Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 Reforma szkolnictwa 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Reforma szkolnictwa
bylejaki napisał(a):
To samo było za PO.


Tyle tylko, że za poprzedników, gdy już kogoś oskarżano, to robiła to instytucja od polityków rządzącej opcji w miarę niezależna. Prokuratora Generalnego powołał przecież jeszcze L. Kaczyński.
Dziś robi to, gdy dostaje polityczną dyspozycję od pisowskiego politruka.
Dziś prokuratura działa po prostu na polityczne zamówienie.


Śr sty 25, 2017 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Reforma szkolnictwa
Nie ma żadnej różnicy. Kiedyś czyli w latach 50tych XX wieku, jak prokurator nie postawiłby zarzutów jakiemuś antykomuniście to zginąłby w nieustalonych okolicznościach lub poszedł by ścigać kradzież kury w dziurze zabitej dechami. Dziś narzędziem przymusu może być ten prokurator generalny. Zwykła kosmetyczna zmiana.


Śr sty 25, 2017 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Reforma szkolnictwa
bylejaki napisał(a):
Nie ma żadnej różnicy. Kiedyś czyli w latach 50tych XX wieku, jak prokurator nie postawiłby zarzutów jakiemuś antykomuniście to zginąłby w nieustalonych okolicznościach lub poszedł by ścigać kradzież kury w dziurze zabitej dechami. Dziś narzędziem przymusu może być ten prokurator generalny. Zwykła kosmetyczna zmiana.


Jednak moim zdaniem w latach rządów poprzedników (PO, PSL, SLD) od wzorców sięgających jeszcze lat 50-tych ub. wieku starano się stopniowo odchodzić.
Dziś się do nich powraca.


Śr sty 25, 2017 12:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Reforma szkolnictwa
Nie potrafię się do tego odnieść. Brakuje mi wiedzy. Może tak było.


Śr sty 25, 2017 12:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 19, 2010 10:16
Posty: 1274
Post Re: Reforma szkolnictwa
Ja to tak oceniam.
To subiektywna ocena.
Do władzy doszli ludzie o bolszewickiej mentalności.
Przywracają socjalizm gospodarczy, poprzez rozdawnictwo czy walkę z prywatną własnością, a w sferze wartości narzucają ludziom jedyną, słuszną ideologię.


Śr sty 25, 2017 12:35
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Reforma szkolnictwa
Do tej pory dyrektor szkoły zwracał się do organu prowadzącego w sprawach przyznania np. dodatkowych godzin (tzw. pula dyrektora) z j. polskiego czy matematyki lub też na zajęcia wyrównawcze, kiedy zachodziła taka potrzeba. Organ prowadzący przychylał się w całości, w części lub odmawiał. Teraz będzie to wyglądało inaczej (centralizacja):
1. dyrektor składa takie zapotrzebowanie do związków zawodowych
2. zaopiniowane podanie składane jest do organu prowadzącego
3. organ prowadzący kieruje sprawę do kuratorium i tu następuje decyzja.
W praktyce będzie to wyglądało tak, że złożone zapotrzebowanie na dany semestr wróci do szkoły z decyzja po jego upływie.
Dobra zmiana, XIX w. :?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Śr sty 25, 2017 19:58
Zobacz profil
Post Re: Reforma szkolnictwa
Rok szkolny sie zaczal ponad miesiac temu, usmiechniete panie minister i premier chwala sukces reformy, a jak to wyglada naprawdę?
Cytuj:
6,5 tysięcy nauczycieli straciło pracę w wyniku reformy edukacji. Ponad 18,5 tysiąca ma ograniczony etat lub pracuje w kilku szkołach, albo przeszło w stan nieczynny. Takie informacje podał w poniedziałek na konferencji prasowej prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

Sławomir Broniarz zaznaczył, że są to dane niepełne, odnoszą się do 70 procent jednostek samorządu terytorialnego i pokazują stan z 30 września. Pochodzą z arkuszy organizacyjnych pracy szkół i z wrześniowych aneksów do nich.

- Ukazały się bardzo sprzeczne komunikaty. Z jednej strony pani premier mówi, że nie ma skarg ze strony interesariuszy, nie protestują rodzice, podręczniki są w szkołach, nie ma zwolnień, a samorządy są zadowolone. Z drugiej strony wiemy, że wiele szkół - także w Warszawie - nie zaopatrzyło swoich uczniów w podręczniki, samorządy narzekają, że wydają miliony złotych na adaptacje pomieszczeń, że są zwolnienia nauczycieli. Mamy jakby dwa światy. Ten widziany oczami pani premier i ten widziany oczami nauczycieli - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
"Mamy do czynienia z falą zwolnień"

Broniarz przypomniał, że pierwsze szacunki dotyczące skutków kadrowych reformy przedstawił kilka miesięcy temu i różnią się one od stanu obecnego, ale - jak zaznaczył - "w tym czasie nie nastąpiło cudowne ocalenie nauczycieli w związku z likwidacją gimnazjów".

Podał najnowsze dane, którymi dysponuje ZNP. Wynika z nich, że 6492 nauczycieli zwolniono z pracy lub nie przedłużono im umowy o pracę; 12 771 nauczycielom obniżono wymiar zatrudnienia, czyli ograniczono etat; 5286 nauczycieli pracuje w kilku szkołach, tak by uzupełnić etat; ok. 600 nauczycieli przeszło w stan nieczynny; 2 334 nauczycieli przeszło na emerytury lub nauczycielskie świadczenia kompensacyjne.

- W tym roku mamy do czynienia z pierwszą falą zwolnień. Kolejne i - naszym zdaniem - największe będą w 2019 roku wraz z całkowitą likwidacją gimnazjów - powiedział prezes ZNP.

https://www.tvn24.pl/reforma-edukacji-f ... 779,s.html

Dobra zmiana na bazie klamstw. To maja byc te dobre owoce, bo cel uswieca srodki i propaganda sukcesu jest wazniejsza niz prawda?


Pn paź 09, 2017 19:02
Post Re: Reforma szkolnictwa
Co tam nauczyciele, czy lekarze rezydenci, istotni są pracownicy IPN, za pracę w ciągłym stresie i napięciu, przy średniej 5955 zł/brutto, otrzymają podwyżki średnio po 1000 zł.
Ideologia ponad wszystkim i komitet polityczny partii.
Patrzyłam ostatnio do podręcznika historii do VII klasy, otóż zaczyna się nauka od przedstawienia jak tworzyła się wraża ideologia - od Kongresu Wiedeńskiego, poprzez Wiosnę Ludów do Rewolucji Październikowej.
Nie historia Polski, Europy czy świata - ideologia, ta pogardzana.


Wt paź 10, 2017 8:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, czy to jest niewypał, pogadamy jak minie co najmniej rok od wprowadzenia reformy, bo wtedy będą jakieś konkretne dane pozwalające ocenić wyniki reformy.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Noo, jak KOLEŻANKA Małgosi potwierdziła, to jak Yarpen możesz wątpić? ;)


No jasne, Yarpen z Markiem mają dzieci w siódmej klasie i wiedzą lepiej nawet od nauczyciela uczącego biologii :? Założę się, że ani jeden, ani drugi nie przeczytał linku, który wkleiłam i nie wiedzą o czym mówiłam (ich posty na temat i merytoryczne :? ).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 09, 2017 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
No jasne, Yarpen z Markiem mają dzieci w siódmej klasie i wiedzą lepiej nawet od nauczyciela uczącego biologii :?
No tak, na temat reformy wypowiedział się nauczyciel biologii. To zamyka sprawę :brawo: :mrgreen:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 09, 2017 16:45
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Ręce opadają poniżej podłogi. To był tylko jeden przykład, którego nadal nie znasz.
Obrazek

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 09, 2017 16:56
Zobacz profil
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
O tym, czy to jest niewypał, pogadamy jak minie co najmniej rok od wprowadzenia reformy, bo wtedy będą jakieś konkretne dane pozwalające ocenić wyniki reformy.

Marek_Piotrowski napisał(a):
Noo, jak KOLEŻANKA Małgosi potwierdziła, to jak Yarpen możesz wątpić? ;)


No jasne, Yarpen z Markiem mają dzieci w siódmej klasie i wiedzą lepiej nawet od nauczyciela uczącego biologii :? Założę się, że ani jeden, ani drugi nie przeczytał linku, który wkleiłam i nie wiedzą o czym mówiłam (ich posty na temat i merytoryczne :? ).

Przeczytałem to, co jest tam zapisane, ale to nie jest żadna ocena wyników tej reformy, tylko płacze rodziców i nauczycieli, którym nie widzi się wizja szkoły przekazującej wiedzę. Jak pisałem: O tym, jakie są skutki reformy, pogadamy najwcześniej za rok, bo wtedy będą już jakieś wstępne dane ten temat.


Cz lis 09, 2017 17:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytałem to, co jest tam zapisane, ale to nie jest żadna ocena wyników tej reformy, tylko płacze rodziców i nauczycieli, którym nie widzi się wizja szkoły przekazującej wiedzę. Jak pisałem: O tym, jakie są skutki reformy, pogadamy najwcześniej za rok, bo wtedy będą już jakieś wstępne dane ten temat.

:o Niedouczona młodzież to wg Ciebie nie będzie skutkiem reformy?
Ponadto, co mi tu wyjeżdżasz z płaczącymi rodzicami i nauczycielami? Pewnie, nauczycielom nie chce się uczyć :? Jeszcze przedstaw naczelny argument: 18 godzin pracy i trzy miesiące wakacji, a będzie komplet. Zawsze możesz zacząć jeść ten chleb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się przekwalifikować.
Masz pojęcie o pracy w szkole? Kiedy pracowałam w księgowości czy kadrach, też nie miałam pojęcia i miałam podobne zdanie. Teraz wiem, że wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma i chyba gdybym miała możliwość, zamieniłabym na 8 godzinny dzień pracy i 26 dni urlopu. Niestety, wypadłam z obiegu, a na doszkalanie i powrót już za późno.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz lis 09, 2017 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Pracowałem w szkole - przy tzw.pokoju nauczycielskim nawet gniazdo os wydaje się być przyjaznym miejscem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lis 09, 2017 20:55
Zobacz profil WWW
Post Re: Przegląd prasy i Aktualności
Małgosiaa napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Przeczytałem to, co jest tam zapisane, ale to nie jest żadna ocena wyników tej reformy, tylko płacze rodziców i nauczycieli, którym nie widzi się wizja szkoły przekazującej wiedzę. Jak pisałem: O tym, jakie są skutki reformy, pogadamy najwcześniej za rok, bo wtedy będą już jakieś wstępne dane ten temat.

:o Niedouczona młodzież to wg Ciebie nie będzie skutkiem reformy?

O tym, jaki będzie poziom wykształcenia młodzieży po tej reformie pogadamy za rok. Będą wtedy dostępne pierwsze konkretne dane, a nie wróżby z fusów.

Cytuj:
Ponadto, co mi tu wyjeżdżasz z płaczącymi rodzicami i nauczycielami?

No zaraz. Przecież to Ty mnie odesłałaś do tekstu takich osób. Pretensje skieruj do siebie, a nie do mnie.

Cytuj:
Masz pojęcie o pracy w szkole?

Poniekąd. Kształciłem się na nauczyciela. :D
Oczywiście niczego to nie zmienia, że o skutkach reformy będziemy mogli porozmawiać za rok, bo obecnie te wszystkie teksty, jakie to one są złe, to jedynie wróżenie z fusów.


Cz lis 09, 2017 21:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL