Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 15:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących 
Autor Wiadomość
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
bylejaki napisał(a):
Rezygnuję z dalszej dyskusji.
Czego można się było spodziewać. Narracja wcaleniepopieraniapisu się rozleciała. Więc należy wykonać manewr rezygnacji z dyskusji. Tutaj ciekawy, bo najczęściej w takiej chwili szukacie jakiegoś pretekstu i uznajecie, że zostaliście obrażeni. Zamiast tego po prostu stwierdzenie "rezygnuję". Wreszcie coś oryginalnego bylejaki wyprodukował.


Śr sty 18, 2017 10:50

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
Proszę uszanować moją decyzję. Więcej bronić się nie mam zamiaru ponieważ to nie ma sensu w twoim przypadku.


Śr sty 18, 2017 11:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
W kwestii formalnej: zgodnie z ofnormacja ze strony KUL http://www.kul.pl/zyciorys-wladyslawa-b ... 12046.html Bartoszewski miał tyuł profesora cyt: Kolejne lata to szereg wjazdów do RFN, gdzie wykładał na uniwersytetach w Monachium i Eichstätt. Od Rządu Bawarii otrzymał wówczas tytuł naukowy profesora., chociaż tytuły profesorskie obowiązują, zdaje się, tylko. W Polsce na Ukrainie i w kilku landach niemieckich w pozostałych obszarach świata profesor to stanowisko.
W wielu państwach mozna zostać profesorem bez żądnego formalnego wykształcenia, pod warunkiem posiadanie odpowiedniego dorobku. W Polsce jest to możliwe na kierunkach artystycznych, np. Wojciech Jerzy Has był profesorem, a nawet rektorem łódzkiej filmówki pomimo braku magisterskiego dyplomu.


Śr sty 18, 2017 11:14
Zobacz profil
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
bylejaki napisał(a):
Proszę uszanować moją decyzję.
Ale ja ją przecież szanuję. Nawet zwróciłem uwagę, że wyróżnia się.
Cytuj:
Więcej bronić się nie mam zamiaru ponieważ to nie ma sensu w twoim przypadku.
Już weź mi nie schlebiaj, bo jeszcze mi woda sodowa do głowy uderzy.


Śr sty 18, 2017 11:25
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
Jak się tworzy negatywny obraz nielubianej postaci Bartoszewski blokował przyznanie orderu Orła Białego Pileckiemu.....tyle tylko, że Bartoszewski wszedł do Kapituły OB już po decyzji kapituły
http://prasa.wiara.pl/doc/3436133.Bohat ... alistyczny

Zarzut Na przykład jego wystąpienie w Knesecie , a NDz, 13.08.2013r, Krzysztof Losz informuje: Jednocześnie nie protestował p-ko oczernianiu Polski i Polaków w Izraelu. Tak było choćby w 2000r, gdy na forum Knesetu padały oskarżenia wobec Polaków o anty semityzm i wspieranie Niemców w mordowaniu Żydów, Bartoszewski to wszystko zbył milczeniem....gdzie owo wystąpienie w Knesecie????


Śr sty 18, 2017 11:59

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
Grzegor napisał(a):
W kwestii formalnej: zgodnie z ofnormacja ze strony KUL http://www.kul.pl/zyciorys-wladyslawa-b ... 12046.html Bartoszewski miał tyuł profesora cyt: Kolejne lata to szereg wjazdów do RFN, gdzie wykładał na uniwersytetach w Monachium i Eichstätt. Od Rządu Bawarii otrzymał wówczas tytuł naukowy profesora., chociaż tytuły profesorskie obowiązują, zdaje się, tylko. W Polsce na Ukrainie i w kilku landach niemieckich w pozostałych obszarach świata profesor to stanowisko.
W wielu państwach mozna zostać profesorem bez żądnego formalnego wykształcenia, pod warunkiem posiadanie odpowiedniego dorobku. W Polsce jest to możliwe na kierunkach artystycznych, np. Wojciech Jerzy Has był profesorem, a nawet rektorem łódzkiej filmówki pomimo braku magisterskiego dyplomu.


No właśnie.
Bartoszewski dostał tytuł od władz Wolnego Państwa Bawarii, czyli nie od byle kogo.
A K. Pawłowicz albo L. Kaczyński od nikogo żadnego tytułu profesora nie dostali.
I jakoś zwolenników PiS-u nie oburza, że się w stosunku do nich pisowska propaganda tymi tytułami posługuje. A w przypadku K. Pawłowicz posługuje się nim nawet ona sama.
Bez żadnego wstydu.


Śr sty 18, 2017 12:49
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
zefciu napisał(a):
bylejaki napisał(a):
Rezygnuję z dalszej dyskusji.
Czego można się było spodziewać. Narracja wcaleniepopieraniapisu się rozleciała. Więc należy wykonać manewr rezygnacji z dyskusji. Tutaj ciekawy, bo najczęściej w takiej chwili szukacie jakiegoś pretekstu i uznajecie, że zostaliście obrażeni. Zamiast tego po prostu stwierdzenie "rezygnuję". Wreszcie coś oryginalnego bylejaki wyprodukował.

Sorry, zefciu, ale najpierw obrażasz rozmówcę, a kiedy on wycofuje się z takiej rozmowy w myśl zasady (jak sadzę), że nie ma sensu rozmawiać opierając rozmowę na personalnych atakach i inwektywach, jeszcze dorzucasz do pieca takimi stwierdzeniami jak wyżej.
Chciałem ci dać osta za obrażanie, ale skoro @bylejaki postanowił nie zaogniać sytuacji, rozmyśliłem się. Powinieneś jemu za to podziękować.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 18, 2017 13:20
Zobacz profil WWW
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
mikkel napisał(a):
Grzegor napisał(a):
W kwestii formalnej: zgodnie z ofnormacja ze strony KUL http://www.kul.pl/zyciorys-wladyslawa-b ... 12046.html Bartoszewski miał tyuł profesora cyt: Kolejne lata to szereg wjazdów do RFN, gdzie wykładał na uniwersytetach w Monachium i Eichstätt. Od Rządu Bawarii otrzymał wówczas tytuł naukowy profesora., chociaż tytuły profesorskie obowiązują, zdaje się, tylko. W Polsce na Ukrainie i w kilku landach niemieckich w pozostałych obszarach świata profesor to stanowisko.
W wielu państwach mozna zostać profesorem bez żądnego formalnego wykształcenia, pod warunkiem posiadanie odpowiedniego dorobku. W Polsce jest to możliwe na kierunkach artystycznych, np. Wojciech Jerzy Has był profesorem, a nawet rektorem łódzkiej filmówki pomimo braku magisterskiego dyplomu.


No właśnie.
Bartoszewski dostał tytuł od władz Wolnego Państwa Bawarii, czyli nie od byle kogo.
A K. Pawłowicz albo L. Kaczyński od nikogo żadnego tytułu profesora nie dostali.
I jakoś zwolenników PiS-u nie oburza, że się w stosunku do nich pisowska propaganda tymi tytułami posługuje. A w przypadku K. Pawłowicz posługuje się nim nawet ona sama.
Bez żadnego wstydu.

Rzecz w tym, ze tak W. Bartoszewski, jak i K. Pawłowicz mają równe prawo posługiwać się mianem "profesor".
http://Czachorowski.blox.pl/2015/11/Czy ... sorem.html
O czym nie wiedzą niedouczeni złośliwcy niechętni Bartoszewskiemu.


Śr sty 18, 2017 13:29
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
medieval_man napisał(a):
[color=#FF0000]Sorry, zefciu, ale najpierw obrażasz rozmówcę,
Oczywiście, gdzie obraziłem rozmówcę - nie dowiem się. Tak jak się nie dowiedziałem swego czasu, na co dowody sfabrykowałem, a pilaster się nie dowiedział, co w jego wypowiedziach o "Żołnierzach" Wyklętych łamało regulamin.
Cytuj:
a kiedy on wycofuje się z takiej rozmowy w myśl zasady (jak sadzę), że nie ma sensu rozmawiać opierając rozmowę na personalnych atakach i inwektywach, jeszcze dorzucasz do pieca takimi stwierdzeniami jak wyżej.
Tzn co? Że pochwaliłem oponenta za oryginalność?
Cytuj:
Powinieneś jemu za to podziękować.
Bzdura. Albo złamałem regulamin i należy mi się ostrzeżenie (z uzasadnieniem, co zrobiłem źle), albo nie. Postawa bylejakiego powinna być tutaj nieistotna. Znowu bawisz się w jakieś niejasne straszenie.


Śr sty 18, 2017 13:49
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
sorry, ale Twoje rżnięcie głupa już mnie nudzi.
Napisałeś:
Cytuj:
A to już Twój problem, że nie dostałeś polecenia rozumieć.
bylejaki napisał(a):
Matko jedyna, to nie wolno już myśleć zupełnie inaczej
?
Ależ wolno myśleć, jak się komu podoba. Ale Ciebie o myślenie bym nie podejrzewał


Dwa razy zachowałeś się impertynencko w jednym wpisie:
1. w zdaniu nie dostałeś polecenia rozumieć, sugerujesz, że twój rozmówca jest jedynie wypełniającym czyjeś polecenia urzędnikiem/żołnierzem/najemnikiem czyli zarzuciłeś mu złą wolę
2. w zdaniu Ciebie o myślenie bym nie podejrzewał odmawiasz rozmówcy inteligencji
3. dodatkowo po wycofaniu się @bylejakiego z przepychanki przybiłeś pieczęć pod swoją impertynencją pisząc: Czego można się było spodziewać.

Ponieważ na zwrócenie przeze mnie uwagi i danie ci szansy na zmianę podejścia odpowiedziałeś:
Bzdura. Albo złamałem regulamin i należy mi się ostrzeżenie (z uzasadnieniem, co zrobiłem źle), albo nie przyznaję, że złamałeś Regulamin i należy ci się ostrzeżenie.
Co niniejszym z przykrością wykonuję.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 18, 2017 16:39
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
Sprawę rzekomego "profesorstwa" Bartoszewskiego w Bawarii wyjaśnił Coroner, podając link http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... fesor.html
Nie ma nawet dokumentów ani świadków, jakoby zdał tę słynną maturę.

Co powiedział w Izraelu, jako urzędujący polski minister?
"Dzisiejsi studenci będą za dziesięć czy piętnaście lat posłami, ministrami, dyrektorami i oni będą określać życie polskie, a nie ta ciemnota, gdzieś tam na zapadłej prowincji, która opowiada jakieś głupstwa, a która dobrze czytać i pisać nie umie. Ci nie będą odgrywać roli bezpośredniej w życiu politycznym, a studenci będą odgrywali tę rolę. Ja patrzę na to realistycznie". (Cyt. za T. Kosobudzki "MSZ od A do Z", Warszawa 1997, s. 36

Tak gadatliwy skądinąd minister Bartoszewski nie zdobył się nawet na słowo riposty w izraelskim parlamencie – Knesecie. Milczał w stylu, jak mówi Wałęsa: "ani be, ani me, ani kukuryku!", gdy w jego obecności rzucano najgorsze kalumnie na Polaków za ich zachowanie w czasie wojny. Wśród rzucających oszczerstwa był nawet wiceprzewodniczący Knesetu Ruby Rivlin z partii Likud, który "uznał Polaków za współodpowiedzialnych za to, co się działo na polskiej ziemi podczas holokaustu". (Por. R. Frister w korespondencji z Jerozolimy pt. "Trudny dzień w Knesecie", "Polityka" z 9 grudnia 2000 r.).

Ruby Rivlin uważał także, że "Polska musi przejść długą drogę, aby móc spojrzeć prosto w oczy narodowi żydowskiemu". (Wg R.S. Dybczyński "�I co z tego wynika", "Głos" z 16 grudnia 2000 r.). Posunął się nawet do zaliczenia Polski "do grona państw rządzonych przez reżimy faszystowskie, jak Chorwacja i Węgry, bądź też kolaborujących z rasistowskimi Niemcami – jak Francja". (Wg listu ambasadora RP w Izraelu M. Kozłowskiego "Policzek dla milionów Polaków", "Gazeta Wyborcza" z 22 stycznia 2001 r.)

Człowiek, który w czasach komunistycznych był uważany za osobę odważną, myślącą niezależnie, pod koniec życia był koniunkturalistą, którego głównym celem było goszczenie na salonach. A "elity" mu się odwdzięczały, umieszczając go w gronie „moralnych autorytetów”.

Nie lubił konkurencji w laurach - w 2006 r. Bartoszewski był przeciwny przyznaniu Orderu Orła Białego gen. Augustowi Emilowi Fieldorfowi i rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu

W 2013 nazywał tych, którzy upamiętniali Powstanie Warszawskie "ochrzczonym motłochem"

O jego wypowiedzi, jak to w czasie wojny bardziej bał się Polaków niż Niemców pamiętamy chyba wszyscy.

To jedynie garść info, zacytowanych z googla w ciągu paru minut.
Świadomie odrzuciłem najcięższe oskarżenia (są tacy, którzy twierdzili znaaaacznie gorsze rzeczy, o których nie będę tu nawet skrótowo wyjasniał, by nie "zostały w pamięci").

Załóżmy, że jego wczesniejsza karta jest czysta i piękna. Ale koniec życia jest jaskrawym ostrzeżeniem co się dzieje, kiedy się pożąda zaszczytów ponad refleksję nad tym, co się robi.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr sty 18, 2017 18:00
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
Tych faktów nie znałem (albo zapomniałem w tym czasie). Moje twierdzenie, że jedynie przesadzał odnosiło się do wypowiedzi związanych z polityką za poprzedniego rządu PiS.

Tu natomiast wszystko trzeba by dokładnie sprawdzić, włącznie z okolicznościami. Przykładowo, wystąpienia w Ksenecie mogły odbywać się w ustalonej wcześniej kolejności i nie było możliwe, aby komentować stawiane tezy. Może też Bartoszewski komentował je później. Nie wiem. Dlatego trzeba by na poważnie zgłębić temat.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 18, 2017 18:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
Soul33 napisał(a):
Przykładowo, wystąpienia w Ksenecie mogły odbywać się w ustalonej wcześniej kolejności i nie było możliwe, aby komentować stawiane tezy.

Można było choćby wyjść ostentacyjnie trzaskając drzwiami.
Ale do tego potrzeba choć trochę honoru
Soul33 napisał(a):
Może też Bartoszewski komentował je później. Nie wiem. Dlatego trzeba by na poważnie zgłębić temat.

Ne słyszałem, żeby kiedykolwiek odniósł się do tego w relacjach z politykami z Izraela.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr sty 18, 2017 18:46
Zobacz profil WWW
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
Cytuj:
Tych faktów nie znałem

A treści tego linku nie czytałeś?
Bo niektórzy usiłują przekonywać, że portal "wiara" zamieszcza kłamliwe artykuły

[quote="Alus"]Jak się tworzy negatywny obraz nielubianej postaci Bartoszewski blokował przyznanie orderu Orła Białego Pileckiemu.....tyle tylko, że Bartoszewski wszedł do Kapituły OB już po decyzji kapituły
http://prasa.wiara.pl/doc/3436133.Bohat ... alistyczny

Co do słów w Knesecie trudno sie odnieść, bo powtarzają je jedynie media prawicowe....no cóż papier cierpliwy i wszystko przyjmie....jak choćby te o ochotniku do Wermachtu, dziadku Tuska.


Śr sty 18, 2017 19:15
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Szukajmy AUTORYTETÓW wśród żyjących
medieval_man napisał(a):
Można było choćby wyjść ostentacyjnie trzaskając drzwiami.
Ale do tego potrzeba choć trochę honoru

Na pewno coś trzeba było zrobić. I generalnie MSZ powinno potem ostro zareagować.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 18, 2017 19:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL