Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Następna strona
 Czego chce KOD? 
Autor Wiadomość
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Kolejny problem KODu
http://wiadomosci.wp.pl/molestowanie-w- ... 146364545a
Jak myślicie zemsta i blef czy kolejna afera która dobije konający KOD?

A może V kolumna......
Podejrzewam, że nawet zmiana zarządu niewiele już zmieni.


Pn kwi 17, 2017 7:43
Post Re: Czego chce KOD?
Od początku uważałem ze źle wybrali przywódcę. Jak tylko wybuchła afera z alimentami to mówiłem ze źle się to dla tego ruchu skończy. Od tamtej pory było tylko gorzej. Problemem ruchów społecznych jest wladńie to ze znajdują się ludzie którzy chcą wykorzystać je do swoich celów. Jak np. Mateusz K.
Ale teraz to wyglada jak zemsta wewnętrzna byłej koordynatorki. Chociaż nie zdziwiłbym się gdyby to były fakty.

To juz kolejna wpadka KODu i ludzi którzy się z tym ruchem identyfikują po http://wiadomosci.wp.pl/lider-kapeli-gr ... 102255745a


Pn kwi 17, 2017 8:44
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Od początku uważałem ze źle wybrali przywódcę. Jak tylko wybuchła afera z alimentami to mówiłem ze źle się to dla tego ruchu skończy. Od tamtej pory było tylko gorzej. Problemem ruchów społecznych jest wladńie to ze znajdują się ludzie którzy chcą wykorzystać je do swoich celów. Jak np. Mateusz K.
Ale teraz to wyglada jak zemsta wewnętrzna byłej koordynatorki. Chociaż nie zdziwiłbym się gdyby to były fakty.

To juz kolejna wpadka KODu i ludzi którzy się z tym ruchem identyfikują po http://wiadomosci.wp.pl/lider-kapeli-gr ... 102255745a

Może fakty, a może współczesna moda na molestowanie.
Od zawsze panom ciekła ślinka na widok ładnej dziewczyny i tak niby to przypadkiem, gdzieś złapali za rękę, gdzieś "przypadkiem" się otarli, "przypadkiem" zarzucali oko w duży dekolt.
W większości kobiety odepchnęły łapczywe dłonie, wyśmiały amanta.
Od kilku lat każde takie zachowanie to już molestowanie seksualne.
Podobnie rzecz się ma z dziećmi i księżmi - przez lata ksiądz malucha wrzucającego datek na tacę pogłaskał po główce, czasem maluch się przytulił, nikogo to nie raziło, nikomu nie nasuwały sie złe skojarzenia.
Aktualnie księża boją się wyciągnąć rękę do malucha bo wielu dostrzega w tym geście niecne skłonności.
Ot życie, każde przesuniecie wahadła skutkuje negatywnie, sytuując drugiego człowieka jako wroga.


Pn kwi 17, 2017 9:20
Post Re: Czego chce KOD?
Mnie interesuje czy to prawda a jeśli tak to dlaczego nie było reakcji zarządu.
To samo dotyczy tej awantury z osoba grajka i jego powiązań z handlem żywym towarem.


Pn kwi 17, 2017 10:54

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post Re: Czego chce KOD?
Następuje przeorientowanie. Rysiek Petru i KOD okazały się niesprawne i wylatują a do łask wraca PO.
Sam fakt, że po tym cyrku z Ciamajdanem jeszcze na nich głosują dowodzi, że elektorat kaczofobiczny jest tak zdegenerowany, że wszystko przełknie. Jeśli owa manifestacja 6 maja zakończy się niepowodzeniem, to demoralizacja elementu wykluczy wszelkie mrzonki o powtórce z ciamajdanu.

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Cz kwi 27, 2017 1:55
Zobacz profil
Post Re: Czego chce KOD?
Tak się zastanawiam o co chodzi opozycji i dlaczego wciąż walczą ze sobą zamiast zrobić coś konstruktywnego.
https://www.wprost.pl/light/10053698/Sz ... -mily.html
Po części mnie to rozbawiło a po części przyznaję mu rację.
Po raz kolejny opozycja nie ma pomysłu na walkę z PiS.
Odwracają się od niej nawet ludzie z SLD, którzy walczą z PiS.
Zastanawiam się tylko co dalej wymyślą? Bo projekt zastąpienia PO .N nie powiódł się. Rysio Petru skompromitował się już tyle razy, że trudno to policzyć. PO pod wodzą Schetyny dogorywa. A manifestacja PO została określona jako porażka nawet przez byłych SBeków. Coś takiego widziałem na Twitterze


Pn maja 08, 2017 20:51
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Tak się zastanawiam o co chodzi opozycji i dlaczego wciąż walczą ze sobą zamiast zrobić coś konstruktywnego.
Nie rozumiem, co w tym takiego zastanawiającego, że politycy walczą o to, kto obejmie państwo po odejściu ludzi Putina. To chyba naturalne.
Cytuj:
Odwracają się od niej nawet ludzie z SLD, którzy walczą z PiS.
No i co z tego? SLD zdechło i [Takich słów nie używamy - YZ] mu na grób. Próba pójścia w kierunku nowoczesnej partii socjalliberalnej została storpedowana przez samo SLD. Twarz tejże próby poszła wysługiwać się Kaczorowi.
Cytuj:
Bo projekt zastąpienia PO .N nie powiódł się. Rysio Petru skompromitował się już tyle razy, że trudno to policzyć.
No to jest akurat dla kwestii zwycięstwa nad PiS-em korzystne. Skoro dla Petru ważniejszym od Polski było zamoczyć, to i ludzie wrócą do PO. Jedyny smutek jest taki, że PO będzie mogła rządzić byle jak, bo nie ma konkurencji.
Cytuj:
PO pod wodzą Schetyny dogorywa.
A widzimy to po tym, że?
Cytuj:
A manifestacja PO została określona jako porażka nawet przez byłych SBeków.
No i znowu - to chyba dobrze dla wizerunku opozycji, że byli SB-cy jej nie popierają.


Wt maja 09, 2017 6:18
Post Re: Czego chce KOD?
zefciu napisał(a):
Nie rozumiem, co w tym takiego zastanawiającego, że politycy walczą o to, kto obejmie państwo po odejściu ludzi Putina. To chyba naturalne.
Teraz nie jest czas na walkę o przywództwo a walkę z przeciwnikiem politycznym. Podobno to szkodnik.
zefciu napisał(a):
No i co z tego? SLD zdechło i [Takich słów nie używamy - YZ] mu na grób. Próba pójścia w kierunku nowoczesnej partii socjalliberalnej została storpedowana przez samo SLD. Twarz tejże próby poszła wysługiwać się Kaczorowi.
Poproszę przykłady takich polityków.
zefciu napisał(a):
No to jest akurat dla kwestii zwycięstwa nad PiS-em korzystne. Skoro dla Petru ważniejszym od Polski było zamoczyć, to i ludzie wrócą do PO. Jedyny smutek jest taki, że PO będzie mogła rządzić byle jak, bo nie ma konkurencji.
Jednak nawet w PO Schetyna nie ma posłuchu. To, że Petru się nie sprawdził było wiadome od pierwszej wpadki. Chodził wszędzie na spotkania z dziennikarzami a w każdym był nieprzygotowany do rozmowy. To że brakuje mu wiedzy na poziomie liceum to już wszyscy wiemy. Z tym powrotem do PO to bym nie przesadzał. Wątpię, żeby był wielki powrót. PO musiałaby coś zrobić. Opracować program. Mieć wizję Polski. Bo hasło, żeby było jak dawniej nie działa.
zefciu napisał(a):
A widzimy to po tym, że?
A chociażby po marszu czy po wojnie wewnętrznej która widać.


Wt maja 09, 2017 6:54
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Tak się zastanawiam o co chodzi opozycji i dlaczego wciąż walczą ze sobą zamiast zrobić coś konstruktywnego.
https://www.wprost.pl/light/10053698/Sz ... -mily.html
Po części mnie to rozbawiło a po części przyznaję mu rację.
Po raz kolejny opozycja nie ma pomysłu na walkę z PiS.
Odwracają się od niej nawet ludzie z SLD, którzy walczą z PiS.
Zastanawiam się tylko co dalej wymyślą? Bo projekt zastąpienia PO .N nie powiódł się. Rysio Petru skompromitował się już tyle razy, że trudno to policzyć. PO pod wodzą Schetyny dogorywa. A manifestacja PO została określona jako porażka nawet przez byłych SBeków. Coś takiego widziałem na Twitterze

Przez byłych SBeków zrzeszonych w PiS?
A poważnie - był od 1989r jakiś okres w RP aby partie polityczne nie walczyły pomiędzy sobą?....bo ja nie - przez wzajemne wewnętrzne konflikty rozpadł sie w latach 90-tych blok prawicy, i przez wewnętrzne konflikty po 2000r rozpadła się lewica.


Cytuj:
PO pod wodzą Schetyny dogorywa.

Cytuj:
A widzimy to po tym, że?


Bo tak głoszą fachowcy od PR PiSu a obiektywni to powielają :mrgreen:
Taką metodą naganiacze Putina sprokurowali Brexit i wybór Trumpa, nie udało się z Francją.


Wt maja 09, 2017 7:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Teraz nie jest czas na walkę o przywództwo a walkę z przeciwnikiem politycznym. Podobno to szkodnik.


Do czego prowadzi taka błędna dychotomia pokazało 8 lat PO. I zwycięstwo PiS.

Tak na lewicy* jak i w centrum powstały projekty alternatywne. I powstają kolejne.

Jeżeli przepadnie KOD, powstanie kolejny projekt, może mądrzejszy o błędy poprzedników.

Coroner napisał(a):
Jednak nawet w PO Schetyna nie ma posłuchu.

Ma go więcej niż Kopacz czy wielu przywódców konkurencji. Niestety, PO może od tego jest skuteczniejaza, ale lepsza jeszcze się nie stała.

Ale jak mawial Sun Tsu, najpierw uczyń się niepokonanym a potem czekaj na słabosci wroga. Schetyna stosuje taką arcy-defensywna taktykę

_____________________
*określenia "lewica" i podobne stosuję według własnych poglądów, jak każdy forumowicz.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 09, 2017 7:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czego chce KOD?
Uzupełnię, bo już edytować nie mogę. W strategii koncentracja może mieć tak zalety jak i wady. Właśnie historia KOD pokazuje, jak koncentracja wokół jednego charyznatycznego lidera pozwoliła na celowe wyszukanie haków. Dlatego opozycja dobrze robi, że działa w pewnym rozproszeniu. Utrudnia to PiS zwarcie szyku na jednym kierunku, przygotowanie kontrataku lub nawet ataku wyprzedzającego.


Przypomina to mi trochę taktykę husarii, wolnego rozproszonego szyku przed linią ostrzału, przejścia do galopu a na końcu koncentracją przed linią wroga. Jeżeli miałbym tę metaforę rozciągać na majowe demonstracje, to tak lewica (1.5) jak i centrum (7.5) są właśnie w drugiej fazie, przyspieszenie przed koncentracją. Ale nie należy nadwyrężać metafor.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 09, 2017 8:17
Zobacz profil
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Teraz nie jest czas na walkę o przywództwo a walkę z przeciwnikiem politycznym.
says who?
Cytuj:
Poproszę przykłady takich polityków.
Jakich polityków? Ja mówiłem o jednym, konkretnym polityku, który kandydował z ramienia SLD na prezydenta, a obecnie robi za medialną maszynkę do tłumaczenia, że PiS taki wcale zły nie jest.
zefciu napisał(a):
A chociażby po marszu
Co po marszu? Że nie byli na nim byli SB-cy?
Cytuj:
czy po wojnie wewnętrznej która widać.
PO nie jest partią, która nie wytrzyma przepychanek wewnętrznych. Gorzej z PiS-em.


Wt maja 09, 2017 8:31
Post Re: Czego chce KOD?
Z tego co wiem Ogórek nie była nigdy członkiem SLD. W takim razie cały twój wpis nie ma sensu. Z poprzedniego wpisu można było wnioskować ze cześć polityków SLD teraz do PiS przechodzi albo mocno im kibicuje.
PO jest partia wodzowska. Donald wyjechał i wszystko się zawaliło. Kopacz sterowana z Brukseli nie poradziła sobie z walka polityczna z PiS jak i z utrzymaniem liderstwa w PO. W czasie jej rządów zaliczała wpadkę za wpadka. Nawet nie potrafiła po dywanie przejść i Merkel ja musiała kierować. Ten dywan pokazuje jak Kopacz działała w polityce.
Na opozycji od słynnej blokady mównicy jest otwarta wojna o pierwszeństwo. Petru juz jest poza gra. Teraz jest marginalizacja .N. Zobaczymy co będzie dalej. Jak powstawali miałem nadzieje na alternatywę dla PO. Jednak do pierwszego wystąpienia Ryszarda Petru.
Widać ewidentne ze PO oczekuje na powrót króla Europy. I zapewne będzie znowu Donald musisz.
Z przykrością stwierdzam, ze jednak Kijewski ma racje. Zamiast budować opozycje i budować wspólny front opozycja żre się miedzy sobą. Dopóki bedą tak postępować to PiS może spać spokojnie. Mimo Macierewicza, Misiewicza i wielu innych którzy są pomyłka polityczna.
PiS obecnie robi igrzyska. Jestem ciekaw kolejnego kroku. Bo akcje w sejmie z blokowaniem mównicy rozegrali tak ze opozycja sama sobie rzuciła się do gardeł.
I jeszcze ten zabawny film z Joanna Mucha, która stwierdziła ze większość parlamentarna nie może sobie uchwalać ustaw bo to jest bolszewizm.


Wt maja 09, 2017 9:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Z tego co wiem Ogórek nie była nigdy członkiem SLD. W takim razie cały twój wpis nie ma sensu.

zefciu pisał o "twarzy SLD" i o "kandydacie z ramienia SLD". Więc to ma sens.

Mniej sensu ma twierdzenie, że była ona twarzą próby zrobienia z SLD partii socjalliberalnej. Cokolwiek miało być uzadniem wysuwania Ogórek na tę kandydaturę, specjalnie programu w tym nie widziałem. Bardziej liberalne było SLD za czasów swoich rządów.

Cytuj:
Z poprzedniego wpisu można było wnioskować ze cześć polityków SLD teraz do PiS przechodzi albo mocno im kibicuje.

No jednak kandydatka na prezydent (?) to dosyć ważna medialnie postać. Oczywiście nie tak jak taki Religa, no ale jednak za każdym razem, jak się wypowiada, to wiadomo, że była jedną z "50 twarzy Millera".

Cytuj:
PO jest partia wodzowska.


Wymień mi jedną partię nie-wodzowską w PL.

Mi na myśl przychodzi tylko PSL, tam zmiany prezesów następują w miarę płynnie. "Razem" ponoć też próbuje unikać wodzostwa, ale i tak Zandberga po telewizjach ciągają. Co do reszty, jest jak jest.

Z analizą sytuacji opozycji się zgadzam, ale nie z diagnozą:

Cytuj:
Z przykrością stwierdzam, ze jednak Kijewski ma racje. Zamiast budować opozycje i budować wspólny front opozycja żre się miedzy sobą. Dopóki bedą tak postępować to PiS może spać spokojnie. Mimo Macierewicza, Misiewicza i wielu innych którzy są pomyłka polityczna.


Nie, właśnie to "spokojne spanie" gubi naszą niemiłościwie panującą partię. Ci wszyscy Misiewicze to nie jakieś przypadki odosobnione, to symptomy systemu. Pokazują, że siły autodestrukcyjne w PiS kolejny raz przekraczają pewną granicę, za którą będą rekonstrukcje, dymisje czy wzajemne donosy.

W tym sensie PO czyni słusznie, że nastawia popcorn i czeka, aż Macierewicz wykończy Dudę a Morawiecki Waszczykowskiego. Ziobro chwilowo trzyma się z daleka od tych bojów, pewnie czeka, żeby poprzeć mocniejszego w decydującej fazie.

Cytuj:
PiS obecnie robi igrzyska. Jestem ciekaw kolejnego kroku. Bo akcje w sejmie z blokowaniem mównicy rozegrali tak ze opozycja sama sobie rzuciła się do gardeł.

Nie do końca. "Przesilenie" polityczne z okresu świątecznego zostało rozegrane z błędami po obu stronach, choć PiS "wygrał w punktach". Jednakże było to po tym, jak marszałek Sejmu dał się sprowokować i wystawił pod cios. To wydarzenie zachwiało dotychczasową żelazną pewnością większościowej frakcji parlamentarnej. W sumie najmniej błędów popełniła PO, choć końcówka była nieco rozczarowująca, ale ich stosunek zysków do strat był najlepszy.

Cytuj:
I jeszcze ten zabawny film z Joanna Mucha, która stwierdziła ze większość parlamentarna nie może sobie uchwalać ustaw bo to jest bolszewizm.

No widzisz, najlepszy przykład, jak błędne są Twoje "rady" dla PO:

- radzisz więcej akcjonizmu, konstruktywizmu, a tutaj widać, że nie ma z czym do ludzi.
- radzisz konsoliodację i zgodę, a to czas, żeby przeczyścić szeregi z takich różnych Much. Tego bez wewnętrznych sporów się nie da.

Chwilowo widzę, że Schetyna robi najlepszy użytek z tego, czym dysponuje. Jednakże, chyba w tym punkcie się zgadzamy, Platforma jest jeszcze daleko od dawnej siły i spójności programowej. Tyle że ja mam cichą nadzieję, że na to jeszcze czas i to nastąpi w ostatniej fazie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 09, 2017 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
zefciu napisał(a):
Nie rozumiem, co w tym takiego zastanawiającego, że politycy walczą o to, kto obejmie państwo po odejściu ludzi Putina. To chyba naturalne.
Teraz nie jest czas na walkę o przywództwo a walkę z przeciwnikiem politycznym. Podobno to szkodnik.

Teraz jest właśnie czas na walkę o przywództwo, czas na walkę z przeciwnikiem politycznym będzie na ok rok przed wyborami. Wówczas walka o przywództwo powinna być już wyjaśniona.

bert04 napisał(a):
Właśnie historia KOD pokazuje, jak koncentracja wokół jednego charyznatycznego lidera pozwoliła na celowe wyszukanie haków.

Nie nazwałbym Kijewskiego charyzmatycznym liderem... Może specyficznym ;)


Wt maja 09, 2017 10:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL