, 2017 10:07
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Coroner napisał(a):
Małgosiaa napisał(a):
TVN od dawna nie jest wiarygodny, ale jeśli chodzi o TVP, to jeszcze przed dwoma laty dalo się oglądać. Teraz, niestety jest tubą PiS.
Wcześniej było tubą PO i jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Widzę moralność Kalego.

Widzisz?.....a piszesz jakbyś niewiele widział....ale na usprawiedliwienie - to chyba główna cecha obiektywnych...


Pt cze 23, 2017 10:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Johnny99 napisał(a):
Może sami sobie odpowiedzcie, czy w ogóle jest taka możliwość, żebyście wycofali swoje poparcie dla PiS?


Oczywiście jest. Nawet dwie możliwości. Gdyby PIS zaczęło prowadzić politykę liberalną, wzmacniało wolny rynek, deregulowało gospodarkę, wprowadzało i umacniało trójpodział władzy, gdyby polski IEF i CPI za PIS rosły szybciej, a przynajmniej nie wolniej niż za PO - wtedy by oni PIS nie popierali.

Druga możliwość - gdyby pojawiła się siła polityczna obiecująca powrót do PRL w sposób bardziej dla nich wiarygodny niż PIS - tak kiedyś porzucili oni Tymińskiego, Leppera, czy Palikota, bo uwierzyli że Jarosław K jest lepszym Tymińskim niż Tymiński, lepszym Lepperem niż Lepper i lepszym Palikotem niż Palikot.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pt cze 23, 2017 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
kosiarz1 napisał(a):
Wielka korupcja w Policach, aresztowania politykow PO, w sadach w Krakowie, Koszalinie, w sadzie najwyzszym...wreszcie cos sie dzieje.


Ano dzieje się - zgodnie z przewidywaniami, PiS zaczął bardziej zdecydowanie niszczyć swoich przeciwników. Aczkolwiek mówi się, że to dopiero początek - kulminacja ma nastąpić jesienią.

kosiarz1 napisał(a):
Coraz wiecej ludzi popiera PiS, gdyby oszukiwali, byli lewakami jak PO, straciliby zaufanie Polakow.


Mówisz o tym sondażu CBOS, o którym Andrzej Duda - kiedy jeszcze był w opozycji - pisał per "rządowa sondażownia"? :-D Zobaczymy w 2019 r. PO potrzebowała 6-7 lat, by stracić zaufanie Polaków :roll: Na razie wygląda na to, że PiS osiągnie ten cel znacznie szybciej.

Coroner napisał(a):
Oczywiste jest ze działania PiS niczym się nie różnią od działań PO w mediach publicznych.


Trochę się jednak różnią. Wtedy nie było propagandy tak tandetnej i nachalnej. Z rozrzewnieniem wspominam czasy, kiedy największym problemem nas, opozycjonistów (bo przypominam, że wtedy też byłem w opozycji) było to, że w TVP pokazywali Komorowskiego przez 70%+ czasu (już nie pamiętam dokładnie), a Dudę przez kilkanaście procent, mniej niż znacznie bardziej niszowych kandydatów (co było oczywistym absurdem). Nie ma żadnego porównania z tym, co jest teraz. I jestem tym, nie powiem, bardzo zaskoczony, bo osoby decyzyjne, odpowiadające za obecną postać programów informacyjnych w TVP, poznałem w tamtych czasach dość dobrze i wydawali mi się wtedy, mimo oczywistego zaangażowania po stronie PiS, jednak ludźmi rozsądnymi, inteligentnymi i reprezentującymi jakąś kulturę. A tymczasem to, co robią, to jakieś disco polo propagandy, obrażające, wydaje mi się, inteligencję nawet zupełnie przeciętnego widza telewizji publicznej (uczciwie trzeba przyznać, że w ostatnim czasie TVN podejmuje wyraźne starania, by się także zniżyć do tego poziomu). Szczerze mówiąc, nie wiem, jak to tłumaczyć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 23, 2017 16:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
To jest dobre :) leżę i kwiczę... :mrgreen:

Cytuj:
Trzeba pamiętać, że dochody z VAT to różnica między przychodami a zwrotami tego podatku. Co zrobił rząd, żeby mieć tak świetne dane za początek 2017 roku? Zwroty, które zazwyczaj wypłacane są w styczniu, oddał firmom już w grudniu. Szczęśliwie się złożyło, że miał na to pieniądze, o czym szerzej w dalszej części tekstu. Efekt? Rekordowy wpływ z VAT w styczniu tego roku w wysokości 21,9 mld zł.


Jeszcze niedawno lewactwo z GW i innych "analityków" pisąło wrecz odwrotnie, ze firmy nie dostająVAT, dlatego taki był wzrost w tamtym roku... :mrgreen: dobre...

Cytuj:
Tak wstrzymanie w ubiegłym roku wypłaty 3,23 mld zł VAT oceniają eksperci i politycy opozycji. Kwotę tę podał wiceminister finansów Marian Banaś w odpowiedzi z 29 grudnia 2016 r. na interpelację poselską (nr 8496). Potwierdza ona alarmistyczne głosy przedsiębiorców, jakie słychać było pod koniec minionego roku. Wielu z nich sygnalizowało, że ma problemy z otrzymaniem zwrotu podatku.


http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... rotow.html

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 36863.html
:mrgreen:

Cytuj:
Ano dzieje się - zgodnie z przewidywaniami, PiS zaczął bardziej zdecydowanie niszczyć swoich przeciwników. Aczkolwiek mówi się, że to dopiero początek - kulminacja ma nastąpić jesienią.


Zgadza się, poczekaj jak Trump wyjedzie ...


Pt cze 23, 2017 16:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
kosiarz1 napisał(a):
To jest dobre :) leżę i kwiczę... :mrgreen:


To pokazuje, że PiS ochoczo stosuje kreatywną księgowość. Być może nie tłumaczy to wszystkich wyników, ale część z nich na pewno.

Cytuj:
Zgadza się, poczekaj jak Trump wyjedzie ...


Hehe, w 2016 r. była podobna gadka: "tylko poczekajcie, aż Franciszek wyjedzie!". Co pokazuje, że jednak podskórnie zdajecie sobie sprawę z tego, że wasze działania są wstydliwe, że robicie coś, co krępujecie się pokazać papieżowi czy prezydentowi USA :roll: No to róbcie to dalej - jak kiedyś stwierdził JKM, gdy rządzą przestępcy, miejsce ludzi uczciwych jest w więzieniu :roll:

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 23, 2017 16:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
@kosiarz
Może skomentowałbyś to:
Małgosiaa napisał(a):
Normalnie cudotwórcy :o Na koniec 2016 r deficyt wyniósł 46,3 mld złotych, a po 5 miesiącach spadł do 200 mln. zł. A planowano 59,3 mld zł. Coś z tymi planami nie tak? A może z wykonaniem?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 23, 2017 17:01
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Ale co tu jest do komentowania? W momencie, kiedy przychody państwa są wyższe, niż zaplanowano na dany kwartał, to automatycznie zmniejsza się deficyt, który był planowany na ten okres.


Pt cze 23, 2017 17:04
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ale co tu jest do komentowania? W momencie, kiedy przychody państwa są wyższe, niż zaplanowano na dany kwartał, to automatycznie zmniejsza się deficyt, który był planowany na ten okres.

Jak to co? Cud, bo deficyt w ciągu pięciu miesięcy zmalał o 46,1 mld zł. Do końca roku będzie nadwyża kilkadziesiąt miliardów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt cze 23, 2017 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 16, 2014 16:54
Posty: 823
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Hehe, w 2016 r. była podobna gadka: "tylko poczekajcie, aż Franciszek wyjedzie!".



Oczywiście, napisałem to z sarkazmem...majac na uwadze te brednie opozycji o aresztowaniu opozycji po ŚDM.

Cytuj:
To pokazuje, że PiS ochoczo stosuje kreatywną księgowość. Być może nie tłumaczy to wszystkich wyników, ale część z nich na pewno.


Tak...mam nadzieje, ze też to napisałeś z sarkazmem... :mrgreen:
Nie można jednocześnie wstrzymac wypłacanie VAT i przyspieszyć wypłacanie VAT...w sumie...nic mnie juz nie zdziwi u opozycji.


Pt cze 23, 2017 17:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 465, 466, 467, 468, 469, 470, 471 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL