Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 23:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona
 Łamanie Konstytucji 
Autor Wiadomość
Post Re: Łamanie Konstytucji
Ale o co wam chodzi?
Duda nigdy nie ukrywał swoich politycznych powiązań. Tak samo Komorowski. Tak Komorowski skakał jak PO mu zagrało. Z nim były jeszcze inne problemy. Ale to na osobny temat.
Nie ma nie było i nie będzie prezydenta wszystkich polaków. To jakaś bzdura.
Kwaśniewski też reprezentował głównie swoich.
Wałęsa był wciąż posłuszny tym którzy mieli na niego haki. Aż wyszło wszystko na jaw.


Wt gru 20, 2016 18:46
Post Re: Łamanie Konstytucji
Coroner napisał(a):
Ale o co wam chodzi?
Duda nigdy nie ukrywał swoich politycznych powiązań. Tak samo Komorowski. Tak Komorowski skakał jak PO mu zagrało. Z nim były jeszcze inne problemy. Ale to na osobny temat.
Nie ma nie było i nie będzie prezydenta wszystkich polaków. To jakaś bzdura.
Kwaśniewski też reprezentował głównie swoich.
Wałęsa był wciąż posłuszny tym którzy mieli na niego haki. Aż wyszło wszystko na jaw.

Napisz kiedy to Komorowski pędził śmigłowcem w świąteczną noc na rozkaz zwykłego posła PO, aby podpisać ustawę, która od tego czasu była 7 razy zmieniana.
Komorowski w ciągu pięciu lat zawetował 15 ustaw, Kwaśniewski 24, śp Kaczyński 38......Duda przez półtora roku wszystko klepnie co naczelnik nakaże.


Wt gru 20, 2016 19:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Coroner napisał(a):
Ale o co wam chodzi?
Duda nigdy nie ukrywał swoich politycznych powiązań. Tak samo Komorowski. Tak Komorowski skakał jak PO mu zagrało. Z nim były jeszcze inne problemy. Ale to na osobny temat.


A o co tobie chodzi? Jak Komorowski był zły, to już Dudy krytykować nie można? Co to za logika (która cały czas się w twoich wpisach powtarza)?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt gru 20, 2016 19:31
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Takich mamy prezydentów. Jak wygrał z PiS to mamy popieranie PiS. Jak był z PO to popierał PO. Wprawdzie był też zakładnikiem pewnych środowisk. Lech Kaczyński był wprawdzie z PiS ale chyba jako jedyny miał odwagę mieć swoje zdanie. Wprawdzie wiele jego posunięć pozostawało kontrowersyjnymi.
Jak mieliśmy Kwaśniewskiego to również wspierał postkomunę.
Wałęsa miał anioła stróża w postaci Wachowskiego. Dziwna postać a wyglądało to jak pilnowanie Lecha, żeby postępował właściwie.
Po prostu urząd Prezydenta w takim stanie jak jest dzisiaj jest do skasowania. Duda wpisuje się w całość dokładnie tak samo jak poprzednicy. Czyli albo robimy system prezydencki albo mamy taką zabawę jak mamy. Ale nie łudźcie się nie będzie prezydenta wszystkich polaków. Coś takiego nie istnieje.


Wt gru 20, 2016 21:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
Coroner napisał(a):
Ale nie łudźcie się nie będzie prezydenta wszystkich polaków. Coś takiego nie istnieje.


Wcale się nie łudzę. Bynajmniej nie oczekuję, że prezydent wskazany przez partię nie będzie jej wspierał. Może sobie być lojalny w sprawach typu 500+ czy Mieszkanie+ - ja się mogę z tym nie zgadzać, ale mu tego nie bronię. Prezydent nie ma obowiązku realizowania programu opozycji, to oczywista oczywistość. Oczekuję natomiast, że będzie wypełniał konstytucyjne obowiązki. Jeżeli jego partia bezprawnie niszczy Konstytucję i ustrój państwa, to prezydent ma obowiązek ich bronić, ponieważ tak mu nakazuje Konstytucja i nie jest tu żadnym wytłumaczeniem jego wewnętrzne poczucie lojalności. Jak ktoś go w sobie nie umie przełamać w takich kwestiach, to nie nadaje się na prezydenta. Nie ma obowiązku bycia prezydentem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr gru 21, 2016 13:29
Zobacz profil
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
Coroner napisał(a):
Ale nie łudźcie się nie będzie prezydenta wszystkich polaków. Coś takiego nie istnieje.


Wcale się nie łudzę. Bynajmniej nie oczekuję, że prezydent wskazany przez partię nie będzie jej wspierał. Może sobie być lojalny w sprawach typu 500+ czy Mieszkanie+ - ja się mogę z tym nie zgadzać, ale mu tego nie bronię. Prezydent nie ma obowiązku realizowania programu opozycji, to oczywista oczywistość. Oczekuję natomiast, że będzie wypełniał konstytucyjne obowiązki. Jeżeli jego partia bezprawnie niszczy Konstytucję i ustrój państwa, to prezydent ma obowiązek ich bronić, ponieważ tak mu nakazuje Konstytucja i nie jest tu żadnym wytłumaczeniem jego wewnętrzne poczucie lojalności. Jak ktoś go w sobie nie umie przełamać w takich kwestiach, to nie nadaje się na prezydenta. Nie ma obowiązku bycia prezydentem.

Obowiązku bycia prezydentem nikt nie ma, ale po wygranych wyborach, jest obligatoryjne: prezesie melduję wykonanie zadania....i tak przez całą kadencję.
Śp Lechowi czasem udawało się uniknąć wykonywania zadań narzuconych przez prezesa, ale to jedynie zasługa mądrej żony, która potrafiła mieć swoje zdanie.


Śr gru 21, 2016 13:37

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Łamanie Konstytucji
Alus napisał(a):
Śp Lechowi czasem udawało się uniknąć wykonywania zadań narzuconych przez prezesa,


A to ciekawe.
Możesz podać jakiś przykład samodzielności L. Kaczyńskiego?
Przecież on nawet z Brukseli wydzwaniał do brata, jak ma się zachować.
Oczywiście nie był takim popychadłem, jak obecny prezydent, ale wynikało to jedynie z relacji między braćmi, nie zaś z rzekomej samodzielności L. Kaczyńskiego.


Śr gru 21, 2016 15:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
Jeżeli jego partia bezprawnie niszczy Konstytucję i ustrój państwa,

- Po pierwsze: a czy można Konstytucję i ustrój państwa niszczyć legalnie?
:lol:
- Po drugie: nie widać na razie, żeby Konstytucja czy ustrój państwa doznały jakiegokolwiek uszczerbku.
Wniosek: założenie (rozpoczęte przez "jeżeli") jest tylko pobożnym życzeniem Johnnyego
Johnny99 napisał(a):
to prezydent ma obowiązek ich bronić, ponieważ tak mu nakazuje Konstytucja i nie jest tu żadnym wytłumaczeniem jego wewnętrzne poczucie lojalności.

Skoro przesłanka jest fałszywa to i teza jest fałszywa.
Johnny99 napisał(a):
Jak ktoś go w sobie nie umie przełamać w takich kwestiach, to nie nadaje się na prezydenta. Nie ma obowiązku bycia prezydentem.

Wniosek wykraczający poza ramy zaprezentowanego rozumowania.
Innymi słowy: populizm

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr gru 21, 2016 16:39
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Łamanie Konstytucji
Coroner napisał(a):
Jak mieliśmy Kwaśniewskiego to również wspierał postkomunę.
.

Ciekawe dlaczego dostał mandat zaufania na druga kadencję, skoro wspierał postkomunę. A może tak trochę opinii: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1339,title, ... &_ticrsn=3
I wetował także ustawy SLD.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr gru 21, 2016 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
medieval_man napisał(a):
- Po pierwsze: a czy można Konstytucję i ustrój państwa niszczyć legalnie?


Oczywiście. Przez zgodną z prawem zmianę Konstytucji.

Cytuj:
- Po drugie: nie widać na razie, żeby Konstytucja czy ustrój państwa doznały jakiegokolwiek uszczerbku.


Nie oczekuję, że zobaczą to zwolennicy PiS. Oni to, że dzieje się coś złego, widzą tylko wtedy, kiedy rządzi PO. Myślą bowiem WYŁĄCZNIE w kategoriach plemiennych. Dobre jest nie to, co jest słuszne według jakichś wyższych wartości, tylko to, co robi "ich" obóz polityczny. Na portalach społecznościowych już pojawiają się wezwania, żeby "pałować kodziarzy". Bo, oczywiście, pałowanie jest złe wtedy, kiedy pałuje np. ZOMO w stanie wojennym, albo gdy nawołuje do niego Wałęsa - ZOMO i Wałęsa to wszak "oni", a jeżeli "oni" coś robią, to to jest złe. Natomiast kiedy miałby pałować PiS, to byłoby to dobre. To cały horyzont myślowy pisowców.

Cytuj:
Skoro przesłanka jest fałszywa to i teza jest fałszywa.


Aha. A przesłanka jest fałszywa, ponieważ wg m_m "nie widać", żeby była prawdziwa. Ustrój państwa nie jest niszczony, ponieważ m_m tego "nie widzi". I oczywiście to, że tego nie widzi, jest oceną w pełni obiektywną, niemającą nic wspólnego z tym, że aktualnie rządzi PiS a m_m jest zwolennikiem PiS.

Cytuj:
Innymi słowy: populizm


Bardzo wiele już stron A4 nawypisywałem tylko na tym forum, żeby uzasadnić swoje stanowisko co do działań PiS, tracąc na to czas i energię, za które nikt mi nigdy nie zapłaci i której pewnie nikt nie docenia. Ale robię to, bo uważam, że tak trzeba. Na co ty, m_m, potrafisz odpowiedzieć tylko, że "nie widać", albo nie odpowiedzieć w ogóle. Więc daruj sobie oskarżanie mnie o "populizm", bo to już naprawdę szczyt chamstwa, niegodny moderatora forum Wiara.pl.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr gru 21, 2016 17:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Łamanie Konstytucji
Johnny99 napisał(a):
medieval_man napisał(a):
- Po pierwsze: a czy można Konstytucję i ustrój państwa niszczyć legalnie?


Oczywiście. Przez zgodną z prawem zmianę Konstytucji.

Daj spokój Johnny99
Zgodna z prawem zmiana Konstytucji nie jest jej niszczeniem.
Zgodna z prawem zmiana ustroju nie jest jego niszczeniem.
Nie wierzę, że pomijasz logikę.
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
- Po drugie: nie widać na razie, żeby Konstytucja czy ustrój państwa doznały jakiegokolwiek uszczerbku.

Nie oczekuję, że zobaczą to zwolennicy PiS. Oni to, że dzieje się coś złego, widzą tylko wtedy, kiedy rządzi PO.

To proszę uprzejmie o wskazanie, w którym miejscu Konstytucja została zniszczona?
Proszę też uprzejmie o wskazanie w jaki sposób zniszczony został ustrój państwa...
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Skoro przesłanka jest fałszywa to i teza jest fałszywa.

Aha. A przesłanka jest fałszywa, ponieważ wg m_m "nie widać", żeby była prawdziwa. Ustrój państwa nie jest niszczony, ponieważ m_m tego "nie widzi". I oczywiście to, że tego nie widzi, jest oceną w pełni obiektywną, niemającą nic wspólnego z tym, że aktualnie rządzi PiS a m_m jest zwolennikiem PiS.

No cóż, skoro czegoś nie widać, a Johnny99 nie wskazał tego zniszczenia, to pozostaję przy swoim zdaniu,
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Innymi słowy: populizm


Bardzo wiele już stron A4 nawypisywałem tylko na tym forum, żeby uzasadnić swoje stanowisko co do działań PiS, tracąc na to czas i energię, za które nikt mi nigdy nie zapłaci i której pewnie nikt nie docenia.

Przecież nie dla pieniędzy to robisz.
Johnny99 napisał(a):
Ale robię to, bo uważam, że tak trzeba. Na co ty, m_m, potrafisz odpowiedzieć tylko, że "nie widać", albo nie odpowiedzieć w ogóle. Więc daruj sobie oskarżanie mnie o "populizm", bo to już naprawdę szczyt chamstwa, niegodny moderatora forum Wiara.pl.

Podtrzymuję swoje zdanie.
Niszczenia Konstytucji i państwa nie stwierdziłem. A ty tego też nie dowiodłeś.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr gru 21, 2016 18:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Łamanie Konstytucji
mikkel napisał(a):
Alus napisał(a):
Śp Lechowi czasem udawało się uniknąć wykonywania zadań narzuconych przez prezesa,


A to ciekawe.
Możesz podać jakiś przykład samodzielności L. Kaczyńskiego?
Przecież on nawet z Brukseli wydzwaniał do brata, jak ma się zachować.
Oczywiście nie był takim popychadłem, jak obecny prezydent, ale wynikało to jedynie z relacji między braćmi, nie zaś z rzekomej samodzielności L. Kaczyńskiego.

Mogę.....śmiało wyznawał, dowód wywiad dla GN, że nie podpisze ustawy zakazującej zupełnie aborcję, której to projekt wniósł M. Jurek.
Zawetował w lipcu 2007r ustawę autorstwa PiS.


Śr gru 21, 2016 18:57
Post Re: Łamanie Konstytucji
medieval_man napisał(a):
Zgodna z prawem zmiana Konstytucji nie jest jej niszczeniem.
Zgodna z prawem zmiana ustroju nie jest jego niszczeniem.

Teraz się będzie wykłócał o semantykę słowa: niszczenie, żeby utopić poważną sprawę w dziecinadzie.

medieval_man napisał(a):
To proszę uprzejmie o wskazanie, w którym miejscu Konstytucja została zniszczona?
Proszę też uprzejmie o wskazanie w jaki sposób zniszczony został ustrój państwa...

Zostało Ci to wskazane stronę temu.

medieval_man napisał(a):
No cóż, skoro czegoś nie widać, a Johnny99 nie wskazał tego zniszczenia, to pozostaję przy swoim zdaniu,

Nikt Cię przecież do jego zmiany nie zmusza. Po prostu Johnny to widzi i ja to widzę, a medieval tego nie widzi, ergo medieval został przegłosowany i może sobie iść demonstrować, byle niezbyt głośno, bo w końcu spotka go drobna nieprzyjemność.

Żeśmy podyskutowali, według standardów "niezniszczonej" demokracji. C'nie?

medieval_man napisał(a):
Przecież nie dla pieniędzy to robisz.

A medieval moderuje dla pieniędzy? To dlaczego publicznie niszczy szacunek do klepania w klawiaturę i robienia myszą za darmo?


Śr gru 21, 2016 19:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Łamanie Konstytucji
medieval_man napisał(a):
Daj spokój Johnny99
Zgodna z prawem zmiana Konstytucji nie jest jej niszczeniem.
Zgodna z prawem zmiana ustroju nie jest jego niszczeniem.


Może się nie rozumiemy. Jeżeli Kaczyński zgodnie z prawem zmieni Konstytucję i ogłosi się Krwawym Dyktatorem, to stwierdzę, że zniszczył w Polsce demokrację i państwo prawne, aczkolwiek zrobił to zgodnie z prawem.

Cytuj:
To proszę uprzejmie o wskazanie, w którym miejscu Konstytucja została zniszczona?
Proszę też uprzejmie o wskazanie w jaki sposób zniszczony został ustrój państwa...


Proszę uprzejmie regularnie czytać moje posty, a najlepiej jeszcze odnosić się do nich, a już w ogóle byłoby super ekstra, gdybyś spróbował merytorycznie zbijać moje argumenty.

Cytuj:
Niszczenia Konstytucji i państwa nie stwierdziłem. A ty tego też nie dowiodłeś.


I to nadal wszystko co masz do powiedzenia, jak rozumiem? Ot, "nie stwierdziłeś". Wszystko, co ja piszę na ten temat, to furda, bo przecież ty tego "nie widzisz", a skoro tego nie widzisz, to jasne jest, że nie udało mi się tego dowieść. Przecież gdyby mi się udało, to byś to zobaczył, to wszak oczywiste. Koniec, kropka, a ja jestem populistą.

Całkiem niedawno wysmażyłem ci post, w którym dość obszernie wyjaśniłem, jak wyobrażałbym sobie merytoryczną dyskusję z tobą. Jak zwykle w ogóle na niego nie odpowiedziałeś, a ja nie chcę się powtarzać, więc tylko w skrócie: stwierdzić, że "nie dowiodłem", dajmy na to, niszczenia Konstytucji mógłbyś wtedy, gdybyś pokazał, że tego nie dowiodłem. To zaś wymagałoby odniesienia się do moich argumentów. Na przykład, ja piszę, że Duda łamie Konstytucję, "odmawiając" mianowania sędziów. Na co ty odpowiadasz, że to nieprawda, bo albo Duda wcale nie odmówił, albo miał pełne prawo odmówić, a to dlatego, że ponieważ gdyż. Na co ja rozdziawiam gębę i krzyczę "wierzę, wierzę, zaradź memu niedowiarstwu!", względnie wstydliwie uciekam z dyskusji albo szybko zmieniam temat, ewentualnie zaczynam cię obrażać, atakować ad personam i porównywać do Hitlera, żeby przykryć fakt, że nie wiem jak odpowiedzieć na twoje argumenty. Wtedy mógłbyś powiedzieć: "Johnny99 nie dowiódł, że w tej akurat sprawie jest niszczona Konstytucja". I tak samo powinno być z każdą inną sprawą. Tymczasem ty nie robisz nic. Nie odpowiadasz na argumenty albo w ogóle nie reagujesz na posty, a potem nagle wtrącasz się w dyskusję i krzyczysz, żeby ci "wskazać" to, na czego szczegółowe pokazanie zmarnowałem już sporo klawiatur wcześniej, i konkludujesz, że Johnny "nie dowiódł", ponieważ - absolutny Master Argument - ty "nie widzisz" i "nie stwierdzasz". Dobrze, to sobie nie stwierdzaj. Ale ja naprawdę ostatni już raz zmarnowałem czas na wyjaśnianie ci tego, na czym polega "dyskusja".

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr gru 21, 2016 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Łamanie Konstytucji
Alus napisał(a):
Mogę.....śmiało wyznawał, dowód wywiad dla GN, że nie podpisze ustawy zakazującej zupełnie aborcję, której to projekt wniósł M. Jurek.


Ale to nie jest dowód na sprzeciw wobec brata, bo i sam brat nie chciał takiej ustawy.
Wręcz przeciwnie.
Kaczyński zakazywał posłom głosować za całkowitym zakazem aborcji.

Cytuj:
Zawetował w lipcu 2007r ustawę autorstwa PiS.


Którą ustawę masz na myśli?


Śr gru 21, 2016 20:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 83, 84, 85, 86, 87  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL