Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona
 Łamanie Konstytucji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Ale nastąpiło to dopiero po fakcie, co więcej, już po publikacji ustaw w Dzienniku Ustaw. Podawanie do publicznej wiadomości informacji dopiero wtedy, kiedy już nie można tego dalej ukrywać, nie jest działaniem jawnym. To samo tyczy się nieinformowania o tym mediów, które same musiały najpierw sprawdzić Dz.U., a potem stronę prezydent.pl.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 11:11
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
To mam prośbę: Skoro zamieściłeś to w temacie o łamaniu Konstytucji, to wskaż mi, proszę, artykuł ustawy zasadniczej, który nakazuje prezydentowi podpisywanie ustaw w obecności mediów i informowanie z wyprzedzeniem, że to zrobi.


Wt gru 20, 2016 11:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Nie ma takiego nakazu. Nie wszystko musi być wprost nakazane. Osoba sprawująca urząd prezydenta powinna wiedzieć, że w kluczowych dla państwa sprawach powinna działać jawnie, bez krycia się i uników. Chyba, że Duda wstydzi się tego, co robi. Ale w takim razie nie nadaje się na prezydenta.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 11:34
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Oczywiscie prawo nie przewidzialo chamstwa i tupet na samej gorze, wiec (jeszcze) paragrafu na to nie ma.
Po zmianie ekipy np na lewice, albo w ogole anarchie (Polacy rzadko postepuja racjonalnie, a jak juz postapia, vide Okragly Stol, to im rozni demagodzy przez lata beda to wypominac), to resztki PiSu beda najglosniej gardlowac o lamaniu tego prawa, ktore pod siebie nocami uchwalaja.
Zaklad, Yarpen?

Prezydent i poslowie siedza i zyja jak paczki w masle z pieniedzy podatnikow. Z tych pieniedzy nie tylko maja 30 tysiecy ale jeszcze przyznaja sobie wielotysieczne nagrody. I uwazaja, ze podatnikom wara od tego co i jak za ich pieniadze robia!
Szczodry jestes Yarpen. Kazdemu dajesz swoje pieniadze na zmarnowanie i bez rozliczen?


Wt gru 20, 2016 11:40
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
Nie ma takiego nakazu.

Wobec tego daruj sobie teksty o robieniu czegokolwiek przez prezydenta w konspiracji.


Wt gru 20, 2016 11:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Wobec tego daruj sobie teksty o robieniu czegokolwiek przez prezydenta w konspiracji.


Nie wszystko musi być nakazane. Jeszcze pierwszą ustawę "naprawczą" prezydent (po dowiezieniu go do Pałacu helikopterem) podpisał przy kamerach i nawet starał się jakoś to wytłumaczyć (choć odmówił odpowiedzi na pytania). Kolejne podpisywał już w konspiracji, choć w lecie jeszcze pozwolił rzecznikowi o tym poinformować. Teraz już konspiracja jest pełna. Pytanie: dlaczego? Przecież narracja PiS co do tych ustaw jest taka, że szczęśliwy nam dziś dzień nastał, wreszcie kończy się konflikt o TK! Dlaczego prezydent nie zorganizował wczoraj uroczystej konferencji prasowej, na której wyraziłby radość z tego, że TK "wreszcie może normalnie funkcjonować" i że ten "niszczący spór, głównie dzięki wielkiemu poświęceniu i zaangażowaniu prokura.. posła Piotrowicza, udało się jednak doprowadzić do szczęśliwego końca, mimo destruktywnej i antypolskiej postawy postube.. opozycji"? Dlaczego zamiast tego nie powiedział nic, krył się aż do momentu, gdy już się dalej kryć nie było można? Nie widzę innego wytłumaczenia jak to, że się po prostu wstydzi. Dobrze wie, co zrobił i że nie było to tym, co powinien zrobić i dobrze wie, że ponownie zhańbił swój urząd, karnie wykonując polecenia Ciała Kierowniczego - i to nie tylko co do samego faktu, ale również co do najdrobniejszych szczegółów: podpis wczoraj tuż przed północą (tak żeby żadna "siła wyższa" nie pozwoliła TK nawet spróbować zbadać tych przepisów), dzisiaj powołanie na p.o. Przyłębskiej - a pamiętać trzeba, że ustawa - przepisy wprowadzające luzowała tu rygory; prezydent nie musiał już wybrać koniecznie konkretnego sędziego "z najdłuższym stażem", tylko mógł dokonać wyboru SPOŚRÓD sędziów z najdłuższym stażem. No ale przecież "miała być Przyłębska", to jest Przyłębska. Ani o milimetr. Niezłomność. Pewnie specjalnie wprowadzili ten przepis, żeby pokazać Dudzie, jak bardzo jest nikim.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 12:05
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny, nie zmienisz tym laniem wody faktu, że prezydent nie musi zwoływać mediów na każde podpisywanie ustawy czy powoływanie kogoś do pełnienia funkcji w RP. Możesz sobie tworzyć tezy, że jeżeli prezydent robi to bez obecności mediów, to mamy konspirację, ale w świetle faktów jest to zwykła bzdura.


Wt gru 20, 2016 12:12

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny,

postaraj się zrozumieć prezydenta.
Gdybyś sam ósmy raz coś naprawiał, a w wyniku tej naprawy powstawałby coraz większy bajzel i syf, też być się wstydził.
I chował w mrokach nocy.


Wt gru 20, 2016 12:17
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
Ale nastąpiło to dopiero po fakcie, co więcej, już po publikacji ustaw w Dzienniku Ustaw. Podawanie do publicznej wiadomości informacji dopiero wtedy, kiedy już nie można tego dalej ukrywać, nie jest działaniem jawnym. To samo tyczy się nieinformowania o tym mediów, które same musiały najpierw sprawdzić Dz.U., a potem stronę prezydent.pl.

Kaczyńskie świadomie wskazał człowieka w 100% dyspozycyjnego, uległego i jemu podporządkowanego .....co zatem jeszcze może Cię zadziwiać w postępowaniu Dudy?? :o


Ostatnio edytowano Wt gru 20, 2016 12:24 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 20, 2016 12:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
w świetle faktów jest to zwykła bzdura.


W świetle faktów Polska nie ma prezydenta, tylko biednego, złamanego, palącego się ze wstydu człowieka, który swoją jedyną rolę upatruje w karnym wykonywaniu poleceń Ciała Kierowniczego, nawet jeżeli uważa je za niesłuszne. Nawet bym mu współczuł, gdyby nie to, że nikt go tam nie pchał na siłę (choć w sumie cholera wie?).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 12:24
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
w świetle faktów jest to zwykła bzdura.


W świetle faktów Polska nie ma prezydenta, tylko biednego, złamanego, palącego się ze wstydu człowieka, który swoją jedyną rolę upatruje w karnym wykonywaniu poleceń Ciała Kierowniczego.

Z pełną świadomością przyjął taką rolę....wątpię aby sie cokolwiek wstydził, a Ty opowiadasz o paleniu wstydem.....przeczytaj wywiad rodziców Dudy w NDz, a zrozumiesz.


Wt gru 20, 2016 12:26
Post Re: Łamanie Konstytucji
No cóż, jasno widać, że wg. was "prawdziwym" prezydentem byłby taki, który torpedował by decyzje obecnego rządu i Parlamentu. :D

Oczywiście dalej nie zmienia się fakt, ze zarzuty o działania w konspiracji są bzdurą wyssaną z palca.


Wt gru 20, 2016 12:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Alus napisał(a):
Z pełną świadomością przyjął taką rolę....wątpię aby sie cokolwiek wstydził, a Ty opowiadasz o paleniu wstydem....przeczytaj wywiad rodziców Dudy w NDz, a zrozumiesz.


Gdyby się nie wstydził, to by się nie chował. Jego rodzice nie są prawnikami i mogą sobie nie zdawać sprawy z tego, co robi ich syn, ale on jest prawnikiem i doskonale sobie z tego zdaje sprawę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 12:32
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
No cóż, jasno widać, że wg. was "prawdziwym" prezydentem byłby taki, który torpedował by decyzje obecnego rządu i Parlamentu. :D

Taki, który szanowałby wszystkich Polaków i nie bredził, że część śpiewa w kościołach "Ojczyznę dojną daj nam Panie".....

Cytuj:
Oczywiście dalej nie zmienia się fakt, ze zarzuty o działania w konspiracji są bzdurą wyssaną z palca.

A jazda śmigłowcem z Wisły do Warszawy nocą z dnia Bożego Narodzenia na dzień św Szczepana, aby wedle polecenia Kaczyńskiego podpisać gniot o TK, nie nosi aby znamion konspiracji?.....oczywiście powiesz, że nie, bo "nam nie wmówią, ze czarne jest czarne, a białe białe" :D :D


Wt gru 20, 2016 12:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Y_Z zaraz odpisze, że żaden przepis nie zabrania dowożenia prezydenta nocą helikopterem do Warszawy, żeby jak najszybciej podpisał ustawę paraliżującą TK.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 12:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL