Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona
 Łamanie Konstytucji 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
w świetle faktów jest to zwykła bzdura.


W świetle faktów Polska nie ma prezydenta, tylko biednego, złamanego, palącego się ze wstydu człowieka, który swoją jedyną rolę upatruje w karnym wykonywaniu poleceń Ciała Kierowniczego, nawet jeżeli uważa je za niesłuszne. Nawet bym mu współczuł, gdyby nie to, że nikt go tam nie pchał na siłę (choć w sumie cholera wie?).

Sorry, Johnny ale bredzisz.
W świetle faktów to Polska ma prezydenta:
- został prawomocnie wybrany
- jego wybór został zatwierdzony przez PKW
- złożył ślubowanie
- podpisuje stosowne ustawy
- reprezentuje Polskę na zewnątrz

Czego ci jeszcze materialnie potrzeba?

Teza o "konspiracji" jest zupełnie, ale to zupełnie fantastyczna.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt gru 20, 2016 13:15
Zobacz profil WWW
Post Re: Łamanie Konstytucji
medieval_man napisał(a):
Czego ci jeszcze materialnie potrzeba?

Sprzeciwu względem działań obecnego rządu i Parlamentu. Dopiero wtedy zwolennicy opozycji uznają, że A. Duda jest prezydentem RP. :D


Wt gru 20, 2016 13:20
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Czego ci jeszcze materialnie potrzeba?

Sprzeciwu względem działań obecnego rządu i Parlamentu. Dopiero wtedy zwolennicy opozycji uznają, że A. Duda jest prezydentem RP. :D

Powtórzę, bo coś przed świętami trudno Ci przychodzi zrozumienie -ODWAGI CYWILNEJ W RÓWNYM TRAKTOWANIU WSZYSTKICH POLAKÓW.

Co z tego, ze jest materialnie, skoro brak mu odwagi i charakteru.


Wt gru 20, 2016 13:25
Post Re: Łamanie Konstytucji
I na czym według Ciebie ma polegać to "równe traktowanie wszystkich Polaków"?


Wt gru 20, 2016 13:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
medieval_man napisał(a):
Czego ci jeszcze materialnie potrzeba?


Wskazałeś na kwestie formalne, a nie materialne. Formalnie niczego nie potrzeba. Materialnie - wszystkiego. Dbania o dobro wspólne (a nie o dobro PiS), bycia "najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej" (a nie notariuszem, choć to określenie coraz bardziej obraża notariuszy, którzy mogą odmówić dokonania czynności..), czuwania nad przestrzeganiem Konstytucji, stania na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa (coś tam Duda próbował się stawiać Macierewiczowi, ale jak zwykle szybko przywołano go do pionu), wykonywania swoich zadań w zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji (a nie w planach politycznych PiS) itd.

Generalnie brakuje mi uświadomienia sobie przez Dudę, że zajmuje niezależne, najwyższe w państwie stanowisko, które zdobył w osobnych wyborach, i samodzielnie podejmuje decyzje, za które osobiście odpowiada przez Narodem (a nie przed Kaczyńskim). To mało?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 13:38
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
I na czym według Ciebie ma polegać to "równe traktowanie wszystkich Polaków"?

Sięgnij do Ewangelii - podpowiem Mateusza (7,12) - i znajdź Chrystusowy nakaz "złotej zasady".


Wt gru 20, 2016 13:43
Post Re: Łamanie Konstytucji
Zamiast się wymigiwać i odsyłać do Ewangelii po prostu napisz na czym to ma wg. Ciebie polegać.


Wt gru 20, 2016 13:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Łamanie Konstytucji
Prezydent ma strać na straży Konstytucji, więc powinien sprzeciwiać się paraliżowaniu TK i struganiu wariata, że coś jest naprawiane (po raz n-ty).

Nie musi robić z tego wielkie afery. Mógłby w bezpośredniej rozmowie z prezesem wyrażać swoje stanowisko, byle tylko był realny efekt.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt gru 20, 2016 14:02
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Tylko jak mógł pojawić się jakikolwiek realny efekt, skoro były prezes TK wielokrotnie pokazał, że ma Konstytucję i inne prawa RP głęboko w niepoważaniu? Skoro Konstytucja nic dla niego nie znaczyła, to tym bardziej nie przejmował się Prezydentem RP. :(


Wt gru 20, 2016 14:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Rzepliński przynajmniej działał transparentnie. Może nawet za bardzo - sam go za to krytykowałem. Wszystkie swoje decyzje starał się tłumaczyć, również w mediach. To z tego powodu przecież stał się dla pisowców wrogiem publicznym nr 1 i bynajmniej się tego nie wystraszył. A Duda? Jeden jedyny raz, przy podpisaniu pierwszej "ustawy naprawczej" starał się coś wydukać na usprawiedliwienie. Potem słyszeliśmy już tylko ogólniki, najczęściej zresztą przekazywane za pośrednictwem rzecznika. Teraz też nie wiemy, dlaczego podpisał te ustawy i dlaczego wybrał na "p.o." właśnie Przyłębską, znowu musi nam wystarczyć bredzenie Magierowskiego o "liczeniu na odpolitycznienie TK", które najwyraźniej ma polegać na tym, że prezes TK będzie w każdym przypadku bezwzględnie związany decyzjami polityków, obojętnie do czego by nie zmierzały. Prezydent zachowuje się jak drobny łotrzyk kryjący się po kątach, żeby jak najmniej ludzi zauważyło jego kompromitację. Jak od kogoś takiego obywatele mają oczekiwać dbania o dobro wspólne i obronę ich konstytucyjnych praw?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 14:31
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
I co? Według Ciebie to, że Rzepliński jawnie łamał prawo stanowi usprawiedliwienie? Nie zmienia to w niczym tego faktu, ze postępował bezprawnie. Nie zmienia również niczego w tym, że Prezydent RP miał pełne prawo nie zwoływać mediów na podpisanie ustawy o TK i powołanie p.o. prezesa TK, oraz że nie musi tłumaczyć się przed opozycją ze swoich decyzji. :)


Wt gru 20, 2016 14:45
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Zamiast się wymigiwać i odsyłać do Ewangelii po prostu napisz na czym to ma wg. Ciebie polegać.

Ty katolik powiadasz, że Ewangelia to wymigiwanie sie :o :o :o :o :o :o :o :o i jako katolik powtórzysz ojczyznę dojną racz nam dać Panie......


Wt gru 20, 2016 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
I co? Według Ciebie to, że Rzepliński jawnie łamał prawo stanowi usprawiedliwienie?


Nie. Porównuję jedynie charaktery jednego i drugiego, w tym poczucie osobistej godności, niezależności i odpowiedzialności za swoje decyzje.

Cytuj:
nie musi tłumaczyć się przed opozycją ze swoich decyzji. :)


No pewnie że nie, przecież nie jest Prezydentem RP, tylko prezydentem Kaczyńskiego. Tylko jemu się musi tłumaczyć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 14:56
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99, no przykro mi nie bardzo, ale Twoje zarzuty względem aktualnego prezydenta to dalej czysta pretensja o to, że zamiast blokować obecny rząd i Parlament, podpisuje uchwalone ustawy i postępuje zgodnie z obowiązującym prawem. :)


Wt gru 20, 2016 15:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Johnny99, no przykro mi nie bardzo, ale Twoje zarzuty względem aktualnego prezydenta to dalej czysta pretensja o to, że zamiast blokować obecny rząd i Parlament, podpisuje uchwalone ustawy i postępuje zgodnie z obowiązującym prawem. :)


Po pierwsze - i co z tego? Do Komorowskiego też miałem o to pretensje. Ba, sam Duda miał o to do niego pretensje, grzmiąc w kampanii wyborczej, że prezydent "nie może być notariuszem rządu". A teraz nagle te pretensje są czymś dziwnym? Jesteś dokładnie jak fanatycy PO - punkt widzenia w każdej kwestii zależy od punktu siedzenia. Po drugie - pretensje o to, że podpisuje złe i niekonstytucyjne ustawy to jedno, drugie to styl, w jakim to robi i głównie o tym teraz piszę. Po trzecie, nie postępuje zgodnie z obowiązującym prawem, nie ma bowiem np. prawa "odmówić" mianowania sędziego, a tymczasem to zrobił.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 15:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL