Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 8:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68
 Czego chce KOD? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czego chce KOD?
Dobre określenie. Cały czas zastanawiało mnie, co taki człowiek robi na czele jakiegokolwiek ruchu społecznego. Od początku przywodził mi na myśl lisa (takiego z lasu; nie z telewizji).

Teraz to już chyba ewidentne, że był tam z braku laku. I dlatego, bo głowa wystaje mu ponad tłum.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt maja 09, 2017 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czego chce KOD?
Soul33 napisał(a):
Dobre określenie. Cały czas zastanawiało mnie, co taki człowiek robi na czele jakiegokolwiek ruchu społecznego. Od początku przywodził mi na myśl lisa (takiego z lasu; nie z telewizji).

Teraz to już chyba ewidentne, że był tam z braku laku. I dlatego, bo głowa wystaje mu ponad tłum.


Uzasadnienia po fakcie... na początku jego "specyficzna" postać przyciągała uwagę, jego gadka przez megafon była składna, w wywiadach dawał sobie radę. I na pewno jednego nie można mu zarzucić, braku aktywności. Doprawdy, można go nie lubić, ale odmawiać charyzmatyczności?

Notabene, to nie wątek religijny, tutaj nie piszemy o "charyzmatach wiary". Charyzmatyczne mogą być postacie negatywne, jak przykładowo... Godwin. :twisted:

SweetChild napisał(a):
Nie nazwałbym Kijewskiego charyzmatycznym liderem... Może specyficznym


Jeżeli już ktoś jest "specyficzny", to chyba Schetyna właśnie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 09, 2017 11:16
Zobacz profil
Post Re: Czego chce KOD?
Coroner napisał(a):
Z tego co wiem Ogórek nie była nigdy członkiem SLD. W takim razie cały twój wpis nie ma sensu. Z poprzedniego wpisu można było wnioskować ze cześć polityków SLD teraz do PiS przechodzi albo mocno im kibicuje.

Bardzo często kibicował Kaczyńskiemu Miller....teraz już mniej.
Ale nieustannie kibicuje znany gorący zwolennik SLD, prof Kik.

Soul33 napisał(a):
Dobre określenie. Cały czas zastanawiało mnie, co taki człowiek robi na czele jakiegokolwiek ruchu społecznego. Od początku przywodził mi na myśl lisa (takiego z lasu; nie z telewizji).

Teraz to już chyba ewidentne, że był tam z braku laku. I dlatego, bo głowa wystaje mu ponad tłum.

Teraz to w maju mają być wybory.
Ale patrząc chłodnym okiem, to trzeba uznać, że do dotychczasowych władz centralnych KOD weszli ludzie albo pazerni na władzę i kasę, albo członkowie V kolumny.


Wt maja 09, 2017 12:18

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Czego chce KOD?
Na początku się poprawię:
SweetChild napisał(a):
Nie nazwałbym Kijewskiego charyzmatycznym liderem... Może specyficznym

Chodziło mi oczywiście o Kijowskiego :oops:

bert04 napisał(a):
Uzasadnienia po fakcie... na początku jego "specyficzna" postać przyciągała uwagę, jego gadka przez megafon była składna, w wywiadach dawał sobie radę. I na pewno jednego nie można mu zarzucić, braku aktywności. Doprawdy, można go nie lubić, ale odmawiać charyzmatyczności?

U mnie nie wynika to z "nielubienia". Dużo bardziej nie lubię Kaczyńskiego, a jednak uważam go za bardziej charyzmatycznego.
Gdyby zaś szukać bardziej obiektywnych kryteriów, to pierwsze co przychodzi mi na myśl, to zdolność pociągnięcia za sobą tłumów. Wspierałem i w miarę możliwości wspieram demonstracje KOD swoją skromną osobą, ale nie czarujmy się, tłumów tam nie ma :-|

bert04 napisał(a):
Jeżeli już ktoś jest "specyficzny", to chyba Schetyna właśnie.

Nie zaprzeczę :D


Wt maja 09, 2017 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czego chce KOD?
SweetChild napisał(a):
Dużo bardziej nie lubię Kaczyńskiego, a jednak uważam go za bardziej charyzmatycznego.

No dobra, to co? Robimy jakąś skalę porównawczą, gdzie 100 pkt charyzmy to "charyzmat Owsiaka"? Czy dzielimy bardziej zróżnicowanie, na charyzmat publiczny, charyzmat osobisty, charyzmat religijny?

Cytuj:
Gdyby zaś szukać bardziej obiektywnych kryteriów, to pierwsze co przychodzi mi na myśl, to zdolność pociągnięcia za sobą tłumów. Wspierałem i w miarę możliwości wspieram demonstracje KOD swoją skromną osobą, ale nie czarujmy się, tłumów tam nie ma :-|

Teraz nie, kiedy Kijowskiego przeciągnięto przez magiel. Ale fakt, on nie był z tych, co przekonywali tłum (więc będzie miał mniej "punktów Owsiaka" od takiego Wałęsy w młodych latach). On przyciągał tych już-i-tak-przekonanych, tylko niechętnych do ruszenia czterech liter. Teraz i tego zabrakło.

Cytuj:
bert04 napisał(a):
Jeżeli już ktoś jest "specyficzny", to chyba Schetyna właśnie.

Nie zaprzeczę :D


Pewnie w kuluarach potrafi jakoś-tam wywierać wrażenie, ale publicznie to chyba nawet na "jednego Owsiaka" nie załapie się.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 09, 2017 12:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Czego chce KOD?
bert04 napisał(a):
na początku jego "specyficzna" postać przyciągała uwagę, jego gadka przez megafon była składna, w wywiadach dawał sobie radę. I na pewno jednego nie można mu zarzucić, braku aktywności. Doprawdy, można go nie lubić, ale odmawiać charyzmatyczności?

Może to kwestia wrażenia. Na mnie Kijowski robił słabe od początku. Wywiadów nawet nie oglądałem, bo mnie nużyły. A inne wypowiedzi odbierałem jako dość płytkie i nieporywające. Dlatego sądzę, że dla protestujących kluczowa była idea oraz brak kompromitacji lidera. Przede wszystkim był i nie przeszkadzał.

bert04 napisał(a):
Uzasadnienia po fakcie...

Z mojego punktu widzenia to faktem jest, że Kijowski stał na czele KOD i analizie podlegać mogą najwyżej przyczyny tego stanu rzeczy.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt maja 09, 2017 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czego chce KOD?
Soul33 napisał(a):
Z mojego punktu widzenia to faktem jest, że Kijowski stał na czele KOD i analizie podlegać mogą najwyżej przyczyny tego stanu rzeczy.


Przyczyna jest prosta, bo chciał i robił. W tego typu inicjatywach wkład nie zależy od fachowości, ale od chęci i czasu. Zwłaszcze w okresie początkowym, wolontarystycznym, fazie założycielskej. Gdyby był ojczulkiem troskliwie opiekującym się dziećmi czy sumiennie płacącym alimenty, to by nie miał czasu i środków na takie bzdety.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt maja 09, 2017 13:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Czego chce KOD?
bert04 napisał(a):
Gdyby był ojczulkiem troskliwie opiekującym się dziećmi czy sumiennie płacącym alimenty, to by nie miał czasu i środków na takie bzdety.

Ale nie wydaje Ci się groteskowe, gdy człowiek niestosujący się do obowiązującego prawa, stoi na czele ruchu w obronie praworządności? Bardziej niż charyzma kojarzy mi się tu hipokryzja ;)

Przy czym manifestacje KOD, jak i inne protesty przeciwko łamaniu prawa przez PiS, uważam za jak najbardziej godne poparcia. Nie mam zamiaru cedzić komara i łykać wielbłąda.


Śr maja 10, 2017 12:28
Zobacz profil
Post Re: Czego chce KOD?
bert04 napisał(a):
Soul33 napisał(a):
Z mojego punktu widzenia to faktem jest, że Kijowski stał na czele KOD i analizie podlegać mogą najwyżej przyczyny tego stanu rzeczy.


Przyczyna jest prosta, bo chciał i robił. W tego typu inicjatywach wkład nie zależy od fachowości, ale od chęci i czasu. Zwłaszcze w okresie początkowym, wolontarystycznym, fazie założycielskej. Gdyby był ojczulkiem troskliwie opiekującym się dziećmi czy sumiennie płacącym alimenty, to by nie miał czasu i środków na takie bzdety.

Ojczulek Wałęsa dal radę spłodzić 8 dzieci, wspomagać żonę w ich wychowywaniu i jeszcze kierować WZZ "Solidarność".


Śr maja 10, 2017 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Czego chce KOD?
@SweetChild

Nie wiem, dlaczego jedna cecha ma wykluczać drugą. Na kanałach telemarketingowych jest sporo charyzmatycznych hipokrytów, zachwalających najlepsze garnki i najskuteczniejsze proszki. Przykładów można mnożyć.

Dodajmy, że na KOD bardzo szybko pojawili się politycy, chętni do "przytulenia" tej inicjatywy. Akurat wtedy ta kozia broda i "staro-młodzieżowe" ciuchy były przydatne, żeby jednak nie dać się całkiem medialnie zjeść. Szkoda, że nie było nikogo lepszego na miejscu, szkoda, że po wypchnięciu Kijowskiego jak na razie nie widać nikogo, kto by go mógł w tej roli zastąpić. Se-la-wi.

@Alus

Słuszna uwaga, niemniej Wałęsa robił to co robił, bo chciał i bo miał wygadane. Wokół niego były masy mądrzejszych. Nie mówiąc o... "skazach" w życiorysie. Pewnie znalazłoby się kilka osób, które nigdy nie prowadziły żadnych... "gier" z organami.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr maja 10, 2017 13:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Czego chce KOD?
bert04 napisał(a):
Nie wiem, dlaczego jedna cecha ma wykluczać drugą. Na kanałach telemarketingowych jest sporo charyzmatycznych hipokrytów, zachwalających najlepsze garnki i najskuteczniejsze proszki. Przykładów można mnożyć.

OK, nie będę się spierał ;)


Śr maja 10, 2017 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Czego chce KOD?
bert04 napisał(a):
Nie wiem, dlaczego jedna cecha ma wykluczać drugą. Na kanałach telemarketingowych jest sporo charyzmatycznych hipokrytów, zachwalających najlepsze garnki i najskuteczniejsze proszki. Przykładów można mnożyć.


Na dłuższą metę hipokryzja jest niekorzystna w polityce, zwłaszcza kiedy wychodzi na jaw.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr maja 10, 2017 17:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 15, 2017 1:30
Posty: 81
Post Re: Czego chce KOD?
KOD siup i odnowa Polska Ludowa, Polska Ludowa
https://m.youtube.com/watch?v=L47J4I522og


Pn maja 15, 2017 3:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1018 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL