Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 22:53
Posty: 61
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
Cóż, z punktu widzenia wyborcy amerykańskiego jak polskiego głosowałbym na Teda Cruza. Teraz gdy na republikańskim placu gry pozostał już tylko i wyłącznie Donald Trump, z punktu widzenia wyborcy polskiego nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za niego. Jest to swego rodzaju bezpiecznik i gwarancja iż nie dojdzie do konfliktu zbrojnego na wielką skalę, czego nie można powiedzieć o Clintonównie. Oczywiście z punktu widzenia wyborcy amerykańskiego to populista, który jest w stanie mocno pójść w socjal, na co przenigdy nie zgodziłby się śp. Ronald Reagan, ale również inne populistyczne pomysły jak m.in. stawianie muru na granicy z Meksykiem. To pokazuje jego krótkowzroczność i brak chęci rozwiązania sedna problemu. Ja stawiam na racjonalną, a przede wszystkim realną politykę, polegającą na rzeczywistym rozwiązywaniu problemów, a nie szukaniu drogi na skróty, gdzie przy okazji oberwie się niewinnemu. Problem leży gdzie indziej, a dokładniej w patologii XX wieku, czyli demokracji i socjalizmie. Socjalizm promuje imigrantów żerujący na zasiłkach i nic poza tym, bo po cholerę taki imigrant ma pracować skoro państwo daje. Z kolei demokratyczne swobody przestępcy wykorzystują do ich popełniania, gdyż wiedzą że i tak państwo wyznające demokratyczne "wartości" nic im nie może zrobić, a zdaje się odsetek przestępców w USA stanowią imigranci z Meksyku. Także rozwiązanie problemu nie leży postawieniu "wielkiego muru" na granicy z Meksykiem, a likwidacji demokracji i socjalizmu. Kiedy owe zlikwidujemy, wówczas do USA będą przyjeżdżali imigranci z Meksyku chcący pracować, a nie kraść i pobierać socjal.


Pt wrz 02, 2016 15:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
Nie rozumiem, dlaczego Trump miałby być gwarancją, że nie dojdzie do konfliktu zbrojnego na wielką skalę? Nie rozumiem też, dlaczego polski wyborca miałby trzymać za niego kciuki - on prawdopodobnie nie wie nawet, gdzie leży Polska, a o Polakach wie tylko tyle, że można ich wykorzystać jako tanią siłę roboczą, a następnie nie wypłacić pensji. W gruncie rzeczy różnicę między Trumpem a Clinton można porównać do różnicy między PiS i PO - z jednej strony pozbawiony jakichkolwiek kompetencji i nie znający się na niczym wariat, a z drugiej kunktatorka, która być może zawsze zadba o swój interes, ale mimo wszystko zna się na rzeczy i potrafi działać racjonalnie - Obama miał wiele racji, kiedy mówił, że trudno znaleźć drugiego kandydata na prezydenta, który byłby do pełnienia tego stanowiska tak dobrze przygotowany (Clinton wejdzie do Gabinetu Owalnego jak do własnej kuchni). Nie ma w Clinton niczego, co mógłbym jakoś szczególnie polubić, ale jednak wybór jest oczywisty.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 06, 2016 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 22:53
Posty: 61
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
Clintonówna reprezentuje środowiska dążące do jak najszybszego konfliktu z Rosją i Chinami, a co za tym idzie zaprowadzenia jednobiegunowości świata i choćby z tego względu lepszym wyborem dla Polski jest Trump. Pamiętajmy iż w polskim interesie nie leży konflikt zbrojny między USA a Rosją, a to z tego względu gdyż pole tegoż konfliktu znajdowałoby się na terytorium państwa polskiego.

Konflikt między USA a Rosją = wojna nuklearna


Wt wrz 06, 2016 23:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
prawicowiec napisał(a):
Clintonówna reprezentuje środowiska dążące do jak najszybszego konfliktu z Rosją i Chinami


Aha. Niestety, ja uważam, że to bzdury i na dodatek, zapewne, putinowska propaganda.

Cytuj:
, a co za tym idzie zaprowadzenia jednobiegunowości świata i choćby z tego względu lepszym wyborem dla Polski jest Trump.


Problem z Trumpem polega na tym, że jest niezrównoważony. Owszem, dzisiaj chce się dogadywać z Putinem, bo "wie, że Putin go szanuje". Ale co będzie jutro, kiedy Trump, już jako prezydent, dojdzie z jakichś powodów do wniosku, że, powiedzmy, Putin przestał go szanować? Nie widzę u Trumpa żadnych zapędów pacyfistycznych, wręcz przeciwnie. Chęć "zastanowienia się" nad kwestią Krymu nie bierze się u niego z tego, że nie chce konfliktu z Rosją, tylko z tego, że on po prostu ma Krym w d***e, gdzie ten cały Krym w ogóle leży, ktoś wie? Clinton ma swoje za uszami, ale jest zrównoważonym politykiem. A żaden zrównoważony polityk nie chce wojny. Ba, nawet Putin nie chce wojny, ale ma interes w szerzeniu propagandy, że USA po prostu o niczym innym nie marzą, jak tylko o konflikcie nuklearnym.

Cytuj:
Pamiętajmy iż w polskim interesie nie leży konflikt zbrojny między USA a Rosją, a to z tego względu gdyż pole tegoż konfliktu znajdowałoby się na terytorium państwa polskiego.


Wiem, co głoszą zwolennicy "dogadywania się" z Putinem, zresztą mają oni o tyle rację, że zachowania w rodzaju tego uskutecznianego przez PiS są niewłaściwe (PiS nie rozumie, na czym polega dyplomacja - a polega ona m.in. na tym, że słowa "cześć, ty oszalały wojenny wariacie" zachowuje się dla siebie, na zewnątrz mówiąc: "serdecznie witamy Szanowny Panie Prezydencie"). Nie sądzę jednak, by dobrze rozumieli oni Rosję, a w każdym razie w ich myśleniu co chwila pojawiają się sprzeczności. Ten sam Ziemkiewicz, który teraz wzywa do "normalizowania" stosunków z Rosją, jeszcze kilka lat temu pisał, że stosunki Polski z Rosją nigdy nie będą normalne, bowiem Rosja po prostu nie akceptuje i nigdy nie zaakceptuje Polski jako suwerennego, niezależnego od Rosji państwa, i nie da się do tego doprowadzić w żaden sposób. Polska jest od wieków solą w rosyjskim oku i ten, nazwijmy to, resentyment dotyka samych fundamentów rosyjskiej "filozofii dziejów" (choćby kwestia "panslawizmu" - dla Rosji Polacy to Słowianie, którzy się sprzedali Zachodowi, są "dziwką Zachodu"), mieszają się w nim najróżniejsze emocje, przede wszystkim podziw zmieszany z kompleksami - jedną z podstawowych emocji rosyjskich jest kompleks wobec Zachodu, który jest jednocześnie lepszy - więc trzeba go nieustannie "gonić i doganiać" - oraz gorszy, bo zdemoralizowany, nie rozumiejący, odrzucający wartości, przesiąknięty hipokryzją, a Polska jest temu Zachodowi zaprzedana, ale wobec tego również stanowi jego pierwszy przedsionek. Stąd też bierze się wojenna propaganda Putina, z USA jako krwiożerczymi Jankesami, którzy najchętniej lali by się ze wszystkimi. W rozumieniu rosyjskim, świat składa się z dwóch imperiów (no, dzisiaj może trzeba byłoby dodać jeszcze Chiny) oraz ich przystawek. Te dwa imperia to USA i Rosja (UE dla Rosji to jedynie ekspozytura USA na kontynent europejski), przy czym, z rosyjskiego punktu widzenia, nie ma między nimi jakichś zasadniczych różnic. USA to z grubsza takie coś, jak Rosja, tylko że mające więcej kasy i skrajnie zdemoralizowane. Rosja wie, że w wojnie z USA nie ma najmniejszych szans, więc jej nie chce, chce natomiast czegoś innego - podziału wpływów. Rosja chciałaby, żeby USA usiadły z nią do stołu i na spokojnie podzieliły między siebie świat: tu jest połowa należąca do Rosji, a tu ta należąca do USA. Rosja nie rozumie, dlaczego USA nadal nie chcą tego zrobić, bo, zdaniem Rosji, tego właśnie powinny chcieć. Jednak Rosja nie przyjmie do wiadomości takiego wyjaśnienia, że USA tego nie chcą, ponieważ po prostu wyznają inną, lepszą ideologię - ideologię suwerenności państw i narodów. USA nie chcą panować nad połową świata, nie chcą tego ani ich politycy, ani tym bardziej przeciętny Amerykanin, dla którego nauka geografii kończy się na jego rodzinnym stanie i Waszyngtonie, a co jest poza nimi, niespecjalnie go interesuje (to kompletne przeciwieństwo przeciętnego Rosjanina, który autentycznie pragnie, by Rosja była Wielka i Straszna). Tego jednak Rosja nie rozumie i nie zrozumie, zmuszona jest więc przyjąć inne wyjaśnienie: takie, że USA nie chcą dzielić świata, bo sami chcą panować nad całym światem, do czego, oczywiście, potrzebne jest im zniszczenie Rosji, czyli drugiego Wielkiego Imperium. Był niedawno w DoRzeczy wywiad z byłym rosyjskim wojskowym, który powiedział, że rosyjskie elity wojskowe i polityczne autentycznie wierzą, że w USA od dawna istnieją plany inwazji na Rosję i jej zniszczenia, jest to bowiem jedyny sposób na to, by USA mogły zapanować nad całym światem, czego muszą pragnąć, skoro nie chcą usiąść z Rosją do stołu i go sprawiedliwie podzielić. Żadne tertium w rosyjskim umyśle się nie mieści. Z tych też powodów nie mieści im się w głowach np. to, że rozszerzenie NATO na wschód wynika po prostu z tego, że kraje Europy Wschodniej zwyczajnie *chcą* być w NATO. Takiej opcji nie ma - po pierwsze, małe kraje w rodzaju Polski czy Litwy po prostu nie mogą niczego "chcieć", a nawet jakby czegoś chciały, to nie mają żadnej mocy decyzyjnej, nie są żadnymi podmiotami. Tak więc Polska stała się członkiem NATO nie dlatego, że "Polacy tego chcieli", bo nie ma żadnego znaczenia, co tam sobie jacyś Polacy chcą, tylko dlatego, że USA (które są tu jedyną mocą decyzyjną) przygotowują się do ataku na Rosję, a "rozszerzenie NATO" jest po prostu przykrywką dla rozmieszczania wojsk amerykańskich coraz bliżej rosyjskich granic.

Mógłbym tu jeszcze długo pisać, ale konkludując: każdy, kto chce się "dogadywać" z Rosją, powinien to wszystko wziąć pod uwagę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 07, 2016 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
W ogóle zastanawiam się, co takiego stało się z korwinistami - sam nim kiedyś byłem i doskonale pamiętam Korwina głoszącego, że Polska powinna wypowiedzieć wojnę USA, a następnie się poddać, zostając w ten sposób 51. stanem..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 07, 2016 8:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
Johnny99 napisał(a):
W ogóle zastanawiam się, co takiego stało się z korwinistami - sam nim kiedyś byłem i doskonale pamiętam Korwina głoszącego, że Polska powinna wypowiedzieć wojnę USA, a następnie się poddać, zostając w ten sposób 51. stanem..

A nie było to w czasach Ronalda Reagana? Wtedy Korwin powoływał się na liberalizm w USA i GB, teraz pozostał mu już tylko Tajwan, a głupio poddawać się Tajwanowi :twisted:
Korwiniści, jak sama nazwa wskazuje, idą za Korwinem, oczywiście w wyniku samodzielnego myślenia, w odróżnieniu od lemingów ;)


Śr wrz 07, 2016 9:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
SweetChild napisał(a):
A nie było to w czasach Ronalda Reagana?


Oj, duuuuużo później.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 07, 2016 12:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
prawicowiec napisał(a):
Clintonówna reprezentuje środowiska dążące do jak najszybszego konfliktu z Rosją i Chinami, a co za tym idzie zaprowadzenia jednobiegunowości świata i choćby z tego względu lepszym wyborem dla Polski jest Trump. Pamiętajmy iż w polskim interesie nie leży konflikt zbrojny między USA a Rosją, a to z tego względu gdyż pole tegoż konfliktu znajdowałoby się na terytorium państwa polskiego.

Konflikt między USA a Rosją = wojna nuklearna


Polska, która (przynajmniej jej główna część) znajdowała się przez ostatnie 3 wieki w obszarze wojskowej dominacji rosyjskiej, obecnie znajduje się w sferze wpływów amerykańskich.
Ale Rosja odzyskuje pozycję i najprawdopodobniej upomni się o strefę swojego bezpośredniego oddziaływania.
Clinton jest w tym aspekcie gwarancją zachowania status quo.
A Trump niestety nie. Otwarcie zapowiada on wycofanie się z aktywności w Europie, co umożliwi Rosji odbudowanie swoich wpływów w naszej części świata.
I to jest bardzo zła wiadomość.
Wpływy Rosji to upadek cywilizacji zachodniej i odbudowa cywilizacji kołchoźniczo-niewolniczej.


So wrz 10, 2016 6:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2016 22:53
Posty: 61
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
Coś jest na rzeczy, skoro nawet rząd niemiecki wzywa społeczeństwo do gromadzenia zapasów żywności, a u nas ciiiiszaaaaa na ten temat.

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/apel_antywojenny/2901


N wrz 25, 2016 20:10
Zobacz profil
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
prawicowiec napisał(a):
Coś jest na rzeczy, skoro nawet rząd niemiecki wzywa społeczeństwo do gromadzenia zapasów żywności, a u nas ciiiiszaaaaa na ten temat.

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/apel_antywojenny/2901

Nie tyle do gromadzenia, co do zabezpieczenia.
Do zabezpieczenia aby np. w przypadku zamachu terrorystycznego i zamknięci części miasta i pobliskich sklepów, nie biegać do sąsiadki w celu pożyczenia szklanki cukru czy mąki.


Pn wrz 26, 2016 6:30

Dołączył(a): Cz lip 29, 2010 17:35
Posty: 4304
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
znowu nie zgodze sie z Alicja . nieliczni Niemcy wiedza o robieniu zapasow zywnosci . bardzo nieliczni . w dodatku traktuja to jako dowcip . sa robione natomiast akcje szkolenia cywili w zakresie pierwszej pomocy medycznej , w zakladach pracy probne alarmy przeciwpozarowe dla pracownikow jak i w malych i wiekszych miasteczkach na terenach cywilnych .


Pn wrz 26, 2016 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
mikkel napisał(a):
Polska, która (przynajmniej jej główna część) znajdowała się przez ostatnie 3 wieki w obszarze wojskowej dominacji rosyjskiej, obecnie znajduje się w sferze wpływów amerykańskich.
Ale Rosja odzyskuje pozycję i najprawdopodobniej upomni się o strefę swojego bezpośredniego oddziaływania.
Clinton jest w tym aspekcie gwarancją zachowania status quo.
A Trump niestety nie. Otwarcie zapowiada on wycofanie się z aktywności w Europie, co umożliwi Rosji odbudowanie swoich wpływów w naszej części świata.
I to jest bardzo zła wiadomość.
Wpływy Rosji to upadek cywilizacji zachodniej i odbudowa cywilizacji kołchoźniczo-niewolniczej.


Jeśli sankcje nałożone na Rosje zostaną potrzymane, to ta Rosja zbankrutuje.
Więc żadnego odbudowania wpływów nie będzie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 26, 2016 19:19
Zobacz profil
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
Pod warunkiem ze państwa europejskie bedą przestrzegać sankcji nałożonych. A wiemy ze z solidarnością wewnątrz unijna jest różnie. Jak nałożono to pierwsza wyłamała się Francja i handlowała statkami z Rosja
Myśle ze może być taki scenariusz ze Putin ogra europejskie elity. Oni zapatrzeni są w swoje zyski a nie nawet interesy narodowe nie wspominam nawet o interesie samej UE bo to jest tylko straszak na nowe państwa a stare nie kierują się czymś takim. Co było widać w czasie kryzysu. Jak łamano założenia i dofinansowywano a kraje biedne nie mogły.


So paź 01, 2016 11:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
Robek napisał(a):
Jeśli sankcje nałożone na Rosje zostaną potrzymane, to ta Rosja zbankrutuje.
Więc żadnego odbudowania wpływów nie będzie.


Rosja upadnie także w takim przypadku, gdyby sankcje zostały zniesione. Tyle że potrwałoby to o kilka lat dłużej.

Rosję może uratować tylko wzrost cen ropy do poziomu co najmniej 100$ za baryłkę, a i to nie wiadomo czy na pewno.

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 05, 2016 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Czy USA i Rosja wpychają nas w III wojnę światową?
prawicowiec napisał(a):
Coś jest na rzeczy, skoro nawet rząd niemiecki wzywa społeczeństwo do gromadzenia zapasów żywności, a u nas ciiiiszaaaaa na ten temat.

http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/apel_antywojenny/2901


Do tego Putin wezwał wszystkich urzędników przebywających za granicą do natychmiastowego powrotu do kraju. Ponoć nawet samych Rosjan zatrwożył ten komunikat.

Niektórzy mówią, że Putin wywołuje poczucie zagrożenia, żeby wpłynąć na wynik wyborów prezydenckich w USA

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pt paź 14, 2016 21:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 180 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL