Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 1:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Następna strona
 Nowe dokumenty TW Bolek 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Taki obrazek, niezwiązany co prawda z kwestią bolkowania, niemniej interesujący o tyle, że możemy na nim podziwiać Wałęsę ściskającego prawicę ludobójcy:

http://krytykapolityczna.pl/file/2018/0 ... uterte.jpg

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So sty 27, 2018 9:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
JedenPost napisał(a):
Taki obrazek, niezwiązany co prawda z kwestią bolkowania, niemniej interesujący o tyle, że możemy na nim podziwiać Wałęsę ściskającego prawicę ludobójcy:

http://krytykapolityczna.pl/file/2018/0 ... uterte.jpg


Nie przesadzajmy z tym "ściskaniem".
No i nie wiadomo z którego roku pochodzi zdjęcie, ale Wałęsa wygląda na kilka lat mniej niż dzisiaj. A wtedy Duterte nie był jeszcze pewnie ludobójcą.


Pn sty 29, 2018 20:37
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
mikkel napisał(a):
Nie przesadzajmy z tym "ściskaniem".
No i nie wiadomo z którego roku pochodzi zdjęcie, ale Wałęsa wygląda na kilka lat mniej niż dzisiaj. A wtedy Duterte nie był jeszcze pewnie ludobójcą.
Z tego roku. https://www.wprost.pl/kraj/10099865/lec ... terte.html


Wt sty 30, 2018 7:23

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
zefciu napisał(a):
Z tego roku.


No to trochę głupio...
Jednak nie przeceniajmy gestów typu podanie komuś ręki. Tym bardziej, że skoro Wałęsa gościł tam jako gwiazda to równie niezręcznie byłoby mu chyba odmówić takiego gestu wobec tamtejszego prezydenta.

Pamiętam jak kiedyś inny zbrodniarz - Pinochet wykorzystał wizytę Jana Pawła II, aby pokazać się w jego towarzystwie, czego papież - ze zrozumiałych względów - chciał uniknąć, choć odwiedzając Chile trudno było mu się nie spotkać z urzędującym prezydentem. Nagle odsłonięto kotarę, zza której dziennikarzom i fotografom ukazali się obaj przywódcy.
Nic to wtedy nie znaczyło, choć wyglądało dwuznacznie.


Wt sty 30, 2018 8:02
Zobacz profil
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
JedenPost napisał(a):
Taki obrazek, niezwiązany co prawda z kwestią bolkowania, niemniej interesujący o tyle, że możemy na nim podziwiać Wałęsę ściskającego prawicę ludobójcy:

http://krytykapolityczna.pl/file/2018/0 ... uterte.jpg

Poza tym owszem bezwzględny, okrutny czyściciel kraju z narkotyków, ale gdzie mu tam do miana "ludobójca".


Wt sty 30, 2018 8:30

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Nowe dokumenty TW Bolek
Alus napisał(a):
okrutny czyściciel kraju z narkotyków


Nie z narkotyków, tylko z narkomanów. Moim skromnym zdaniem idea eksterminacji określonej grupy społecznej jak najbardziej podpada pod ludobójstwo.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt sty 30, 2018 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Druga sprawa to ta słynna ogołocona teczka Bolka za czasów prezydentury Wałęsy.

Wałęsa to nie moja bajka, powiem tylko, że wypisałem się z Solidarności ( tej prawdziwej) gdy ogłosił swój start w wyborach prezydenckich.
Wałęsa to megaloman,jest ostatnim,kto by się przyznał do jakiegokolwiek błędu. W wypowiedziach kluczy, ale kiedyś mu się wyrwało, że coś tam podpisał. Wcale się zresztą nie dziwię, było to po wydarzeniach grudniowych 1970 na Wybrzeżu, niedoświadczony robotnik w obcym środowisku a już aresztowany, żona w ciąży gdzieś na wynajętym mieszkanku. Pewnie po wyjściu parę razy się musiał spotkać z SB, może i wziął wtedy trochę kasy: nie jest to chwalebne, ale bardziej mnie denerwują próby oceny działań w tamtych latach z perspektywy wolnego już kraju. Ważne że się opamiętał, działał dalej przeciw komunie, i to się ostatecznie liczy. W sumie dla mnie, patrząc z perspektywy, oceniam go tak jak np. Piłsudskiego ( ok, znać proporcjum... ), tzn. zrobił tyle dobrego ile złego.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Pn paź 28, 2019 8:17
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
zepp napisał(a):
Wałęsa to nie moja bajka, powiem tylko, że wypisałem się z Solidarności ( tej prawdziwej) gdy ogłosił swój start w wyborach prezydenckich.
Wałęsa to megaloman,jest ostatnim,kto by się przyznał do jakiegokolwiek błędu. W wypowiedziach kluczy, ale kiedyś mu się wyrwało, że coś tam podpisał. Wcale się zresztą nie dziwię, było to po wydarzeniach grudniowych 1970 na Wybrzeżu, niedoświadczony robotnik w obcym środowisku a już aresztowany, żona w ciąży gdzieś na wynajętym mieszkanku. Pewnie po wyjściu parę razy się musiał spotkać z SB, może i wziął wtedy trochę kasy: nie jest to chwalebne, ale bardziej mnie denerwują próby oceny działań w tamtych latach z perspektywy wolnego już kraju. Ważne że się opamiętał, działał dalej przeciw komunie, i to się ostatecznie liczy. W sumie dla mnie, patrząc z perspektywy, oceniam go tak jak np. Piłsudskiego ( ok, znać proporcjum... ), tzn. zrobił tyle dobrego ile złego.

Ja nigdy się nie zapisałem do żadnego związku. Więc wypisywać się nie było z czego. Solidarność prawdziwa to ta 1980-1981 a ta reaktywowana to już nie ta prawdziwa.

Gdyby Wałęsa się przyznał to dawno by się wszystko rozeszło po kościach.
A tak nie wiadomo. Są pogłoski różne i nic na pewno nie wiadomo.
Ta wódka która się lała w czasie jego internowania. Za dużo znaków zapytania i pewnie dlatego WZZW uważają że wciąż pracował dla czerwonych.


Pn paź 28, 2019 19:42

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Ta wódka która się lała w czasie jego internowania.

O co tu chodzi ?

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Wt paź 29, 2019 7:59
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Są statystyki ile dostarczono Lechowi alkoholu w czasie internowania.


Wt paź 29, 2019 8:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Nie wystarczy stwierdzić "są statystyki". Proszę wskazać dowody.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt paź 29, 2019 8:06
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Owe "statystyki" zrobił Cenckiewicz, ponoć bazując na dokumentach SB, podobnie jak w dokumentach SB wyczytał ile razy Wałęsa nasikał do kropielnicy.
Z dokumentów SB, albo dokumentów dziadka Mieczysława, oficera UB.


Wt paź 29, 2019 8:12
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Skoro dokumenty w IPN są niewiarygodne dla was.
To każdy dowód na nieskazitelność LW będzie odrzucany. Jednak WZZW już w 1981 mówili ze Wałęsa to Bolek. To samo w 1989 pisała Solidarność Walczącą.


Wt paź 29, 2019 9:31
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Jockey napisał(a):
Skoro dokumenty w IPN są niewiarygodne dla was.
To każdy dowód na nieskazitelność LW będzie odrzucany. Jednak WZZW już w 1981 mówili ze Wałęsa to Bolek. To samo w 1989 pisała Solidarność Walczącą.

Może uznasz za wiarygodne "dokumenty" paszkwile na Wałęsę spreparowanie i przez SB przesłane do Norweskiego Komitetu Noblowskiego.
Albo "dokumenty" paszkwile produkcji SB, na kard Wojtyłę wrabiające go w ojcostwo nieślubnego syna sekretarki redakcji TP. Tylko alkoholizm Piotrowskiego sprawił, że pijany wioząc fałszywki do podrzucenia nie dojechał do celu, bo po drodze napatoczył mu się słup, na którym rozwalił samochód, a sam wylądował w szpitalu.


Wt paź 29, 2019 9:51

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Alus napisał(a):
Może uznasz za wiarygodne "dokumenty" paszkwile na Wałęsę spreparowanie i przez SB przesłane do Norweskiego Komitetu Noblowskiego.
Albo "dokumenty" paszkwile produkcji SB, na kard Wojtyłę wrabiające go w ojcostwo nieślubnego syna sekretarki redakcji TP. Tylko alkoholizm Piotrowskiego sprawił, że pijany wioząc fałszywki do podrzucenia nie dojechał do celu, bo po drodze napatoczył mu się słup, na którym rozwalił samochód, a sam wylądował w szpitalu.

A czy teczki Kiszczaka są niewiarygodne?


Wt paź 29, 2019 10:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 596 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 40  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL