Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 MONiuś - nowa firma usługowa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 17, 2011 7:29
Posty: 878
Post MONiuś - nowa firma usługowa
Za "Bóg zapłać".

Chcesz przetransportować z jednego miasta do drugiego poświęconą betoniarkę, klęcznik z którego korzystała babcia, może beczkę na kiszoną kapustę, którą zajadał się miejscowy proboszcz?
Wojsko wszystko zrobi!

Żaden problem.
Dzwoń do wiceministra obrony Wojciecha Fałkowskiego. MONiuś do usług.

Ojczulkowie z KK zadzwonili z prośbą i pan minister wydał wojsku rozkaz przetransportowania kupy metalu z Krakowa do Poznania (taki czyn patriotyczny?). Potem jeszcze jakiś dźwig, żeby postawić to cielsko na miejscu, na które władze miasta nie wyraziły zgody.
Po wykonaniu rozkazu ojczulkowie oczywiście wynagrodzili żołnierzy swoim "Bóg zapłać".

Ty także po wykonaniu usługi przez wojsko nie zapomnij podziękować żołnierzom wartościowym określeniem: "Bóg zapłać".

Łudziłem się, że część moich podatków przekazywana na wojsko pozwala zwiększać obronność kraju. Niestety -tylko łudziłem się.

Zamiast przeznaczyć pieniądze na pociski do karabinów, aby żołnierz na poligonie poczuł co to znaczy, że wystrzelił z karabinu, to moimi pieniędzmi szasta pan wiceminister i stawia kościołowi jakieś figury (i żebrze: niech NATO nas wspomoże, więcej wojska na wschodnich flankach).

Wniosek:
Przyprowadzić przed ten złom wszystkie pułki i rozkazać naszym obrońcom Ojczyzny mówić:
pod twoją opiekę udajemy się panie.
I już jesteśmy bezpieczni;)


Pt cze 03, 2016 2:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: MONiuś - nowa firma usługowa
Przestań ironizować i czepiać się, wszystko do Boga należy, włącznie z twoimi podatkami, zatem jak Bóg to dopuścił to i nie ma się czego czepiać. Dużo więcej marnotrawstwa trafia się tu i ówdzie, i nikt się nie czepia. Poza tym to czytaj Pismo Święte, bo jak na razie na dzień dzisiejszym, bez urazy, ale złomem i kupą metalu można by nazwać twój procesor w jednostce centralnej.Nie miałem intencji obrażać, ale skoro już napisałeś taki post, to weź pod uwagę, że czytają to ludzie, którzy też płacą podatki i nie mają nic przeciwko temu aby wspierać Kościół, który jest z woli Bożej założony przez Syna Bożego, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Co do zaś amunicji, to jedna sprawa (taka mała nauka z Pisma Świętego :) ) - na nic ludziom mnóstwo nabojów i armat, jak nie będzie błogosławieństwa Bożego. Pan Bóg pysznym się sprzeciwia, a pokornym łaskę daje. tak samo jest z wojnami i pojedynkami, czytaj Stary Testament jak Pan wybierał sobie narzędzia Boże i z mniejszymi liczebnie wojskami pokonywał rękami dzielnych Judejczyków liczniejsze wojska pogańskich narodów ościennych. To jest TEN SAM BÓG, NIE ZAPOMINAJMY O TYM.

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


N cze 05, 2016 18:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2016 21:47
Posty: 40
Post Re: MONiuś - nowa firma usługowa
Był projekt, aby każdy sam zdecydował, czy da na ten cel swoje podatki i ile. I przepadł.

Znowuż niewygodna dla KK możliwość samodzielnego decydowania. Samodzielne myślenie i decydowanie najbardziej uwiera KK.


N cze 05, 2016 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: MONiuś - nowa firma usługowa
@dominkbartłomiej

A zatem wg. Cb:

a) Krytykować martnortastwa, a może i innego zła, nie ma sensu, bo skoro Bóg je dopuścił to znaczy należy to zostawić. Czyli co, bierność totalna? A co z państwem obywatelskim?

b) Pieniądze publiczne mogą iść na Kościół drogą chociażby i korupcji, bo Bóg założył Kościół, a do Boga wszystko należy. W szczególności nie ma nic zdrożnego w tym by pieniądze które mają iść na wojsko szły na Kościół.

c) Dbać o własną obronność nie ma sensu, bo i tak zwycięstwo na wojnie zależy od Boga, a nie od stanu armii.

Czy tak?? Tak by wynikało z Twojego postu..! Popolemizowałbym z tymi tezami, tyle że wciąż nie jestem przekonany, że sam w nie wierzysz.

A jeśli źle interpretuję Twój post, to napisz mi proszę, jak go interpretować należy (i to nie jest moja ironia).

I ja tutaj wcale nie wypowiadam się o tym, czy przytoczona przez @niewiarka sytuacja była zdrożna czy też nie!!

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn cze 06, 2016 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 7:09
Posty: 223
Post Re: MONiuś - nowa firma usługowa
niewiarek napisał(a):
Łudziłem się, że część moich podatków przekazywana na wojsko pozwala zwiększać obronność kraju. Niestety -tylko łudziłem się. 

Zamiast przeznaczyć pieniądze na pociski do karabinów, aby żołnierz na poligonie poczuł co to znaczy, że wystrzelił z karabinu, to moimi pieniędzmi szasta pan wiceminister i stawia kościołowi jakieś figury (i żebrze: niech NATO nas wspomoże, więcej wojska na wschodnich flankach).

Ważniejsze jest niewiarku to. Że nowy minister MONu wstrzymał najważniejsze programy modernizacyjne wojska czyli: program modernizacji OPL Wisła i Narew oraz pozyskania nowych śmigłowców podstawowych. Pieniądze i to duże pójdą na absurdalna obronę terytorialną czyli bojówki PiSu


Wt cze 07, 2016 8:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL