Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona
 Łamanie Konstytucji 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Łamanie Konstytucji
a ja odpowiedzialem ze w Parlamencie przy Wiejskiej bylo WYCZERPUJACO na ten temat .


N gru 04, 2016 14:30
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Chodzi o fakty, a nie o propagande stronniczych poslow.

Fakty, Dariusz.

Faktem jest np , ze prezydent Komorowski niczego nie ukradl z Palacu. To stwierdzil NIK. Twoje ukochane media oszczerstw pisowskich nie sprostuja. W wielu glowach dalej tkwi zaraza pomowien PiSu, ze palac zostal rozkradziony.


N gru 04, 2016 17:52
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Łamanie Konstytucji
Przecież nie będę sprawdzał wszystkich wystąpień w parlamencie. Pytałem o konkrety.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 05, 2016 0:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Łamanie Konstytucji
Z tym całym kryzysem konstytucyjnym etc. to ja mam swoje zdanie…

Rozpowszechniła się obecnie doktryna, wedle której prawo stanowione, a właściwe litera prawa stanowionego jest święta, i nie wolno jej naruszać pod żadnym pozorem. Jeśli uznajemy, że obecne prawo jest nieoptymalne, to należy podjąć próby jego zmiany, ale – jedynie i wyłącznie w sposób przewidziany tym prawem.

Tę zasadę, traktowaną dogmatycznie, uważa się za jeden z filarów demokracji (obok np. obieralności władz), z pominięciem którego niemalże na mocy definicji muszą zostać wprowadzone rządy przemocy i bezprawia, czy to w charakterze anarchii, czy też tyranii.

Ludzie związani z PiSem uważają, że opozycja to albo dawny establishment, który chce wszelkimi sposobami wrócić na stołki, albo zmanipulowany lub przekupiony tłum. Nie do końca się zgadzam – wydaje mi się, że oprócz powyższych, też niewątpliwie obecnych, w opozycji jest wielu ludzi, którzy po prostu wyznają wyżej opisaną zasadę.

Z trudem przychodzi mi uznanie tej zasady za słuszną. Na jej poparcie często przywołuje się przykład, jak to Targowica doprowadziła do upadku państwa, usiłując obalić prawo, czyli Konstytucję 3. Maja. Problem w tym, że pomija się tutaj fakt, że to Konstytucja 3. Maja została wprowadzona w drodze quasi-zamachu stanu, a więc – nie zastosowała się do zastanego porządku prawnego, spróbowała go obalić z pominięciem przewidzianych tym porządkiem środków. Powoływanie się na ten przykład to jest zatem wg mnie strzał w stopę – przecież zgodnie z tą właśnie zasadą zakazującą obalania zastanego porządku prawnego z pominięciem przewidzianych tym porządkiem środków… należałoby potępić właśnie Konstytucję 3. Maja!

Niestety, jeśli wierzyć, że propagandówki obu stron barykady przedstawiają rzeczywistą mentalność przywódców politycznych, to bardzo czarno widzę przyszłość Polski. Mamy przecież taką sytuację, że przedstawiciele obozu PiSu uważają swoich przeciwników za świadomych zdrajców, świadomie pracujących na zlecenie swoich mocodawców nad likwidacją Polski; z kolei środowiska liberalne głoszą, że PiS świadomie i celowo usiłuje wprowadzić w kraju dyktaturę. W tych warunkach nie widzę szans na zgodę – przeciwnie, jeśli oba obozy uważają się wzajemnie za największe i śmiertelne zagrożenie dla Polski, to jest zrozumiałe, że za swój główny cel stawiają sobie odsunięcie od władzy i wpływów swoich przeciwników, choćby za pomocą nienajładniejszych metod. Przy czym zrozumiałe jeszcze niekoniecznie musi oznaczać moralnie dopuszczalne.

Bo też i rzeczywiście, jeśliby choćby w małym procencie prawdą okazała się retoryka PiSu, to sam w pierwszym odruchu podpisałbym się pod pomysłem przecięcia węzła gordyjskiego i odsunięcia od wpływów choćby metodami pozaprawnymi dawnego środowiska władzy. I to nawet, gdyby okazali się oni nie tyle zatwardziałymi zdrajcami, ile po prostu skorumpowaną sitwą, działającą wyłącznie ku korzyści własnej kieszeni. Należy bowiem mieć na uwadze, że takie sitwy, skoro już raz sięgnęły po władzę, nie mają w zwyczaju łatwo się jej pozbywać – przeciwnie, będą używać i nadużywać wszystkich swoich pozostałych wpływów, byle tylko nie dać się osądzić i ukarać.

Chcę widzieć PiS przedstawiający niezbite dowody na wszystkie zarzuty, jakie czytaliśmy dotąd w „Gazecie Polskiej” i innych podobnych czasopismach. Ma do tego PiS moralny obowiązek. Ale zdaję sobie sprawę, że – o ile zarzuty te mają w sobie choć ziarno prawdy – może się to okazać niemożliwe, dopóki nie uda się całkowicie odsunąć od wpływów dawnego środowiska władzy.

Inną oczywiście sytuacją byłoby, gdyby się okazało, że zarzuty te były wymyślone, a PiS kłamał jak z nut, byle tylko dorwać się do władzy i mieć pretekst to działań ponad prawem…

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


N gru 18, 2016 9:20
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Te zarzuty są adekwatnie prawdziwe jak wczorajsze dowodzenie w TV Republika - w manifestacjach sobotnio-niedzielnych większość stanowili dzieci i wnuki esbecji i komunistów .
Wcześniej jako dowód "oderwanych od koryta" wskazywano w marszach KOD chodzą starsi, czyli komuniści i złodzieje z SB.
Poszli młodzi, no to dzieci i wnuki komuchów i esbeków.


N gru 18, 2016 9:30
Post Re: Łamanie Konstytucji
gaazkamm napisał(a):

Bo też i rzeczywiście, jeśliby choćby w małym procencie prawdą okazała się retoryka PiSu, to sam w pierwszym odruchu podpisałbym się pod pomysłem przecięcia węzła gordyjskiego i odsunięcia od wpływów choćby metodami pozaprawnymi dawnego środowiska władzy. I to nawet, gdyby okazali się oni nie tyle zatwardziałymi zdrajcami, ile po prostu skorumpowaną sitwą, działającą wyłącznie ku korzyści własnej kieszeni. Należy bowiem mieć na uwadze, że takie sitwy, skoro już raz sięgnęły po władzę, nie mają w zwyczaju łatwo się jej pozbywać – przeciwnie, będą używać i nadużywać wszystkich swoich pozostałych wpływów, byle tylko nie dać się osądzić i ukarać.

Chcę widzieć PiS przedstawiający niezbite dowody na wszystkie zarzuty, jakie czytaliśmy dotąd w „Gazecie Polskiej” i innych podobnych czasopismach. Ma do tego PiS moralny obowiązek. Ale zdaję sobie sprawę, że – o ile zarzuty te mają w sobie choć ziarno prawdy – może się to okazać niemożliwe, dopóki nie uda się całkowicie odsunąć od wpływów dawnego środowiska władzy.

Inną oczywiście sytuacją byłoby, gdyby się okazało, że zarzuty te były wymyślone, a PiS kłamał jak z nut, byle tylko dorwać się do władzy i mieć pretekst to działań ponad prawem…

Przy prawdziwosci pierwszego punktu, jaka masz gwarancje, ze kolesie zwiazani z PiSem to nie kolejna sitwa TKM, a przy tym do tego stopnia bezczelna i bezkarna, bo wie ze jej wyborcy wybacza jej wszystko, zeby "zdrajcow" usunac?

A jesli po nich przyjdzie na zasadzie wahadla jeszcze gorsza sitwa, juz bez zadnych hamulcow i szacunku do prawa, no bo przeciez cel uswieca wszystkie srodki?

I jak chcesz te dowody w GazPolu wyegzekwowac i zweryfikowac?


N gru 18, 2016 9:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
gaazkamm napisał(a):
Z tym całym kryzysem konstytucyjnym etc. to ja mam swoje zdanie…

Rozpowszechniła się obecnie doktryna, wedle której prawo stanowione, a właściwe litera prawa stanowionego jest święta, i nie wolno jej naruszać pod żadnym pozorem. Jeśli uznajemy, że obecne prawo jest nieoptymalne, to należy podjąć próby jego zmiany, ale – jedynie i wyłącznie w sposób przewidziany tym prawem.


Prawo to nie tylko atrament na papierze, to także tradycja, utrwalone zwyczaje, zasady współżycia społecznego itp. Prawo to także pojęcie "siły wyższej" (vis maior), "znikomej szkodliwości społecznej", "nieodwracalnych skutków" itp. Prawo to również zasada trójpodziału władzy, demokratycznego państwa prawnego, nadrzędności Konstytucji, legalizmu etc. Nie da się tego wszystkiego sprowadzić do prostego "nie łam przepisów". Zwłaszcza, że również same przepisy są różne.

Cytuj:
Tę zasadę, traktowaną dogmatycznie, uważa się za jeden z filarów demokracji (obok np. obieralności władz), z pominięciem którego niemalże na mocy definicji muszą zostać wprowadzone rządy przemocy i bezprawia, czy to w charakterze anarchii, czy też tyranii.


Nie, nikt czegoś takiego nie mówi. Zresztą gdyby tak było, to opozycja sama już dawno by zamknęła choćby Rzeplińskiego :roll:

Cytuj:
Bo też i rzeczywiście, jeśliby choćby w małym procencie prawdą okazała się retoryka PiSu, to sam w pierwszym odruchu podpisałbym się pod pomysłem przecięcia węzła gordyjskiego i odsunięcia od wpływów choćby metodami pozaprawnymi dawnego środowiska władzy.


Czyli jak? Siłą? Cóż, przewroty zbrojne zwykle są pozaprawne i to niezależnie od tego, czy ktoś wyznaje przytoczony przez ciebie "dogmat" czy nie.

Cytuj:
Chcę widzieć PiS przedstawiający niezbite dowody na wszystkie zarzuty, jakie czytaliśmy dotąd w „Gazecie Polskiej” i innych podobnych czasopismach. Ma do tego PiS moralny obowiązek. Ale zdaję sobie sprawę, że – o ile zarzuty te mają w sobie choć ziarno prawdy – może się to okazać niemożliwe, dopóki nie uda się całkowicie odsunąć od wpływów dawnego środowiska władzy.


Tzn. kogo jeszcze? PiS rządzi już rok i przejął wszystkie najważniejsze instytucje, które mógł przejąć. I gdzie te dowody? Jak dotąd, mieliśmy tylko tzw. "audyt", który okazał się czystą farsą i nikt już o nim nawet dzisiaj nie pamięta. Potem dochodziły już tylko plotki w stylu "Macierewicz zwalnia urzędników, bo nie udało im się znaleźć przekrętu, który im nakazano znaleźć". Komisja Amber Gold niby ujawnia przekręty w prokuraturze, ale jakie miałoby mieć to teraz znaczenie, skoro prokuraturę dzisiaj trzyma na krótkiej smyczy Ziobro (i, jak się okazało, nie ma większych problemów z awansowaniem części ówczesnych przekręciarzy, jeżeli tylko okażą odpowiednią lojalność)? O nowej "komisji smoleńskiej" nawet nie ma co mówić, zresztą nie bardzo jest o czym, bo coś się przestała odzywać od jakiegoś czasu. I tak dalej, i tak dalej. Wszystko to dowodzi, że "przekręty" poprzednich rządów - których zresztą nie kwestionuję - tak naprawdę w ogóle PiS nie obchodzą. PO i jej przekręty to tylko pretekst, Kaczyński za "wroga" uważa całą III RP od 1989 r. i nie obchodzą go żadne "zarzuty", obchodzi go tylko jej zniszczenie i zbudowanie na jej gruzach nowego PRL, w którym wreszcie to on - prawdziwy patriota - będzie Pierwszym Sekretarzem (a nie jakiś "komuch"), a ZOMO i SB będą wreszcie ścigać "komuchów", a nie "prawdziwych Polaków", czyli będzie dokładnie tak, jak w jego i jego fanatycznych stronników powinno być.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 19, 2016 16:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Łamanie Konstytucji
Encyklika Jana Pawła II zawierająca m.in. rozdział dotyczący teorii państwa.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP ... _2.html#m5

Sam jeszcze nie czytałem ale zamierzam to dziś nadrobić.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn gru 19, 2016 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Kolejny akt trybunałowej komedii - wczoraj przed północą opublikowano w Dzienniku Ustaw trzy nowe pisowskie ustawy o TK. I jedynie to świadczy o tym, że Duda musiał je wczoraj podpisać, nie poinformował o tym bowiem ani on, ani jego rzecznik, nie zamieszczono ich również na oficjalnej liście ustaw podpisanych przez prezydenta na jego stronie (http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/po ... 16-r-.html), choć dumnie pręży się tam podpisana również wczoraj - uroczyście, w świetle kamer - ustawa o obniżeniu emeryt.. znaczy, obniżeniu wieku emerytalnego. Jeszcze kiedy Duda podpisywał poprzednią "ustawę naprawczą" w sobotę, pod przykryciem trwających ŚDM, Magierowski potwierdził to przynamniej na twitterze. Teraz wciąż trwa grobowa cisza. Ciekawe dlaczego? Cóż, niedługo Duda i tak musi wyjść z cienia, bo wszak trzeba odebrać ślubowanie od następcy Rzeplińskiego i powołać Przyłębską na "p.o. prezesa TK" - i to szybko, bo Biernat już wczoraj mówił, że przejmie obowiązki po Rzeplińskim. Chyba że to też odbędzie się na tajnych posiedzeniach?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 9:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
Chyba że to też odbędzie się na tajnych posiedzeniach?


No i dokładnie tak było. Przed chwilą strona prezydenta poinformowała (po raz pierwszy od wczoraj) o podpisaniu ustaw, jak również o tym, że dzisiaj w Pałacu odbyło się "uroczyste" przekazanie Przyłębskiej aktu powołania na "p.o. prezesa TK" i odebranie ślubowania od Warcińskiego. Nie było żadnej wcześniejszej informacji, nie było mediów, nie ma zdjęć. Pełna konspira.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 10:32
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Zaś opublikowanie informacji na stronie Prezydenta RP i w mediach, to oczywiście dowód na to, że wszystko dokonuje się w konspiracji. :D


Wt gru 20, 2016 10:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
No bo się odbyło. I jedno i drugie ujawniono dopiero po fakcie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 10:37
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
No tak, bo przecież jak prezydent wykonuje swoje obowiązki bez błysków fleszy kilkudziesięciu dziennikarzy i obecności kamer, to jest to konspiracja. :D


Wt gru 20, 2016 10:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Tak. Władza publiczna powinna działać jawnie, zwłaszcza w tak istotnych dla państwa sprawach.

BTW podpisanie ustaw o TK nie było OBOWIĄZKIEM prezydenta, tylko jego UPRAWNIENIEM. No, w każdym razie formalnie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 11:03
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Przecież jest jawne. Informacje o podpisaniu ustaw oraz wyznaczeniu p.o. prezesa TK zostały podane do publicznej informacji. Nikt tutaj tego nie ukrywa.


Wt gru 20, 2016 11:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL