Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 6:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481 ... 622  Następna strona
 PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Raczej trzeba mu przyznać, że ma bujną wyobraźnię.

Na pewno? Nie dowiódł, że wzywanie go i w ogóle robienie z tego sprawy jest bezprawne? Dowiódł - powołując się na przepisy i odpuścili - na dole podał odnośnik do pisma z prokuratury: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/11/ ... w-bytomiu/ Co, prokuratura niby prawa nie zna?

W tym wszystkim chodzi mi o jedną rzecz (już zostawmy tego gościa z tymi jego wpisami). Zauważyłem, że wszędzie jak i na tym Forum większość osób to "mainstreamowcy" którzy dogmatycznie uważają, że sędziowie i prokuratorzy są krystalicznie czyści i że to dogmatycznie wykluczone żeby popełniali przekręty.


Cz paź 05, 2017 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
A z innej strony www: koledzy sędziowie orzekli że skoro kolega sędzia ma immunitet, to może łamać przepisy ruchu drogowego: http://3obieg.pl/rowni-bogom Na uwagę osobliwie zasługuje ten fragment autorstwa Sądu Najwyższego:

"Instytucja immunitetu jest rozumiana jako prawo do zwolnienia od podlegania powszechnie wiążącym obowiązkom prawnym, prawo do nieczynienia tego do czego inni są zobligowani."

Jak to nazwać? Plucie w twarz obywatelom.


Cz paź 05, 2017 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Może i dlatego nie spotykają go za to żadne reperkusje, bo w przypadku pozwania do odpowiedzialności cywilnej, może okazywać sie zaświadczeniami lekarskimi zwalniającymi go z tej odpowiedzialności.

I tu akurat mielibyśmy przykład nieskuteczności wymiaru sprawiedliwości, który wobec różnego rodzaju świrów jest praktycznie bezradny. Póki taki świr kogoś nie zabije :evil:

piro napisał(a):
Nie dowiódł, że wzywanie go i w ogóle robienie z tego sprawy jest bezprawne? Dowiódł - powołując się na przepisy i odpuścili - na dole podał odnośnik do pisma z prokuratury: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/11/ ... w-bytomiu/ Co, prokuratura niby prawa nie zna?

Gdzie Ty tam jakiś dowód widzisz :kreci:

Alus napisał(a):
Zauważyłem, że wszędzie jak i na tym Forum większość osób to "mainstreamowcy" którzy dogmatycznie uważają, że sędziowie i prokuratorzy są krystalicznie czyści i że to dogmatycznie wykluczone żeby popełniali przekręty.

Wręcz przeciwnie, to Ty jesteś dogmatycznie przekonany, że sędziowie i prokuratorzy masowo popełniają przekręty i rozpaczliwie szukasz "dowodów" pod tę tezę :(


Cz paź 05, 2017 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
No nie żartuj, że nie widzisz, że dał im "szkołę" ;-)


Cz paź 05, 2017 13:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Wręcz przeciwnie, to Ty jesteś dogmatycznie przekonany, że sędziowie i prokuratorzy masowo popełniają przekręty

Nigdzie tak nie napisałem aczkolwiek nie zdziwiłbym się gdyby tak było. OK, zostawmy już temat tego blogera, jak Ci się podoba to na co wcześniej wskazałem w innej sprawie czyli sentencja Sądu Najwyższego: "Instytucja immunitetu jest rozumiana jako prawo do zwolnienia od podlegania powszechnie wiążącym obowiązkom prawnym, prawo do nieczynienia tego do czego inni są zobligowani." ?


Cz paź 05, 2017 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Wręcz przeciwnie, to Ty jesteś dogmatycznie przekonany, że sędziowie i prokuratorzy masowo popełniają przekręty

Nigdzie tak nie napisałem aczkolwiek nie zdziwiłbym się gdyby tak było.

Otóż to, domniemanie winy. I niech opluty udowodni, że jest niewinny :evil:

piro napisał(a):
(...) jak Ci się podoba to na co wcześniej wskazałem w innej sprawie czyli sentencja Sądu Najwyższego: "Instytucja immunitetu jest rozumiana jako prawo do zwolnienia od podlegania powszechnie wiążącym obowiązkom prawnym, prawo do nieczynienia tego do czego inni są zobligowani." ?

A co tu mają do rzeczy moje upodobania? Jeśli taka instytucja jest w prawie zapisana, to czy mi się to podoba czy nie, ma być stosowana. Sądy mają orzekać zgodnie z obowiązującym prawem, a nie według mojego upodobania.
Na marginesie, mnie akurat immunitet średnio się podoba, zarówno sędziowski jak i poselski. Ale nie znam się na tym, nie wiem jak jest w innych krajach itd. Gdyby mi się mocno nie podobał, to najpierw bym się z tematem zapoznał.


Cz paź 05, 2017 14:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 03, 2017 19:05
Posty: 27
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
piro napisał(a):
SweetChild napisał(a):
Wręcz przeciwnie, to Ty jesteś dogmatycznie przekonany, że sędziowie i prokuratorzy masowo popełniają przekręty

Nigdzie tak nie napisałem aczkolwiek nie zdziwiłbym się gdyby tak było.

Otóż to, domniemanie winy. I niech opluty udowodni, że jest niewinny :evil:

Jakie domniemanie winy... Pisze tylko że nie byłbym zaskoczony gdyby okazało się, że masowo przekręty popełniają.

SweetChild napisał(a):
A co tu mają do rzeczy moje upodobania? Jeśli taka instytucja jest w prawie zapisana, to czy mi się to podoba czy nie, ma być stosowana. Sądy mają orzekać zgodnie z obowiązującym prawem, a nie według mojego upodobania.
Na marginesie, mnie akurat immunitet średnio się podoba, zarówno sędziowski jak i poselski. Ale nie znam się na tym, nie wiem jak jest w innych krajach itd. Gdyby mi się mocno nie podobał, to najpierw bym się z tematem zapoznał.

Chyba się nie rozumiemy... Chodzi o tę skandaliczną nadinterpretację instytucji immunitetu przez Sąd Najwyższy. Immunitet przecież nie zwalnia od odpowiedzialności tylko że zamiast odpowiedzialności na podstawie kodeksu wykroczeń, odpowiada przed sądem dyscyplinarnym. A kolesie po fachu w sądzie dyscyplinarnym nie ukarali go stwierdzając bezczelnie, że ma prawo do nieczynienia tego do czego inni są zobligowani....

Jak Cie sędzia opluje albo kopnie na ulicy to przecie też podlega karze, tylko że dyscyplinarnej a nie z kw. Dlatego to co oni tam napisali - co zacytowałem, czyli że sędzia może robić co chce (łamać przepisy ruchu drogowego), to bezczelne nadużycie. Powtarzam: bezczelna kpina z prawa i obywateli.


Cz paź 05, 2017 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
piro napisał(a):
Jakie domniemanie winy... Pisze tylko że nie byłbym zaskoczony gdyby okazało się, że masowo przekręty popełniają.

Na tyle nie byłbyś zaskoczony, że jesteś skłonny uwierzyć w różne dziwne oskarżenia opublikowane w Internecie :?

piro napisał(a):
Chyba się nie rozumiemy... Chodzi o tę skandaliczną nadinterpretację instytucji immunitetu przez Sąd Najwyższy. Immunitet przecież nie zwalnia od odpowiedzialności tylko że zamiast odpowiedzialności na podstawie kodeksu wykroczeń, odpowiada przed sądem dyscyplinarnym. A kolesie po fachu w sądzie dyscyplinarnym nie ukarali go stwierdzając bezczelnie, że ma prawo do nieczynienia tego do czego inni są zobligowani....

Jak Cie sędzia opluje albo kopnie na ulicy to przecie też podlega karze, tylko że dyscyplinarnej a nie z kw. Dlatego to co oni tam napisali - co zacytowałem, czyli że sędzia może robić co chce (łamać przepisy ruchu drogowego), to bezczelne nadużycie. Powtarzam: bezczelna kpina z prawa i obywateli.

Nie będę się spierał, bo jak już pisałem, nie znam się na tym :-|


Pt paź 06, 2017 8:37
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Cytuj:
Chyba się nie rozumiemy... Chodzi o tę skandaliczną nadinterpretację instytucji immunitetu przez Sąd Najwyższy. Immunitet przecież nie zwalnia od odpowiedzialności tylko że zamiast odpowiedzialności na podstawie kodeksu wykroczeń, odpowiada przed sądem dyscyplinarnym. A kolesie po fachu w sądzie dyscyplinarnym nie ukarali go stwierdzając bezczelnie, że ma prawo do nieczynienia tego do czego inni są zobligowani....

Jak Cie sędzia opluje albo kopnie na ulicy to przecie też podlega karze, tylko że dyscyplinarnej a nie z kw. Dlatego to co oni tam napisali - co zacytowałem, czyli że sędzia może robić co chce (łamać przepisy ruchu drogowego), to bezczelne nadużycie. Powtarzam: bezczelna kpina z prawa i obywateli.

Rozumiemy, rozumiemy.....podobnymi "argumentami" szermują walczący z Kościołem - jeden ksiądz pedofil = [i]wszyscy duchowni to banda pedofilów chroniąca siebie nawzajem".
Przyszedł czas na nagonkę na sędziów, to pisze się i mówi co tylko ślina przyniesie, ale chwała Bogu, nie wszyscy łapią się na ten owczy pęd
Znam sędziego, który nie potrafił uporać sie z alkoholizmem, pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, na co kolegium sędziowskie w 2003 r, pozbawiło go prawa wykonywania zawodu.


Pt paź 06, 2017 10:59
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
adab napisał(a):
Czy aby trochę nie przesadzacie. Ustawa dezubekizacja dotyczy pracowników Służby Bezpieczeństwa a nie milicji czy wojska. To, ze coś pisze Gazeta Wyborcza nie oznacza, ze jest to prawdziwe tym bardziej, ze pisał to ktoś kto nie zna polskiej rzeczywistości. Pisanie o Arce Szczecin to to samo co pisanie o Bayer Berlin czy Real Barcelona.

Ustawa deubekizacyjna ponoć tyczy esbeków, ale nie swoich esbeków
http://natemat.pl/219727,byly-esbek-zos ... ody-w-usta


Wt paź 10, 2017 11:14

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Proponuję trochę propagandy sukcesu na weekend:
Cytuj:
12.10.2017, Warszawa (PAP) - Agencja Standard&Poor's Global Ratings podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski na 2017 r. do 4,2 proc. z 3,6 proc., a na 2018 r. do 3,8 proc. z 3,1 proc. - wynika z raportu agencji datowanego na 4. października.
Agencja obniżyła szacunki deficytu sektora finansów publicznych do PKB na lata 2017-18 do 2,6 proc. i 2,8 proc. z 3,0 proc. dla obu okresów, według szacunków z lipca.

Obniżono również prognozy dla długu netto sektora finansów publicznych w relacji do PKB do 50,6 proc. w 2017 i 2018 r. z odpowiednio: 51,2 proc. i 51,7 proc.

W lipcu agencja S&P potwierdziła długoterminowy i krótkoterminowy rating Polski w walucie zagranicznej na poziomie "BBB+/A-2" z perspektywą stabilną.

Najbliższa rewizja ratingu Polski przez S&P zaplanowana jest na 20. października.(PAP Biznes)

A przecież nie tak dawno S&P stało na pierwszym froncie walki z jedynie słuszną wizją Polski, a może i całego chrześcijańskiego świata :mrgreen:


Pt paź 13, 2017 9:21
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Specjalnie dla Sweeta, ocena ekonomisty, nie politycznego propagandzisty
http://next.gazeta.pl/next/7,156830,224 ... tml#BoxBiz#BoxBizCz


Pn paź 16, 2017 10:53

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Alus napisał(a):
Specjalnie dla Sweeta, ocena ekonomisty, nie politycznego propagandzisty

Mam nadzieję, że za politycznego propagandzistę uważasz ministra Morawieckiego, a nie S&P ;-)

Z Twojego linka:
Cytuj:
Wpływ polityki na gospodarkę jest najczęściej przeceniany. Nie mówię, że go nie ma, ale w krótkim i średnim okresie jest mniejszy niż sądzi większość osób komentujących wydarzenia polityczne i gospodarcze.

Mniej więcej tyle staram się pokazać, a jako że dominuje tu pesymistyczne spojrzenie na gospodarkę, to dla równowagi podaję trochę propagandy sukcesu. Zresztą za PO było podobnie, tylko kto inny robił czarny pijar.

Co do oceny ekonomisty - zaryzykowałbym stwierdzenie, że ilu ekonomistów, tyle ocen. Przy czym dwóch ekonomistów zgadza się tylko w jednym punkcie- że ten trzeci nie ma racji :mrgreen:


Pn paź 16, 2017 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2791
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
Koszmar trwa. Kolejne agencje podwyższają prognozy dla Polski. Czy to zapowiedź totalnej klęski totalnej opozycji? Czy już opluwanie Polski na każdym forum międzynarodowym, na jakie uda się wcisnąć totalnym przestaje skutkować? Dlaczego ekonomia nie poddaje się antypolskiej propagandzie antypisiorów? Czyżby nienawiść do PIS przestała być decydującym elementem w polityce?


Pn paź 16, 2017 11:57
Zobacz profil
Post Re: PiS wraca do władzy. Polska po wyborach 2015
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Specjalnie dla Sweeta, ocena ekonomisty, nie politycznego propagandzisty

Mam nadzieję, że za politycznego propagandzistę uważasz ministra Morawieckiego, a nie S&P ;-)

Każdy rząd posługuje się propagandą, teraz akurat kolej na Morawieckiego.


Pn paź 16, 2017 12:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9325 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 475, 476, 477, 478, 479, 480, 481 ... 622  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL