Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 21:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
Jeszcze @Dariusz-555:
Warto, abyś przed wysyłaniem swoich wypowiedzi poprosił kogoś o sprawdzenie interpunkcji, jaka obowiązuje w naszym języku.
Zrozumiałe są przekłamania, literówki, to normalne, przytrafia się każdemu.
Ale kulawość co drugi, trzeci wyraz?
Wygląda, że z lekcji j. polskiego nie wyniosłeś zbyt wiele.

A wypowiedzi w stylu:
Cytuj:
...Schulz i Oettinger boja sie nie skoczczy sie dla nich trzymanie Polski na smyczy .

No geniusza trzeba, aby z tego bełkotu uczynić logiczną wypowiedz :cry:


Cz sty 21, 2016 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
Fakt, fatalny brak szacunku dla języka polskiego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz sty 21, 2016 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
niewiarku , a moze rzeczywiscie twoja glowa jest hermetycznie zablokowana na wiedze . jak bys wlaczyl myslenie , wiedza religijna nie bylaby hermetyczna .

mam niemiecka klawiature , nie zawsze chce mi sie podlaczyc polska , stad bledy .


Cz sty 21, 2016 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
Wiedza religijna nie jest dla mnie hermetyczna.
Chyba nie rozumiesz tego, co napisałem?
Odróznij kiepskiego nauczyciela od ucznia.

Nie jestem apologetą wyznawców religii, ale wydaje mi się, że co nieco o niej wiem.

Jeszcze @Dariusz-555:
Ja mam jedną klawiaturę.
Mogę pisać z polskimi literami, z francuskimi, rosyjskimi.

Złej baletnicy to i rąbek u spódnicy...

Niemiecka klawiatura nie usprawiedliwia, że ktoś jest kaleką interpunkcyjnym.


Cz sty 21, 2016 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
" spiegel " i nie tylko . oto kolejne oszczerstwa prasy niemieckiej o Jaroslawie Kaczynskim ( Fragment ) .

Von diabolisch bis genial – in Polen gehen die Ansichten über Jaroslaw Kaczynski weit auseinander. Biograf Michal Krzymowski erklärt, warum der Alleinherrscher durchaus auch charismatische Züge hat.
Auf viele politische Fragen, die die Polen heute bewegen, gibt es derzeit nur eine richtige Antwort: "Es ist alles im Kopf des Herrn Vorsitzenden." Dieser Vorsitzende, auf Polnisch "Prezes" (Präses), ist der 67 Jahre alte Jaroslaw Kaczynski.
Doch wer ist dieser Mann, in dessen Kopf der Fahrplan für das Land entsteht; das Stehaufmännchen, dessen Charakterisierungen von "diabolisch" bis "ge . . . . . "


niewiarku , gdzie sie nauczyles o Panu Buczku ? na zborach u jehowych czy na hermetycznych lekcjach religii ? zlej baletnicy to nawet przeszkadza " hermetycznosc " nauki religii . zgadza sie ?


Pt sty 22, 2016 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
Dariusz-555 napisał(a):
" spiegel " i nie tylko . oto kolejne oszczerstwa prasy niemieckiej o Jaroslawie Kaczynskim ( Fragment ) .


Przecież oni napisali to co Ty nam wielokrotnie pisałeś na Forum: Prezes wygrał, prezes rozdaje karty :twisted:


Pt sty 22, 2016 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
@:Dariusz-555:
Napisałem:
Cytuj:
Niemiecka klawiatura nie usprawiedliwia, że ktoś jest kaleką interpunkcyjnym.

Nie znam j. niemieckiego. Pewnie wielu innych forumowiczów również.

Ale wydaje mi się, że na polskim forum używa się polskiego języka.

Prośba do moderatora strony o reakcję na tego typu wpisy.
Nie mam pojęcia, czy Dariusz-555 nie obraża mnie, bądz kogokolwiek innego.

Ale zapewne taki z Ciebie mocarz językowy, że jedyne co potrafisz to skopiować i wkleić, np. niemiecki tekst.
Z polską interpunkcją jesteś zupełnie na bakier.
Wygląda, że z przetłumaczeniem tekstu z j., który usiłujesz cytować też masz problemy.

Coś zaczyna mi śmierdzieć, że ideały religii jaką wydaje Ci się, że wyznajesz są na podobnym poziomie jak wiedza o interpunkcji.

Smutne.


Pt sty 22, 2016 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
moze to nie tyle oszczerstwa co wysmiewanie Jaroslawa w niemieckiej gazecie , ktora zacytowalem .

do niewiarka , istotnie mocarzem jezykowym nie jestem . wiosna 2012 na targach pracy w Toruniu niemiecka firma sprawdzila jednak stan mojego niemieckiego i jazda do roboty . od 3 i pol roku mieszkam i pracuje w Niemczech dajac sobie rade w firmie , urzedach itd to chyba nie jest tak zle .


Pt sty 22, 2016 22:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
Skoro Darek spokojnie pracuje w Niemczech i nie jest wyszydzany - to jest to dowód, że Niemcy nie mają żadnej pogardy wobec Polaków.
Co innego, jeśli chodzi o Prezesa Kaczyńskiego i p. Szydło. Ich oczywiście nie można utożsamiać z wszystkimi Polakami, tylko z tymi osobami u władzy, którzy zasługują na krytykę.
http://wyborcza.pl/1,75477,19520927,nie ... l#BoxGWImg
Der Polensong - Ein Lied für Polen
https://www.youtube.com/watch?v=-FwQtyY70nU


So sty 23, 2016 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
w najnowszym " spieglu " o samotnej Angeli czyli coraz mniej sojusznikow odnosnie tak zwanych uchodzcow .

Tomku , no troche pogardy maja . od czasu do czasu musze reagowac w firmie jak slysze ze Polacy to " capcarap " .


N sty 24, 2016 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
Nie wiem czy warto używać określenia "pogardy".

Krótko byłem w tym kraju.
Bardzo bolało mnie, kiedy przy pierwszym pobycie w hotelu Polacy tak szybko nauczyli niemieckie dziecko
idealnie wymawiać słowo "k u r w a". Każde powtórzenie słowa przez dzieciaka było nagradzane oklaskami rozradowanych Polaków.

Czego oczekujesz od Niemca w komentarzu?
Zastanów się, jak sam zareagowałbyś gdyby ktoś obcy uczył Twoje dziecko takich słów?


N sty 24, 2016 18:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
niewiarek napisał(a):
Nie wiem czy warto używać określenia "pogardy".

Krótko byłem w tym kraju.
Bardzo bolało mnie, kiedy przy pierwszym pobycie w hotelu Polacy tak szybko nauczyli niemieckie dziecko
idealnie wymawiać słowo "k u r w a". Każde powtórzenie słowa przez dzieciaka było nagradzane oklaskami rozradowanych Polaków.

Czego oczekujesz od Niemca w komentarzu?
Zastanów się, jak sam zareagowałbyś gdyby ktoś obcy uczył Twoje dziecko takich słów?



Oczekiwałbym, ale tylko od Polaka, że postąpi godnie i odpowiedzialnie. A tu widzę, że hotelu sytuacja wydawała się być bardzo śmieszną. Ale na potrzeby dyskusji można wytknąć coś innym. Świadków brak. A zacytowanie słowa jest, wręcz, wyśmienitym żarcikiem. Taką wisienką na torcie.


Pn sty 25, 2016 13:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
andej pisze:
Cytuj:
Oczekiwałbym, ale tylko od Polaka, że postąpi godnie i odpowiedzialnie.

Obywatele pozostałych krajów nie mają pojęcia co to jest godność i odpowiedzialność?
Wg andeja to obywatele z Polski zachowali się godnie i kulturalnie ucząc dzieciaka najpowszechniejszego w ich środowisku słowa.
Tacy "patrioci".

andej pisze:
Cytuj:
A zacytowanie słowa jest, wręcz, wyśmienitym żarcikiem. Taką wisienką na torcie.

Gratuluję poglądu.
Taka smaczna "polska" wisienka.


Pn sty 25, 2016 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2792
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
niewiarek napisał(a):
Obywatele pozostałych krajów nie mają pojęcia co to jest godność i odpowiedzialność?

Poobserwuj, czy oni też plują na swoje ojczyzny.

niewiarek napisał(a):

Wg andeja to obywatele z Polski zachowali się godnie i kulturalnie ucząc dzieciaka najpowszechniejszego w ich środowisku słowa.

Piszesz o swoim środowisku. W moim nie używa się takich wyrażeń. W moim środowisku, ani dzieci nie są uczone wulgaryzmów, ani dorośli ich nie używają.

niewiarek napisał(a):
andej pisze:
Cytuj:
A zacytowanie słowa jest, wręcz, wyśmienitym żarcikiem. Taką wisienką na torcie.

Gratuluję poglądu.
Taka smaczna "polska" wisienka.

Dla mnie trująca. Staram się szanować Polskę i język polski. Potrafię wyrazić swoje myśli bez używania przekleństw. Znam wystarczającą ilość słów, dlatego nie muszę się posługiwać językiem rynsztokowym. Cenię piękno języka polskiego.
Dlatego wcale się nie dziwię, że zaśmiewałeś się tego "żartu" sprawionemu nieświadomemu dziecku.


Pn sty 25, 2016 22:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post Re: "Spiegel": kłamstwa i pogarda wobec Polaków
Andej pisze":
Cytuj:
Piszesz o swoim środowisku. W moim nie używa się takich wyrażeń. W moim środowisku, ani dzieci nie są uczone wulgaryzmów, ani dorośli ich nie używają.

Cenisz jak piszesz, piękno polskiego języka?
I tym pięknym językiem usiłuszesz, w zawoalowany, piękny sposób rzucić na mnie oszczerstwo, że to było moje towarzystwo?
Gdzie napisałem, że to moje towarzystwo?

Aby mieć rację posuniesz się dokażdego oszczerstwa?


Wt sty 26, 2016 16:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL